Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
kostis21
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 29, 2009 10:00 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από kostis21 »

Θα ηθελα να μαθω με ποια λαβη γινονται οι ελξεις στις ειδικες δυναμεις; Μπορω οταν ερθει η ωρα μου να παρουσιαστω για να περασω τα αθληματα να διαλεξω εγω την λαβη;
lllok
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Σεπ 30, 2009 9:41 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από lllok »

Ρωτησε και ο Κωστης21 αλλα απαντηση καμια.
Οι ελξεις με τι λαβη γινονται; Οι παλαμες προς τα εξω ή προς τα μεσα; Κανει πολυ μεγαλη διαφορα
Violent
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 01, 2009 7:09 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από Violent »

Ρε παιδια ξερει κανεις πως θελουν να κανουν τις ελξεις;
Rania_23
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 06, 2009 10:37 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από Rania_23 »

"Έλξεις σε μονόζυγο - 6 συνεχείς επαναλήψεις με οποιαδήποτε λαβή"
Peter_Pan
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 14, 2010 2:12 pm
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από Peter_Pan »

Μαγκες για να το ληξουμε! ελξεις ζηταν μονο στη σχαλ (αλεξιπτωτιστεσ) στους ορεινουσ/αμφιβιους καταδρομεις και στους πεζοναυτες δε θα σας ζητησουν να κανετε ποτε ελξη και οποιος εδω πει το αντιθετο ειναι ψευτης αυτο που σας λεω ειναι 100% σιγουρο._
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από Greek_Army »

Peter_Pan έγραψε:Μαγκες για να το ληξουμε! Ελξεις ζηταν μονο στη σχαλ (αλεξιπτωτιστεσ) στους ορεινουσ/αμφιβιους καταδρομεις και στους πεζοναυτες δε θα σας ζητησουν να κανετε ποτε ελξη και οποιος εδω πει το αντιθετο ειναι ψευτης αυτο που σας λεω ειναι 100% σιγουρο._


ζητάνε στα κέντρα για παιδία που δεν παρουσιάστηκανε ειδικές δυνάμεις και θέλουνε να πάνε. Και επίσης το 2008 που είχα παρουσιαστεί στα ΠΕΝ ζητούσανε και κόβανε άτομα που δεν μπορούσανε. Και οι κομμένοι περνούσανε πεν με την επόμενη εσσό. Αυτά
κεεδ

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από κεεδ »

Τις έλξεις πως στις βάζουν να τις κάνεις;

Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από Rafale »

Ειναι λαβες απο πανω οι παλαμες να κοιτουν προς τα εμπρος Κατα τη διαρκεια που κρεμεσαι απο τη μπαρα και η μεταξυ τους αποσταση να ειναι μεγαλυτερη απο το πλατος των ωμων σου. Μεσα στο επιμερους "αλεξιπτωτιστες" σελ 10 εχει σχετικο πως γινεται
Lef

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από Lef »

Πολυς λογος γινεται για τον τροπο ελξεων. Αλλοι λενε οπως θελεις, αλλοι λενε οι παλαμες να κοιτανε εξω, αλλοι τα χερια να ειναι πιο ανοιχτα απτο υψος των ωμων και οι παλαμες προς τα εξω. Τελικα τι απολα ισχυει; Κ λογικα ανεβαινεις μεχρι να περασει το πιγουνι σου το σιδερο του μονοζυγου κ κατεβαινεις τεντωνοντας ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ τα χερια; Η κανουν οτιναναι και δεν λενε τπτ; Εγω παντως αυτο γνωριζω σαν σωστη ελξη, τωρα αν οι αλλοι τις κανουν οπως να ναι (ευκολοτερα δηλαδη χωρις τεντωμα χεριων) θα κανω κ εγω το ιδιο να βγαλω περισσοτερες. Παρα να χασω την θεση στα αλεξιπτωτα. Τωρα το μιλι το βγαζω σε 6:30 πιστευω ειμαι μεσα απο αυτο το κομματι. Οσο για την μυωπεια εχω 2 βαθμους αλλα εχω ακουσει οτι δεν υπαρχει προβλημα γιατι ειναι 4,5 το οριο κ οτι θεωρειτε ι1.djnio οσο για σενα ρε φιλε πιστευω πολλα απο αυτα που λες δεν στεκουν καθολου.

10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Lef έγραψε:Πολυς λογος γινεται για τον τροπο ελξεων. Αλλοι λενε οπως θελεις, αλλοι λενε οι παλαμες να κοιτανε εξω, αλλοι τα χερια να ειναι πιο ανοιχτα απτο υψος των ωμων και οι παλαμες προς τα εξω. Τελικα τι απολα ισχυει; Κ λογικα ανεβαινεις μεχρι να περασει το πιγουνι σου το σιδερο του μονοζυγου κ κατεβαινεις τεντωνοντας ΟΛΟΚΛΗΡΩΤΙΚΑ τα χερια; Η κανουν οτιναναι και δεν λενε τπτ; Εγω παντως αυτο γνωριζω σαν σωστη ελξη, τωρα αν οι αλλοι τις κανουν οπως να ναι (ευκολοτερα δηλαδη χωρις τεντωμα χεριων) θα κανω κ εγω το ιδιο να βγαλω περισσοτερες. Παρα να χασω την θεση στα αλεξιπτωτα. Τωρα το μιλι το βγαζω σε 6:30 πιστευω ειμαι μεσα απο αυτο το κομματι. Οσο για την μυωπεια εχω 2 βαθμους αλλα εχω ακουσει οτι δεν υπαρχει προβλημα γιατι ειναι 4,5 το οριο κ οτι θεωρειτε ι1.djnio οσο για σενα ρε φιλε πιστευω πολλα απο αυτα που λες δεν στεκουν καθολου.



Εγω τις έπερνα με πρωτη λαβή και ανοιχτα χέρια και αλλοι με τα χέρια ανάποδα και κλειστα.
Αλλα τα χερια θα τεντωνουν οπως και να εχει γιατι δε σου τις μετρανε αν δε τα τεντωνεις.
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

EΡώτηση: Οι έλξεις πως πρέπει να γίνονται; Τα χέρια ίσια υποχρωτικά, η ανάποδα;
Άβαταρ μέλους
kampf
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 823
Εγγραφή: Παρ Αύγ 07, 2009 4:01 pm
Επικοινωνία:

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από kampf »

Λαβη προς τα εξω
"Αδελφοί, εν τη κρισίμω ταύτη περιστάσει μόνον ένδοξον θάνατον πρέπει να ευχόμεθα" Γ. Ολύμπιος
ΝΙΚ

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από ΝΙΚ »

Μονοζυγο πρεπει να κανω 4 ελξεις με λαβη προς τα μεσα η προς τα εξω?
pezikarios

Πώς κάνουμε μονόζυγο (έλξεις);

Δημοσίευση από pezikarios »

Οι ελξεις με συγκεκριμενο τροπο η οπως θελουμε; Και οι καμσεις θα πρεπει να ναι τελειες?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες