Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Όταν λέι μέσος όρος ρίψης και με τα 2 χέρια εννοεί ότι προστίθονται οι 2 αποστάσεις, όποιες κ αν είναι αυτές και διαιρούνται δια 2. Ατούς τους νοιάζει να βγάλεις πάνω απο 4.5, τώρα το πώς θα το βγάλεις δικό σου θέμα. Μπορεί πχ να ρίξεις και τα 9 μέτρα με το δεξί χέρι και με τ αριστερό να το πας 1cm ή αντίστροφα... Δε τους νοιάζει... Αρκεί να πραγματοποιήσεις 2 βολές και ο ΜΟ τους να ναι πανω απο 4.5
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου Αλεξη, τα συναισθηματα μου ειναι αναμεικτα γιατι 1) Θελω λιγη προπονηση για το δεξι οποτε δεν εχω προβλημα στη σφαιρα και 2) εχουν δικιο οι συμμαθητες μου! Αλλοιμονο μου γιατι επεμενα οτι 4,50 + 4,50. Ευχαριστω και καλο σου βραδυ.
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

ΝΑΣΟΣ έγραψε:Ευχαριστω για την αμεση απαντηση σου Αλεξη, τα συναισθηματα μου ειναι αναμεικτα γιατι 1) Θελω λιγη προπονηση για το δεξι οποτε δεν εχω προβλημα στη σφαιρα και 2) εχουν δικιο οι συμμαθητες μου! Αλλοιμονο μου γιατι επεμενα οτι 4,50 + 4,50. Ευχαριστω και καλο σου βραδυ.
έχεις δοκιμάσει και με φόρα και χωρίς και δεν σου έβγαινε;
Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Χωρις φορα εχω δοκιμασει. Με φορα οχι, φοβαμαι μηπως βγω. Απο την βαλβιδα και ακυρωθω, δεν το διακυνδυνευω, ισως να κανω λαθος αλλα θα το δοκιμασω.
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

ΝΑΣΟΣ έγραψε:Χωρις φορα εχω δοκιμασει. Με φορα οχι, φοβαμαι μηπως βγω. Απο την βαλβιδα και ακυρωθω, δεν το διακυνδυνευω, ισως να κανω λαθος αλλα θα το δοκιμασω.
καλά να σου πω την αλήθεια, εμένα χωρίς φόρα μου φάνηκε ευκολότερο όταν έκανα προπόνηση. Σιγά, τι θα πάθεις να δοκιμάσεις;Να κάνεις πολλές κάμψεις ώστε να δυναμώσεις! Θα δεις διαφορά!

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Ειμαι αθλητης (κολυμβησης εχω γραψει εκατονταδες χιλικομετρα προπονησης και αγωνων) Ειμαι πολυ γυμνασμενος απο μικρο παιδι αλλα το αθλημα μου δεν δουλευει την μυικη μαζα, εχουμε μαλακους μυες Σε σχεση παντα με καποιον που κανει στιβο, ποδοσφαιρο κ. Α. Τελος παντων μην σε κουραζω πιστευω πως ειναι θεμα τεχνικης η ριψη της σφαιρας για μενα, οπως και το μηκος.
Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

ΝΑΣΟΣ έγραψε:Ειμαι αθλητης (κολυμβησης εχω γραψει εκατονταδες χιλικομετρα προπονησης και αγωνων) Ειμαι πολυ γυμνασμενος απο μικρο παιδι αλλα το αθλημα μου δεν δουλευει την μυικη μαζα, εχουμε μαλακους μυες Σε σχεση παντα με καποιον που κανει στιβο, ποδοσφαιρο κ. Α. Τελος παντων μην σε κουραζω πιστευω πως ειναι θεμα τεχνικης η ριψη της σφαιρας για μενα, οπως και το μηκος.
Προς Θεού καμιά κούραση. Το κάθε αγώνισμα έχει την τεχνική του, αλλά θέλει λίγο "σπρώξιμο", εκγύμναση δηλαδή.

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Ακριβως οπως τα λες ειναι. Βλεπω τους συμμαθητες μου που δεν εχουν κανει ποτε αθλητισμο πολυ χαλαρους και τους προειδοποιω οτι τιποτα δεν ειναι ευκολο χωρις κοπο και ιδρωτα. Εμενα το μηκος μου φαινεται δυσκολο γιατι εχω κανει 2-3 αλματα κοντα στα 4,00μ Και αυτα χωρις Σωστο πατημα (βαλβιδα) αν το λεω σωστα. Θελω δουλεια αλλα το διαβασμα (οπως στους περισσοτερους) δεν μας αφηνει πολυ χρονο.

Νικολέτα
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Τετ Φεβ 16, 2011 10:47 pm
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Νικολέτα »

ΝΑΣΟΣ έγραψε:Ακριβως οπως τα λες ειναι. Βλεπω τους συμμαθητες μου που δεν εχουν κανει ποτε αθλητισμο πολυ χαλαρους και τους προειδοποιω οτι τιποτα δεν ειναι ευκολο χωρις κοπο και ιδρωτα. Εμενα το μηκος μου φαινεται δυσκολο γιατι εχω κανει 2-3 αλματα κοντα στα 4,00μ Και αυτα χωρις Σωστο πατημα (βαλβιδα) αν το λεω σωστα. Θελω δουλεια αλλα το διαβασμα (οπως στους περισσοτερους) δεν μας αφηνει πολυ χρονο.

με 4.00 μέτρα το περνάς όμως, αλλά η Στραβή πάντα μπορεί να σου κάτσει.

Τώρα για το διάβασμα, είναι σχετικό, αναλόγως τι φυσική Κατάσταση έχει ο καθένας, κάποιος μπορεί να χρειάζεται σκληρή προπόνηση και να μην προλαβαίνει να διαβάσει.

Τωρα για τους συμμαθητές σου και γενικά για αυτούς που δεν αθλούνται. Θα τα δουν στην πορεία. Βλέπω γέρους που βάζουν κάτω εμάς τους έφηβους και ντρέπομαι.

Διψάς χρυσάφι. Πάρε, ψάξε, μέτρα. Εδώ κοντά σου χρόνια αθάνατος να μένω, ως να μου γίνεις Μοίρα, Θάνατος και Πέτρα
Άβαταρ μέλους
ΝΑΣΟΣ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 20, 2012 3:07 pm
Τοποθεσία: Ταγματαρχης
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ΝΑΣΟΣ »

Δεν μπορεις να τ αφηνεις ολα τελευταια στιγμη, προεχει το διαβασμα γιατι χωρις μορια... Αλλωστε πιο δυσκολο ειναι το διαβασμα (πανελληνιες) απο το να κανεις προπονηση 2-3 ωριτσες την ημερα. Εγω μεχρι περσυ που εκανα πρωταθλητισμο η καθημερινη προπονηση 3 ωρες με λιγο γυμναστηριο με ξεκουραζε ψυχολογικα.
ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ »

 Μετά απο ολα αυτά που διαβάζω εδώ θα ήθελα να πω στα παιδιά την εμπειρία μου... Εγώ προσωπικά ξαναδίνω δύτερη χρονιά πανελλήνιες για να μπώ σσε απλά απειδή γουστάρω! Και μόνο αυτό θέλω! Αλλά όταν βλεπω την αδικία θέλω να την καταδικάζω... Λοιπόν εγώ έχασα την σχολή για 50 μορια ειμαι ειδική κατηγορία πολυτέκνων πέρασα γεωλογία φετος αλλα θα ξαναδώσω, όταν όμως περνουσα απο προκατακτικές εξετάσεις στην σσε παρατήρησα μια πρωτοφανή ελαστικότητα... Ο στρατός βγάζει προκύρηξη και λεει πως για να κριθεις καταλληλος πρεπει να περασεις καποια αθληματα με καποια ορια αν δεν τα περασεις κρινεσαι ακαταλληλος. Λοιπον εγω οχι να το πεναιτω αλλα εκανα το 1000 ρι σε 3 λεπτα και το οριο ηταν 4-20 ... Ημουν μπροστα λοιπον και ειδα οτι 1 παιδι που ξερω το ονομα του και ετρεχε μαζι μου εκανα 5-10 40 δευτερ. Πανω απο το οριο  και ειναι μεσα στην σχολη φετος κυριοι   (επιβεβαιωμενο απο παιδι που ειναι στην σχολη φετος και εδινε μαζι μου αθληματα) . Λοιπον ας μην λετε στα παιδια ο, τι θελετε και ας γινουμαι πιο δικαιοι επιτελους !   προφανώς ξέρουμε όλοι  γιατι περασα αυτο το παιδι και πολλα αλλα... Δεν πειραζει τα λεμε φετος λοιπον ελπιζω να μπω και ολα τα αλλα ας πανε στο καλο...

vasia

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από vasia »

Ποτε θα πραγματοποιηθουν τα αγωνισματα για τις στρατιωτικες σχολες;

Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Αλέξης »

Φίλε Γεράσιμε όσοι έχουμε ασχοληθεί με τ στρατό κ είμαστε μέσα στα πράματα (κ εγώ δίνω 2η φορά κ ήμουν στη ΣΜΥ το Σεπτέβρη) τα γνωρίζουμε αυτά... Στο στρατό δε σε ρωτάνε το όνομά σου σε ρωτάνε τι βύσμα έχεις... Ευνόητο γιατί πέρασε... Κ σε καταλαβαίνω κ εγώ της ίδιας άποψης είμαι, γιατί εμένα να μ βγει η ψυχή και ο άλλος να μπει χύμα; Αλλά έτσι είναι...

Βάσια θα ανακοινωθεί πρόγραμμα

Μιχαλης

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Μιχαλης »

Καλησπερα. Εχω μια απορια. Δινω φετος πρωτη φορα με πρωτη επιλογη την ΣΤΥΑ.
Στα αθληματα ειναι αυστηροι στην τηρηση των οριων;
Άβαταρ μέλους
Elias 3ds
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Απρ 30, 2012 12:39 am
Επικοινωνία:

Αθλητικές δοκιμασίες σε στρατιωτικές σχολές

Δημοσίευση από Elias 3ds »

Οχι απ οτι εχω μαθει... Ειναι αρκετα ελαστικοι! Και εγω για στυα παω!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες