Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
fantaros84
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 11:05 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από fantaros84 »

Γεια σας και Χρόνια πολλά.

Να σας ενημερώσω ότι στο www.army.gr έχει βγει ανακοίνωση για 2010 Α ΕΣΣΟ και ηλεκτρονικά μπορούμε όσοι παρουσιαζόμαστε Φεβρουάριο να δούμε ημερομηνία και τόπο. Μπείτε στην κενρτική σελίδα και επιλέξτε 'πρόσκληση κατάταξης στρατευσίμων', αλλιώς αυτό το λινκ θα σας οδηγήσει απευθείας εκεί --> http://www.army.gr/stratologia/katataxi/katataxi.asp

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΊΩΣΗ: Η στρατολογία στον ΑΣΜ (αριθμό στρατολογικού μητρώου) παραλείπει κάποια μηδενικά που χρειάζεται. Δηλαδή ο ΑΣΜ πρέπει να είναι κάπως έτσι:

123 001234 2001 (χωρις κενα)

εμένα ας πουμε ήταν ως εξής

123 1234 01 (δηλαδή το μεσαίο πρέπει να είναι εξαψήφιο και το τελευταίο που δηλώνει χρονολογία που περάσαμε περιοδεόντες πρέπει να προηγείται το 20).

Αν έχετε απορίες ενημερώστε με. Εγώ βρήκα που και πότε παρουσιάζομαι. Καλή μας θητεία παιδιά!

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Rafale »

Να εισαι καλα φανταρε

Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Anonymous »

Προς fandaros84: Καλησπερα και καλη χρονια. Μπηκα στο site που λες και ενω βαζω το ΑΣΜ και το επιθετο οπως περιγραφεις πιο πανω (με τα 0) δεν εμφανιζει αποτελεσμα. Τι μπορει να κανω λαθος;
Vaggos
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 22, 2009 11:21 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Vaggos »

Ρε σις ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΑΣΜ μου; Δεν το θυμαμαι αν παρω τη λστο στρατολογικο θα μου το πουνε;
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Rafale »

Vaggos έγραψε:Ρε σις ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΑΣΜ μου; Δεν το θυμαμαι αν παρω τη λστο στρατολογικο θα μου το πουνε;
Παρε ξανα τηλεφωνο στη στρατολογια να σου πουνε
fantaros84
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 11:05 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από fantaros84 »

ΠΠΚ έγραψε:Προς fandaros84: Καλησπερα και καλη χρονια. Μπηκα στο site που λες και ενω βαζω το ΑΣΜ και το επιθετο οπως περιγραφεις πιο πανω (με τα 0) δεν εμφανιζει αποτελεσμα. Τι μπορει να κανω λαθος;
Φίλε μου δύο εξηγήσεις υπάρχουν. Ή όντως κάτι βάζεις λάθος (δηλαδή εκτός από τα μηδενικά πρέπει και στο τέλος να προσθέσεις το 20), ή μπορεί να παρουσιάζεσαι μάιο. Εξαρτάται πότε έκοψες την αναβολή. Αν είσαι σίγουρα φεβρουάριο στείλε μου προσωπικό μήνυμα με τον αριθμό σου να στο φτιάξω και να στο στείλω πίσω.

Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά, εμένα εντέλει με πήραν Φεβρουάριο. Στη Θήβα, Πυροβολικό.

Ελπίζω και για τους υπόλοιπους τα νέα να είναι ευχάριστα.

Φαντάρε, να 'σαι καλά! Πολύ χρήσιμο το link σου. Ευτυχώς ανανεώθηκε το army.gr και παρέχουν πλέον και αυτήν την υπηρεσία αναζήτησης... Πολύ χρήσιμη!
Daniel
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 03, 2010 7:33 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Daniel »

Εγώ πάντως παρουσιάζομαι Καλαμάτα Διαβιβαστής 9 του Φεβρουαρίου!Thank you!

Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Anonymous »

Vaggos έγραψε:Ρε σις ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΩ ΤΟ ΑΣΜ μου; Δεν το θυμαμαι αν παρω τη λστο στρατολογικο θα μου το πουνε;


Έχεις δυο τρόπους να το βρεις (πέρα από το να πάρεις τηλέφωνο) ...

α) Όταν συμπλήρωσες το δελτίο απογραφής, τότε, όταν ακόμη ήσουν μαθητής, σου έδωσαν ένα χαρτί με τίτλο "Αποδεικτικό κατάθεσης - αποστολής δελτίου απογραφής". Εκεί γράφει, στην πρώτη σειρά "Ο στρατεύσιμος... Του... ΣΑ: ... Κατέθεσε - απέστεθκε Δελτίο Απογραφής σήμερα... ". Αυτό το "ΣΑ" είναι ο αριθμός που ψάχνεις. Λογικά είναι της μορφής:123 / 456 / 08. Πάς λοιπόν στην ιστοσελίδα που λέει ο Φαντάρος και βάζεις 1230004562008, δηλαδή, τα πρώτα 3 ψηφία, τα επόμενα 3, αφού βάλεις μπροστά και 3 μηδενικά και το 08 (την κλάση δηλαδή), το μετατρέπεις σε 2008.

β) Εάν έχεις πάρει αναβολή, έχεις άλλο ένα χαρτί που λέει ότι αναβάλλονται οι στρατιωτικές σου υποχρεώσεις μέχρι την 31η Δεκεμβρίου του τάδε έτους. Εκεί, γράφει επίσης το ΑΣΜ (ή ΣΑ, όπως θες πες το). Ενδέχεται βέβαια, όταν διέκοψες την αναβολή, να σου ζήτησαν και αυτό το χαρτί και έτσι να μην το έχεις πλέον. Σε αυτήν την περίπτωση, πάλι πας στην επιλογή α).
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Anonymous »

Να ευχαριστησω και εγω τον φανταρο που μας εδωσε το link. Κστορια 2-9 απλα εχω μια ερωτηση ειναι σιγουρο οτι θα υσχισει; Γιατι ηδη καηκα μια φορα τον νοεμβριο και φοβαμαι μην τιποτα ξανα και δεν με παρουν... Ευτυχως που βγηκε γιατι φοβομουν οτι θα εχανα και αλλο εξαμηνο απο το πανεπηστιμιο
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδιά, παρουσιάζομαι στις 09/02 Πεζικό στο Μεσολόγγι! Καλή μας επιτυχία! Εικόνα
Anonymous

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από Anonymous »

585 ΤΠ έγραψε:Να ευχαριστησω και εγω τον φανταρο που μας εδωσε το link. Κστορια 2-9 απλα εχω μια ερωτηση ειναι σιγουρο οτι θα υσχισει; Γιατι ηδη καηκα μια φορα τον νοεμβριο και φοβαμαι μην τιποτα ξανα και δεν με παρουν... Ευτυχως που βγηκε γιατι φοβομουν οτι θα εχανα και αλλο εξαμηνο απο το πανεπηστιμιο


Ε, ρε συ, το site του στρατού είναι... Τα στοιχεία που έχουν καταχωρημένα στον υπολογιστή τους είναι, λες να είναι αναληθή; Νομίζω ότι δεν υπάρχει περίπτωση να είναι αλλιώς...
ventouza29
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 137
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 17, 2009 8:22 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από ventouza29 »

fantaros84 έγραψε:Γεια σας και Χρόνια πολλά.

Να σας ενημερώσω ότι στο www.army.gr έχει βγει ανακοίνωση για 2010 Α ΕΣΣΟ και ηλεκτρονικά μπορούμε όσοι παρουσιαζόμαστε Φεβρουάριο να δούμε ημερομηνία και τόπο. Μπείτε στην κενρτική σελίδα και επιλέξτε 'πρόσκληση κατάταξης στρατευσίμων', αλλιώς αυτό το λινκ θα σας οδηγήσει απευθείας εκεί --> http://www.army.gr/stratologia/katataxi/katataxi.asp

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΊΩΣΗ: Η στρατολογία στον ΑΣΜ (αριθμό στρατολογικού μητρώου) παραλείπει κάποια μηδενικά που χρειάζεται. Δηλαδή ο ΑΣΜ πρέπει να είναι κάπως έτσι:

123 001234 2001 (χωρις κενα)

εμένα ας πουμε ήταν ως εξής

123 1234 01 (δηλαδή το μεσαίο πρέπει να είναι εξαψήφιο και το τελευταίο που δηλώνει χρονολογία που περάσαμε περιοδεόντες πρέπει να προηγείται το 20).

Αν έχετε απορίες ενημερώστε με. Εγώ βρήκα που και πότε παρουσιάζομαι. Καλή μας θητεία παιδιά!



καλησπερα εγω εχω δηλωσει να μπω τον μαιο θα το εχουνε;
fantaros84
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 11:05 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από fantaros84 »

Να είστε καλά παιδιά! Όντως πολύ χρήσιμο το λινκ! Εγώ παρουσιάζομαι 9/2 Κόρινθο 6ο ΣΠ. Αυτά είναι τα επίσημα του ΓΕΣ που έχουν καταχωρήσει μέρη και ημερ/νίες κατάταξης Και δεν αλλάζουν. Όμως να μην ξεχάσουμε και το χαρτί κατάταξης που πρέπει να πάρουμε από την αστυνομία, μην επαναπαυθούμε! Καλή μας θητεία σε όλους!
fantaros84
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 15, 2009 11:05 pm
Επικοινωνία:

Πότε παρουσιάζομαι στο στρατό (2010);

Δημοσίευση από fantaros84 »

ventouza29 έγραψε:
fantaros84 έγραψε:


καλησπερα εγω εχω δηλωσει να μπω τον μαιο θα το εχουνε;
δε νομίζω, ειναι μόνο για 2010 Α ΕΣΣΟ. Όταν παρουσιαστεί η Α ΕΣΣΟ μετά από κανένα μήνα θα βγουν. Ν θυμάσαι να τσεκάρεις το site.

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες