Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ziaba »

Avatar έγραψε:
greenalexyo έγραψε:Παιδια να ξερετε οτι ασχετα απο οτι κανονικα δειχνοντας το χαρτι σε οποιοδηποτε νοσοκομειο επρεπε να σας παρουν και να σας βγαλουν ακτινογραφια... Εμενα μου λενε να κλεισω ραντεβου μερες πριν.: Σ τεσπα. Αλλα απ οτι λενε και να μην βγαλετε θα σας βγαλουν εκει περα.


Σε ποιο πήγες ; Εγώ στο ασκληπιειο βούλας είχα πάει χωρίς τηλέφωνο, μόνο με το χαρτί κατάταξης κι σχετικά γρήγορα ξεμπέρδεψα


μαλλον δεν θα χουν γιατρους πηγαινε αλλου

Πολίτης !!!336 !!!
Άβαταρ μέλους
tvonp
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 32
Εγγραφή: Δευ Φεβ 10, 2014 3:29 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από tvonp »

Για όποιον μπορεί να το βρει χρήσιμο, πήγα στο 401 για ακτινογραφία σήμερα, με ΦΩΤΟΤΥΠΙΑ του σημειώματος κατάταξης, ΧΩΡΙΣ φωτογραφία και μέσα σε μισή ώρα είχα πάρει τη γνωμάτευση. Μπορείτε να πάτε μεταξύ 8.00 και 8.30 το πρωί. Καμία ταλαιπωρία.

Σε κανέναν από όσους παρουσιάζονται δεν έδωσαν την ακτινογραφία, αλλά μόνο επέστρεψαν τη φωτοτυπία του σημειώματος κατάταξης, σφραγισμένη και υπογεγραμμένη, με γνωμάτευση:

"Προσκείμενη ακτινομορφολογία εντός φυσιολογικών ορίων".

ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ziaba »

Εγω που πηγα σε τοπικο νοσοκομειο Μου την εδωσαν στα χερια μαζι με μια γνωματευση μεσα σε εναν φακελο μεγαλο + ειχα και φωτογραφια μαζι την εδωσα την κολλησε πανω στην ακτινογραφια και την σφραγισε αυτα.
Πολίτης !!!336 !!!
Chris

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Chris »

Καλημέρα.χθες έβγαλα και εγώ την ακτινογραφία αλλά μου έδωσαν μόνο το χαρτί και ένα cd, την ακτινογραφία δεν μου την εδωσαν. Έτσι λειτουργούν τώρα μόνο με cd;

Λέτε να έχω θέμα;

Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Ναι γιατί το μηχάνημα είναι ψηφιακό.

Μου κάνει όμως κάτι εντύπωση. Σου έδωσαν το χαρτί και το cd. Εκεί εσύ τι έκανες; Δεν τους ρώτησες; Γιατί δεν ρωτάτε;

Chris

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Chris »

Δεν την παρέλαβα εγώ γιατί πρώτη φορά μου έτυχε να βγάζω ακτινογραφία και να θέλουν μια μέρα για να μου την δώσουν. Πήγα έβγαλα την ακτινογραφία στις 3/2 και μου είπε να περάσω στις 4/2 το πρωί, Τότε δεν μπορούσα και έστειλα τον πατέρα μου ο οποίος δεν ρώτησε. Για τον στρατό τους είπα ότι θέλω, μου ζήτησαν και το χαρτί και φωτογραφία. Μου έδωσαν σε έναν φάκελο το cd, το χαρτί με την γνωμάτευση, την φωτογραφία και φωτοτυπία το χαρτί κατάταξής μου.Επειδή δεν κατάλαβα καλά το ναι που πηγαίνει στο ότι θα έχω πρόβλημα; Αφού από δημόσιο νοσοκομείο είναι. Αύριο θα κάνω ένα τηλέφωνο στην στρατολογία. Από ότι έχω ακούσει τα νοσοκομεία έχουν έλλειψη με τις μελάνες και ότι πολλά το κάνουν αυτό.

ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ziaba »

Αφού έχεις γνωμάτευση και το CD πήγαινε τα αν δεν τους κάνουν θα σ στείλουν στο νοσοκομείο να την ξανακανεις δεν υπάρχει θεμα
Πολίτης !!!336 !!!
Par

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Par »

Το γράφω απλά για ενημέρωση και ΠΡΟΣΟΧΗ από περιστατικό φρέσκο.Θα προτείνω σε ΟΛΟΥΣ να έχουν ακτινογραφία θώρακος από πριν.

Όποιος δεν έχει θα χρειαστεί να πάει στο νοσοκομείο από το κέντρο με λεωφορεία που βάζει το κέντρο. ΟΚ όλα καλά μέχρι εδώ, ταλαιπωρία δεν είναι, ίσα ίσα βολτούλα.

Όμως, στο κέντρο έκαναν ένα λάθος με τις ακτινογραφίες (δε ξέρω τι ακριβώς) και 20-30 άτομα τα ξαναέστειλαν την επόμενη ακριβώς ημέρα για να ξαναβγάλουν ακτινογραφία. Με λίγα λόγια έφαγαν διπλή ακτινοβολία χωρίς λόγο. Οπότε προσοχή.

Άβαταρ μέλους
Kourtembeu
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 01, 2015 8:49 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Kourtembeu »

Καλά οι ακτίνες είναι τόσο χαμηλές. Που δεν παθαίνεις τίποτα. Αξονική είναι το θέμα, εκεί υπάρχει περιορισμός. Ούτε εγώ έβγαλα ακτινογραφία. Και δεν έβγαλα και ποτέ, μόνο στην απόλυση έβγαλα και το ίδιο και ο αδερφός μου, ούτε καν έβγαλε και ούτε και τον έστειλαν.
Άβαταρ μέλους
nikosten96
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Δευ Απρ 13, 2015 9:30 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από nikosten96 »

Πιαδες καλησπερα εαν παω στο Νοσοκομειο και τους πω οτι θελω ακτινογραφια για τον στρατο θα κατλαβουν τι θελω ή θα πρεπει να τους το εξηγησω επισης θα πρεπει να εχω και φωτογραφια μαζι μου οπως λεει?
Dr. House
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Απρ 18, 2015 2:14 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Dr. House »

Δεν εχει σημασια αν ειναι χαμηλη η ακτινοβολια γιατι αυτη ειναι αθροιστικη.ΕικόναΕικόνα
skidrow
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Παρ Φεβ 27, 2015 9:26 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από skidrow »

Ε χαμηλή/υψηλή καρκίνος να 'ναι και οτι να 'ναιΝαι θέλει και φωτογραφία.99% θα ξέρουν θα έχουν πάει και άλλοι τόσα χρόνια :)

Nikos

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Nikos »

Καλησπερα και εγω για ακτινογραφια θελω να ρωτησω, επειδη μενω κοντα στο 401, μπορω να παω κατευθειαν εκει; Θελω μια φωτογραφια και μια φωτοτυπια της καταταξης; Ευχαριστω!
Άβαταρ μέλους
JohnKramer
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Δευ Ιαν 26, 2015 1:52 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από JohnKramer »

Εγώ, που δεν υπάρχει στρατιοτικό κοντά, και πήγα σε κρατικό, μου είπαν μόνο με ραντεβού.Και επειδή τα ραντεβού είναι γεμάτα μέχρι να φύγω δεν βγάζω.

Εκεί που μας στέλνουν μετά;

Άβαταρ μέλους
lionslaw
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 07, 2014 5:17 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από lionslaw »

JohnKramer έγραψε:Εγώ, που δεν υπάρχει στρατιοτικό κοντά, και πήγα σε κρατικό, μου είπαν μόνο με ραντεβού.Και επειδή τα ραντεβού είναι γεμάτα μέχρι να φύγω δεν βγάζω.

Εκεί που μας στέλνουν μετά;

Τι εννοείς με ραντεβού; Πας στα εξωτερικά, τους δίνεις το Σημείωμα Κατάταξης και σε στέλνουν με παραπεμπτικό στο ακτινολογικό! Όταν παρουσιαστείς εσένα και όσους δεν έχουν βγάλει θα σας πάνε στο κοντινό νοσοκομείο! Να ξες πάντως πως είναι καλύτερο να την βγάλεις τώρα γιατί όπως είχε γράψει ένα μέλος του φόρουμ είχαν κάνει λάθος με τις ακτινογραφίες και αναγκάστηκαν να ξαναβγάλουν πόσα άτομα 2 ακτίνες την ίδια μέρα, δεν σημαίνει πως γίνεται συνέχεια αυτό απλά το αναφέρω σαν περιστατικό!

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες