Συναντήσεις - Πολεμικό Ναυτικό

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Θα το πάρω, αλλά επειδή το παιδί γράφει ότι τα κρατάνε, θα έχω μαζί μου και ένα απλό του 20αρικου καλού κακού, γιατί δε λέει καθόλου να ξεμείνω χωρίς κινητό.
NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Ή αδιάφοροι είναι ή ενημερωμένοι. Μπορεί να έχουν κάποιον δικό τους που ξέρει και να τους έχει ενηερώσει για όλα.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από D.Y.K »

NoobSailor έγραψε:

Ή αδιάφοροι είναι ή ενημερωμένοι.



Ή μπορεί πολύ απλά να μην παρακολουθούν το φόρουμ.

NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

D.Y.K έγραψε:Ή μπορεί πολύ απλά να μην παρακολουθούν το φόρουμ.



Σίγουρα και αυτό παίζει. Κι εγώ από σπόντα το βρήκα μετά από περίπου 5-6 μέρες ψάξιμο. Είναι κρίμα να μην είναι διαδεδομένα τέτοια forums, γιατί βοηθούν πολλά παιδιά.

Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Theologosvr »

Τώρα στον Σκαραμαγκά θα κάτσουμε 25 μέρες και προς το τέλος θα μάθουμε που θα πάμε; Γνωρίζεις καθόλου;
NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Theologosvr έγραψε:Τώρα στον Σκαραμαγκά θα κάτσουμε 25 μέρες και προς το τέλος θα μάθουμε που θα πάμε; Γνωρίζεις καθόλου;


Σε ένα άλλο φόρουμ μου είπε ένα παιδί ότι στην προηγούμενη ΕΣΣΟ τους κράτησαν την πρώτη μέρα Σκαραμαγκά και μετά τους πήγαν Πόρο. Φαντάζομαι και με εμάς έτσι θα γίνει, αλλά τίποτα σίγουρο δεν ξέρω.

Kotsos

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Kotsos »

Για κινητο πιστευω για αρχη ενα χωρις καμερα και μετα μολις μπουμε στη μοναδα που μας βαλουν βλεπουμε. Οσο για τα πραγματα που χρειαζομαστε θα περασω βολτα απο ενα καταστημα με στρατιωτικα ειδη που εχουν υποψιν τους πανω κατω τι παιζει. Με καποια ερευνα στο ιντερνετ εχουν πακετα για νεοσυλλεκτους για να παιρνουμε καποιες ιδεες τι χρειαζεται
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Theologosvr »

Έγινε κότσο αν βρεις κάτι καλό ενημέρωσε αν θες,:)
Δημήτρης παιδια

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Δημήτρης παιδια »

Παιδιά ξέρει κανείς αν υπάρχει περίπτωση να περάσουμε το κανονικά μας κινητό στην εκπαίδευση; Και πόσο καιρό διαρκεί η εκπαίδευση;13 Νοεμβρίου μπαίνω εγώ
Theologosvr
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 93
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 02, 2020 3:59 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από Theologosvr »

11 μπαίνω εγώ Σκαραμαγκά νομίζω είναι 20 με 25 μέρες αλλά τώρα λόγω Κόρονοιου μας βγάζουν δεν ξέρω; Πάντως με το κινητό τι παίζει στην αρχή;

NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Γενικά, από όσα έχω διαβάσει από άλλα παιδιά, τα κρατάνε τα κινητά με κάμερα στην κατάταξη, αλλά μετά την ορκομωσία το παίρνεις κανονικά στη μονάδα που θα πας, αρκεί να είσαι διακριτικός. Οπότε αν το θες οπωσδήποτε, καλύτερα να το κρύψεις και να τους δείξεις ένα παλιό. Βέβαια, μόλις ανακοινώθηκε ότι δε θα μας δοθεί άδεια ορκομωσίας, δηλαδή μετά την τελετή ορκομωσία, αντί να πάμε σπίτι μας 10 μέρες, θα πάμε κατευθείαν στη μονάδα που θα μας στείλουν, οπότε δνε ξέρω μήπως είναι πιο ελαστικοί από την αρχή στα κινητά, για να τα έχουμε και μετά όπου μας πάνε. Ενημερωτικά, την άδεια ορκομωσίας θα την πάρουμε 15ήμερη τον τελευταίο μήνα της θητείας μας.
NoobSailor
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2020 6:57 pm
Επικοινωνία:

2020 Δ ΕΣΣΟ - Πολεμικό Ναυτικό

Δημοσίευση από NoobSailor »

Theologosvr έγραψε:11 μπαίνω εγώ Σκαραμαγκά νομίζω είναι 20 με 25 μέρες αλλά τώρα λόγω Κόρονοιου μας βγάζουν δεν ξέρω;Πάντως με το κινητό τι παίζει στην αρχή;



Μιας και μπαίνεις 11, αν βρεις την ευκαιρία όταν μπεις, γράψε μας καμιά πληροφορία να ξέρουμε εμείς που μπαίνουμε 13 :P

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες