Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΠΕΤΡΟΣ

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ΠΕΤΡΟΣ »

Παιδια καλησπερα να ρωτησω κατι ξερουμε ποτε θα βγει σημα στις μοναδες για πζν;
Ghost_rider23

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Ghost_rider23 »

legend7 έγραψε:Καλησπερα παιδια. Θελω να καταταγω στους πεζοναυτες. Εχω ακουσει οτι αφου δηλωσεις οτι Θελεις να πας στους πεζοναυτες πολλους δεν τους παιρνουν και τους διωχνουν ασχετα αν πληρουν τα κριτηρια.
Καλησπέρα! Γενικά παίρνουν άτομα λόγω του ότι δεν δηλώνουν πολλοί. Σκέφτομαι και εγώ να καταταγώ στους Πεζοναύτες το Νοέμβριο που μπαίνω παρ'ότι δήλωσα Πεζικό Ξηράς... Στο ΚΕΝ θα τους το δηλώσω και θα δώσω τα αθλήματα.

Tasos

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Tasos »

Καλησπέρα παίδες! Μπαίνω με την Α' ΕΣΣΟ του '14 και εκτός απροόπτου θα δηλώσω πεζοναύτες (no Βύζμα.). Αν υπάρχει κανένας φρέσκος ή που εκτύει τώρα τη θητεία του ας απαντήσει αν θέλει στα εξής: 1. Το 575 Αυλώνας θεωρείται βυσματικό τάγμα;

2. Έχει ζήτηση το συγκεκριμένο τάγμα;

3. Εντυπώσεις από την ποιότητα/ποσότητα των ασκήσεων

4. Αν έχει καταντήσει το θέμα όλο αγγαρία και ασκήσεις @@

Ευχαριστώ μάγκες συνεχίστε την καλη δουλειά και την ενημέρωση των νέων!

Άβαταρ μέλους
Ghatop
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Μαρ 05, 2014 1:18 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Ghatop »

Καλησπέρα σε όλους! Παρουσιάζομαι στις 12 του Μάρτη στο Μεγάλο Πεύκο. Είχα δηλώσει πεζοναύτης. Επειδή έχω δει τα πάντα όλα σε αυτό και σε άλλα forums παρακαλώ θα ήθελα να με διαφωτίσει κάποιος που ξέρει! Ερώτηση: Εφόσον πάω πεζοναύτης κατευθείαν (δεν περνάω από άλλο στρατόπεδο δηλαδή πρώτα) - πρέπει να περάσω και πάλι από αθλήματα; Κάπου είδα στο forum νομίζω ότι αν μπεις κατευθείαν πεζοναύτης δεν περνάς από αθλήματα. Αλήθεια ή μύθος; Επίσης αν όντως περνάς από αθλήματα αυτό που με αγχώνει περισσότερο είναι οι έλξεις. Οι παλάμες κοιτάζουν προς τα έξω με άνοιγμα μεγαλύτερο των ώμων σου ή μπορείς να τις κάνεις να κοιτάζουν προς τα εσένα με κλειστή λαβή (αυτό το έχω πολύ καλύτερα). Κάπου είδα στο forum ότι μόνο για τους αλεξιπτωτιστές είναι απαραίτητη η ανοιχτή λαβή (παλάμες κοιτάζουν προς τα έξω), για τους υπόλοιπους ότι θέλουν. Αλήθεια ή... Τέλος έχω ακούσει ότι στις ειδικές δυνάμεις σου διαλύουν τα πόδια - και ότι είναι καλό να πάρεις δικές σου μπότες. Θα τις περάσουν την πρώτη μέρα που θα πάω στο Μεγάλο Πεύκο; Αυτά! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! [:) ]
Mitsak0s
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 12:37 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Mitsak0s »

Καλησπερα Παιδια μια ερωτηση να κανω οταν πηγα να δηλωσω περιοδευον με ρωτησαν για τι προτειμω και ειπα για πεζοναυτης τωρα ποια αλλαξα γνωμη και αυτες της μερες θα παω στο στρατολογικο γραφειο της περιοχης μου να δηλωσω εθελοντης για να μπω νωριτερα γινεται να το αλλαξω και αυτο και να παω πεζικο αμεσως;
Άβαταρ μέλους
aris 1943
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 305
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 18, 2014 1:06 pm
Ενδιαφέροντα: Πολεμικες Τεχνες
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από aris 1943 »

Καλησπερα Παιδια μια ερωτηση να κανω οταν πηγα να δηλωσω περιοδευον με ρωτησαν για τι προτειμω και ειπα για πεζοναυτης τωρα ποια αλλαξα γνωμη και αυτες της μερες θα παω στο στρατολογικο γραφειο της περιοχης μου να δηλωσω εθελοντης για να μπω νωριτερα γινεται να το αλλαξω και αυτο και να παω πεζικο αμεσως;[/QUOTE Αν πας στο μεγαλο πευκο θα σε ξαναρατωησουν που θες να υπηρετησεις αν θες πεζικο η πεζοναυτης η λοκ η αλεξιπτωτιστες οποτε μην αγχωνεσαι θα το δηλωσεις εκειΕικόνα
δε με σέβεσαι τότε θα με φοβάσαι
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από D.Y.K »

Mitsak0s έγραψε:Καλησπερα Παιδια μια ερωτηση να κανω οταν πηγα να δηλωσω περιοδευον με ρωτησαν για τι προτειμω και ειπα για πεζοναυτης τωρα ποια αλλαξα γνωμη και αυτες της μερες θα παω στο στρατολογικο γραφειο της περιοχης μου να δηλωσω εθελοντης για να μπω νωριτερα γινεται να το αλλαξω και αυτο και να παω πεζικο αμεσως;


Τα πάντα γίνονται.

Δεν σε πιέζει κανείς να υπηρετήσεις στις ΕΔ εφόσον θέλεις τελικά να υπηρετήσεις στο Πεζικό (αν κατάλαβα καλά).

Αρκεί να το δηλώσεις σε όποιο κέντρο και αν παρουσιαστείς όταν με το καλό.

Mitsak0s
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 12:37 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Mitsak0s »

Ναι λεμε παρουσιαζομαι καπου ΕΔ καπου και θελω να κοπω να παει Πεζικο δεν θα με στειλουν ακομα ποιο μακρια;
ΔΕΑ_2αμαλ
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 15, 2014 12:52 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από ΔΕΑ_2αμαλ »

Ακομα πιο μακρυα, συγκριτικα με το αν εμπαινες εξαρχης πεζικο πχ; Οχι, μη σε απασχολει αυτο, εξαλλου τον πρωτο μηνα-ως νεοσυλλεκτος-οπου και να πας δε θα περασεις εκπαιδευση ειδικων δυναμεων. Αυτο ειναι αργοτερα, και παντα σε εθελοντικη βαση
Mitsak0s
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 22, 2015 12:37 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Mitsak0s »

EΥχαριστω για της αμεσες απαντησεις με καλυψατε πληρως να στε καλα.
Άβαταρ μέλους
Antonis23
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2015 4:48 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Antonis23 »

Καλησπέρα αδέρφια! Ήθελα να ρωτήσω κάτι... Έχω δηλώσει ότι θέλω να πάω Ε. Δ. Παίρνω πτυχίο Ιούνιο και θα κόψω αναβολή να μπω Σεπτέμβρη... Τώρα μπαίνω στο ψητό, για να πάω Πεζοναύτης θα το δηλώσω όταν θα κόψω την αναβολή μου ή όταν μπω; Σας ευχαριστώ πολύ! Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Ψαρακας96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2015 12:47 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Ψαρακας96 »

Αν και νεος και εγω νομιζω οτι μπορεις και τις δυο φορες αν και μεσα πλεον ειναι η τελικη τουλαχιστον ετσι μου εχουν πει... Θα σε καλυψει καποιος αλλος σιγουρα αν δεν ειναι εγκυρη η απαντηση μου
Άβαταρ μέλους
Antonis23
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2015 4:48 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Antonis23 »

Έγινε αδερφέ... Σ' ευχαριστώ πολύ!
Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Antonis23 έγραψε:Καλησπέρα αδέρφια! Ήθελα να ρωτήσω κάτι... Έχω δηλώσει ότι θέλω να πάω Ε. Δ. Παίρνω πτυχίο Ιούνιο και θα κόψω αναβολή να μπω Σεπτέμβρη... Τώρα μπαίνω στο ψητό, για να πάω Πεζοναύτης θα το δηλώσω όταν θα κόψω την αναβολή μου ή όταν μπω; Σας ευχαριστώ πολύ!Εικόνα
Στο Κέντρο θα έρθει επιτροπή μετά την πρώτη εβδομάδα και θα δηλώσεις εκεί...
Άβαταρ μέλους
Antonis23
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 22, 2015 4:48 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Antonis23 »

Ωραία... Θα με πάρουν όμως; Εξαρτάται από κάτι η επιλογή μου; Σας ευχαριστώ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες