Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΙΚΟΣ Α/Β' ε.α.
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Σάβ Απρ 07, 2012 7:14 pm
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ Α/Β' ε.α. »

toro έγραψε:Ξερει καποιος αν προβλεπετε απο τον νομο να αγορασει καποιος αστυνομικος δικο του αλεξισφαιρο;(δεν λεω να κανει τα στραβα ματια καποιος αξιοματικος και να πει οκ βαλε το δικο σου) εννοω αν αγορασει καποιος το χρεωνεται αυτος η το φορανε κ αλλοι κ αν επιτρεπετε αυτο η πρεπει να φορανε μονο τις υπηρεσιας;
Ναί επιτρέπετε ο αστυνομικός να αγοράσει αλεξίσφαιρο της επιλογής του, το οποίο βέβαια θα φέρεται μόνο από τον ίδιο.
toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από toro »

Οτιδηποτε μπορει να αγορασει καποιος; Ρουχα, μπιστολοθηκες κλπ κλπ...
Άβαταρ μέλους
Dea_Lok
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 13, 2012 11:13 pm
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Dea_Lok »

toro έγραψε:Οτιδηποτε μπορει να αγορασει καποιος; Ρουχα, μπιστολοθηκες κλπ κλπ...


Οτιδήποτε θα του χρεώσει η υπηρεσία μπορεί να έχει το προσωπικό του. Υπάρχουν αστυνομικοί που δεν χρεώνονται τίποτα απο την υπηρεσία. Έχουν εξολοκλήρου δικού τους εξοπλισμο. Αλεξίσφαιρο, ζώνη, πιστόλι, γκλοπ, χειροπέδες, θήκες. Έχω την αίσθηση όμως ότι δεν επιτρέπεται να έχεις δικό σου ασύρματο.

Θελω και μπορώ !
toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από toro »

Λογικο ακουγετε αυτο... Αν μπω ποτε στην αστυνομια το μονο σιγουρο ειναι οτι θα παρω δικο μου αλεξισφαιρο! Εχω διαβασει κατι δημοσιευματα και μου εχουν πεσει τα μαλλια με αυτα τα πραγματα δεν παιζουν!
toro
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 944
Εγγραφή: Πέμ Απρ 07, 2011 2:54 am
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από toro »

Τι να πεις... Αλλα κ ακαλυπτος δεν θα κυκλοφορουσα ποτε!
Άβαταρ μέλους
Zeeder
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 23, 2012 11:07 am
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Zeeder »

Καλησπερα. Δεν πρoκειται να γινω ε. Φ συντομα καθως δεν εχω κανει στρατο ακομα και δεν βλεπω να βγενει συντομα προκυρηξη ουτως ή αλλως.

Τελος παντων ομως θελω εαν ειναι δυνατον να μου πει καποιος συγκεκριμενα τι ειναι απαραιτητο να αγορασει μονος του ενας ειδικος φρουρος. Δηλαδη τι ειναι ανεπακες απ αυτα που σου προσφερονται απ το σωμα ουτως ωστε να χρειαζεται να παρεις δικο σου. Διοτι εχετε μιλισει κυριως για αλεξισφαιρο αλλα ειναι μονο εκει που χωλαινει ο εξοπλισμος; Π. Χ το κρανος προσφερει ασφαλεια σε ενα τυχον ατυχημα ή μια επιθεση με καδρονι ή πτυσομαενο ή ειναι της πλακας ολα; Τελος θα ηθελα μια ενδυκτικη τιμη του ποσα πρεπει να επενδυσει περιπου κανεις για τον εξοπλισμο που θα παρει εαν εχει σκοπο να μεγιστοποιησει την ασφαλεια του κατα την υπηρεσια. Ευχαριστω και καλη δυναμη σε οσους περιπολουν.
dimitris speed
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τετ Ιαν 02, 2013 12:06 am
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από dimitris speed »

Στη θεσσαλονικη υπαρχει καταστημα που κατασκευαζει φορεις ολων των τυπων απλους η tactical molle για οποιαδηποτε μαρκα αλεξισφαιρουΜ. ΜΠΟΤΣΑΡΗ 54 Τ. Κ 54644 FACEBOOK----dimitris speed μπειτε και δειτε φωτο απο δειγματα.
Άβαταρ μέλους
Romeo
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 23, 2013 5:32 pm
Τοποθεσία: Μόνιμος Λοχίας
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Romeo »

Γεια σας και συγνώμη αν ποσταρω σε λάθος Τομέα του forum. Θα σας παρακαλούσα να με ενημερώσετε νομικα σχετικα με την πληρη καλυψη προσωπου,fullface μασκες, και κατα ποσο το να τις φορας ειναι νομιμο. Σε μηχανη η πεζος! Ευχαριστω εκ των προτερων.
vagosman
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Ιαν 07, 2014 1:18 pm
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από vagosman »

Μπορω να παραδοσω το υπηρεσιακο μου πιστολι και να κρατησω αυτο που εχω αγορασει εγω.
Άβαταρ μέλους
Peter
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 14, 2016 2:12 pm
Τοποθεσία: Λοχαγός
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Peter »

Ναι όμως ρωτά πόρτα εάν το όπλο που αγόρασες επιτρέπεται
AlexG7
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 215
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 21, 2013 10:43 pm
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από AlexG7 »

Η πλακα θα ειναι να απαντησει τωρα αυτος που εκανε την ερωτηση το 14 κ να πει "ευχαριστω"χαχαχαχαχα

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από Terminator »

Φαντάζομαι την ερώτηση την ήθελε εκείνη την περίοδο τώρα μετά απο 2 χρόνια έχει βρει την λύση μόνος του
Άβαταρ μέλους
johnny13
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 436
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 13, 2016 2:14 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Ενδιαφέροντα: Ζωγραφικη,βολτες,γυμναστικη και parkour
Επάγγελμα: Μαθητής
Επικοινωνία:

Ατομικός εξοπλισμός Ελληνικής Αστυνομίας

Δημοσίευση από johnny13 »

Γενικα πιστευω ολοι πρεπει να κανουν αναβαθμιση σε εξοπλισμο (Σε ολα τα σωματα σχεδον) γιατι αυτα που δινει το κρατος ειναι για κλαματα. Αμα μπω ΔΙΑΣ σιγουρα θα αγορασω αλεξισφαιρο (πιστευω το πιο βασικο απο ολα) Κρανος γινετε να αγορασεις; Γιατι απο οτι ξερω ολοι εχουν ενα ασπρο με ενα σημα απο πισω που δηλωνει την καθε ομαδα (οπως τα ΜΑΤ) νομιζω...
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες