ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

παιδια μηπως ξερει καποιος πως ειναι τα πραγματα μεσα στην ΣΣΕ: εννοω εκπαιδευση, συνθηκες, κλπ
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

πανος έγραψε:παιδια μηπως ξερει καποιος πως ειναι τα πραγματα μεσα στην ΣΣΕ: εννοω εκπαιδευση, συνθηκες, κλπ


Ειναι πολυ απαιτητικα και τα μαθηματα και η εκπαιδευση και θελει πολυ πειθαρχια... Οι συνθηκες γενικα καλες ειναι αλλα μην ξεχνας ειναι στρατος και εχει πολλα και μεγαλα λουκια μεσα στην σχολη. Αξιζει τον κοπο και τις θυσιες και αμα το θες πραγματικα αυτο και οχι για να εξασφαλιστεις τοτε αξιζει πολυ περισσοτερο.

Φετος δινεις για στρατ σχολες;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

Η ΣΣΕ είναι λίγο δύσκολη σε όλα της τα έτη. Το δυσκολότερο είναι να αντέξεις τις νίλες απ'τους παλιούς. πχ. Έμαθα ότι φέτος έφυγε παιδί γιατί δεν άντεχε να παίρνει άδεια για να πάει τουαλέτα. Θέλει να έχεις αντοχές , πειθαρχεία και λίγο μυαλό.

Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Μακάρι να πέσουμε σε καλό/καλή δοιηκούσα γιατί εγώ σαν κοπέλα την παλεύω αλλά οι άνδρες δεν ξέρω άν την παλεύουν
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

Δεν την παλευουμε εμεις οπως οι γυναικες... ειναι πιο παλουκι η κατασταση αλλα χαλαλι... αξιζει ρε γαμωτο πολυ...

Επισης Βασω!! απ οτι καταλαβα μεσα στην ΣΣΕ διαλεγεις ενα κυκλο μαθηματων απ αυτους που εχει στο link που σου πα να κοιταξεις
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

όντως αξίζει, χαλάλι η πίεση χαλάλι η κούραση. Μόλις βάλουμε στολές όλα θα τα ξεχάσουμε!!!

kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

παιδιά η διοικούσα σε τρελαίνει μόνο μέχρι την ορκομωσία. Μετά έχεις τα άκυρα απ'τον διπλανό σου. Αρκεί να έχεις και καλό 4αρι.
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

kallitexni μηπως μπορεις να μου εξηγησεις τι ειναι η διοικουσα που λες και τι εννοεις με τα ακυρα απ τον διπλανο;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από kallitexnis »

Διοικούσα είναι η τέταρτη τάξη στην ΣΣΕ. Ο καλύτερος μαθητής της τάξεως παίρνει τιμιτικά το βαθμό του ΑΑΕΙV(Αρχηγός Αρχιλοχίας Εύελπις 4ης)που είναι και ο αρχηγός σχολής. Τα άκυρα του διπλανού σου είναι : Όταν σε βρίσκει ΕΙΙ, ΕΙΙΙ ή ΕΙV και σου λέει να κάνεις κάτι του λες ένα άκυρο και φεύγεις. Το άκυρο το παίρνεις απ΄τον διπλανό σου δηλαδή τον "πατέρα" σου.

Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Πάμε πάλι καλλιτέχνη γιατί δεν κατάλαβα μία
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

οταν λες "πατερα"εννοεις τον υπευθυνο ΕIV του δωματιου; αυτο δεν καταλαβα...
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Παιδια! Σας βλεπω ολουσ να θελετε τοσο πολυ να μπειτε στην σχολη ευελπιδων και μου θυμιζετε εμενα πριν 6 χρονακια!
γιατι δεν ρωτατε καποιον που τα εχει ζησει να σασ πει ρε παιδια. .
μην στηριζεστε σε φημεσ.
δεν ειναι ετσι που τα φανταζεστε αλλα τελοσπαντων.
ποτε μπαινετε. .

Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

μια ερωτηση θα σας κανω μονο που θα σας βοηθησει πολυ οσο και να μην το καταλαβετε τωρα..

αντεχετε σε ολη μα ολη σας τη ζωη να περνετε μεταθεσεις σε μικρα χωρια και πολεις ανα 2-3 χρονια..

αυτο ειναι το σιγουρο οτι δν μπορει να το αποφυγει κανεισ..

ρωτηστε τον ευατο σας αν του αρεσει αυτη η ζωη..

και δωστε μια ειλικρινη απαντηση!

ε; Εικόνα
Giannis91
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 81
Εγγραφή: Δευ Φεβ 25, 2008 2:44 am
Επικοινωνία:

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Giannis91 »

Φιλε sept εσυ μπηκες ή ηθελες να μπεις και τελικα δεν τα καταφερες; εγω φετος δινω και ελπιζω να τα καταφερω... Εχω ρωτησει συγγενεις και γνωστους μου που ειναι στρατιωτικοι και μου εχουν πει τα κατά του επαγγελματος αλλα ολοι μου λενε οτι αξιζει, κανεις δεν με εχει αποτρεψει, απλα μου ειπαν το ιδιο που ειπε και ο peter και απαντησα το ιδιο πραγμα...

Τα εχω σκεφτει και αυτα που λεει ο peter και ξερω οτι διαλεγω εναν δυσκολο δρομο αλλα ειναι δρομος που μου αρεσει και με τραβαει πολυ και δεν θα το μετανιωσω αν μπω και η απαντηση μου στον peter οπως και σε ολους τους αλλους ειναι ΝΑΙ (και ειναι η πιο ειλικρινης απαντηση που χω δωσει...) και θελω να ρωτησω τον peter αν ειναι και αυτος στρατιωτικος ή οχι...

Οποιος απ τους δυο εσας ειναι στρατιωτικος θα θελα πολυ να μας πει καποιες απ τις εμπειριες του στην σχολη μεσα αλλα και μετα...
Anonymous

ΣΣΕ: Η ζωή στη Σχολή

Δημοσίευση από Anonymous »

Ναι τελειωσα της σχολη ευλπιδων πριν 2 χρονια και για αυτο σου ειπα οτι μου θυμιζεισ τον ευατο μου φιλε.

λοιπον ημουν α-κ-ρ-ι-β-ω-σ σαν και σενα με τισ ιδιεσ αποψεισ.
ημουν απιστευτα ρομαντικοσ και με ενθουσιαζε η ιδεα αυτησ τησ ιδιαιτερησ και ξεχωριστησ σχολησ με την ομορφια τησ στολησ και τα λοιπα που ειμαι σιγουροσ οτι σκεφτεσαι και εσυ.

στο λεω οσο και περιεργο αν σου φαινεται τωρα οτι στη σχολη θα απογοητευτεισ και θα πικραθεισ. Οχι για τισ δυσκολιεσ και για το τρεξιμο, αυτα δεν τα αντεχουν μονο οι δειλοι.

το θεμα ειναι οτι τωρα εισαι μονο 17 χρονων οπωσ ημουν κ εγω και δεν υπολογιζεισ τοσο πολυ καποια σημαντικα πραγματα.

η σχολη ειναι απιστευτα ψυχοφθορα και οσο και αν λεσ τωρα σιγα θα αντεξω(οπωσ ελεγα κ εγω βεβαια)ειναι απιστευτα δυσκολο.

η νοοτροπια τησ σχολησ θα σε επηρεασει απιστευτα και θα σου δημιουργησει μεσα σου μια μιζερια κ στενοχωρια συνεχεια.

και ειναι πολλα ακομα που μπορω να σου πω

ξερω οτι ισωσ σε απογοητευω αλλα αν ακολουθησεισ το δρομο τησ σχολησ ειμαι σιγουροσ θα πεισ μετα απο μερικα χρονια:<< θυμαμαι εναν που λεγε απογοητευτικα πραγματα σε ενα forum ποσο δικαιο ειχε και ασ μην τον ακουσα τοτε ή θεωρησα υπερβολικα τα λογια του>>

αν βεβαια εισαι τοοοσο σιγουροσ οτι δεν σε νοιαζει τιποτα και θα εκανεσ τα παντα για να γινεισ αξιωματικοσ ακομα και να παραμελουσεσ την ζωη σου τοτε φιλε αγνοησε με. .

οτι και να κανεισ κοιτα να σαι ευτυχισμενοσ, ειναι το πιο σημαντικοΕικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες