Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
TASOS

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από TASOS »

Γεια σας παιδια, ηθελα να κανω μια ερωτηση: Φευγω τον μαιο και δηλωσα πεζοναυτης, που θα παρουσιαστω στο μεγαλο πευκο, στη ρεντινα, ή μηπως στο βολο στο 505 τ/πν; Γιατι ακουσα οτι οσοι δηλωνουν ειδικες δυναμεις τους πανε πρωτα στο μεγαλο πευκο και μετα τους ρωτανε που θελουνε να πανε kai toυς στελνουν αναλογως. Τι ισχυει απο ολα αυτα; Σας ευχαριστω εκ των προτερων
Joe

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Joe »

Καλημέρα μια ερώτηση, το ότι θέλω να πάω Πεζοναύτες το δηλώνω όταν διακόψω την αναβολή ή αφού καταταγώ τις πρώτες μέρες εκεί πέρα; ένας φίλος μου, μου είπε ότι δεν παίρνουν εύκολα ακόμα και αν είσαι Ι1, ισχύει;
Anonymous

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Είμαι 23 χρονών, πήρα το πτυχίο μου τον Ιούλιο και τώρα θα διακόψω την αναβολή μου. Στην στρατολογία μπορώ να δηλώσω πως επιθυμώ να πάω πεζοναύτης; Αν το δηλώσω θα με πάρουν οποσδήποτε; Οι πεζοναύτες που πρωτοπαρουσιάζονται;
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από kallitexnis »

Αν το ζητήσεις υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πας στους Πεζοναύτες. Συνήθως παρουσιάζονται είτε στον Βόλο που έχει ΤΑΧ. ΠΝ. είτε στη Χαλκίδα.

Anonymous

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Καταταγομαι στο παρανεστι πυροβολικο μπρορω να δηλωσω πεζοναυτης βολο η θεωρειται πεζικο και θα με στειλουν ΛΟΚ ευχαριστω πολυ
kallitexnis
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 898
Εγγραφή: Δευ Ιουν 23, 2008 5:25 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από kallitexnis »

κενο έγραψε: Καταταγομαι στο παρανεστι πυροβολικο μπρορω να δηλωσω πεζοναυτης βολο η θεωρειται πεζικο και θα με στειλουν ΛΟΚ ευχαριστω πολυ
Απ'όσο ξέρω από Πεζικό επιλέγονται οι Πεζοναύτες. Αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις στο στρατολογικό γραφείο της περιοχής σου. Σίγουρα θα σου πούν περισσότερα και θα σε βοηθήσουν ουσιαστικότερα στο ερώτημά σου.
Anonymous

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπέρα παιδιά, μ' αρέσει που υπάρχουν ακόμα ατόμα που θέλουν να δοκιμάσουν τα ορία τους μέσα από την στρατιωτική τους θητεία. Καλή εμπείρια οι Πεζονάυτες, υπηρέτησα στον Βόλο το 2000/01 521 Τ Π/Ν.
hetfield
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 85
Εγγραφή: Δευ Δεκ 08, 2008 6:25 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από hetfield »

Τι τεστ ειναι αυτα εχω ακουσει για 2χιλ τρεξιμο σε 5 λεπτα ,35 καμψεις κτλ.
Anonymous

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

1χιλιόμετρο σε 5 λεπτά και 20 κάμψεις.
nick-2-
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 7:06 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από nick-2- »

Ρε παιδια τι τεστ ειναι αυτα που λετε; Ειμαι πανω απο ενα μηνα στους παιζοναυτες και δεν υπαρχουν αυτα...

Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Αυτά είναι για να πας από πεζικό στις ειδικές δυνάμεις
Anonymous

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Πάω σήμερα στη στρατολογία για να δώ αν πρέπει να συμπληρώσω κάποια αίτηση και να δηλώσω προτίμηση για Πεζοναύτες. Πάω στο μεγάλο κεφάλι, λέω η αναβολή έληξε πάω στρατό τον Μάιο και θέλω να πάω πεζοναύτης. Μου λέει δελτίο απογραφής συμπλήρωσες όταν έφερες δικαολογητικά σπουδών; Λέω όχι! Τα χαρτιά έχουν φύγει και δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα... ! (Τον *ούλο δηλαδή).

Θα περιμένεις να πάς όπου σε στείλουν και μετά θα δηλώσεις για Πεζοναύτες! Ρωτάω αν ξέρει τί αθλήματα υπάρχουν και μου λέει οτι δεν υπάρχουν αθλήματα αλλά η δοκιμασίες της εκπαίδευσης που αν δεν τα παρατήσεις θα την βγάλεις και θα γίνεις καταδρομέας... !

Γι' αυτό σας λέω οι στρατολόγοι δεν ξέρουν τίποτα απλά αιτήσεις συμπληρώνουν οι άνθρωποι... !
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Criss έγραψε:Πάω σήμερα στη στρατολογία για να δώ αν πρέπει να συμπληρώσω κάποια αίτηση και να δηλώσω προτίμηση για Πεζοναύτες. Πάω στο μεγάλο κεφάλι, λέω η αναβολή έληξε πάω στρατό τον Μάιο και θέλω να πάω πεζοναύτης. Μου λέει δελτίο απογραφής συμπλήρωσες όταν έφερες δικαολογητικά σπουδών; Λέω όχι! Τα χαρτιά έχουν φύγει και δεν μπορείς να κάνεις κάτι τώρα... ! (Τον *ούλο δηλαδή).

Θα περιμένεις να πάς όπου σε στείλουν και μετά θα δηλώσεις για Πεζοναύτες! Ρωτάω αν ξέρει τί αθλήματα υπάρχουν και μου λέει οτι δεν υπάρχουν αθλήματα αλλά η δοκιμασίες της εκπαίδευσης που αν δεν τα παρατήσεις θα την βγάλεις και θα γίνεις καταδρομέας... !

Γι' αυτό σας λέω οι στρατολόγοι δεν ξέρουν τίποτα απλά αιτήσεις συμπληρώνουν οι άνθρωποι... !


Ενταξει μην περιμένεις και εσυ να μάθεις και τι εκπαίδευση κάνουν απ την στρατολογία... Σιγα μην ρωτάμε και στην εφορία τωρα... Εικόνα
Και εγω το ιδιο επαθα με την στρατολογια...
Τις απορίες που εχεις πρεπει να ψαχτείς για να τις λύσεις.
Εδω ειναι ενα καλό μερος για να τις λύσεις!
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Lazaros
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Παρ Σεπ 05, 2008 12:30 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Lazaros »

Καλησπέρα παίδες! Με λένε Γιώργο (απλά χρησιμοποιώ το λογαριασμό του αδερφού μου.) Λοιπόν την προηγούμενη Παρασκευή ορκίστηκα στο Κ. ΕΥ. Π Λαμίας Και πήρα μια ωραιότατη τιμητική 10 ημερών (κανένα σχόλιο) Τώρα που θα ξαναμπώ Τη Δευτέρα, θα μπορώ να ζητήσω απ τον διοικητή μου να δη΄λώσω εκ νέου για πεζοναύτες; (Είχα δλώσει Ορεινών καταδρομών αλλά το μετάνιωσα) λέτε να είναι εφικτό κάτι τέτοιο ή θα πάω για ορεινός τώρα... ;

Ευχαριστώ προκαταβολικάΕικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες