Θητεία Αεροναυπηγών μηχανικών

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
mech
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 04, 2012 6:11 pm
Επικοινωνία:

Θητεία Αεροναυπηγών μηχανικών

Δημοσίευση από mech »



Στην σελίδα /thiteia/katataksi_2.asp Βρίσκεται ένας πίνακας δικαιολογητικών ειδικότητας όπου εκτός από τις γνωστές ιατρικές ειδικότητες αναφέρει και αεροναυπηγούς μηχανικούς.

Στους επόμενους μήνες τελειώνω τις πανεπιστημιακές μου σπουδές και θα πάρω το πτυχίο του αεροναυπηγού μηχανικού.

Ισχύει κάποια ιδιαίτερη ρύθμιση η τοποθέτηση για τους αεροναυπηγούς μηχανικούς (μιας και είμαστε και ελάχιστοι στην Ελλάδα) όπως για παράδειγμα για τους γιατρούς που υπηρετούν ως γιατροί αποκλειστικά και όχι σαν απλοί φαντάροι ;

Έψαξα να βρώ κάποια επίσημη αναφορά στο θέμα στο stratologia.gr αλλά δεν κατάφερα να βρώ κάτι σχετικό παρά μόνο ότι έχω κατανεμηθεί στον στρατό ξηράς (πως είναι χρήσιμος ένας αεροναυπηγός στον στρατό ξηράς;Εικόνα ).

Υπάρχει κάποιος που μπορεί να με ενημερώσει υπεύθυνα ή να μου πεί που να απευθυνθώ γιατί σκοπεύω να διακόψω την αναβολή μου άμεσα;

Ευχαριστώ.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία Αεροναυπηγών μηχανικών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μπα... Το πολύ πολύ να παρουσιαστείς σε καλύτερο όπλο η σώμα (Μηχανικό-Υλικού Πολέμου η Διαβιβάσεις πχ)

Ρύθμιση-τοποθέτηση δεν παίζει...

Είχα έναν φίλο που τελείωσε την συγκεκριμένη σχολή και πήρε ειδικότητα Τοπογράφος Στο Μηχανικό τίποτα παραπάνω

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Θητεία Αεροναυπηγών μηχανικών

Δημοσίευση από Nassos »

Αν είσαι τυχερός μπορεί να πάς Μηχανικό ή Τεχνικό.
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες