Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πρέπει να συμπληρώσεις 4 μήνες στην παραμεθώριο
alex

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από alex »

Παιδια γεια σας.
Ειμαι 9μηνίτης, Θα παρουσιαστω τον Αυγουστο (σκέφτομαι να διακόψω την Αναβολή) και εχω βύσμα στο πεντάγωνο στο τμήμα μεταθέσεων.
υπάρxει περίπτωση να κάνω όλη τη θητεία στην Αθήνα (Πλίν της Αρχικής εκπαίδευσης) ή έστω Χαλκίδα?
bill

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από bill »

Τα πάντα γίνονται στο στρατό, αλλά το έχεις αρχίσει να το σκέφτεσαι πολύ λάθος -γνώμη μου-, γιατί όταν σου σκάσει η μετάθεση για Έβρο, γιατί το βύσμα σου θα έχει βγει απ' την πρίζα Και σε πάνε σε καμιά μάχιμη μονάδα στους -20 βαθμούς Κελισίου θα παίρνεις τηλέφωνο την μαμά σου και η καημένη δεν θα μπορεί να κάνει τίποτα Για να σε ζεστάνει.

Στο στρατό έρχεσαι και Είσαι προετοιμασμένος για Τα χειρότερα, αν σου έρθουν καλύτερα απλά το διασκεδάζεις! Με αυτή την λογική περνάς πολύ καλύτερα!

madgeo
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τετ Απρ 28, 2010 1:42 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από madgeo »

Χωρίς βύσμα υπάρχει κάποια διαδικασία που θα μπορούσα να κάνω, όπως κάποια αίτηση για λόγους υγείας;
sk_17

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από sk_17 »

Μια ερωτηση ρε παιδια μηπως μπορει να μεβοηθησει καποιος... Η μεταθεση μου ειναι για Κυπρο και ο μονος τροπος για να γλιτωσουμε ειναι να βγω Ι3! Επειδη ομως βγηκε και η ειδικοτητα μαζι με τη μεταθεση και ειμαι Αρχηγος Αρματος θελω να μου πειτε:
1) Αν γνωριζει κανεις τι γινεται με την ειδικοτητα αν βγω Ι3 ενοπλο;
2) Τι μεταθεσεις παιζουν μετα;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Οι μεταθέσεις που μπορείς να πάρεις μετά είναι όπου έχει μονάδα το όπλο η το σώμα που υπηρετείς
niikos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 14, 2010 3:00 pm
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από niikos »

Χαιρεται,
Με ενημερωσε ενας φίλος ότι υπάρχει νόμος που λέει ότι αν εχεις διδακτορικό μπορεις να πάρεις 1η μετάθεση στον τόπο κατοικίας σου. Ισχύει αυτό ή είναι ράδιο αρβύλα;
Sofianos

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Sofianos »

Καλησπέρα σε όλους. Παρουσιάστηκα στις 17/11/10 στην Τρίπολη. Αυτή την Παρασκευή στις 3/12/10 ορκιζόμαστε και βγαίνουμε με 4 μέρες άδεια και μετέπειτα επιστρέφουμε την Τετάρτη στο στρατόπεδο από το οποίο θα μας στείλουν σε μονάδες. Υπάρχει κάποιος να μάθω εκ των προτέρων σε ποια μονάδα θα πάω;

Ωστόσο η μητέρα μου έχει σοβαρά προβλήματα Υγείας όπου μεταξύ των τριών αδελφών είμαι ο μόνος που μπορώ να εξυπηρετήσω στις μετακινήσεις των γιατρών διότι μένουν στο εξωτερικό. Υπάρχει περίπτωση να Προωθηθώ Αθήνα; Σημειωτέων ότι έχω πολλά πτυχία σε γλώσσες και Πανεπιστήμιο (αν και ο περισσότερος κόσμος τα έχει αυτά) ίσως μπορώ να τακτοποιηθώ κάπου όπου αυτό είναι ένα επιπλέον συν και μπορεί επίσης να βοηθήσει; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από yandr »

Δες τις κατ'εξαίρεση μεταθέσεις στο άρθρο και τη συζήτηση
Τάκης

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Τάκης »

Γεια σας παιδιά. Κατατάχθηκα ΣΕΠ με την Γ ΕΣΣΟ στις 16 Αυγούστου και τώρα είμαι σε ΓΕΠ παραμεθωρίου. Ισχύει ότι όσοι είναι ΕΠ πάνε στον τόπο κατοικίας τους μετά τους 5 μήνες θητείας; Δηλαδή θα έρθει σήμα στη μονάδα μου στις 16 Ιανουαρίου για να επιστρέψω; Ή δεν ισχύει για όλους;
myle

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από myle »

Μπορούμε να μάθουμε μέσω Internet για που είναι η μετάθεση μας, ή θα μάθουμε κατευθείαν από το ΚΕΝ; (είμαι νεος)
gmed

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από gmed »

Παιδιά καλησπέρα! Γνωρίζετε αν οι τοποθετήσεις/ μεταθέσεις ανακοινώνονται κάπου στο internet ή πάνε απευθείας στο κέντρο εκπαίδευσης;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Μεταθέσεις στο στρατό - γενικές πληροφορίες

Δημοσίευση από Nassos »

gmed έγραψε:Παιδιά καλησπέρα! Γνωρίζετε αν οι τοποθετήσεις/ μεταθέσεις ανακοινώνονται κάπου στο internet ή πάνε απευθείας στο κέντρο εκπαίδευσης;


Διαβάζετε και τα προηγούμενα μηνύματα παιδιά.

Είπαμε, από το ΚΕΝ το μαθαίνετε.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης