Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α.

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ ε.α. »

SREK σ΄ευχαριστώ ήσουν απόλυτα κατατοπιστικός.3t
Άβαταρ μέλους
electrolisa
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 632
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 16, 2010 12:12 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από electrolisa »

http://www.sefeaa.gr/downloads/2011/pd36.pdf Αυτο σημαινει οτι οι τοποθετησεις/μεταθεσεις θα εξαρτωνται απο τη βαθμολογια που θα βγαλουν απο τη σχολη οι ειδ φρουροι; Εικόνα
The greatest oak was once a little nut who held its ground. ~Author Unknown
elka
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από elka »

Καλησπέρα... Ο αντρας μου ειναι ειδικος φρουρος (3η σειρα) και υπηρετει στην Αθηνα. Ειμαστε κι΄οι δυο απο την Πατρα. Εγω ειμαι ελευθερος επαγγελματιας απο το 2008 (εγγραφη στο ΤΕΒΕ), μενω και δουλευω στην Πατρα. Φετος, μαθαμε τυχαια οτι θα μπορουσαμε να παιρνουμε 5 μορια καθε χρονο... Δυστυχως δεν το γνωριζαμε και τωρα που το μαθαμε θα βαλουμε την βεβαιωση που χρειαζεται... Το ερωτημα ομως που μας καιει ειναι αν θα μετρηθουνε τα μορια που χασαμε απο το 2008; Ο αντρας μου εκανε καθε χρονο αιτηση μεταθεσης παρολο που δεν εβγαζε θεσεις η Πατρα... Πραγματικα ειμαστε πολυ απογοητευμενοι και στεναχωρημενοι που δεν το ξεραμε καθως θα ειχαμε φυγει απο τον προηγουμενο μηνα... Καλλιο αργα παρα ποτε ομως! Ελπιζω να μπορεσει να μου απαντησει καποιος... Η αγωνια μας ειναι μεγαλη... Ευχαριστω εκ των προτερων!

και συγχαρητηρια για το site... Ειναι πραγματικα πολυ ενημερωτικο...

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Στο ΠΔ 100/2003 δεν αναφερεται πουθενα η αναδρομικη Ισχυει των μοριων. Αν δεν το δηλωνατε τοσα ετη δεν παιρνετε Λογικα τα μορια και ουτε θα τα παρετε αναδρομικα συμφωνα με τον νομο.
elka
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από elka »

Ειναι τοσο αδικο... Να χαθουν τοσα μορια... Η αγνοια σκοτωνει... Αλλα ολοι μας λεγανε οτι μετρανε μονο τα μορια του ΙΚΑ... Παραπληροφορηση... Κριμα... Ανοιξα αυτο το θεμα γιατι καθως διαβαζα ΠΔ ειδα το εξης:

Μεταβολές της οικογενειακής κατάστασης που επέρχονται μετά τη λήξη της

προθεσμίας υποβολής αίτησης μετάθεσης, λαμβάνονται υπόψη για το επόμενο

έτος μετάθεσης.

μαλλον την πατησαμε για τα καλα!

alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

Πρόσεξε λαμβάνοντε υπόψιν για το έτος εκεινο που ουσιαστικα τα δικαιουσε απλα δεν προλαες να το δηλωσεις. Αν για παραδειγμα παντρευτεις το 2010 κ το δηλώσεις το 2012 δεν αναφέρεται πουθενα οτι θα τα πάρεις αναδρομικα. Απλα αναφέρει αν οι δηλώσεις τελειώνουν 20/2/2010 κ εσυ παντρευτείς 20/3/2010 κ δεν δηλώσεις τον γάμο γιατι δεν προλαβες δεν χάνεις τα μόρια του 2010 αλλα τα παιρνεις κανονικα το 2011.
elka
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιουν 21, 2011 6:11 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από elka »

Το γνωριζω αυτο αλλα στις 3 Ιουνιου 2011 βγηκε ενας νεος κωδικας

Οι έγγαμοι αστυνομικοί για κάθε πλήρες έτος μετάθεσης μακράν του τόπου διαμονής του/της συζύγου του/της λόγω εργασίας ή ασκήσεως επαγγέλματος, που πιστοποιείται με βεβαίωση του αρμοδίου ασφαλιστικού φορέα και βεβαίωση διαμονής του οικείου Δήμου ή της Κοινότητας, εφόσον ο τόπος αυτός ανήκει σε άλλη περιοχή μετάθεσης και απέχει τουλάχιστον τριάντα (30) χιλιόμετρα από την έδρα της Υπηρεσίας τους και υποβάλλουν κατ' έτος αίτηση μετάθεσης για τον τόπο αυτό, λαμβάνουν ένα (1) μόριο για απόσταση από 30 έως 200 χλμ, τρία (3) μόρια για απόσταση από 201 έως 400 χλμ και πέντε (5) μόρια για απόσταση πέραν των 401 χλμ. ».

μεταθεσεων: http://www.policenet.gr/portal/arthra-dimosieymata/nomiki-enhmerosi/03062011-8.html

δεν αφορα και τους ειδικους φρουρους;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η διαταγή μεταθέσεων- μορίων Ειδ. Φρουρών 2011, προβλπέπεται να εκδοθεί το πρώτο 15νθήμερο Ιουλίου

Αυτό γράφει στο σεφεαα

Τώρα δεν ξέρω αν ισχύει το παραπάνω και για τους φρουρούς ας περιμένουμε να απαντήσει ο σρεκ
alexissak
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Παρ Μαρ 05, 2010 12:30 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από alexissak »

elka έγραψε:Το γνωριζω αυτο αλλα στις 3 Ιουνιου 2011 βγηκε ενας νεος κωδικας

Οι έγγαμοι αστυνομικοί για κάθε πλήρες έτος μετάθεσης μακράν του τόπου διαμονής του/της συζύγου του/της λόγω εργασίας ή ασκήσεως επαγγέλματος, που πιστοποιείται με βεβαίωση του αρμοδίου ασφαλιστικού φορέα και βεβαίωση διαμονής του οικείου Δήμου ή της Κοινότητας, εφόσον ο τόπος αυτός ανήκει σε άλλη περιοχή μετάθεσης και απέχει τουλάχιστον τριάντα (30) χιλιόμετρα από την έδρα της Υπηρεσίας τους και υποβάλλουν κατ' έτος αίτηση μετάθεσης για τον τόπο αυτό, λαμβάνουν ένα (1) μόριο για απόσταση από 30 έως 200 χλμ, τρία (3) μόρια για απόσταση από 201 έως 400 χλμ και πέντε (5) μόρια για απόσταση πέραν των 401 χλμ. ».

μεταθεσεων: http://www.policenet.gr/portal/arthra-dimosieymata/nomiki-enhmerosi/03062011-8.html

δεν αφορα και τους ειδικους φρουρους;
Αφορα κανονικοτατα και τους Ε. Φ και δεν ειναι νεο ΠΔ αλλα αυτο ισχυει απο το 2003 με την μόνη διαφορα οτι τα μορια του εγγαμου του οποιου η συζυγος εργαζετε μακρια απο αυτον κ στον τοπο συμφεροντων αυτου ειναι αναλογα με την αποσταση 1-3-5 μορια ενω παλια ηταν 5 ανεξαρτητου αποστασης (ειναι ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ δεν εχει ψηφιστει κ ως εκ τουτου ΔΕΝ ισχυει ακομα). Ομως κοιτα καλα τι επισημανα. Δεν νομιζω ο συζυγος σου να έκανε αιτηση ΚΑΘΕ ΕΤΟΣ για την Αχαια και να δήλωνε με βεβαιώσεις οτι εργάζεσαι εκει. ΚΑΘΕ ετος ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ κ χωρις να εχουν προκυρηχθει θέσεις επρεπε να δηλώνει Οτι η συζυγος του εργάζετε εκεί ωστε να πάρει τα 5 μόρια. Τα πραγματα είναι ξεκάθαρα. Πρεπει να το δηλώνεις κ χωρίς να εχουν προκηρυχθει θέσεις ΜΟΝΟ για την προσμέτρηση των μοριων. Αναδρομικα ΔΕΝ γίνεται.

Μακεδονια-Ελλας

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Μακεδονια-Ελλας »

Καλησπερα παιδια! Θα κανω τα χαρτια μου για Ε. Φ. Και θα ηθελα να με κατατοπισετε οσον αφορα το κεντρο και τις μεταθεσεις.

Εχω γεννηθει Θεσ/νικη και μονιμος τοπος κατοικιας ειναι η Φλωρινα. Παρολαυτα εχω πολλους συγγενεις στην Θεσ/νικη οποτε θα ηθελα να μαθω τα εξης.

Που θα κληθω, λογικα, να παρουσιαστω και αν υπαρχει περιπτωση να μετατεθω Θεσ/νικη. Μπορω να δηλωσω ως τοπο μονιμης κατοικιας καποιο σπιτι συγγενη ουτως ωστε να εχω περισσοτερες πιθανοτητες;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Μακεδονια-Ελλας έγραψε:Μπορω να δηλωσω ως τοπο μονιμης κατοικιας καποιο σπιτι συγγενη ουτως ωστε να εχω περισσοτερες πιθανοτητες;


Αλλαγή τόπου συμφερόντων για Αστυνομικούς
basilis.lok
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 204
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 6:55 am
Τοποθεσία: kilkis
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από basilis.lok »

Είμαι γεννημένος στην θεσσαλονικη, αλλα είμαι μόνιμος κάτοικος κιλκις. Έχω το ίδιο πλεονέκτημα με ένα θεσσαλονικιο στα μόρια;
Dημητρα

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από Dημητρα »

Παιδια θελω να μου λυθει μια απορια... Ολες οι διαδικασιες ειναι κομοτηνη οπως λετε; Τα ατομα που ειναι απο θρακη θα παν αθηνα και ατομα που ειναι απο αθηνα παν θρακη; Μετα απο καποια χρονια υπαρχη επιστροφη στο σπιτι;
Άβαταρ μέλους
handballer
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2011 1:32 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις Ειδικών Φρουρών

Δημοσίευση από handballer »

Dημητρα έγραψε: Παιδια θελω να μου λυθει μια απορια... Ολες οι διαδικασιες ειναι κομοτηνη οπως λετε; Τα ατομα που ειναι απο θρακη θα παν αθηνα και ατομα που ειναι απο αθηνα παν θρακη; Μετα απο καποια χρονια υπαρχη επιστροφη στο σπιτι;
Η πλειοψηφία (αν όχι όλοι) πάει Αθήνα για δουλειά... Μετά από κάποια χρόνια - σε κάποιες περιπτώσεις αρκετά. Μπορείς και να γυρίσεις στον τόπο σου.
Ηλεκτρολόγος στο Χαλάνδρι - Δημήτρης Ανθής
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης