Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Pezonauths7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Δεκ 17, 2012 3:16 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Pezonauths7 »

Δήλωσα Πεζοναύτες Αλλά Με Έστειλαν Στο ρεθυμνο τι Μπορώ Να Κάνω ;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Pezonauths7 έγραψε:Δήλωσα Πεζοναύτες Αλλά Με Έστειλαν Στο ρεθυμνο τι Μπορώ Να Κάνω ;


Αφού δεν σε κάλυψαν οι 182 προηγούμενες αναρτήσεις δεν μπορείς να κάνεις τίποτα.
Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vasss »

Καλησπέρα. Στις 19 Μαρτίου παρουσιάζομαι ΚΕΥΠ Λαμίας. Απο εκεί θέλω να πάω πεζοναύτες. Αν περάσω τα αθλήματα (τα οποία έχω για πλάκα-κάνω το μίλι σε 6 λεπτά,80+ κάμψεις,15+ έλξεις κλπ) είναι 100% σίγουρο πως θα με πάρουν;Ευχαριστώ

Nick89

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Nick89 »

Για σας και εγω σαν τον Vass ΚΕΥΠ Λαμιας Παρουσιαζομαι την επομενη ομως απο τον Vass εκτος απο ελξεις που δεν μπορω να κανω (περιπου μισες τις βγαζω δεν φτανω ακομη τερμα επανω και σε αριθμο 3-4 για αυτο λεω οτι δεν κανω) τωρα ομως τρεξιμο το χω για 1km το κανω σιγουρα σε 3 με 4 λεπτα καμψεις κανω καμια 40-45 σε περιπου 1:30 λεμπτο και λιγοτερο και τα κοιλιακους σε ενα λεπτο μερχι και 40-45!
Δεν ξερω τι ορια υπαρχουν για να με παρουν και τη πρεπει να δωσω τωρα 2013 εαν μπορειτε να μου τα πειτε οπως και εαν εχω καμια ελπιδα για πεζοναυτης;
Άβαταρ μέλους
Gladiatore
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 12:17 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Gladiatore »

Nick89 έγραψε:Για σας και εγω σαν τον Vass ΚΕΥΠ Λαμιας Παρουσιαζομαι την επομενη ομως απο τον Vass εκτος απο ελξεις που δεν μπορω να κανω (περιπου μισες τις βγαζω δεν φτανω ακομη τερμα επανω και σε αριθμο 3-4 για αυτο λεω οτι δεν κανω) τωρα ομως τρεξιμο το χω για 1km το κανω σιγουρα σε 3 με 4 λεπτα καμψεις κανω καμια 40-45 σε περιπου 1:30 λεμπτο και λιγοτερο και τα κοιλιακους σε ενα λεπτο μερχι και 40-45!
Δεν ξερω τι ορια υπαρχουν για να με παρουν και τη πρεπει να δωσω τωρα 2013 εαν μπορειτε να μου τα πειτε οπως και εαν εχω καμια ελπιδα για πεζοναυτης;


Φίλε καλησπέρα. Αυτά που κάνεις είναι υπεραρκετά και είσαι κάτι παραπάνω απο έτοιμος ειδικά για αρχή. Ούτως ή άλλως έχω πει επανειλλημένως ότι αυτό που θα κοιτάξει το κλιμάκιο είναι την θέληση να μεταβείτε στις ΕΔ και λιγότερο την σωματική σας ικανότητα (εκτός φυσικά αν είναι κάποιος νεοσύλλεκτος που εξόφθαλμα δεν μπορεί να ακολουθήσει το πρόγραμμα).

Απο κει και πέρα το δύσκολο κομμάτι ήταν είναι και θα παραμείνει η ψυχολογική πίεση που υπάρχει καθώς όλα πρέπει να γίνονται με βάση ένα συγκεκριμένο χρονοδιάγραμμα... Κοινώς τρεχάτε ποδαράκια μου. Άλλωστε το λέει και το ρητόν μας "Θαρσείν Χρη" χρειάζεται Θάρρος, δε λέει χρειάζεται μπράτσα!

Ως πρώην Πεζοναύτης σου εύχομαι ολόψυχα να τα καταφέρεις και να είσαι σίγουρος ότι σε βάθος χρόνου το πέρασμα σου απο την οικογένεια των Πεζοναυτών θα σου αποφέρει μεγάλα οφέλη.

Καλή θητεία!

υ. Γ. Τα ίδια ισχύουν και για τον φίλο Vasss που έχει την ίδια απορία.

«Γεννιόμαστε μέσα στην υποκρισία, μεγαλώνουμε μαζί της, την σπουδάζουμε με ζήλο, την διδάσκουμε με φανατισμό. Και όταν πεθαίνουμε, την αφήνουμε τρίτη Διαθήκη στα παιδιά μας.» Δημήτρης Λιαντίνης
Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Vasss »

Φίλε (και συνομήλικε) Nick89, μάλλον μαζί θα τα περάσουμε τα αθλήματα. Αν θέλεις να τα πούμε, στείλε μου προσωπικό μήνυμα, ή γράψε το mail σου.Gladiatore thanks!
Nick89

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Nick89 »

Gladiatore ευχαριστω πολυ για της πληροφοριες!

Ναι η αληθεια ειναι οτι θα ηθελα να περασω ΕΔ ελπιζω και εκει να τα πανε ολα καλα οπως και στο φιλο Vasss που ειμαστε και σειρα και γουσταρουμε και οι δυο!

Οποτε συνομηλικη σειρα Vass παω να στειλω πμ αντε και καλη μας τυχη στα αλθηματα και καλη θητεια! )

Μια ακομη ερωτηση εχω καπου μεχρι τα 11-12 ειχα ενα αλεργικο ασθμα αλλα οπως ειπα απο τα 11-12 με ξεχασε και το ξεχασα εδω και 12-13χρονια δεν νομιζω να εχω καποιο προβλημα να με παρουν ετσι;

Υ. Γ. Εχω να φιλαρακη που του ειπα οτι θα παει με την Γ' ΕΣΣΟ και δηλωσε ΕΔ και ρωταει εαν μπορει μετα το περας του μπερε μπορει να δηλωση να παει Κυπρο που θελει σαν Ειδικοδυναμητης (εαν του ερθει το χαρτι οπως δηλωσε) ;
Άβαταρ μέλους
Gladiatore
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Τετ Σεπ 07, 2011 12:17 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Gladiatore »

Nick89 έγραψε:

Μια ακομη ερωτηση εχω καπου μεχρι τα 11-12 ειχα ενα αλεργικο ασθμα αλλα οπως ειπα απο τα 11-12 με ξεχασε και το ξεχασα εδω και 12-13χρονια δεν νομιζω να εχω καποιο προβλημα να με παρουν ετσι;


Κανένα απολύτως πρόβλημα.


Υ. Γ. Εχω να φιλαρακη που του ειπα οτι θα παει με την Γ' ΕΣΣΟ και δηλωσε ΕΔ και ρωταει εαν μπορει μετα το περας του μπερε μπορει να δηλωση να παει Κυπρο που θελει σαν Ειδικοδυναμητης (εαν του ερθει το χαρτι οπως δηλωσε) ;


Την ημέρα κατάταξης, θα περάσετε απο το λεγόμενο "φακέλωμα" όπου θα περάσουν τα προσωπικά σας στοιχεία σε υπολογιστές και αν θυμάμαι καλά θα συμπληρώσετε και μια φόρμα όπου θα υπάρχει η επιλογή "ΕΛΔΥΚ" ως προτίμηση.

Επίσης, όσο θα είστε στο ΚΕΝ θα ενημερωθείτε απο σχετικό κλιμάκιο της ΕΛΔΥΚ για την θητεία στην Κύπρο (θα σας παρουσιάσουν την Κύπρο σαν ένα χαμένο Μαϊάμι που θα στε όλοι μέρα με γκόμενες αγκαλιά) όπου και εκεί θα μπορέσετε μετά το πέρας της παρουσίασης να δηλώσετε τα στοιχεία σας. Κοντολογίς, όποιος θέλει να πάει Κύπρο πηγαίνει.

«Γεννιόμαστε μέσα στην υποκρισία, μεγαλώνουμε μαζί της, την σπουδάζουμε με ζήλο, την διδάσκουμε με φανατισμό. Και όταν πεθαίνουμε, την αφήνουμε τρίτη Διαθήκη στα παιδιά μας.» Δημήτρης Λιαντίνης
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μηνύματα που δεν έχουνε σχέση με το τίτλο του θέματος δεν θα δημοσιεύονται, δεν θα το κάνουμε παιδική χαρά εδώ μέσα, υπάρχει η φόρμα αναζήτησης, όποιος έχει απορίες για άλλα πράγματα να ψάξει να τα βρει.
Άβαταρ μέλους
enforcer
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Απρ 18, 2013 11:54 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από enforcer »

Στις 21/5 παρουσιάζομαι στο μεγάλο πεύκο, θέλω πάρα πολυ να υπηρετίσω στους πεζοναύτες, μπορεί κάποιος να μου πεί την διαδικασία για το τι αθλήματα θα χρειαστεί να περάσω για να με πάρουνε; Γιατί έχω ψιλοαγχωθεί μην με κόψουν... (Εν έτει 2013)
typos

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από typos »

Τα εχουμε χιλιογραψει στο φορουμ, ψαξε.

legend7

Πεζοναύτες: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από legend7 »

Καλησπερα παιδια. Θελω να καταταγω στους πεζοναυτες. Εχω ακουσει οτι αφου δηλωσεις οτι Θελεις να πας στους πεζοναυτες πολλους δεν τους παιρνουν και τους διωχνουν ασχετα αν πληρουν τα κριτηρια.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες