Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
κωστας

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από κωστας »

Γεια σας,
θα ηθελα να μου πειτε ποια στρατοπεδα στην Θεσ/νικη αλλα και στις γυρω περιοχες (κιλκις-ασσηρος κτλ) ειναι
πολυ καλα για να ειναι καποιος φανταρος.
Με ενδιαφερουν οι αδειες που δινουν οι διοικητες για να βγαινεις εξω και γενικα εχω ακουσει πως μερικοι φανταροι για παραδειγμα ειναι μια μερα μεσα κ 2 εξω κτλ κτλ...
Ευχαριστω πολυ.
ΔΕΑ

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από ΔΕΑ »

Στην ασσηρο εχω ακουσει οτι ειναι πολυ καλα! Και στην σαντα, απλα επειδη ειναι αερομεταφερομενοι εχουν παραπανω τρεξιμο! Καλα στω σωμα δεν το συζηταμε... Καπου εκει ημουν κ εγω σε μια τρυπαΕικόνα
γενικα παντως επειδη εγω υπηρετησα κ στον εβρο να ξερεις οτι εδω κατω ο στρατος δεν εχει καμια σχεση με τις μοναδες της παραμεθωριου!
με λιγα λογια θα κανεις ζωααααραΕικόναΕικόνα
nikopaok4
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 367
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 25, 2011 4:40 pm
Επικοινωνία:

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από nikopaok4 »

Γ' σωμα - ΣΣΑΣ (ζωαρα) γγια θεσσαλονικη ασσηρο εξαρτατε απο τον δοικα που είναι αλλες σειρες επηξαν αλλες ηταν πολυ καλα, κιλκις θα το απευφεγα
κωστας

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από κωστας »

Μαλιστα απλα για τριτο σωμα εχω ακουσει οτι θελει να εχεις πολυ μεγαλο κονε για να πας. Ασσηρο πας πιο ευκολα λογικα. Το θεμα ειναι στην ασσηρο τωρα τι διοικητη εχουν; Ειναι καλος; Γιατι ακουσα πως αλλαξε. Κανενα αλλο μεσα στην θεσσαλονικη που να ειναι καλο υπαρχει;(οταν λεω καλο εννοω να σου δινουν μερες που μπορεις να εισαι εξω κ να κοιμασαι αλλου)
κωστας

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από κωστας »

Γεια σας και παλι!
Γνωριζει καποιος να μου πει αυτη την περιοδο πως ειναι τα πραγματα στην ασσηρο; Ισχυει οτι αλλαξε καποιος ανωτερος και δεν ειναι πλεον καλα τα πραγματα; Ευχαριστω
Γιωργος

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από Γιωργος »

Η Ασσηρος εχεί χαλασει. Οχι οτι ειναι χαλια αλλα δεν ειναι η ζωαρα που ηταν παλια. Εχει υπηρεσιες αλλα οχι τραγικες. Γενικα εχει την φημη του βυσματικου στρατοπεδου και την προτιμαν πολλοι. Ωστοσο εχει αλλαξει ο διοικητης και το στρατοπεδο ειναι αρκετα προβλεπομενο και με αρκετες αγγαρειες. Εγω θα προτιμουσα τη Σαντα (οχι πεζικο εννοειται εχει πολυ εκπαιδευση και τρεξιμο) μονο διαβιβασεις η υλικου πολεμου (αν και αυτο εχει αγγαρειες) καθαρα για τον λογω οτι ειναι πολυ χαλαρες μοναδες με παρα πολλες αδειες. Εγω ημουν ασσηρο και ο κολλητος μου σαντα πριν 3 μηνες. Σε εμενα πηγαινε 1-1 και στη σαντα 3-1. Η δαιφορα ειναι οτι αυτος ειχε ενα σωρρο αδειες και αδεια απολυσης 40 μερες ενω εγω 15 (οι 5 δικες μου κιολας). Για μενα καλυτερα να χεις πολλες αδειες παρα πολλες εξοδους
Άβαταρ μέλους
AccountSaver
Λοχίας
Λοχίας
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2009 12:35 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: Υπολογιστες
Επάγγελμα: Φοιτητης
Επικοινωνία:

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από AccountSaver »

Εντός Θεσσαλονίκης που είναι καλά παιδιά; Άποψη εξόδων ακόμα και αδειών?
Update(21-1-2012) :184 Μέρες ακόμα...Update(09-03-2012) :136 Μέρες ακόμα...
Γιαννης

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από Γιαννης »

Γ σωμα ειναι καλα γιατι ειναι μεσα στην πολη αλλα παιζει εμπλοκη αυτη την περιοδο. Γενικα μεγαλο ρολο για το πως θα περασεις παιζει η ειδικοτητα. Αν περναει απο το χερι σου προτιμησε διαβιβασεις που ειναι παντου ζωαρα μεχρι και τα στελεχη δεν εχουν καμια σχεση με τους πεζικαριους. Τωρα απο αποψη εξοδων θα λεγα Ασσηρος (διαβιβασεις) αλλα εχουν πολυ μαλακα διοιηκητη ή Νεα Σαντα (διαβιβασεις) που εχουν πολυ καλο διοιηκητη κ δινει πολλες αγραφες αδειες. Απο αποψη εξοδων κ μονο τοτε Ασσηρος

Ernest
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Δεκ 28, 2011 11:51 pm
Επικοινωνία:

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από Ernest »

Βρήκα στην παρακάτω σελιδα στρατόπεδα στην θεσσαλονικη

/diktyo/map-monada.asp?nomosID=33

με αυτα τι παιζει ξερει κανεις;
πανος

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από πανος »

Ξερει κανεις που ειναι το στρατοπεδο Τριτη δακα?
Άβαταρ μέλους
methanol
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 16, 2012 12:54 am
Επικοινωνία:

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από methanol »

Γεια σας παιδιά, δεν ξέρω αν είναι το σωστό μέρος να ποστάρω το μήνυμα, αλλά επειδή δεν σκαμπάζω πολλά από υπολογιστές ελπίζω να καταλαβαίνετε. Είμαι έτοιμος να διακόψω την αναβολή μου μετά την 1η Ιουλίου για να μπω στο στρατό το Νοέμβριο. Πήρα το πτυχίο μου τώρα (23ων) και πρέπει να τελειώνω σιγά σιγά.

Επειδή έχω μια γνωριμία στη στρατολογία στην πελοπόννησο, μου είπαν ότι είναι εύκολο να τους πω σε πια μονάδα θέλω να πάω και να με βάλουν. Αν δεν είχα κάποιους προσωπικούς λόγους δεν θα ασχολιόμουν καν και θα πήγαινα όπου με βάζανε. Ωστώσο αφού έχω την ευκαιρία και είναι τόσο απλό για αυτούς, θα ήθελα να πάω στη Θεσσαλονίκη (εκτός υγειονομικού, δεν γίνεται). Τρείς ερωτήσεις έχω, αν έχω χάσει κάποιο άλλο thread παρακαλώ ποστάρετε το λινκ.

1) Ποια θα ήταν η πιο χαλαρή μονάδα στην πόλη της Θεσσαλονίκης; Εμπειρίες των τελευταίων χρόνων ευπρόσδεκτες.
2) Έχει κάποιο ΚΕΝ εκεί κοντά; Και αν συνδέονται μεταξύ τους ποιο θα έπρεπε να επιλέξω για να πάω στην τάδε μονάδα;
3) Πείτε ότι εγω θέλω να μπω στη μονάδα χορτίατη (νομίζω) ι) πρέπει να επιλέξω κάποιο συγκεκριμένο ΚΕΝ πρώτα και μετά θα με στείλουν εκεί που θέλω; Ιι) πρέπει να βάλω βύσμα για το ΚΕΝ και μετά ξανά για μετάθεση εκεί που θέλω; Ιιι) ή πάω σε όποιο ΚΕΝ τύχει και μετά με βάζουν στην μονάδα;

Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας.

ΥΣ. Ελπίζω να μην προσβάλλω κάποιον λέγοντας ότι θα βάλω βύσμα να μπω εκεί που θέλω, αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα του σήμερα μόνο έτσι γίνεται. Αν και ρώτησα και σιγουρεύτηκα ότι δεν θα φάω την θέση κάποιου άλλου.
Dimitris

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από Dimitris »

Είμαι εφοδιασμού Μεταφορών, έχω υπηρετήσει 5 μήνες Έβρο και θέλω να πάρω μετάθεση Μέσα στην Θεσσαλονίκη, μήπως ξέρετε να μου πείτε στρατόπεδα για σεμ-τυπ και αν ξέρετε που είναι καλά για εφοδιασμού΄?
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11245
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από yandr »

Στρατόπεδα στη Θεσσαλονίκη .

Σύντομα θα βάλουμε και τα όπλα / σώματα σε καθένα.

e2015
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 03, 2015 10:32 am
Επικοινωνία:

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από e2015 »









Χαιρετω το φορουμ. Θα ημουνα ευγνωμον αν καποια σειρα (2015 ) η καποιος που απολυθηκε προσφατα να μας δωσει τα φωτα του για το θεμα του ποστ. Θελω να γυρισω Θεσσαλονικη (τωρα υπηρετω στη ξανθη) μιας κ ειμαι απο κει αλλα δεν ξερω τι πεζει με τις μοναδες που εχουμε. Το ιδανικο ειναι κανα πολεμικο μουσειο αλλα σε περιπτωση που δεν μπορεσει το βυσμα να με παει να εχω μερικες εναλλακτικες. Ειμαι σωμα ΥΓ κ Ι4 αοπλο κ για 424 εχω ακουσει οτι πεφτει εμπλοκη οποτε αυτη η επιλογη απορριπτεται λογικα. Ασσυρος ειναι καλα, βυσματικη μοναδα λενε, αλλα 25 km θα μας φανε τα χιλιομετρα πηγαινε-ελα. Για 3ο σωμα στην ερτ3 ξερετε τι πεζει; Οποτε αν γνωριζει καποιος καμια αλλη καλη μοναδα μεσα στη πολη οσο αφορα αδειες/εξοδο, υπηρεσιες, θα με διευκολυνε πολυ. Ευχαριστω για το χρονο σας παιδια

Bob

Στρατόπεδα Θεσσαλονίκης και γύρω περιοχών

Δημοσίευση από Bob »

Γνωριζει καποιος πως ειναι η θητεια πλεο στο πολεμικο μουσειο θεσσαλονικης; Δηλαδη ποσες υπηρεσιες εχει, αν παει καλα και τι προγραμμα υπαρχει. Ευχαριστω
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες