Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
paman
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 54
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 18, 2011 5:58 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από paman »

Άμα κάνεις το κόπο και κοιτάξεις στη πρώτη σελίδα της συζήτησης έχει μπει σύνδεσμος. Δε ξέρω αν ισχύει ακόμα αυτή η μισθοδοσία. Επίσης τα επιδόματα παίζουν δεν είναι στανταρ
kagoyras

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από kagoyras »

Τον ειδαμε τον συνδεσμο αλλά δεν βγάλαμε άκρη. Κατα προσέγγιση ξέρει κανείς να μας πεί;
evaggelos

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από evaggelos »

Μήπως γνωρίζει κάποιος την διαφορα στην αντιμετώπιση-μισθολογικές απολαβές-ασφάλιση-εξελιξη ανάμεσα στους επιτυχόντες της Α και της Β κατηγορίας; Είναι σημαντικό το θέμα.

αγγελοσσσσ

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από αγγελοσσσσ »

Οι 5ετοις θα λεγονται απικουρικοι πυροσβεστες θα παιρνουν μισθο εποχιακου απλα θα δουλευουν συνεχομενα για 5 χρονια μετα οι 600 κατα 99% θα μονιμοποιηθουν... Δεν θα πληρωνονται νυχτερινα και 5θημερα μονο οταν προκυπτουν εκτακτα... Οι 725 θα ναι μονιμοι απ την αρχη και θα πληρονονται και νυχτερινα και πενθημερα στην πραξη σημαινει ενας εποχιακος 700-800 ευρω ενας μονιμος 900-1000 ευρω... Και οι δυο ικα θα ειναι...
kagouras

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από kagouras »

Αγγελοςςςς μπορείς να μας πείς τις πηγές σου;
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από greko_27 »

TΙ 900 με 1000. Ειναι δυνατον; Ξαδερφος του κολλητου μου που ειναι στην εμακ (επιτυχων στην προκ του 2007) παιρνει με το ζωρι 900 και κατι ευρω. Και ειναι τοσα πολλα χρονια στην πυροσβεστικη... Οι πρωτοδιοριζομενοι υπαξιωματικοι του Λιμενικου Σωματος (ανυπαντροι) θα παρουν 750 ευρω με νυχτερινα και παραμεθωριο... Οι υπαξ του λιμενικου το 2009 επαιρναν 980 καθαρα... Τωρα; Τα τριτο το μακρυτερο!
ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από ΑΝ ΜΠΩ ΘΕΛΩ Ε.Κ.Α.Μ »

αγγελοσσσσ έγραψε:Οι 5ετοις θα λεγονται απικουρικοι πυροσβεστες θα παιρνουν μισθο εποχιακου απλα θα δουλευουν συνεχομενα για 5 χρονια μετα οι 600 κατα 99% θα μονιμοποιηθουν... Δεν θα πληρωνονται νυχτερινα και 5θημερα μονο οταν προκυπτουν εκτακτα... Οι 725 θα ναι μονιμοι απ την αρχη και θα πληρονονται και νυχτερινα και πενθημερα στην πραξη σημαινει ενας εποχιακος 700-800 ευρω ενας μονιμος 900-1000 ευρω... Και οι δυο ικα θα ειναι...


Μονο οι 5ετης πυροσβεστες ειναι ικα. Οι δοκιμοι πυροσβεστες ορκιζονται με το που μπουν στην σχολη δημοσιοι υπαλληλοι. Το αντιστοιχο με την αστυνομια δηλαδη, οι 5ετης ειδικοι φρουροι ειναι ικα... Ενω οι δομικοι αστυφυλακες ορκιζονται μπαινοντας στην σχολη δημοσιοι υπαλληλοι. Ο δοκιμος πυροσβεστης ειναι ο αντιστοιχος βαθμος του δοκιμου αστυφυλακα.
Άβαταρ μέλους
Akspoogy
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 8:25 pm
Τοποθεσία: Νιουφης
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από Akspoogy »

greko_27 έγραψε:TΙ 900 με 1000. Ειναι δυνατον; Ξαδερφος του κολλητου μου που ειναι στην εμακ (επιτυχων στην προκ του 2007) παιρνει με το ζωρι 900 και κατι ευρω. Και ειναι τοσα πολλα χρονια στην πυροσβεστικη... Οι πρωτοδιοριζομενοι υπαξιωματικοι του Λιμενικου Σωματος (ανυπαντροι) θα παρουν 750 ευρω με νυχτερινα και παραμεθωριο... Οι υπαξ του λιμενικου το 2009 επαιρναν 980 καθαρα... Τωρα; Τα τριτο το μακρυτερο!


εχω κι εγω φιλαρακι στην πυροσβεστικη, με 4 χρονια στο σωμα επαιρνε κοντα στα 1200, τωρα με τις μειωσεις καπου 900-1000!
γνωμη μου, πως αυτοι που θα μπουν τωρα θα ειναι κοντα στα 800-850
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από greko_27 »

Akspoogy έγραψε:

εχω κι εγω φιλαρακι στην πυροσβεστικη, με 4 χρονια στο σωμα επαιρνε κοντα στα 1200, τωρα με τις μειωσεις καπου 900-1000!
γνωμη μου, πως αυτοι που θα μπουν τωρα θα ειναι κοντα στα 800-850


Μακαρι να παρουν τοσα... Να δουμε πως θα επιβιωσει ο αλλος με 800-850 στην αθηνα ειδικα εαν ειναι απο επαρχια...

Giannis84
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 07, 2012 11:44 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από Giannis84 »

Ξερει κανεις τι παιζει με αυτους που ειναι δοκιμοι ανθυποπυραγοι οπως στην προσφατη προκηρυξη των 50 θεσεων; Για 4 χρονια που θα ειναι στην σχολη ως δοκιμοι θα πληρωνονται τιποτα?
shark

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από shark »

Καταρχας δεν υπαρχει καμια διαφορα στα χρηματα που θα περνει ενας πενταετους υποχρεωσης με εναν μονιμο!Δεν καταλαβα δηλαδη στο πηγαδη κατουρησαν οι πενταετης;

Και νυχτερινα θα πληρωνονται και υπερωριες!Εικόνα

Εικόνα

been there...
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 22, 2011 1:18 pm
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από been there... »

Σωστός! Πάρε ένα τηλέφωνο μόνο τον Αρχηγό να του το πεις, γιατί είναι νέος ακόμα και μπορεί να κάνει καμιά μ@@ακία, αν τον αφήσεις να κάνει του κεφαλιού του...
πολιτης 1

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από πολιτης 1 »

been there... έγραψε:Σωστός! Πάρε ένα τηλέφωνο μόνο τον Αρχηγό να του το πεις, γιατί είναι νέος ακόμα και μπορεί να κάνει καμιά μ@@ακία, αν τον αφήσεις να κάνει του κεφαλιού του...


βεεν δεαρ δηλαδή γνωρίζεις ότι μάλλον δε θα πληρωνόμαστε νυχτερινά;

και αν όχι θα κάνουμε και δε θα πληρωνόμαστε ή απλά δε θα κάνουμε;

Άβαταρ μέλους
handballer
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 815
Εγγραφή: Δευ Απρ 04, 2011 1:32 am
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από handballer »

πολιτης 1 έγραψε:
been there... έγραψε:Σωστός! Πάρε ένα τηλέφωνο μόνο τον Αρχηγό να του το πεις, γιατί είναι νέος ακόμα και μπορεί να κάνει καμιά μ@@ακία, αν τον αφήσεις να κάνει του κεφαλιού του...


βεεν δεαρ δηλαδή γνωρίζεις ότι μάλλον δε θα πληρωνόμαστε νυχτερινά;

και αν όχι θα κάνουμε και δε θα πληρωνόμαστε ή απλά δε θα κάνουμε;

αυτό κατάλαβες?
Άβαταρ μέλους
Akspoogy
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2011 8:25 pm
Τοποθεσία: Νιουφης
Επικοινωνία:

Μισθός και επιδόματα Πυροσβεστικής

Δημοσίευση από Akspoogy »

Ετσι ακουγεται φιλε πολιτη, πως δεν θα πληρωνεστε βραδινα-αργιες, δηλαδη θα κανετε κ δεν θα πληρωνεστε, παραλογο μου ακουγεται να σου πω την αληθεια!
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες