Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
AMSTRAD
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2010 4:05 am
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από AMSTRAD »

Ειναι εφικτο να μπω τον Αυγουστο αντι για τον Μαιο; Μου απομενουν λιγα μαθηματα και θελω να παρακολουθησω κανονικα το εαρινο εξαμηνο. Μηπως μπορω να παρω αναβολη για κανεναν χρονο; Ειμαι 27 χρονων...
ΜΙTSOS

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από ΜΙTSOS »

Παιδια μπορω να παρω 6 μινη αναβολη για να τελειοσω το σχολειο; και αν ναι τι χρειαζεται ευχαριστο...
MITSOS

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από MITSOS »

Το μονο που δεν ψιλο καταλαβα αν πρεπει να παρω 3 ετη αναβολη κ να τν διακοψο η αν μπορο να παρς μονο 6 μηνηΕικόνα... Ευχαριστο
Νίκος

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Νίκος »

Ξερει κανεις τι γινεται οταν εξαντλησεις την χρονικη διαρκεια της αναβολης σου, δηλαδη πρεπει να τους ενημερωσεις ή σου στελνουν αυτοι απο μονοι τους που πρεπει να καταταγεις;
Γιωργος

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Γιωργος »

Καλ΄ησπερα θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση έκοψα την αναβολή μου πριν 1,5 μήνα γιατί θεώροσυα ότι θα έχω πάρει το πτυχίο μου αλλά λόγο μιας δυσαρεστής κατάστασης θα πρέπει να δώσω πάλι εξετάσεις τον Ιούνιο η ερώτηση μου είναι μπορώ να ζητήσω εκ νέου αναβολή;

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας

sotiris
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 21, 2010 6:04 pm
Επάγγελμα: ΤΑΞΙΑΡΧΟΣ ΣΤΡΑΤΟΥ <ΠΑΤΕΡΑΣ ΜΟΥ>
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από sotiris »

Πηγαινε σε ενα αστυνομικο τμημα και ρωτα.
Κωστας

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Κωστας »

Καλησπερα διαβασα αρκετα post και δεν ειμαι σιγουρος αν καταλαβα καλα. Και θελω να ρωτησω. Ειμαι Σπουδαστης σε Ι. ΙΕΚ και ειμαι στο τελευταιο 6μηνο ωστοσο εχω παρει αναβολη μεχρι 31 Δεκ 2013. Μπορω να κρατησω κανονικα την αναβολη μου μεχρι τοτε χωρις να παω σε αλλη σχολη η θα θεωρηθω ανυποτακτος;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μπορείς να εξαντλήσεις την αναβολή σου και απλά θα ξέρεις ότι τον φεβρουάριο του 2014 θα σε καλέσουνε στον στρατό
Κωστας

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Κωστας »

Ευχαριστω πολυ το ειχα Ανγχος Αλλα μου ελεγαν απο την σχολη αλλα ο πατερας μου Και δεν ηξερα τι να κανω Εικόνα
tr

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από tr »

Παιδιά μια ερώτηση, μπορώ να κάνω αίτηση αναβολής (3μηνη) σε οποιοδήποτε στρατολογικο γραφειο στην Αθήνα; Ζω στην Αθήνα αλλα ειμαι απο Βόλο και Βαριέμαι να πάω εκει για να κάνω την αναβολή. Ευχαριστώ.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μόνο στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις
Basil
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Μάιος 04, 2010 9:50 pm
Τοποθεσία: ΛΟΧΑΓΟΣ
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Basil »

Τι δικαιολογητικα χρειαζονται ια αναβολη;
kttk

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από kttk »

Καλησπέρα σας! Διαβάζοντας αυτό το άρθρο: http://www.cosmo.gr/News/Hellas/273532.html πρέπει να πω ότι αγχώθηκα κάπως και έκατσα να ψάξω κατά πόσο με επηρρεάζει αυτή τη στίγμη. Καθώς δεν μπόρεσα να βρω μια ξεκάθαρη απάντηση ελπίζω κάποιος εδώ να μπορεί να βοηθήσει.

Είμαι του 85 και αυτή τη στιγμή έχω αναβολή ως το 31/12/2012 για σπουδές. Το θέμα είναι ότι δεν ολοκλήρωσα τις σπουδές μου στην Ελλάδα και αυτή τη στιγμή βρίσκομαι στο εξωτερικό και ετοιμάζομαι να κάνω τις τελευταίες διαδικασίες για να ξεκινήσω σπουδές. Το θέμα είναι ότι η αναβολή μου λήγει πριν τελειώσω και η αλήθεια είναι ότι σκόπευα να κάτσω για κάποιον επιπλέον καιρό εδώ για δουλειά κτλ. Με τις αλλαγές που φαίνονται να έρχονται βέβαια αυτό δυσκολεύει αρκετά.

Η βασική μου ερώτηση είναι: Μπορώ να πάρω και μια δεύτερη αναβολή λόγω σπουδών σε αυτή την ηλικία; Έστω και για 1-2 χρόνια;

Το θέμα μου είναι ότι δεν ξέρουμε ακριβώς ακόμα τι θα περιλαμβάνει ο νόμος και σκέφτομαι μήπως να θυσιάσω το χρόνο τώρα και να πάω για να ξεμπερδεύω για να μην ξεκινήσω, πληρώσω κτλ και τελικά φάω τη φάπα και πρέπει να τα παρατήσω όλα στη μέση και να γυρίσω Ελλάδα Εικόνα

Ευχαριστώ προκαταβολικά για όποιες απαντήσεις και σχόλια
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολές στράτευσης για σπουδές (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Basil έγραψε:Τι δικαιολογητικα χρειαζονται ια αναβολη;


αν θέλεις αναβολή για σπουδές χαρτί από την σχολή σου
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες