Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ntina1999
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Αύγ 12, 2016 12:45 pm
Τοποθεσία: πολιτης
Επάγγελμα: μαθητης
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από ntina1999 »

Γειας σας ! φετος δινω παννελαδικες και θα σκεφτομαι να επιλεξω ως σχολη το εμπορικο ναυτικο... αληθευει οτι πλεον δεν υπαρχει επιδοτηση για την πρακτικη ασκηση των φοιτητων; Ευχαριστω πολυ.
kandakos

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από kandakos »

Ο τροπος πληρωμης των πρωτομπαρκων ποιος ειναι; πχ (καταθεση σε τραπεζικο λογαριασμο, μετρητα)

Άβαταρ μέλους
ZAFOS123
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 26, 2015 3:38 pm
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από ZAFOS123 »

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω ποσα περιπου χρηματα παιρνει ενας προτομπαρκος στην ακτοπλοια ευχαριστω
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από dn24 »

Μεταξύ 1,500-1,800 καθαρά. Αυτό, για τις μεγάλες ακτοπλοϊκές. Έχω ακούσει και αμισθί περιπτώσεις, σε πολύ μικρή ναυτιλιακή ακτοπλοϊκή. Οπότε καλό είναι, να μας αναφέρετε και επωνυμία εταιρείας, γιατί σας απαντάμε γενικά. Ευχαριστώ.

mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από mattypocket »

dn24 έγραψε:Μεταξύ 1,500-1,800 καθαρά. Αυτό, για τις μεγάλες ακτοπλοϊκές.Έχω ακούσει και αμισθί περιπτώσεις, σε πολύ μικρή ναυτιλιακή ακτοπλοϊκή. Οπότε καλό είναι, να μας αναφέρετε και επωνυμία εταιρείας, γιατί σας απαντάμε γενικά. Ευχαριστώ.



Εγω για 700-1000 εχω ακουσει απο ολους για πρωτομπαρκο δοκιμο. Πρωτη φορα ακουω για τετοια ποσα. Εκτος αν εννοεις καποια αλλη ειδικοτητα.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από dn24 »

mattypocket έγραψε:Εγω για 700-1000 εχω ακουσει απο ολους για πρωτομπαρκο δοκιμο. Πρωτη φορα ακουω για τετοια ποσα. Εκτος αν εννοεις καποια αλλη ειδικοτητα.



Μην με αναγκάσεις να σου δείξω φύλλο μισθοδοσίας.. δεν θέλω να φτάσουμε σε τέτοια σημεία..2,200 μεικτά υπέγραψα,1,500 στην τράπεζα.

mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από mattypocket »

dn24 έγραψε:
mattypocket έγραψε:Εγω για 700-1000 εχω ακουσει απο ολους για πρωτομπαρκο δοκιμο. Πρωτη φορα ακουω για τετοια ποσα. Εκτος αν εννοεις καποια αλλη ειδικοτητα.



Μην με αναγκάσεις να σου δείξω φύλλο μισθοδοσίας. Δεν θέλω να φτάσουμε σε τέτοια σημεία.2,200 μεικτά υπέγραψα,1,500 στην τράπεζα.



Kαλα δεν αμφιβαλω οτι τοσα πηρες αλλα μηπως ηταν παλιοτερα η συγκεκριμενα στην δικη σου εταιρεια; Γιατι εχω 2 φιλους και οι δυο τους κατω απο 1000 πηραν και γενικα αυτο ειναι που ακουγεται. Μακαρι να ειναι γενικα οπως στην δικη σου εταιρεια Εικόνα

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από dn24 »

mattypocket έγραψε:

Δεν αμφιβαλω οτι τοσα πηρες αλλα μηπως ηταν παλιοτερα η συγκεκριμενα στην δικη σου εταιρεια; Γιατι εχω 2 φιλους και οι δυο τους κατω απο 1000 πηραν και γενικα αυτο ειναι που ακουγεται. Μακαρι να ειναι γενικα οπως στην δικη σου εταιρεια Εικόνα



Καλοκαίρι του 2015..

mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από mattypocket »

dn24 έγραψε:
mattypocket έγραψε:

Δεν αμφιβαλω οτι τοσα πηρες αλλα μηπως ηταν παλιοτερα η συγκεκριμενα στην δικη σου εταιρεια; Γιατι εχω 2 φιλους και οι δυο τους κατω απο 1000 πηραν και γενικα αυτο ειναι που ακουγεται. Μακαρι να ειναι γενικα οπως στην δικη σου εταιρεια Εικόνα



Καλοκαίρι του 2015.



Μια χαρα μου δινεις ελπιδες. Μακαρι να βρουμε και εμεις τετοια εταιρεια γιατι τα 700-800 ειναι ενα τιποτα για αυτην την δουλεια εστω και αν ειναι μονο για 1-2 ταξιδια.

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από dn24 »

mattypocket έγραψε:

Μια χαρα μου δινεις ελπιδες. Μακαρι να βρουμε και εμεις τετοια εταιρεια γιατι τα 700-800 ειναι ενα τιποτα για αυτην την δουλεια εστω και αν ειναι μονο για 1-2 ταξιδια.



800 ευρώ δεν είναι τίποτα. Και προσωπικά 800 έπαιρνα στο γκαζάδικο στο πρώτο μου εκπαιδευτικό σαν δόκιμος, όμως άλλο 800 σε δίχρονη, και άλλο 800 σε τετράχρονη..

mattypocket
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Τετ Φεβ 15, 2017 4:27 am
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από mattypocket »

dn24 έγραψε:
mattypocket έγραψε:

Μια χαρα μου δινεις ελπιδες. Μακαρι να βρουμε και εμεις τετοια εταιρεια γιατι τα 700-800 ειναι ενα τιποτα για αυτην την δουλεια εστω και αν ειναι μονο για 1-2 ταξιδια.



800 ευρώ δεν είναι τίποτα. Και προσωπικά 800 έπαιρνα στο γκαζάδικο στο πρώτο μου εκπαιδευτικό σαν δόκιμος, όμως άλλο 800 σε δίχρονη, και άλλο 800 σε τετράχρονη.



Δεν καταλαβα.1500 επαιρνες τελικα ως δοκιμος η 800;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από dn24 »

mattypocket έγραψε:

Δεν καταλαβα.1500 επαιρνες τελικα ως δοκιμος η 800;



Στο πρώτο εκπαιδευτικό στο γκαζάδικο 800, και στο δεύτερο στο ποσταλι 1,500.

maras

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από maras »

Για τον φιλο που ανεφερε παραπανω για την GASLOG. Ο πρωτομπαρκος γεφυρας/μηχανης περνει 2200κατι. Ο δευτερομπαρκος παιρνει 3200κατι
Άβαταρ μέλους
DimitrisR21
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Σεπ 25, 2017 2:29 am
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από DimitrisR21 »

Καλησπερα... Φετος τελειωσα το σχολειο εδωσα πανελληνιες ετσι για την εμπειρια πιο πολυ και χωρις να ανοιξω βιβλιο εβγαλα 5.300 μορια... Εκανα τα χαρτια μου για να μπω με την προκυρηξη στις αεν σαν μηχανικος... δεν με πηρανε... Υπαρχει μηπως κανενας αλλος τροπος για να μπω?; Ενας φιλος μ μου ειπε κατι για δοκιμος οτι πρεπει να κανω ενα 6μηνο για να παρω καποια μορια επιπλεον... δν ξερω αν ισχυει...
PRODEATOR
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 153
Εγγραφή: Τρί Μάιος 24, 2011 12:30 am
Τοποθεσία: Γ' ΜΗΧΑΝΙΚΟΣ
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Μισθοί - Συμβάσεις εργασίας Εμπορικού Ναυτικού

Δημοσίευση από PRODEATOR »

DimitrisR21 έγραψε:Καλησπερα... Φετος τελειωσα το σχολειο εδωσα πανελληνιες ετσι για την εμπειρια πιο πολυ και χωρις να ανοιξω βιβλιο εβγαλα 5.300 μορια... Εκανα τα χαρτια μου για να μπω με την προκυρηξη στις αεν σαν μηχανικος... δεν με πηρανε... Υπαρχει μηπως κανενας αλλος τροπος για να μπω?; Ενας φιλος μ μου ειπε κατι για δοκιμος οτι πρεπει να κανω ενα 6μηνο για να παρω καποια μορια επιπλεον... δν ξερω αν ισχυει...


Μπορείς να βγάλεις ναυτικό φυλλάδιο και να βρεις εταιρία να ταξιδέψεις σαν δόκιμος μηχανικός 6 μήνες και για κάθε μήνα έχεις μόρια για να μπείς στη σχολή με την επόμενη προκύρηξη.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης