Πότε να κόψω την αναβολή;

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια σας Παιδιά πολύ σωστή η ιστοσελίδα σας... Μπράβο. Μια Ερώτηση θέλω να κάνω και εγώ μπορώ να κόψω την αναβολή σήμερα ( 21/1/2009) και να μπώ με την φουρνιά του Φλεβάρη; Θα το έκανα πιο πριν αν υπήρχε λόγος... Μόνο που προέκυψε πρόβλημα τώρα και πρέπει να κάνω την θητεία πιο νωρίς από το προβλεπόμενο... Μάλλον με βλέπω για Μάη αλλά αν υπάρχει τρόπος πείτε τον μου οκ;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Δεν προλαβαίνεις. Και για Μάιο οριακά είσαι καθώς τελειώνει ο μήνας.
kansouale
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Απρ 14, 2009 7:51 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από kansouale »

Γειά σας και πάλι,
και συγγνώμη που ανοίγω καινούργιο θέμα, αν Υπάρχει πρόβλημα μετακινήστε το. Σκέφτομαι να μπώ στρατό τον Αύγουστο και άκουσα ότι πρέπει να διακόψω την αναβολή μου τώρα τον Απρίλιο. Το θέμα είναι ότι βρίσκομαι στο εξωτερικό και δεν μπορώ να γυρίσω Ελλάδα πριν τις 30 Μαίου, ούτε να κάνω κάποιο πληρεξούσιο. Γίνεται να διακόψω την αναβολή μου όταν έρθω;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Την αναβολή την διακόπτεις όποτε θες, αλλά όπως καταλαβαίνεις μπορεί να χάσεις την ημερομηνία κατάταξης που σε ενδιαφέρει.

Παρόλα αυτά, όπως μπορείς να διαβάσεις και σε άλλες περιπτώσεις αρκετοί που έχασαν την ημερομηνία διακοπής τελικά ζήτησαν και έγινε δεκτό το αίτημά τους να μπουν νωρίτερα.
Άβαταρ μέλους
-erased-
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 21, 2008 9:15 pm
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από -erased- »

Παιδιά μπορεί κάποιος ο οποίος είναι εγγεγραμμένος στα μητρώα πχ. Του Νομού Κοζάνης να καταθέσει τα χαρτιά του για διακοπή της αναβολής λόγω σπουδών σε άλλη στρατολογία;(πχ. Ταύρου)

Επίσης γνωρίζει κανείς αν η προθεσμία είναι μέχρι 27 ή 30 Απριλίου;

Ευχαριστώ

Every soldier has two families.Those you raise,and those you raise hell with.
ikaros
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 24, 2008 9:52 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από ikaros »

-erased- έγραψε: Παιδιά μπορεί κάποιος ο οποίος είναι εγγεγραμμένος στα μητρώα πχ. Του Νομού Κοζάνης να καταθέσει τα χαρτιά του για διακοπή της αναβολής λόγω σπουδών σε άλλη στρατολογία;(πχ. Ταύρου)

Επίσης γνωρίζει κανείς αν η προθεσμία είναι μέχρι 27 ή 30 Απριλίου;

Ευχαριστώ

Αν θες να παρουσιαστεις τον Αυγουστο θα πρπει να διακοψεις την αναβολη σου μεχρι 30 Απριλιου.

Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Γεια και χαρά σας παιδιά, ελπίζω να μπορείτε να με βοηθήσετε όσο γίνετε. Τελείωσα τις σπουδές μου πρόσφατα και θέλω να κόψω την αναβολή μου για να μπώ φαντάρος τον Αύγουστο. Πότε πρέπει να την κόψω για να μην με πάρουν πιο νωρίς ή πιο αργά; Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Και τώρα να την κόψεις δεν σε παίρνουνε Μάιο οπότε πήγαινε όποτε μπορείς.
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας, δηλαδή Αν κόψω την αναβολή την άλλη εβδομάδα, θα με πάρουν μετά τον Αύγουστο;
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από yandr »

Ναι, εκτός και αν το κανονίσεις να μπεις τον Αύγουστο και το δεκτούν.

Μερικοί ζητούν κατ' εξαίρεση κατάταξη με την προηγούμενη ΕΣΣΟ και το δέχονται.

Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Καλησπερα, θελω να ρωτησω, ποσο καιρο πριν πρεπει να κοψω την αναβολη μου για να μπω π. Χ το νοεμβρη; Και κατι αλλο, εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις, γινεται να δηλωσω και δοκιμος και κυπρο ταυτοχρονα;
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

Νομίζω οτι για να παρουσιαστείς τον Νοέμβρη θα πρέπει να διακόψεις την αναβολή ως 31 Ιουλίου.
puncher72
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τετ Δεκ 17, 2008 6:27 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από puncher72 »

Για να μπω σίγουρα με τη ΕΣΣΟ του Μαίου του 2010 πρέπει να κόψω την αναβολή μου από 30 Σεπτεμβρίου 2009 έως και 31 Ιανουαρίου 2010; Καλά τα υπολόγισα με βάση όσα διάβασα παραπάνω;
Anonymous

Πότε να κόψω την αναβολή;

Δημοσίευση από Anonymous »

ΡΕ παιδια επειδή καθυστέρησα να κόψω την αναβολή λόγω δουλειάς κλπ και θέλω να μπώ οπωσδήποτε Νοέμβριο προλαβαίνω να πάω αύριο ή 31 να την κόψω και να με δεχτούν τον Νοέμβρη ή θα έχω πρόβλημα επειδή πάω τελευταία στιγμή (επειδή διάβασα που λέτε μέχρι 31 Ιουλίου για να Μπείς Νοέμβριο)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες