Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
karalmar

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από karalmar »

Καλησπερα.

θελω να ρωτησω οι δοκιμοι σημαιοφοροι θα δουλευουν στα πλοια (δηλαδη ταξιδια κανονικα) η στο λιμεναρχειο;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από greko_27 »

karalmar έγραψε:Καλησπερα.

θελω να ρωτησω οι δοκιμοι σημαιοφοροι θα δουλευουν στα πλοια (δηλαδη ταξιδια κανονικα) η στο λιμεναρχειο;


Μονον οι αποφοιτοι των αεν εκ ΣΑΛΣ-ΣΝΔ πανε στα πλωτα σκαφη του ΛΣ... Γιατι εαν σε εστελναν τι θα παθαινες;
domino
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 10:18 pm
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από domino »

Γειά σας ! Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα φυσικής του Αριστοτελείου και τελειώνοντας από εκεί θα ήθελα να μπω στο λιμενικό. Ξέρετε αν αυτό είναι εφικτό και κατά πόσο αξίζει; Οι Δ. Σ. Λ. Είναι ό, τι καλύτερο έχω να σκέφτομαι ή έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη επιλογή;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από greko_27 »

domino έγραψε:Γειά σας ! Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα φυσικής του Αριστοτελείου και τελειώνοντας από εκεί θα ήθελα να μπω στο λιμενικό. Ξέρετε αν αυτό είναι εφικτό και κατά πόσο αξίζει; Οι Δ. Σ. Λ. Είναι ό, τι καλύτερο έχω να σκέφτομαι ή έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη επιλογή;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...



Προκηρυξη για αξιωματικους πρεπει να βγει μετα απο 3 χρονια... Μπορει να χρειαστει και περισσοτερο εαν η χωρα βρεθει σε ακομα δυσκολοτερη οικονομικη κατασταση. Για λιμενοφυλακες και υπαξιωματικους μαλλον θα αργησει παρα μα παρα πολυ...2007,2008,2011 βγηκαν οι παλαιοτερες προκηρυξεις.

mysterio
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 09, 2010 3:14 am
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από mysterio »

Με πτυχίο ΤΕΙ μπορεί κάποιος να κάνει τα χαρτιά του για σημαιοφόρος;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σου είχα δώσει να διαβάσεις την προκήρυξη, μην λέμε τα ίδια πράγματα
costasss
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 111
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 24, 2009 2:13 pm
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από costasss »

domino έγραψε:Γειά σας ! Είμαι φοιτήτρια στο τμήμα φυσικής του Αριστοτελείου και τελειώνοντας από εκεί θα ήθελα να μπω στο λιμενικό. Ξέρετε αν αυτό είναι εφικτό και κατά πόσο αξίζει; Οι Δ. Σ. Λ. Είναι ό, τι καλύτερο έχω να σκέφτομαι ή έχετε να προτείνετε και κάποια άλλη επιλογή;Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων...



Kaλύτερα κανε άλλη επιλογη...
Νικος_997

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από Νικος_997 »

Οι σχολες (ΑΕΙ, ΑΕΝ, Πολυτεχνεια) που δινονται στην προκυρηξη σημαιοφορων ειναι σταθερα ή σε μερικα χρονια μπορει καποιες να αφαιρεθουν και να προστεθουν αλλες?
Άβαταρ μέλους
expedition
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 15, 2011 2:55 am
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από expedition »

Νικος_997 έγραψε:Οι σχολες (ΑΕΙ, ΑΕΝ, Πολυτεχνεια) που δινονται στην προκυρηξη σημαιοφορων ειναι σταθερα ή σε μερικα χρονια μπορει καποιες να αφαιρεθουν και να προστεθουν αλλες;
Γενικά είναι σταθερές αλλά κάποιες φορές υπάρχουν διαφοροποιήσεις.
μιλτος

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από μιλτος »

https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A9%CE%9196465%CE%A6%CE%98%CE%98-%CE%A415?inline=true

αναφερει οτι διαγραφεται ενας επιτυχων απο το πινακα επιτυχοντων των Υπαξ, επειδη οταν εκανε τα χαρτιά του υπηρετουσε την μαμα πατριδα.

Εγω ειμαι επιτυχων στην προκυρηξη των σημαιοφορων αλλα εκανα τα χαρτια μου ενω υπηρετουσα την μαμα πατριδα. Βεβεα η προκυρηξη Στη σελιδα 7 αναφερει οτι εχουν δικεομα ανδρες στρατολογικα ενταξει ή να εκπληρώνουν αυτες. Υπαρχει περιπτωση να διαγραφω απο τον πινακα επιτυχωντων;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από D.Y.K »

μιλτος έγραψε:https://diavgeia.gov.gr/doc/%CE%A9%CE%9196465%CE%A6%CE%98%CE%98-%CE%A415?inline=true

αναφερει οτι διαγραφεται ενας επιτυχων απο το πινακα επιτυχοντων των Υπαξ, επειδη οταν εκανε τα χαρτιά του υπηρετουσε την μαμα πατριδα.

Εγω ειμαι επιτυχων στην προκυρηξη των σημαιοφορων αλλα εκανα τα χαρτια μου ενω υπηρετουσα την μαμα πατριδα. Βεβεα η προκυρηξη Στη σελιδα 7 αναφερει οτι εχουν δικεομα ανδρες στρατολογικα ενταξει ή να εκπληρώνουν αυτες. Υπαρχει περιπτωση να διαγραφω απο τον πινακα επιτυχωντων;


Δεν υπάρχει περίπτωση να σε διαγράψουν όχι καθώς στην προκήρυξη των Σημαιοφόρων αναφέρει ξεκάθαρα ότι μπορούσες να δηλώσεις συμμετοχή και κατά την διάρκεια της θητείας σου σε αντίθεση με τους Υπαξιωματικούς που έλεγε επίσης ξεκάθαρα ότι οι υποψήφιοι άντρες έπρεπε να έχουν εκπληρώσει τις στρατιωτικές τους υποχρεώσεις.

Ο εν λόγω λεβέντης ήθελε ακόμη δύο ημέρες μέχρι να απολυθεί από την ημερομηνία που έληγε η προθεσμία υποβολής των δικαιολογητικών και όμως έκανε τα χαρτιά του.

Ηθελέστα και παθέστα.

Τ

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από Τ »

Παιδιά θα βγει και τώρα μέσα στο Μάϊο προκύριξη λιμενικο χωρίς πανελλήνιες τελευταία φορά το κάνουν αυτό βλέπετε κάθε μέρα στο ίντερνετ είναι μεγάλη ευκαιρία!!!
Αλεξανδρος δημητριου

Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από Αλεξανδρος δημητριου »

Γνωριζει καποιος αν οι αποφοιτοι αξιωματικοι λιμενικου απο την σχολη ναυτικων δοκιμων πλεον απο πανελληνιες εξετασεις, προοριζονται για διοικητικες θεσεις στα λιμεναρχεια ή στα πλωτα του λιμενικου; Ή και τα δυο; Θα συνεχισει το λιμενικο να προσλαμβανει πλοιαρχους και μηχανικους απο ΑΕΝ.
Επισκέπτης

Re: Δόκιμοι Σημαιοφόροι Λιμενικού Σώματος

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Υπάρχει κάποιος που να γνωρίζει τι πρέπει να έχουμε μαζί μας την ημέρα της κατάταξης;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες