Επιτροπή Απαλλαγών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
blondeamon
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Ιουν 18, 2012 7:06 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από blondeamon »

Παιδια αν πάω Φρουραρχειο και μου δωσουν διετη αναβολη, η επιτροπη ειναι μετα απο 3 βδομαδες ετσι; Και ειναι μια τυπικη επικυρωση.

Μπορω να στειλω μελος οικογενειας με εξουσιοδοτηση στην Επιτροπη Απαλλαγων; Εφοσον κραταει 3 λεπτα μονο.

Δουελυω εξω και αν ερθω ηδη μια φορα για την αναβολη (Φρουραρχειο) δε μπορω να κατσω 3 βδομαδες.
kaneis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 02, 2010 8:52 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από kaneis »

Παιδιά καλησπέρα.Μπορεί να μου πει κάποιιος που βρίσκεται η επιτροπή απαλλαγών ακριβώς;

Γκούγκλαρα και λέει πλησίον 401 αλλά που ακριβώς;

ΘΑ σηκωθώ να πάω κατευθείαν απο κει γιατί είναι να πάρω απαλλαγή και δε σηκώνουν τηλέφωνα ούτε με αίτηση εκεί πέρα.

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Nassos »

Στο Πάρκο Γουδί είναι, λίγο παρακάτω από το Γήπεδο Badminton.
kaneis
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 02, 2010 8:52 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από kaneis »

Ευχαριστω. Εκεί που είναι και το Φρουραρχείο ή αλλού;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η επιτροπή απαλλαγών βρίσκεται εδώ και χρόνια εντός του 401, είναι ένα μικρό κτίριο.
vaggelis21
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 5:12 pm
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από vaggelis21 »

Σημερα πηρα το παραπεμτικο απο το φρουραρχειο για την επιτροπη απαλλαγων στην τριπολη. Εχει κανεις καμια εμπειρια; Ειναι καλυτερα η χειροτερα σε σχεση με την επιτροπη της αθηνας; Επισης πρεπει να αναφερω οτι δεν μ εδωσαν παραπεμτικα για τους γιατρους παρα με εστειλαν απευθειας στην επιτροπη απαλλαγων. Αυτο ειναι καλο να υποθεσω; Ευχαριστω.
kostas

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από kostas »

Υπαρχει περιπτωση να σου δοσουν αναβολη ενω ο γιατρος σου εγραψε ι4; Αν δεν θες την αναβολη τι κανεις;
cuervo

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από cuervo »

kostas έγραψε:Υπαρχει περιπτωση να σου δοσουν αναβολη ενω ο γιατρος σου εγραψε ι4; Αν δεν θες την αναβολη τι κανεις;


Κατά 99% η επιτροπή επικυρώνει την απόφαση του γιατρού, αν σου δώσουν αναβολή δεν μπορείς να αρνηθείς.

Άβαταρ μέλους
panpan89
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 29, 2015 2:36 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από panpan89 »

Καλησπερα παιδια, θα ηθελα να μου λυσετε καποιες αποριες εφοσον γνωριζετε.

Μεσω φρουραρχειου βγηκα Ι5 παθολογικο για συριγγομυελια.

στην επιτροπη που θα παω πρεπει να εχω παλι ολες μου τις εξετασεις, βεβαιωσεις απο το δημοσιο νοσοκομειο κτλ η μονο τη γνωματευση του στρατιωτικου γιατρου; Επισης θα εξεταστω παλι και υπαρχει περιπτωση να αλλαξουν το Ι;

τελος να αναφερω οτι στο Φεκ (579), στη διαρκεια αναβολης,δε λεει 'εα','δεα' Ειναι κενο και διπλα λεει κανονικα Ι5. Τι σημαινει αυτο;

Ευχαριστω πολυ για το χρονο σας και ειμαι ευγνωμων σ οποιον απαντησει.

Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Καλησπερα! Μια ερωτησουλα να κανω γιατι εψαξα αλλα δεν βρισκω τις απαντησεις που ψαχνω. Καταρχας 19 παρουσιαζομαι ναυπλιο και 11 του μηνος θα περασω απο επιτροπη απαλλαγων. Στην επιτροπη απαλλαγων ηθελαν να τους στειλουμε το γνησιο χαρτι καταταξης (αυτο που μου εδωσε η αστυνομια) το στειλαμε μεσω ΚΕΠ και πλεον δεν το εχω στην κατοχη μου, εχω μονο μια φωτοτυπια απο αυτο. Ισως ειναι γελοια ερωτηση αλλα υπαρχει περιπτωση να μην το δεχτουν η να εχω καποιο προβλημα οταν και αν παρουσιαστω πανω επηδει θα ειναι αντιγραφο (φωτοτυπια) και οχι το γνησιο; Σας ευχαριστω πολυ για καθε απαντηση
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από dn24 »

Γιωργος96 έγραψε: Καλησπερα! Μια ερωτησουλα να κανω γιατι εψαξα αλλα δεν βρισκω τις απαντησεις που ψαχνω. Καταρχας 19 παρουσιαζομαι ναυπλιο και 11 του μηνος θα περασω απο επιτροπη απαλλαγων. Στην επιτροπη απαλλαγων ηθελαν να τους στειλουμε το γνησιο χαρτι καταταξης (αυτο που μου εδωσε η αστυνομια) το στειλαμε μεσω ΚΕΠ και πλεον δεν το εχω στην κατοχη μου, εχω μονο μια φωτοτυπια απο αυτο. Ισως ειναι γελοια ερωτηση αλλα υπαρχει περιπτωση να μην το δεχτουν η να εχω καποιο προβλημα οταν και αν παρουσιαστω πανω επηδει θα ειναι αντιγραφο (φωτοτυπια) και οχι το γνησιο; Σας ευχαριστω πολυ για καθε απαντηση
Με ότι χαρτιά έχεις Γιώργο θα πας, και δεν θα έχεις κανένα σπολύτως πρόβλημα. Πλέον και οι φωτοτυπίες των δημοσίων εγγράφων δεν χρειάζονται επικύρωση, και μετράνε σαν γνήσια, ξέρουν αυτοί, εξηγησέ τους κι εσύ βέβαια γιατί τους δινεις φωτοτυπία, εντελώς τυπικά και χωρίς να αγχωθείς.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Γιωργος96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2015 1:16 am
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από Γιωργος96 »

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Επιτροπή Απαλλαγών

Δημοσίευση από dn24 »

Γιωργος96 έγραψε: Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου
Εμείς σε ευχαριστούμε που εμπιστεύθηκες το φόρουμ.
Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες