Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
vgeopon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 17, 2010 12:55 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από vgeopon »

Καλησπερα... Ειμαστε 4 αφερφια εγω ειμαι ο μεγαλυτερος απο τα αγορια. Ποσο θα υπηρετησω; Ο μικροτερος αδερφος μου εχει υπηρετησει!

HLEKTROLOGOS
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 985
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 27, 2010 12:17 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από HLEKTROLOGOS »

vgeopon έγραψε:Καλησπερα... Ειμαστε 4 αφερφια εγω ειμαι ο μεγαλυτερος απο τα αγορια. Ποσο θα υπηρετησω; Ο μικροτερος αδερφος μου εχει υπηρετησει!

6 κι αστους να λενε

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Από την στιγμή που έγινε 9μηνο όποιος δικαιούται μειωμένη θητεία κάνει 1 μήνα λιγότερο... Εκτός και αν κάνω λάθος. Που δεν το νομίζω
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από GenerX »

4 αδέρφια, οι 2 μεγαλύτεροι κάνουν 8μηνο και όχι 6μηνο. Πόσο δύσκολο είναι να διαβάσετε ένα από τα εκ.site στο διαδίκτυο και να μην λέτε ότι νομίζετε εσείς πια...

Επίσης όποιος έχει πρόβλημα με τη μειωμένη θητεία, ας κάνει τους +6 μήνες που θα τους πληρώνεται κι όλας.
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από GenerX »

Αυτό που σου είπε ο ΓΜΑΚ.

ΜΗΝ ακούσεις αυτούς που θα σου πουν αυθαίρετα "Το 12μηνο έγινε 9μηνο, άρα εσύ που είσαι τέκνο πολυτέκνων, θα υπηρετήσεις 6 μήνες αντί για 9".

Θα υπηρετήσεις 8μηνο.

Αν βγάλεις τις άδειες κλπ κλπ ουσιαστικά θα υπηρετήσεις 7μηνο lol
vgeopon
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Απρ 17, 2010 12:55 am
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από vgeopon »

Υπαρχει περιπτωση να μην υπαρχει πλεον μειωση θητειας για πολυτεκνους με 4 αδερφια?
Παπ

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Παπ »

Έχω 3 αδερφια, ο αδερφος μου έχει τελειωσει ΣΜΥ και ειναι στρατιωτικος η αδερφη σου ειναι νοσηλευτρια στην αεροπορια και ο αλλος μου αδερφος ειναι αστυνομικος. Εγω θα κανω 6μηνο ως πολυτεκνος ή 9μηνο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δεν υπάρχει 6μηνη θητεία. Αν δικαιούσαι μειωμένη θα κάνεις 8μηνο
Guest

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Guest »

Καλησπέρα! Πολύ χρήσιμο το forum. Διαβάζω εδώ και πολύ ώρα τις σελίδες αυτού του θέματος αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη για τη δική μου περίπτωση... Θα ήθελα λίγη βοήθεια!Είμαι το τελευταίο παιδί από πολύτεκνη οικογένεια (4 παιδία, με δυο αγόρια -ο μεγάλος μου αδερφός χρησιμοποίησε το μειωμένο πριν από 10 περίπου χρόνια που πήγε φαντάρος). Εγώ έχω αναβολή ως το 2012 λόγω σπουδών. Θα ήθελα να μάθω αν δικαιούμαι κάποια μείωση εγώ με τα εξής κριτήρια: Έχω χάσει τον πατέρα μου εδώ και μερικά χρόνια, ζω με τη μητέρα μου και τη μια μου αδερφή που είναι πιο μεγάλη από μένα αλλά όχι παντρεμένη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Guest έγραψε:Καλησπέρα! Πολύ χρήσιμο το forum. Διαβάζω εδώ και πολύ ώρα τις σελίδες αυτού του θέματος αλλά δεν μπορώ να βγάλω άκρη για τη δική μου περίπτωση... Θα ήθελα λίγη βοήθεια!Είμαι το τελευταίο παιδί από πολύτεκνη οικογένεια (4 παιδία, με δυο αγόρια -ο μεγάλος μου αδερφός χρησιμοποίησε το μειωμένο πριν από 10 περίπου χρόνια που πήγε φαντάρος). Εγώ έχω αναβολή ως το 2012 λόγω σπουδών. Θα ήθελα να μάθω αν δικαιούμαι κάποια μείωση εγώ με τα εξής κριτήρια: Έχω χάσει τον πατέρα μου εδώ και μερικά χρόνια, ζω με τη μητέρα μου και τη μια μου αδερφή που είναι πιο μεγάλη από μένα αλλά όχι παντρεμένη.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!



όταν πήγε ο αδερφός σου στρατό ο πατέρας σου ζούσε; Αν ζούσε δικαιούσαι μειωμένη θητεία
Guest

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Guest »

Greek_Army έγραψε:

όταν πήγε ο αδερφός σου στρατό ο πατέρας σου ζούσε; Αν ζούσε δικαιούσαι μειωμένη θητεία


Ναι, τότε ζούσε ο πατέρας μου. Ξέρετε μήπως τη μείωση δικαιούμαι ή πως θα το αιτηθώ όταν έρθει εκείνη η ώρα;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Greek_Army »

Αν δικαιούσαι θα κάνεις 8μηνο, όταν παρουσιαστείς θα το αναφέρεις και θα σου πούνε τι χαρτιά θα πρέπει να προσκομίσεις
Guest

Μειωμένη θητεία - Πολύτεκνοι

Δημοσίευση από Guest »

Αχα... Κατάλαβα. Ευχαριστώ πολύ!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες