Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
PAOK85
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 07, 2010 7:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από PAOK85 »

Κατερίνα, μάλλον παρεξήγησες τα λεγόμενα μου... Από τους 500 Που θα βγούνε Σχεδόν όλοι θα έρθουν Αθήνα... Τα κενά των τμημάτων Θεσ/νικης θα καλυφθούν από παλαιότερες σειρές! Ενημερωτικά πάντως στις Έκτακτες Αστυφυλάκων για Θεσ/νικη βγήκαν 171 θέσεις και δεν καλύφθηκαν... Πήγανε περίπου 130... Άρα για ειδικούς φρουρούς από παλιότερες σειρές 3η,4η,5η ίσως βγουν μέχρι Και 70 θέσεις από τις 722... Άντε μπας και φύγω και γω του χρόνου!

κατερινα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 3:28 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από κατερινα »

Εγινε, σε ευχαριστω πολυ! δηλαδη 3 χρονια το λιγοτερο Αθηνα και μετα βλεπουμε... ευχαριστω πολυ παιδια, να στε καλα!
ΧΡΙΣΤΙΝΑ

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ΧΡΙΣΤΙΝΑ »

Οκ. ευχαριστω παρα πολυ. να ρωτησω κατι ακομα; ενας νεοξερχομενος απο τη σχολη τι μορια εχει για μεταθεση; τα μορια της αποστασης και των χρονων υπηρεσιας;
bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από bonito »

Greek_Army έγραψε:
bonito έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
bonito έγραψε:Ενας νεοεξερχομενος πως συγκεντρωνει μορια; Αυτα απο τους πινακες επιτυχιας; Σειρα αποφοιτησης απο τη σχολη; Κατι αλλο;


σελίδα 3 έχει γράψει ο σρεκ

την συγγνωμη μου.Εικόνα



δεκτή.Εικόνα


χριστινα για σενα.

Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Να ρωτησω και εγω κατι. Ειμαι παντρεμενος με πολιτικο γαμο εδω και 2 βδομαδεσ. Απο τη νεα χρονια οπως ολα δειχνουν θα μπω στη σχολη για ειδικος φρουροσ. Μετα τη σχολη τι γινεται; Εχω πιθανοτητες να κατεβω κρητη; Η θα ανεβασω τη γυναικα μου οπου με στειλουν; Θα μου εξειγησει καποιος τι γινεται;
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

ILIAS KRITI έγραψε:Να ρωτησω και εγω κατι. Ειμαι παντρεμενος με πολιτικο γαμο εδω και 2 βδομαδεσ. Απο τη νεα χρονια οπως ολα δειχνουν θα μπω στη σχολη για ειδικος φρουροσ. Μετα τη σχολη τι γινεται; Εχω πιθανοτητες να κατεβω κρητη; Η θα ανεβασω τη γυναικα μου οπου με στειλουν; Θα μου εξειγησει καποιος τι γινεται;


έχουμε γράψει αρκετές φορές τι παίζει με τις μεταθέσεις μετά την σχολή
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Ειναι αληθεια πως οι μεταθεσεις για ειδικους φρουρους βγαινουν 2 φορες το χρονο;

Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
PAOK85
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 07, 2010 7:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από PAOK85 »

Ναι ''βγάζει'' και έκτακτες πλέον, πάντα Με απόφαση Αρχηγού. Λόγω πολλών κενών στη Γ. Α. Δ. Θεσ/νικης Οι πιο πολλές είναι για πάνω Και έχουν προτεραιότητα παλαιότερες σειρές και παντρεμένοι (κ. Τ. Λ.) βάσει μορίων πάντα. Πάντως μην Αγχώνεσαι Χαλλλαρά! Μπες στη σχολή με το καλό... :)

Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Υπαρχει σχετικο αρθρο να διαβασω που να αναφερει καθε ποσα ετη παιρνουν μεταθεσεις οι ειδικοι φρουροι; . και μετα απο ποσο καιρο (η ποσες μεταθεσεισ) καταληγουν στον τοπο συμφεροντων τουσ; Αν ξερει καποιος ας απαντησει.
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
policeman
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 12, 2010 10:58 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από policeman »

Απο τους 500 Ειδικους Φρουρούς, θα κανω μια πρόβλεψη, οι 30 θα τοποθετηθούνε Θεσνικη (οι παντρεμενοι με παιδια αρχικα κ μετα παντρεμενοι) και οι υπόλοιποι Αθηνα. Απο τους υπόλοιπους οι μισκοι σίγουρα ΔΙΑΣ και οι υπόλοιποι στα ΑΤ της ΓΑΔΑ (20 ΑΤ στο κεντρο της Αθηνας). Αιτηση για μεταθεση έπειτα απο 1 χρονο υπηρεσίας (κακώς αν και δεν εχεις στην ουσια καμια τυχη) και για της διευθυνσεις των γενικών περιφερειών. Θεσ/νικη - Λαρισα-Τριπολη-Γιαννενα-Κομοτηνη-Κρητη-Ρόδο και δεν ξερω αν ξεχασα καποια άλλη. Θεσεις 2 με 4 το χρόνο περιπου. Αλλα προηγούνται 3η 4η 5η σειρα και μετα ερχεται η 6η. Κριτηρια αξιοκρατικότατα αποσταση - οικογενειακη κατασταση κλπ. Στα 5 χρόνια τα μορια μηδενίζονται και ο ΕΦ μετραει μόρια σαν αστυφύλακας πλέον. Κακως κανουμε αυτη τη συζητηση όμως κύριοι. Δεν έχετε μπει ακομη στο Σωμα και δεν θα έπρεπε να σας ενδιαφερει καθόλου η μεταθεση. Η θεση σας είναι εκει που πρεπει να ειναι όλων των αστυνομικών τα πρωτα 10 χρονια της καριερας τους. Στα πεζοδρόμια της Αθηνας. Περιπολικα-μηχανες -πεζές -στόχοι -κρατητηρια-μεταγωγες-μπλόκα και άλλες μαχιμες υπηρεσίες. Φιλικά πάντα. Ότι άλλο θελετε εδω ειμαι!
NIKOΣ Α/Β ε.α.

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από NIKOΣ Α/Β ε.α. »

AΚριβώς τά ίδια λέω και εγώ στο γιό μου [επιτυχόντα Ε. Φ.] τώρα θυμίζοντάς του ότι στα 32 χρόνια υπηρεσίας μου Υπηρέτησα από την Ορμα Πέλλας μέχρι και την Γαύδο.
PAOK85
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 07, 2010 7:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από PAOK85 »

Χαλάρωσε policeman έριξες το ηθικό στα παιδιά πριν καν μπουν στη σχολή! Από την αβεβαιότητα που είχαν έξω θα Έχουν μια σίγουρη δουλειά Αλλά με πολλές ευθύνες βέβαια! Όσο αφορά τις μεταθέσεις... Λογικά θα βγούν αρκετές θέσεις Φρουρών για Θεσ/νικη Πάντα όμως με το 75% Να είναι από 3η,4η,5η, σειρά... Σύμφωνα με το Π. Δ. Και το 25% από νεοεξερχόμενους παντρεμένους με παιδιά με τόπο συμφερόντων Θεσ/νικη- Το Φεβρουάριο π. Χ. Με τις έκτακτες Αν βγάλει 50 θέσεις για Θεσ/νικη οι 38 θέσεις θα είναι από παλαιότερες σειρές και οι 12 νεοεξερχόμενοι, αν βγάλει 100 θέσεις 75 από παλιούς Και 25 νέους... -αν κάνω κάπου λάθος ας με διορθώσει κάποιος.

ΒΑΣΩ

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ΒΑΣΩ »

Καλημερα. δηλαδη για να καταλαβω και εγω, φετος θα βγαλει θεσεις για ειδικους φρουρους για μεταθεση σε ολες τις αστυνομικες διευθυνσεις; με αλλα λογια θα εχουν δικαιωμα αιτησης μεταθεσης τον φεβρουαριο και οι ειδικοι φρουροι;
PAOK85
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 07, 2010 7:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από PAOK85 »

Οχι Βάσω, δεν θα βγάλει σε όλες τις διευθύνσεις Ε. Φ. Παρά μόνο στις Διευθύνσεις που ήδη βγάζει. Και οι έκτακτες Φεβρουαρίου θα είναι με τα μόρια του 2010. Με Π. Δ. Έχουν δικαίωμα αίτησης όλοι οι Ε. Φ. Μετά από ένα χρόνο υπηρεσίας... Αν και μετάθεση παίρνουν για Θεσ/νικη περίπου στα 3 χρόνια. Παντρεμένοι, αποσταση κ. Τ. Λ. Π. Χ. Σέρρες δεν ''βγάζουν'' θέσεις, Άρτα επίσης, Αγρίνιο τσούκου κ. Τ. Λ.

katty
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 19, 2010 5:19 am
Τοποθεσία: Baretta Px4
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από katty »

Να ρωτησω μηπως γνωριζεται αν καποιος ειναι 2 χρονια αθηνα κ εχει ως τοπο συμφεροντων τη κρητη, και πιστευει οτι θελει ακομη δυο χρονια. Πως μπορει να μειωσει τα 2, ή 3 σε ενα. Μπορει; Αν παντρευτει; Ή ζητησει να μετατεθει θεσσαλονικη? ...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες