Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tsiripobina
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 662
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 9:41 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από tsiripobina »

Uberkafros έγραψε:Χαιρετώ ολους.

Παρουσιαζομαι σε στις 19 Αυλωνα και ενδιαφερομαι για τους ευζωνες. Ειμαι 1.92 και με καλο σωματοτυπο.
Τπ προβληματακι μου ειναι οτι εχω ενα 9ρακι μυωπια σε καθε ματι. Υπαρχει ομως η δυνατοτητα φακων επαφης.
Εχω καμια επλιδα για να μπω στους ευξωνες η θα φαω γειομα με την μια λογο της μυωπιας;


Δεν εχει σημασια αν φορας φακους ή γυαλια. Εφοσον εχεις τοση μυωπια δε βγαινεις με καμια δυναμη Ι1 που χρειαζεται για να πας ΠΦ.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Uberkafros έγραψε:Χαιρετώ ολους.

Παρουσιαζομαι σε στις 19 Αυλωνα και ενδιαφερομαι για τους ευζωνες. Ειμαι 1.92 και με καλο σωματοτυπο.
Τπ προβληματακι μου ειναι οτι εχω ενα 9ρακι μυωπια σε καθε ματι. Υπαρχει ομως η δυνατοτητα φακων επαφης.
Εχω καμια επλιδα για να μπω στους ευξωνες η θα φαω γειομα με την μια λογο της μυωπιας;


με την μυωπία που έχεις βγαίνεις Ι4
strargos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Δεκ 06, 2010 1:33 am
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από strargos »

Γεια σας παιδια!Μπαινω στρατο το Φεβρουαριο, ενδιαφερομαι για προεδρικη φρουρα (για διαφορους λογους αλλα κυριως για να ειμαι Αθηνα)και ηθελα να ρωτησω τα εξης:

ειμαι 1.95 και 100 κιλα. σκοπευω μεχρι τοτε να χασω καμια 10αρια κιλα ακομα. το σωμα μου ομως λογω απωλειας πολλων κιλων ειναι καπως πλαδαρο και οχι γυμνασμενο. αυτο αποτελει παραγοντα να μη με παρουν; θεωρω οτι εχω αντοχες και τελευταια γυμναζομαι. επισης τα ποδια μου δεν ειναι και ολοισια. αποτελουν αυτα τα αισθητικα κριτηρια παραγοντες απορριψης; γιατι διαβαζω οτι πρεπει να εχεις τελεια σωματικη διαπλαση κλπ... και εχω ωραια φατσα ***** το! :-P

ευχαριστω εκ των προτερων!

Tsoflias

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Tsoflias »

Φιλε μην ανχωνεσαι! Δεν ειναι καστινκ για μοντελα στην ΠΦ :PΜε 195 αν το δηλωσεις οτι θες δεν υπαρχει περιπτωση να μην σε παρουν!

Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Τι λετε ρε παιδια; Τι στραβα ποδια και πλαδαρο σωμα; Ξερετε τι τραβανε τα παλικαρια μεχρι να γινουνε τσολιαδεσ; Ξερετε τι υπομονη και επιμονη θελει για να τελειωσουν την εκπαιδευση τουσ; Εισαστε βαθυα νυχτωμενοι κυριοι...
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
μανολο

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από μανολο »

Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω ειχα δηλωσει να παω προεδρικη φρουρα και δεν με καλεσαν ποτε! Ι1,2,00μ,95 κιλα! Και επειδη ηταν το μονο πραγμα που ηθελα απο μικρος πειτε μου τι να κανω; Βυσματα παντου.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Greek_Army »

μανολο έγραψε:Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω ειχα δηλωσει να παω προεδρικη φρουρα και δεν με καλεσαν ποτε! Ι1,2,00μ,95 κιλα! Και επειδη ηταν το μονο πραγμα που ηθελα απο μικρος πειτε μου τι να κανω; Βυσματα παντου.


μιλάς για αυτή την εσσό;
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από dn24 »

μανολο έγραψε:Δεν ξερω τι λετε αλλα εγω ειχα δηλωσει να παω προεδρικη φρουρα και δεν με καλεσαν ποτε! Ι1,2,00μ,95 κιλα! Και επειδη ηταν το μονο πραγμα που ηθελα απο μικρος πειτε μου τι να κανω; Βυσματα παντου.


να κανεις υπομονη, να παρεις αναβολη; Κ να ξαναδηλωσεις παλι προεδρικη φρουρα. Οργανωσου ομως λιγο καλυτερα εαν μπορεις.(ελπιζω να γινομαι κατανοητος).

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Greek_Army »

Είναι νωρίς να τον καλέσουνε για την φρουρά αν έχει μπει τώρα.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από dn24 »

Greek_Army έγραψε:Είναι νωρίς να τον καλέσουνε για την φρουρά αν έχει μπει τώρα.


σωστος. Δεν μας εξηγει ο φιλος ακριβως τι γινεται με την περιπτωση του.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
μανολο

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από μανολο »

Επειδη οπως σωστα λες θελει Βρηκα μια ακρη μπας και παω. Η περιπτωση παντως νομιζω ειναι απλη αδελφια. Μου ηρθε μεταθεση με ειδικοτητα αρτοποιος! Και ας εχουμε τα προσοντα τα βυσματα μας πηραν τη θεση.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από Greek_Army »

μανολο έγραψε:Επειδη οπως σωστα λες θελει Βρηκα μια ακρη μπας και παω. Η περιπτωση παντως νομιζω ειναι απλη αδελφια. Μου ηρθε μεταθεση με ειδικοτητα αρτοποιος! Και ας εχουμε τα προσοντα τα βυσματα μας πηραν τη θεση.



μεγάλε στην φρουρά θα σε καλέσουνε μετά από 1 μήνα παραμονής στην παραμεθώριο δεν παίζει ρόλο η ειδικότητα. Δε στο είπανε;
...
oceanide
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 11, 2010 3:29 am
Επικοινωνία:

Προεδρική Φρουρά - Κριτήρια επιλογής

Δημοσίευση από oceanide »

Ο αδερφός μου παρουσιάστηκε στις 17 Νοέμβρη Πυροβολικό Θήβα (3η μοίρα, Β' πυροβολαρχία = κατασκήνωση προσκοπων θα μπορουσε να λεγεται κι αλλιως)
Στις 3 Δεκέμβρη ορκιστηκαν, βγήκαν για 4 μέρες και όταν γύρισαν Θήβα πήραν
τη μετάθεση τους. Οσοι ήταν για Βόρεια Ελλάδα έφυγαν αυθημερόν. Όσοι ήταν για Προεδρική Φρουρά έφυγαν την επομένη. Μεσα σε αυτούς είναι και ο αδερφός μου. Το είχε δηλώσει, δεν μας ήρθε κεραμμύδα.
Θέλω να καταλήξω στο ότι δεν υπηρέτησε καθόλου παραμεθώριο.
Μπαμ και κάτω. Απο το κέντρο στο Ενυδρειο !

Επισης να πω ότι δεν πήραν μόνο όσους το είχαν δηλώσει αλλά και τα άλλα παιδιά που είχαν παρευρεθεί στη διαλογή μονο και μόνο για να ακούσουν.

Δύσκολα τα πραγματα πάντως εκεί μέσα.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 22 επισκέπτες