Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας παιδια

κατα ποσο ειναι δυνατον να αλλαξω το κεντρο στο οποιο παρουσιάζομαι;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

έγραψε:Γεια σας παιδια

κατα ποσο ειναι δυνατον να αλλαξω το κεντρο στο οποιο παρουσιάζομαι;



Υπάρχει κάποιος λόγος που θέλεις να αλλάξεις; Ας πούμε είσαι γιατρός και παρουσιάζεσαι στο πεζικό και θες να πας στο υγειονομικό στην θήβα;
papous

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από papous »

Greek_Army έγραψε:
έγραψε:Γεια σας παιδια

κατα ποσο ειναι δυνατον να αλλαξω το κεντρο στο οποιο παρουσιάζομαι;



Υπάρχει κάποιος λόγος που θέλεις να αλλάξεις; Ας πούμε είσαι γιατρός και παρουσιάζεσαι στο πεζικό και θες να πας στο υγειονομικό στην θήβα;


είμαι απο Ξανθη και με στήλανε Καλαμάτα... Μεσο υπάρχει αλλα εαν δεν γινεται να μην το ενοχλήσω τζάμπα... Γιαφτο σας ρωτω
LastOfTheMohicans
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2011 5:15 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από LastOfTheMohicans »

Καλημέρα.

Αν έχετε διαβάσει μηνύματά μου θα ξέρετε οτι με έχουν καλέσει στις 4 Μαϊου στο 11ο Σύνταγμα Πεζικού Τρίπολη.

Είμαι αρκετά μεγάλος σε ηλικία λόγω αναβολής ΑΕΙ + 2ο Πανεπιστήμιο.

Επειδή παράλληλα με τις σπουδές έχω εργαστεί κάμποσα χρόνια ως IT και CS στους υπολογιστές σκέφτηκα μήπως είναι εφικτό αντί για απλός πεζικάριος να μπορέσω να πάω σε κέντρο και αργότερα σε μονάδα που να ασχολούνται με τον τομέα μου.
Γνωρίζω οτι στο στρατό αν έχεις γνώσεις σε ένα τομέα δε σε αφήνουν να πας χαμένος και σε χώνουν εκεί που ξέρεις.

Τώρα θα πει κάποιος οτι μπορεί να θέλω να αποφύγω σκοπιές Έβρου και ξερονήσια... Εγώ το βλέπω από τη σκοπιά οτι είμαι μιας κάποιας ηλικίας (28) και ενώ είχα μια δημιουργική ζωή τα τελευταία 10χρόνια δε θέλω να καταλήξω να βαριέμαι να κάθομαι. Να κάνω πισωγύρισμα στη ζωή μου.

Βύσμα δεν υπάρχει και γενικά δεν είμαι αυτής της λογικής.

Ρωτάω λοιπόν αν είναι εφικτό να γίνει αλλαγή προσόντων/εξειδίκευσης ωστέ να μπω σε τίποτα Διαβιβάσεις, Ραντάρ Πάρνηθας, ή γενικά σε πόστα που να έχουν να κάνουν με τεχνολογία και τον τομέα μου.

Έμαθα οτι είναι εφικτό συμπληρώνοντας κάποια αίτηση στο στρατολογικό γραφείο αλλά μου είπαν οτι εφόσον βγήκε πλέον το κέντρο που με κάλεσαν μάλλον πλέον δε μπορούν να γίνουν και πολλά.

Γνώμες ή εμπειρίες επί του θέματος; Εικόνα
Άβαταρ μέλους
evritis309
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 151
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2011 8:44 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από evritis309 »

Το πιο πιθανό είναι να πας στο ΕΠ (Έρευνας Πληροφορικής). Ουσιαστικά τότε θα είσαι τεχνικός υπολογιστών σε ένα γραφείο. Τώρα για το ότι ο στρατός αξιοποιεί τα προσόντα σου άστο καλύτερα. Οι περισσότερες ειδικότητες κ τα κριτήρια που δίνονται είναι για γέλια...
themis86
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Τρί Απρ 05, 2011 4:17 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από themis86 »

Γινεται εστω και τωρα λιγο πριν ερθει το χαρτι?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

themis86 έγραψε:Γινεται εστω και τωρα λιγο πριν ερθει το χαρτι;


Γίνεται και όταν έρθει το χαρτί. Απλά πας στην στρατολογία αφήνεις το παλιό χαρτί και παίρνεις το καινούριο Εικόνα
LastOfTheMohicans
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 31, 2011 5:15 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από LastOfTheMohicans »

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε μου Εικόνα
Νικος

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από Νικος »

Καλησπέρα. Παρουσιάζομαι 2/5 ΚΕΔΒ Καλαμάτας. Θα ήθελα πολύ να πάω αμέσως ειδικές δυνάμεις στο Μεγάλο Πέυκο. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω Κέντρο; Δεν θέλω να'' χάσω'' χρόνο στο ΚΕΔΒ που θεωρείται καλοπέραση.

Ευχαριστώ

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από Greek_Army »

Νικος έγραψε:Καλησπέρα. Παρουσιάζομαι 2/5 ΚΕΔΒ Καλαμάτας. Θα ήθελα πολύ να πάω αμέσως ειδικές δυνάμεις στο Μεγάλο Πέυκο. Υπάρχει τρόπος να αλλάξω Κέντρο; Δεν θέλω να'' χάσω'' χρόνο στο ΚΕΔΒ που θεωρείται καλοπέραση.

Ευχαριστώ



Αν έχεις βύσμα το αλλάζει αλλιώς όχι το έχουμε ξαναπει
Άβαταρ μέλους
Cross
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Τετ Αύγ 16, 2017 8:33 pm
Επικοινωνία:

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από Cross »

Καλημέρα. Έκοψα σήμερα την αναβολή μου για B' EΣΣΟ 2018. Μπηκα στην σελιδα που πρεπει να συμπληρωσεις τα απαραιτητα στοιχεια για καταταξη. Με εκπληξη ειδα, οτι εχουν αλλαξει ολα τα κεντρα και απο ο, τι με ενημερωσαν απο την στρατολογια που πηρα τηλεφωνο οι αλλαγες θα ισχυουν απο την Β' ΕΣΣΟ του 2018. Θα ανεβαζα και φωτο με την λιστα απο τα κεντρα αλλα δεν ξερω, αν επιτρεπεται. Παντως, δεν υπαρχει της Τριπολης (ΠΖ), ουτε Θηβας για Πυροβολικο ουτε Αυλωνα (ΤΘ).
Ιάκωβος

Αλλαγή Κέντρου Εκπαίδευσης

Δημοσίευση από Ιάκωβος »

Φίλε Cross μήπως θυμάσαι κάποια από τα κέντρα της λίστας ; Ενδιαφέρομαι αν θα λειτουργήσουν κέντρα σε καποια νησια πχ Κω ή Ρόδο
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες