Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Alex

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Alex »

Γνωρίζει κάποιος να μου πει τα όρια των αθλημάτων για τις Ειδικές Δυνάμεις;
Πολίτης18

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Πολίτης18 »

Παιδια περασα περιοδεύον πριν δυο μηνες και δηλωσα π. αεροπορία αλλα αλλαξα γνωμη και θελω να παω στρατο ξηρας και μπαινω Νοέμβρη, τι μπορω να κανω;
ΜΑΚΕΔΩΝ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τετ Φεβ 21, 2018 1:00 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΜΑΚΕΔΩΝ »

"Καποιος απο Β εσσο να μας πει αν περασαν κλιμακια των ειδικων δυναμεων απο τα σημεια υποδοχης προκειμενου να δηλωσουν επιθυμια οσοι δεν το ειχαν κανει στο περιοδευον"
ΜΑΚΕΔΩΝ έγραψε: Περάσανε ναι.
Neos

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Neos »

Τα κλιμάκια των Ε. Δ. Δεν θα περάσουν από το ΣΥΠΟ, αλλά από τις μονάδες που θα κάνετε την βασική σας εκπαίδευση. Σε εμάς επικράτησε ένα μπάχαλο με αυτό πάντως. Έβαλαν το χλμ να γίνει με τις αρβύλες και έκοψαν αρκετούς που έπιασαν όλα τα όρια και πήραν κάποιους που έπιασαν τα μισά με το ζόρι.
Βασιλης

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Βασιλης »

Παιδια τωρα που δεν υπαρχουν τα κεντρα οι Ε. Δ. Που παρουσιαζοντε; Εγω ηξερα οτι ολοι παρουσιαζοντε μεγαλο πευκο, κανω λαθος;

Ionas

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Ionas »

Καλησπερα παιδες! Οταν ηρθαν σε σας τα κλιμακια στα ΣΥΠΟ/Κεντρα ειχατε περασει τα ιατρικα ετσι; Επισεις περνανε τα κλιμακια και απο Ναυτικο/Αεροπορια; Φιλε Πολίτης18 λογικα αν περασουν απο τριπολη μπορεις να πας. Καποιος φιλος αν μπορει να το επιβεβαιωσει. Ευχαριστω
hellene4
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 26, 2018 3:06 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από hellene4 »

Καλησπέρα! Στο περιοδεύων είχα δηλώσει πεζικό. Τώρα έκοψα την αναβολή μου και μπαίνω τον Νοέμβριο όμως θέλω να μπω ΛΟΚ. Υπαρχει καποια διαδικασία για να το αλλάξω ή όταν παρουσιαστώ μπορώ να δηλώσω για ειδικές δυναμεις;Ρωταω επειδη πλεον τα κεντρα καταργηθηκαν

Κατάταξη σε ΕΔ

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Κατάταξη σε ΕΔ »

Γεια σας. Έχω πάρει δεύτερη αναβολή 1 χρόνου (πέραν της 10ετούς λόγο σπουδών) για λόγους υγείας. Πλέον είμαι καλά και μπορώ να κόψω την αναβολή αλλά θέλω να υπηρετήσω στις Ειδικές Δυνάμεις.

- Μπορώ να δηλώσω στην στρατολογία οτι θέλω να καταταχθώ στις ΕΔ όταν κόψω την αναβολή;(δηλαδή να παρουσιαστώ Μεγάλο Πεύκο) ή γίνεται μόνο μέσω των κλιμάκιων μετά την κατάταξη στον Ελληνικό Στρατό;

- Υπάρχει κάποιο πρόβλημα με το οτι η αναβολή ηταν για λόγους υγείας; Είχα κάποιες παροδικές αρυθμίες αλλα τώρα είμαι υγειέστατος

king

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από king »

Καλημερα, μπαινω φανταρος τον νοεμβρη και θελω να κανω μια ερωτηση. Το τρεξιμο και τις καμψεις τις βγαζω αλλα δεν μπορω να κανω ελξεις. Υπαρχει πιθανοτητα να μπορεσω να καταταχθω στις ειδικες δυναμεις;
νεος

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από νεος »

Παιδια καλησπερα. Θελω να υπηρετησω 35 ΜΚ. Στην parousiasi.army.gr δηλωνω ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ; Και υστρερα απο το κεντρο στην Νεα Περαμο, δηλωνουμε για 35 ΜΚ; Γιατι για την ΕΛΔΥΚ το εχει ξεχωριστα και μας στελνουν σε συγκεκριμενα κετρα.
Χαος Γενετο

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Χαος Γενετο »

Ειχα παρει αναβολη 6μηνη για να τελειωσω την σχολη μου απο την επιτροπη αναβολών μεσω ψυχιατρου. Τωρα που κανω διακοπη αναβολης 6 μηνες μετα, ο ψυχιατρος με εβγαλε ι2 ενω του ειχα πει οτι θελω να υπηρετησω Ειδικες Δυναμεις και μου ειπε ζητα επανεξεταση στην μοναδα σου αν θελεις για να σου αλλαξουν το Ι. Εναν μονιμο που ρωτησα μου ειπε ισχυει οτι μπορει να γινει και ενας αλλος μονιμος μου ειπε οτι δεν χρειαζεται να το κανω απλα λεει να σηκωσω χερι στο κλιμακιο που θα ερθει απο τις ειδικες δυναμεις να περασω αθληματα και μετα θα τα κανονισουν αυτοι. ΤΙ ΙΣΧΥΕΙ ΑΠ ΟΛΑ;
ΕΛΛΑΣ

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΕΛΛΑΣ »

Εχω τελειωση το στρατο και θελω να ξανα καταταχθω δε γινετε?
Άβαταρ μέλους
wolver
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1101
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2016 11:23 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από wolver »

Δεν γινεται οχι! Μονο εαν σε καλεσουν για μετακπαιδευση καποια στιγμη στο μελλον
ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ

Κατάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ΧΑΟΣ ΓΕΝΕΤΟ »

Neos έγραψε:Τα κλιμάκια των Ε. Δ. Δεν θα περάσουν από το ΣΥΠΟ, αλλά από τις μονάδες που θα κάνετε την βασική σας εκπαίδευση. Σε εμάς επικράτησε ένα μπάχαλο με αυτό πάντως. Έβαλαν το χλμ να γίνει με τις αρβύλες και έκοψαν αρκετούς που έπιασαν όλα τα όρια και πήραν κάποιους που έπιασαν τα μισά με το ζόρι.


Σοβάρα μιλάς τώρα...

Α ρε Καμμένε ιδού το μεγαλείο σου... Γυρνάς με χιτώνια των ΟΥΚ και έχεις καταντήσει τον σοβαρό στρατό ... Κωλοχανείο

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες