Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Ronaldo »

Υπάρχει κανείς που να πετύχε στο τηλέφωνο να μιλήσει με επιτροπή απαλλαγών στο 401;

Κυρίως για το αν χρειάζεται ραντεβού φέτος. Ευχαριστώ
Edwwww

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Edwwww »

Ronaldo έγραψε: Τετ Ιούλ 19, 2023 1:08 pm Υπάρχει κανείς που να πετύχε στο τηλέφωνο να μιλήσει με επιτροπή απαλλαγών στο 401;

Κυρίως για το αν χρειάζεται ραντεβού φέτος. Ευχαριστώ
Στγη προηγούμενη σελίδα.
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Ronaldo »

Edwwww έγραψε: Τετ Ιούλ 19, 2023 2:17 pm
Ronaldo έγραψε: Τετ Ιούλ 19, 2023 1:08 pm Υπάρχει κανείς που να πετύχε στο τηλέφωνο να μιλήσει με επιτροπή απαλλαγών στο 401;

Κυρίως για το αν χρειάζεται ραντεβού φέτος. Ευχαριστώ
Στγη προηγούμενη σελίδα.
Στην προηγουμενη σελιδα ενας ειπε οτι δε χρειαζεται ραντεβου στο 401. Οχι με βεβαιοτητα ομως
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Ronaldo »

Καλημέρα! Βρήκα στο τηλέφωνο την επιτροπή απαλλαγών και τελικά δε χρειάζεται ραντεβού
GERNick111
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 11, 2023 7:22 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από GERNick111 »

Ronaldo έγραψε: Πέμ Ιούλ 20, 2023 9:32 am Καλημέρα! Βρήκα στο τηλέφωνο την επιτροπή απαλλαγών και τελικά δε χρειάζεται ραντεβού
Γεια σου φίλε. Στο 401 είναι να πας; Επίσης είσαι για απαλλαγή τώρα ή αναβολή; Τους παίρνω και κλασσικά δεν το σηκώνουν και δε ξέρω τι να κάνω αν μπορώ να πάω έτσι χωρίς ραντεβού
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Ronaldo »

GERNick111 έγραψε: Πέμ Ιούλ 20, 2023 10:45 am
Ronaldo έγραψε: Πέμ Ιούλ 20, 2023 9:32 am Καλημέρα! Βρήκα στο τηλέφωνο την επιτροπή απαλλαγών και τελικά δε χρειάζεται ραντεβού
Γεια σου φίλε. Στο 401 είναι να πας; Επίσης είσαι για απαλλαγή τώρα ή αναβολή; Τους παίρνω και κλασσικά δεν το σηκώνουν και δε ξέρω τι να κάνω αν μπορώ να πάω έτσι χωρίς ραντεβού
Ναι 401. Πήρα τηλέφωνο και δε χρειάζεται ραντεβού.
Panos2323

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Panos2323 »

Καλησπέρα παιδιά,

Εύχομαι να είστε όλοι καλά.

Εγώ έλαβα το παραπεμπτικό μου με e-mail στις 10 Ιουλίου 2023 και είχε σημείωση για παρέλευση στην επιτροπή 10 ημέρες από την λήψη του. Τώρα έχουν περάσει αυτές οι 10 μέρες αλλά το θέμα μου είναι ότι δεν σηκώνει κανείς το τηλέφωνο έτσι ώστε να επιβεβαιώσω ότι τα έγγραφα μου είναι όντως εκεί ώστε να μη πάω άδικα. Έχει κανείς περάσει από την επιτροπή που να έχει παρόμοιες ημερομηνίες με εμένα; Ήταν εκεί τα χαρτιά σας;
Επισκέπτης

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

10 μέρες; Σε εμένα λέει εντός ενός μηνός. Μήπως τα μπερδεύεις και εννοεί να επικοινωνήσεις μαζί τους τηλεφωνικά?
Kostas456

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kostas456 »

Καλημέρα,

Σήμερα πέρασα από την επιτροπή απαλλαγών του 401 για την απαλλαγή μετά από 2 χρόνια αναβολής για ψυχολογικούς λόγους. Καταρχάς να πω ότι δεν περίμενα σχεδόν καθόλου και μπήκα γρήγορα.

Παρολαυτά με προβλημάτισε το τι μου είπε το άτομο της επιτροπής. Είδε τα χαρτιά μου που έγραφαν την αγωγή που παίρνω και μου λέει "να παίρνω τα φάρμακα μου να γίνω καλά ώστε να πάω να υπηρετήσω" με περίεργο ύφος. Του λέω "δεν είναι τόσο εύκολο, δεν μπορώ". Και φωνάζει επόμενος.

Περιττό να πω ότι με άγχωσε πάρα πολύ όλο αυτό. Υπάρχει περίπτωση να μου ξαναδώσουν αναβολή μετά από 2 χρόνια αναβολής; Να με ξανακαλέσουν για κατατάξη; Ή πιστεύετε ότι ήταν για να με ψαρώσει;
Ronaldo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Μάιος 18, 2022 11:50 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Ronaldo »

Kostas456 έγραψε: Δευ Ιούλ 24, 2023 11:43 am Καλημέρα,

Σήμερα πέρασα από την επιτροπή απαλλαγών του 401 για την απαλλαγή μετά από 2 χρόνια αναβολής για ψυχολογικούς λόγους. Καταρχάς να πω ότι δεν περίμενα σχεδόν καθόλου και μπήκα γρήγορα.

Παρολαυτά με προβλημάτισε το τι μου είπε το άτομο της επιτροπής. Είδε τα χαρτιά μου που έγραφαν την αγωγή που παίρνω και μου λέει "να παίρνω τα φάρμακα μου να γίνω καλά ώστε να πάω να υπηρετήσω" με περίεργο ύφος. Του λέω "δεν είναι τόσο εύκολο, δεν μπορώ". Και φωνάζει επόμενος.

Περιττό να πω ότι με άγχωσε πάρα πολύ όλο αυτό. Υπάρχει περίπτωση να μου ξαναδώσουν αναβολή μετά από 2 χρόνια αναβολής; Να με ξανακαλέσουν για κατατάξη; Ή πιστεύετε ότι ήταν για να με ψαρώσει;
Ζήτησε να δει τα φάρμακα σου ή μόνο είδε τη γνωμάτευση; Έκανε και άλλες ερωτήσεις; Από ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται να πας με ραντεβού
nick77
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Δευ Οκτ 24, 2022 1:47 pm
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από nick77 »

Παιδιά καλησπερα, ξέρει κάποιος από τι ώρα το πρωι πρέπει να είσαι στο 401 για την επιτροπή;
Kostas456

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kostas456 »

Ronaldo έγραψε: Δευ Ιούλ 24, 2023 2:11 pm
Kostas456 έγραψε: Δευ Ιούλ 24, 2023 11:43 am Καλημέρα,

Σήμερα πέρασα από την επιτροπή απαλλαγών του 401 για την απαλλαγή μετά από 2 χρόνια αναβολής για ψυχολογικούς λόγους. Καταρχάς να πω ότι δεν περίμενα σχεδόν καθόλου και μπήκα γρήγορα.

Παρολαυτά με προβλημάτισε το τι μου είπε το άτομο της επιτροπής. Είδε τα χαρτιά μου που έγραφαν την αγωγή που παίρνω και μου λέει "να παίρνω τα φάρμακα μου να γίνω καλά ώστε να πάω να υπηρετήσω" με περίεργο ύφος. Του λέω "δεν είναι τόσο εύκολο, δεν μπορώ". Και φωνάζει επόμενος.

Περιττό να πω ότι με άγχωσε πάρα πολύ όλο αυτό. Υπάρχει περίπτωση να μου ξαναδώσουν αναβολή μετά από 2 χρόνια αναβολής; Να με ξανακαλέσουν για κατατάξη; Ή πιστεύετε ότι ήταν για να με ψαρώσει;
Ζήτησε να δει τα φάρμακα σου ή μόνο είδε τη γνωμάτευση; Έκανε και άλλες ερωτήσεις; Από ότι κατάλαβα δεν χρειάζεται να πας με ραντεβού
Καθώς κοίταζε την γνωμάτευση, με ρώτησε μόνο τί παίρνω ονομαστικά και του είπα. Τα είχα μαζί μου όμως δεν τα έδειξα. Και μετά είπε αυτό που ανέφερα πιο πάνω, και καμία άλλη ερώτηση.

Και όχι δεν έκλεισα ραντεβού για να πάω.
Kostas456

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Kostas456 »

nick77 έγραψε: Δευ Ιούλ 24, 2023 2:14 pm Παιδιά καλησπερα, ξέρει κάποιος από τι ώρα το πρωι πρέπει να είσαι στο 401 για την επιτροπή;
Εγώ σήμερα πήγα στις 10:50 και σε 5 λεπτά είχα τελειώσει.
gmoniou
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 19, 2021 2:03 pm
Τοποθεσία: Πολίτης
Επικοινωνία:

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από gmoniou »

Kostas456 έγραψε: Δευ Ιούλ 24, 2023 11:43 am Καλημέρα,

Σήμερα πέρασα από την επιτροπή απαλλαγών του 401 για την απαλλαγή μετά από 2 χρόνια αναβολής για ψυχολογικούς λόγους. Καταρχάς να πω ότι δεν περίμενα σχεδόν καθόλου και μπήκα γρήγορα.

Παρολαυτά με προβλημάτισε το τι μου είπε το άτομο της επιτροπής. Είδε τα χαρτιά μου που έγραφαν την αγωγή που παίρνω και μου λέει "να παίρνω τα φάρμακα μου να γίνω καλά ώστε να πάω να υπηρετήσω" με περίεργο ύφος. Του λέω "δεν είναι τόσο εύκολο, δεν μπορώ". Και φωνάζει επόμενος.

Περιττό να πω ότι με άγχωσε πάρα πολύ όλο αυτό. Υπάρχει περίπτωση να μου ξαναδώσουν αναβολή μετά από 2 χρόνια αναβολής; Να με ξανακαλέσουν για κατατάξη; Ή πιστεύετε ότι ήταν για να με ψαρώσει;
Καλημέρα Κώστα. Μετά από 2 χρόνια αναβολής δεν γίνεται να ξαναπάς να υπηρετήσεις μιας και δεν υπάρχει άλλη αναβολή για να πάρεις. Σε τέτοιες περιπτώσεις είτε που υπηρετείς επιτόπου είτε που φεύγεις μια και καλή με Ι5. Συνεπώς για να είπε απλά "επόμενος" τότε σου έχει δώσει την απαλλαγή και είπε την εξυπνάδα του απλά για να σε ψαρώσει. Μην αγχώνεσαι καθόλου, απόσο λένε και τα παιδιά εδώ πέρα, εντός 45 ημερών μπαίνεις στο site της στρατολογίας για να δεις επίσημα την απαλλαγή σου.
amprova

Re: Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από amprova »

Καλησπέρα,
Πήγα στις 12/7 στο φρουραρχείο για απαλλαγή (έχω πάρει 2 χρόνια αναβολές) και ακόμα δεν έχει έρθει στο email το χαρτί για να πάω 401.
Που μπορώ να το βρω; Στο site δεν βρισκω καπου να μπορω να το εκτυπώσω. Μπορω να παρω καπου τηλ να ρωτησω τι συμβαινει και ποτε θα ερθει;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες