Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
κελλη

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από κελλη »

Κατι τελευταιο...
Αν εισαι φοιτητης και παντρεμενος υπαρχει περιπτωση να πας στην πολη που θελεις κ εφοσον εκει εχεις δικο σου σπιτι;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

κελλη έγραψε:Κατι τελευταιο...
Αν εισαι φοιτητης και παντρεμενος υπαρχει περιπτωση να πας στην πολη που θελεις κ εφοσον εκει εχεις δικο σου σπιτι;


μιλάμε για ειδικό φρουρό που μόλις έχει βγει απο σχολή; Αν μιλάμε για τέτοια περίπτωση συνήθως οι περισσότεροι πηγαίνουνε αθήνα και ένα μικρό ποσοστό πηγαίνει κρήτη και θεσσαλονίκη και ισχύει για όλες τις προηγούμενες σειρές οπότε δεν νομίζω να αλλάξει κάτι φέτος
Plot1984
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Σεπ 14, 2010 9:47 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Plot1984 »

Καλησπέρα. Έχω 2540 στην Α οπότε με το καλό είμαι μέσα. Θέλω τις γνώσεις σας σε ένα θέμα που με απασχολεί. Είμαι φοιτητής επί πτυχίο στη Θεσσαλονίκη με υποχρεωτική πρωινή παρακολούθηση 1 ημέρα την εβδομάδα. Η πρώτη τοποθέτηση εφόσον επιλεγώ θα είναι Μάρτιο όπως υπολογίζω. Α) Από τι εξαρτάται η τοποθέτησή μου στη πόλη της Σαλονίκης; Β) Αν τοποθετηθώ Αθήνα, κατά πόσο το Σώμα θα με διευκολύνει να ολοκληρώσω τις σπουδές μου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Plot1984 έγραψε:Καλησπέρα. Έχω 2540 στην Α οπότε με το καλό είμαι μέσα. Θέλω τις γνώσεις σας σε ένα θέμα που με απασχολεί. Είμαι φοιτητής επί πτυχίο στη Θεσσαλονίκη με υποχρεωτική πρωινή παρακολούθηση 1 ημέρα την εβδομάδα. Η πρώτη τοποθέτηση εφόσον επιλεγώ θα είναι Μάρτιο όπως υπολογίζω. Α) Από τι εξαρτάται η τοποθέτησή μου στη πόλη της Σαλονίκης; Β) Αν τοποθετηθώ Αθήνα, κατά πόσο το Σώμα θα με διευκολύνει να ολοκληρώσω τις σπουδές μου;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις.


Α) για να πας οπουδηποτε δηλωνεις τοπο συμφεροντων δηλαδη : Τοπο γεννησης, τοπο μονιμης κατοικιας που προκυπτει με εγγραφα, τοπο κατοικιας γονεων η' συζηγου καθος κ τοπος ιδιοκτητης οικιας. Για να πας θεσ/νικη πρεπει να καταθεσεις καποιο δικαιολογιτικο.
Β) Για το Β δύσκολα να γίνει κάτι
30ΦΥΛΛΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 02, 2010 8:28 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από 30ΦΥΛΛΟΣ »

Ξερει κανεις αν, ως παντρεμενος με παιδι, εχω δικαιωμα να επιλεξω πολη πρωτης μεταθεσης;
φυσικα αν μπω ετσι; Εικόνα
Andrikoss
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 09, 2010 8:17 pm
Τοποθεσία: play mayker
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Andrikoss »

30ΦΥΛΛΟΣ έγραψε:Ξερει κανεις αν, ως παντρεμενος με παιδι, εχω δικαιωμα να επιλεξω πολη πρωτης μεταθεσης;
φυσικα αν μπω ετσι;Εικόνα


Δεν νομιζω φιλαρακι, ολοι για αθηνα προοριζωνται, μετα απο καποια χρονια προ'ι'πηρεσιας τοτε ναι μπορρεις να επιλεξεις. Αν μπεις ενωειται... Εικόνα
alexUnder
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 18, 2010 7:16 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexUnder »

Επιδη ειμαι σε τει στην κρητη οταν τελειωσει η εκπαιδευση των τρειων τεσσαρων μηνων μπορω να ζητησω αποσπαση για κρητη λογο σπουδων;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

alexUnder έγραψε:Επιδη ειμαι σε τει στην κρητη οταν τελειωσει η εκπαιδευση των τρειων τεσσαρων μηνων μπορω να ζητησω αποσπαση για κρητη λογο σπουδων;


δύσκολο εώς απίθανο να πάρεις απόσπαση

PAOK85
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 07, 2010 7:22 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από PAOK85 »

Όσο άγχος έχετε εσείς παιδιά... Ακόμη περισσότερο έχουν αυτοί που περιμένουν εσάς Για να πάρουν μετάθεση! Πέρσι μπήκαν 1500 κ πήγαν 150 συνάδελφοι μετάθεση για Θεσ/νικη. Φέτος μπήκαν 500 Κ θα φύγουν 50 κ ίσως παράπανω, αν πάρουμε ως βάση Το2009. Η Έλλειψη προσωπικου στα τμήματα της Θεσ/νικης είναι μεγάλη. Εγώ 4η σειρά και έχω κοντά στη 190 θέση στους 722 που είναι για Θεσ/νικη... Άρα Για φέτος στις έκτακτες λογικά Θα φύγουν πολλοί συνάδελφοι της 3ης και 2-3 Από εμάς. Καλή επιτυχία σε όλους τους νέους συναδέλφους Στα ιατρικά!

κατερινα
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Σεπ 15, 2010 3:28 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από κατερινα »

Καλησπερα να ρωτησω κατι γι αυτο που ειπατε για τη μεταθεση στη Θεσσαλονικη... Εννοεις μετα την 4μηνη εκπαιδευση, μπορεις να δηλωσεις να σε παρουν Θεσνικη αντι για Αθηνα; Γινεται αυτο; Εισαι σιγουρος πως υπαρχουν πολλες κενες θεσεις για Θεσσαλονικη; Παρακαλω αν ειναι Ραδιο Αρβυλα μην δημοσιευετε ψευδεις πληροφοριες. Ευχαριστω!
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Οι ειδικοι φρουροι τοποπθετουντε αθηνα θεςςαλονικη κ κρητη. πολυ πιθανο ειναι να παρει κ η θες/νικη καποια λιγα ατομα. οι υπαρχουςες κενες θεςεις, που κανεις δεν ξερει ποςες ειναι, καλυπτονται ςε ποςοςτο 20% απο νεοεξερχομενους κ 80% απο παλιους που ζητανε μεταθεςη. παντα με το ςυςτημα των μοριων.
bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από bonito »

Ενας νεοεξερχομενος πως συγκεντρωνει μορια; Αυτα απο τους πινακες επιτυχιας; Σειρα αποφοιτησης απο τη σχολη; Κατι αλλο;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

bonito έγραψε:Ενας νεοεξερχομενος πως συγκεντρωνει μορια; Αυτα απο τους πινακες επιτυχιας; Σειρα αποφοιτησης απο τη σχολη; Κατι αλλο;


σελίδα 3 έχει γράψει ο σρεκ

bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από bonito »

Greek_Army έγραψε:
bonito έγραψε:Ενας νεοεξερχομενος πως συγκεντρωνει μορια; Αυτα απο τους πινακες επιτυχιας; Σειρα αποφοιτησης απο τη σχολη; Κατι αλλο;


σελίδα 3 έχει γράψει ο σρεκ



την συγγνωμη μου.Εικόνα

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

bonito έγραψε:
Greek_Army έγραψε:
bonito έγραψε:Ενας νεοεξερχομενος πως συγκεντρωνει μορια; Αυτα απο τους πινακες επιτυχιας; Σειρα αποφοιτησης απο τη σχολη; Κατι αλλο;


σελίδα 3 έχει γράψει ο σρεκ

την συγγνωμη μου.Εικόνα



δεκτή.Εικόνα
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες