Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

jeff έγραψε:Παιδια καλησπερα. Θελω να μαθω καποια πραγματα. Οταν περασα περιοδευων δηλωσα ναυτικο και μου ηρθε μετα απο λιγο καιρο χαρτι που αναφερει οτι θα υπηρετησω στ Π. Ν. Το 2006 και αμεσως πηγα και εκανα την αναβολη για σπουδες. Τωρα μπορω 1) να δηλωσω ειδικες δυναμεις και να με παρουν οταν κοψω την αναβολη;2) και αν οχι τι πρεπει να κανω ωστε να υπηρετησω στις Ε. Δ.3) ισχυει αυτο που ειπωθηκε οτι δν θα παρουν εφεδρους στ ναυτικο περαν τ 2010 και πως με επηρεαζει αν ναι;

ευχαριστω εκ των προτερων.


1. Δεν μπορείς
2. Δεν μπορείς να κάνεις τίποτα
3. Μετά το 2012 λένε ότι θα γίνει
PredatorGR
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 11:48 pm
Τοποθεσία: Τερματοφύλακας
Επάγγελμα: Μηχανικάρα
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από PredatorGR »

Καλησπέρα παιδιά! Πολύ ωραία κ' χρήσιμη η σελίδα σας μπράβο! Έχω μια ερώτηση να κάνω μήπως μπορεί κανείς να μου πει... Είμαι γεννημένος το 92', πέρασα περιοδευον απ τα ΚΕΠ τον Ιανουάριο. Εκεί ως γνωστών σε πορώνουν για να πας ΕΔ. Εγώ ενοείται είπα ναι και μου είπαν οτι 99% θα με πάρουν...

Στο χαρτί που μου δώσανε υπήρχε Χ στο κουτάκι που λέει Στρατός Ξηράς και ΕΔ.

Τώρα... Μπήκα στο stratologia.gr που το βρήκα απο ένα ποστ εδώ (να'στε καλα δεν ξέρετε πόσο πολύ βοηθάτε) και έβαλα το ΣΑ μου κλπ για να δω αν με πήραν και μου έβγαλε οτι έχω μπει στρατό ξηράς...

Όταν λέει στρατο ξηράς ενοεί οτι δεν ειμαι ΕΔ ή δεν ειναι σίγουρο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

PredatorGR έγραψε:Καλησπέρα παιδιά! Πολύ ωραία κ' χρήσιμη η σελίδα σας μπράβο!Έχω μια ερώτηση να κάνω μήπως μπορεί κανείς να μου πει... Είμαι γεννημένος το 92', πέρασα περιοδευον απ τα ΚΕΠ τον Ιανουάριο. Εκεί ως γνωστών σε πορώνουν για να πας ΕΔ. Εγώ ενοείται είπα ναι και μου είπαν οτι 99% θα με πάρουν...

Στο χαρτί που μου δώσανε υπήρχε Χ στο κουτάκι που λέει Στρατός Ξηράς και ΕΔ.

Τώρα... Μπήκα στο stratologia.gr που το βρήκα απο ένα ποστ εδώ (να'στε καλα δεν ξέρετε πόσο πολύ βοηθάτε) και έβαλα το ΣΑ μου κλπ για να δω αν με πήραν και μου έβγαλε οτι έχω μπει στρατό ξηράς...

Όταν λέει στρατο ξηράς ενοεί οτι δεν ειμαι ΕΔ ή δεν ειναι σίγουρο;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.



και οι ειδικές δυνάμεις στον στρατό ξηράς ανήκουνε οπότε μην αγχώνεσαι
PredatorGR
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 11:48 pm
Τοποθεσία: Τερματοφύλακας
Επάγγελμα: Μηχανικάρα
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από PredatorGR »

Το ξέρω απλά δεν θέλω να πάω σε κανα πυροβολικό και μετά όταν ορκιστώ να δηλώνω οτι θέλω να πάω Πεύκο κλπ μου την δίνει το λούκι που πρέπει να χωθώ και αυτά... Μήπως μπορείς να μου πείς και με ποιό κριτήριο σου δίνουν ειδηκότητες; Π. Χ εγώ έχω κάνει μόνο την 1η τάξη του λυκείου και τώρα είμαι σε ΕΠΑΣ ως μηχανικός αυτοκινήτων... Υπάρχει πιθανότητα να με στείλουν σε τίποτα συνεργεία?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

PredatorGR έγραψε:Το ξέρω απλά δεν θέλω να πάω σε κανα πυροβολικό και μετά όταν ορκιστώ να δηλώνω οτι θέλω να πάω Πεύκο κλπ μου την δίνει το λούκι που πρέπει να χωθώ και αυτά... Μήπως μπορείς να μου πείς και με ποιό κριτήριο σου δίνουν ειδηκότητες; Π. Χ εγώ έχω κάνει μόνο την 1η τάξη του λυκείου και τώρα είμαι σε ΕΠΑΣ ως μηχανικός αυτοκινήτων... Υπάρχει πιθανότητα να με στείλουν σε τίποτα συνεργεία;


δεν υπάρχει τέτοια ειδικότητα στις ειδικές δυνάμεις. Η επιλογή ειδικότητας είναι στην τύχη η με βύσμα, δες και εδώ
Ειδικότητες στις ειδικές δυνάμεις

...
PredatorGR
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 11:48 pm
Τοποθεσία: Τερματοφύλακας
Επάγγελμα: Μηχανικάρα
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από PredatorGR »

Ευχαριστώ πολύ βρε πατρίδα να'σε καλά.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

PredatorGR έγραψε:... Τώρα είμαι σε ΕΠΑΣ ως μηχανικός αυτοκινήτων... Υπάρχει πιθανότητα να με στείλουν σε τίποτα συνεργεία;
Ναι αν το δηλωσεις θα γινεις ΤΤΟ Τεχνιτης Τροχοφωρων Οχηματων. Δεν παει και πολλες ασκησεις... ...
PredatorGR
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 11:48 pm
Τοποθεσία: Τερματοφύλακας
Επάγγελμα: Μηχανικάρα
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από PredatorGR »

Πώς μπορώ να το αποφύγω; Αφου έτσι και αλλιώς θα με ρωτήσουν τι εκπαίδευση έχω οπότε αναγκαστικά θα τους πω οτι ήμουν στην ΕΠΑΣ και δεν γουστάρω καθόλου να με στείλουν εκεί, η πας στρατό η δεν πας... Συγνώμη που σας πρήζω παίδες ειμαι εντελώς άσχετος... Εικόνα
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

PredatorGR έγραψε:Πώς μπορώ να το αποφύγω; Αφου έτσι και αλλιώς θα με ρωτήσουν τι εκπαίδευση έχω οπότε αναγκαστικά θα τους πω οτι ήμουν στην ΕΠΑΣ και δεν γουστάρω καθόλου να με στείλουν εκεί, η πας στρατό η δεν πας... Συγνώμη που σας πρήζω παίδες ειμαι εντελώς άσχετος... Εικόνα
Τι ειναι το ΕΠΑΣ; Πες οτι πηγες εκει αλλα μην πεις ειδικοτητα... Δεν θα σε ρωτησει κανενα στελεχος... Εφεδρος σαν εσενα θα ειναι... Εξηγησε του και θα σου βρει λυση... Απο κει και περα, ολες οι θεσεις ειναι εξησου σημαντηκες, Σκεψου τι θα γινοταν εαν δεν υπηρχαν οπλουργοι ή Τεχνητες Ταχυπλωων; Θα χαλασουν καποια στιγμη και δεν θα υπαρχει ποιος να τα φτιαξει και μετα δεν θα εχουμε... Ολα τα ποστα ειναι σημαντικα και ο καθενας προσφερει στην πατριδα τα ταλεντα τουΕικόνα
Farlon

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Farlon »

Καλησπέρα. Μια ερώτηση, εχοντας κόψει την αναβολή για σπουδές και έχοντας δηλώσει για πεζονάυτης παρουσιάζομαι 18 Νοέμβρη αλλα το χαρτι τελικά ελεγε για Θήβα πυροβολικο.(ειμαι 23) Τί κανω απο κεί και περα; Άν θέλω να συνεχίσς στους ΠΝ ποιές ενέργειες θα πρέπει να προβώ;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Farlon έγραψε:Καλησπέρα. Μια ερώτηση, εχοντας κόψει την αναβολή για σπουδές και έχοντας δηλώσει για πεζονάυτης παρουσιάζομαι 18 Νοέμβρη αλλα το χαρτι τελικά ελεγε για Θήβα πυροβολικο.(ειμαι 23) Τί κανω απο κεί και περα; Άν θέλω να συνεχίσς στους ΠΝ ποιές ενέργειες θα πρέπει να προβώ;



διάβασε στην προηγούμενη σελίδα το έχω γράψει
PredatorGR
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 01, 2010 11:48 pm
Τοποθεσία: Τερματοφύλακας
Επάγγελμα: Μηχανικάρα
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από PredatorGR »

297ΙΜΑΚ έγραψε:
PredatorGR έγραψε:Πώς μπορώ να το αποφύγω; Αφου έτσι και αλλιώς θα με ρωτήσουν τι εκπαίδευση έχω οπότε αναγκαστικά θα τους πω οτι ήμουν στην ΕΠΑΣ και δεν γουστάρω καθόλου να με στείλουν εκεί, η πας στρατό η δεν πας... Συγνώμη που σας πρήζω παίδες ειμαι εντελώς άσχετος... Εικόνα
Τι ειναι το ΕΠΑΣ; Πες οτι πηγες εκει αλλα μην πεις ειδικοτητα... Δεν θα σε ρωτησει κανενα στελεχος... Εφεδρος σαν εσενα θα ειναι... Εξηγησε του και θα σου βρει λυση... Απο κει και περα, ολες οι θεσεις ειναι εξησου σημαντηκες, Σκεψου τι θα γινοταν εαν δεν υπηρχαν οπλουργοι ή Τεχνητες Ταχυπλωων; Θα χαλασουν καποια στιγμη και δεν θα υπαρχει ποιος να τα φτιαξει και μετα δεν θα εχουμε... Ολα τα ποστα ειναι σημαντικα και ο καθενας προσφερει στην πατριδα τα ταλεντα τουΕικόνα
ΕΠΑΣ είναι οι σχολές ΟΑΕΔ. Γουστάρω το τρέξιμο και αυτά γι'αυτό θέλω περισσότερο να πάω ΕΔ και επιδή είναι πιο μάχημες βέβαια Εικόνα. Σε τέτοια μηχανικα τμήματα ας πάει κανα παλικάρι που θέλει να κάνει μόνο την θητεία του και να φύγει Εικόνα

JohnKr
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 17, 2009 5:17 am
Επικοινωνία:

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από JohnKr »

Ρε παιδιά, μια διευκρίνιση:
Κάποιος παραπάνω είπε πως του ήρθε χαρτί να παρουσιαστεί ως πεζοναύτης.
Και ρωτώ εγώ: Οι πεζοναύτες στις ειδικές δυνάμεις δεν ανήκουν;
Γιατί του ήρθε χαρτί να παρουσιαστεί στους πεζονάυτες και όχι σε κέντρο εκπαίδευσης ειδικών δυνάμεων όπως π. Χ. Μεγάλο Πεύκο;
Δεν υποτίθεται πως η τοποθέτηση σε μονάδα ειδικών δυνάμεων γίνεται μετά το ΚΕΕΔ και ανάλογα με τις απαιτήσεις πάνε σε ΛΟΚ, ΜΑΚ, Αλεξιπτωτιστές ή Πεζοναύτες;

G21

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από G21 »

Καλησπερα! Παρουσιαζομαι στις 19 θηβα αλλα θα δηλωσω ε. Δ.Mετα απο ποσες μερες περιπου ερχονται να μας ρωτησουν και να κανουμε τις ασκησεις; Και εφοσον μας παρουν μετα απο ποσο καιρο φευγουμε για πευκο; Επειδη ειμαι γεννημενος στη Χιο εχω αρκετες πιθανοτητες να με στειλουν εκει αμφιβιο; Σορρυ για τις πολλες ερωτησεις
xr

Κατάταξη στις ειδικές δυνάμεις (2010)

Δημοσίευση από xr »

Σημερα πηρα το χαρτη καταταξης κ Λεει στην Κορηνθο, Πεζικο (ΥΕΑ) αλλα ειχα δηλωσει ειδικες δυναμεις, ξερετε τι πρεπει να κανω για να παω Ε. Δ;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες