Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
thanos

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από thanos »

Θα παω απο Δευτερα να ρωτησω και εγω, γιατι εγω κανονικα μπαινω Μαιο, αλλα θα με βολευε τρομερα να μπω το Μαρτιο.

Μιχαλη απο τη στιγμη ομως που οι ΕΣΣΟ ειναι 4, πως ειναι δυνατον να μπεις το Μαρτιο; Αφου δεν υπαρχει ΕΣΣΟ!
Μιχάλης

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από Μιχάλης »

6 ειναι οι ΕΣΣΟ φιλε
thanos

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από thanos »

Αυτο το συμπερασμα απο που το εβγαλες;

Σου λεω πηρα τηλεφωνο τη στρατολογια πριν 2 μερες και μου ειπανε οτι οι ΕΣΣΟ ειναι κανονικα 4.
Μιχάλης

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από Μιχάλης »

Παμε αλλη μια γιατι μαλλον δν καταλαβες φιλε. ΣΟΥ ΛΕΩ ΠΗΓΑ ΝΑ ΚΟΨΩ αναβολη και ενω σημειωνε ΜΑΙΟΣ 2012 τις ειπα για το οτι διαβασα οτι οι ΕΣΣΟ αυξηθηκαν και μου λεει ναι, και γραφει πανω απ το ΜΑΙΟΣ 2012 το " ΜΑΡΤΙΟΣ 2012 Β' ΕΣΣΟ" και μου λεει χαρακτηριστικα, αν σε παρουν μαρτιο ΔΝ μπορεις να παρεις αλλη αναβολη. Αυτα.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από Greek_Army »

Για να καταταγείς με συγκεκριμένη ΕΣΣΟ του Στρατού Ξηράς Θα πρέπει να διακόψεις την αναβολή σου μέσα στα παρακάτω χρονικά διαστήματα:

1. Με την Α'/ΕΣΣΟ (Ιανουάριος) -> Από 1 Σεπτεμβρίου μέχρι 31 Οκτωβρίου του προηγούμενου της κατατάξεως έτος
2.Με τη Β'/ΕΣΣΟ (Μάρτιος) -> Από 1 Νοεμβρίου μέχρι 31 Δεκεμβρίου του προηγούμενου της κατατάξεως έτος
3. Με την Γ'/ΕΣΣΟ (Μάιος) -> Από 1 Ιανουαρίου μέχρι 28 Φεβρουαρίου του έτους κατατάξεως (ή 29 Φεβρουαρίου εφόσον το έτος είναι δίσεκτο)
4. Με τη Δ'/ΕΣΣΟ (Ιούλιος) -> Αναμένεται τροποποίηση της σχετικής Υπουργικής απόφασης
5. Με την Ε'/ΕΣΣΟ (Σεπτέμβριος) -> Αναμένεται τροποποίηση της σχετικής Υπουργικής απόφασης
6. Με τη ΣΤ'/ΕΣΣΟ (Νοέμβριος) -> Αναμένεται τροποποίηση της σχετικής Υπουργικής απόφασης

Xloup

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από Xloup »

Thano εγω πηγα στην στρατολογια λιγο πριν τα Χριστουγεννα επειδη η αναβολη μου εληγε 31/12 κ μου ειπαν οτι θα παρουσιαστω Μαρτιο κ οχι Μαιο τελικα, διοτι οι ΕΣΣΟ απο 4 θα γινουν 6 απο το 2012. Το ειχα γραψει κ στο forum τοτε. Παντως η κατασταση ειναι λιγο τραγελαφικη διοτι οντως στο σαητ της στρατολογιας λεει ειστε υποχρεος με την Β ΕΣΣΟ Μαιου... Δεν εχω ιδεα τι θα γινει τελικα...
thanos

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από thanos »

Παιδια μισο λεπτο, εγω εχω κοψει την αναβολη μου πριν περιπου 1.5 μηνα και της ειχα πει της υπαλληλου οτι θελω να μπω Μαιο, και με εβαλε Β ΕΣΣΟ.

Εσεις λετε οτι τωρα αυτοματα θα μου ερθει το χαρτι να καταταχθω Μαρτιο επειδη ειμαι Β ΕΣΣΟ ή θα αλλαξει η ΕΣΣΟ μου και θα γινει Γ ΕΣΣΟ;

billidani7
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2011 2:22 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από billidani7 »

Πηρα τηλεφωνο σημερα το στρατολογικο γραφειο αττικης και ρωτησα ποτε μπαίνει η Β ΕΣΣΟ.

Η απαντηση ειναι τον Μαρτιο. Και εμενα στο site stratologia.gr μου γραφει B ΕΣΣΟ (ΜΑΙΟΣ). ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΜΩΣ.

ioannis-georgios
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 08, 2012 3:14 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από ioannis-georgios »

Αφού το καταλαβαίνετε ότι είμαστε σε μεταβατική περίοδο και γνωρίζετε ότι για την πρόσκληση κάθε σειράς προηγείται εγκύκλιος από το υπουργείο, μην ρωτάτε "πότε μπαίνει η x ΕΣΣΟ", αλλά ποιο μήνα εσείς θα μπείτε συγκεκριμένα, ανάλογα με την περίπτωσή σας (δηλαδή πότε δημιουργήθηκαν οι λόγοι κατάταξής σας). Και στο τελευταίο δυστυχώς ίσως δεν μπορούν να απαντήσουν τα στρατολογικά γραφεία με απόλυτη βεβαιότητα, αφού κι αυτά περιμένουν την εκάστοτε εγκύκλιο του υπουργείου!
billidani7
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 26, 2011 2:22 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από billidani7 »

ioannis-georgios έγραψε:Αφού το καταλαβαίνετε ότι είμαστε σε μεταβατική περίοδο και γνωρίζετε ότι για την πρόσκληση κάθε σειράς προηγείται εγκύκλιος από το υπουργείο, μην ρωτάτε "πότε μπαίνει η x ΕΣΣΟ", αλλά ποιο μήνα εσείς θα μπείτε συγκεκριμένα, ανάλογα με την περίπτωσή σας (δηλαδή πότε δημιουργήθηκαν οι λόγοι κατάταξής σας). Και στο τελευταίο δυστυχώς ίσως δεν μπορούν να απαντήσουν τα στρατολογικά γραφεία με απόλυτη βεβαιότητα, αφού κι αυτά περιμένουν την εκάστοτε εγκύκλιο του υπουργείου!


Αδερφε, εγω εκανα ΔΙΑΚΟΠΗ αναβολης στις 27/12/2011 και εχω καταταγει με την Β ΕΣΣΟ. Ειδα τις προθεσμιες διακοπής αναβολης απο το stratologia.gr και οντως επαληθευτηκαν.

Το θεμα που εχει προκυψει απο οτι εχω καταλαβει, ειναι αν η Β ΕΣΣΟ θα ξεκινήσει Μαρτιο ή Μαιο...

Εγω σημερα ρωτησα στο στρατολογικο γραφειο και μου απαντησαν Μαρτιο. Τωρα περιμενω να δω που και ποια ημερομηνια θα παρουσιαστω.

thanos

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από thanos »

Παιδια εχετε δικιο, πηγα σημερα στη στρατολογια και ρωτησα ποτε θα μπω και τελικα θα μπω Μαρτιο αντι για Μαιο που ειμαι στη Β ΕΣΣΟ.

Αντε να δουμε...
Μιχάλης

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από Μιχάλης »

Παιδια οπως ειπα πιο πανω εγω εκοψα αναβολη στις 9 Ιανουαριου και ενω μου σημειωσε η υπαλληλος Γ ΕΣΣΟ ΜΑΙΟΣ 2012, της ειπα για ΜΑΡΤΙΟ και το εσβησε με μια γραμμη και εγραψε Μαρτιος 2012 Β' ΕΣΣΟ... Το site της στρατολογιας τωρα μου λεει για Γ ΕΣΣΟ ΜΑΙΟΣ 2012... Τελικα τι ισχυει?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από Nassos »

Τα τελευταία μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ
kwstasgr
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 10:16 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από kwstasgr »

Ευχαριστω πολυ παιδια...
Άβαταρ μέλους
redman
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 2:02 pm
Επικοινωνία:

Αύξηση των ΕΣΣΟ από 4 σε 6;

Δημοσίευση από redman »

Καλημερα σε ολους, σκεφτομαι να μπω τον αυγουστο και με τα παλια δεδομενα απο τι ηξερα επρεπε να παω στην στρατολογια απο 1 φλεβαρη εως 31 Απριλιου, τωρα καπου διαβασα οτι περνουν ανα δυο μηνες, τι πρεπει να κανω ξερει καποιος; Επισης θα με πιασει εμενα το 12μηνο;

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες