Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Απαντήσεις σε όλες τις απορίες των νεοσυλλέκτων για την κατάταξή τους
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
zalpar

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από zalpar »

Nassos έγραψε:Ναι όλοι μαζί με ναυλωμένα από το Στρατό πούλμαν.

Αναλόγως του τι δήλωσες όταν κατατάχθηκες σε έστελναν στο συγκεκριμένο στρατιωτικό ιατρό.

Για περισσότερες πληροφορίες δές το παρακάτω θέμα.

Ιατρικές Εξετάσεις στο στρατό


α μαλιστα, δηλαδή αν εχεις δηλώσει ότι έχεις καποια ασθένεια τότε σε στέλνουν ; Δηλαδή μπορει να μη σε στείλουν αν δεν έχεις κατι παθολογικο.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ακριβώς.

Επίσης μπορεί να σε στείλουν προληπτικά εάν υπάρχει ιστορικό ασθένειας, εγχείρισης κλπ.

Μην ανησυχείτε τυπικό είναι συνήθως.

ΥΓ: Οι ακτινογραφίες κανονικά έχουν τρίμηνη ισχύ. Το αναφέρω για να μην σας πιάνουν κορόιδα μερικοί και σας ζητάνε καινούριες Εικόνα

zalpar

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από zalpar »

Οκ ευχαριστώ παιδιά,Νομιζα ότι όλους μας ναυλώνουν μετα την πρώτη μέρα για στρ. Νοσοκομειο, ανεξαρτητα τι εχεις ή οχι δηλώσει και αγχώθηκα γιατι δεν τα παω και καλα με τα νοσοκομεια κλπ !

Stryg
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ Ιαν 06, 2012 5:45 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Stryg »

Αν δεν έχεις δηλώσει κάποιο πρόβλημα μόνος σου, αν δεν έχει κάτι η ακτινογραφία θώρακος και αν η εξέταση που θα σου κάνουν στο κέντρο οι γιατροί (πίνακες για την όραση, ακοόγραμμα, ακρόαση κτλ) δε βγάλει κάποιο πρόβλημα, τότε βγαίνεις Ι1.
Αλλιώς πηγαίνεις σε στρατιωτικό Νοσοκομείο σε ειδικότητα αντίστοιχη με το θέμα σου.
zalpar

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από zalpar »

Stryg έγραψε:Αν δεν έχεις δηλώσει κάποιο πρόβλημα μόνος σου, αν δεν έχει κάτι η ακτινογραφία θώρακος και αν η εξέταση που θα σου κάνουν στο κέντρο οι γιατροί (πίνακες για την όραση, ακοόγραμμα, ακρόαση κτλ) δε βγάλει κάποιο πρόβλημα, τότε βγαίνεις Ι1.
Αλλιώς πηγαίνεις σε στρατιωτικό Νοσοκομείο σε ειδικότητα αντίστοιχη με το θέμα σου.


οκ ευχαριστώ παιδιά, επειδη εγω καλου κακου εκανα επιπλεον εξετασεις σε εξωτερικο γιατρο (αξονικη, υπερηχο) μου ειπε ο στρατιωτικος γιατρος που τον πηρα να τις παρω κι αυτες για να μη με τρεχουν σε στρ. Νοσοκομείο !

Όραση έχω μόνο μειωπια, αρκετή μεν αλλά έχω, από μικρός είχα !:P

ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ziaba »

Αν δε παρω μαζι μου ακτινογραφια θωρακα κ παρουσιαστω στο κεντρο χωρις τι γινετε;+ δεν εχω παιδικο βιβλιαριο τι γινετε κ με αυτο?
Πολίτης !!!336 !!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Απλά θα τσαντιστούν γιατί ολιγόρησες.Εικόνα

Θα πάς μαζί με μπόλικο τσούρμο σε Στρατιωτικό Νοσοκομείο την επομένη για να βγάλεις επιτόπου.

Το παιδικό το θέλουν για να δούν τι εμβόλια έκανες. Αν ξέρεις εσύ ή αν ξέρουν οι γονείς σου απλά τους το λές.
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ziaba »

Άρα δεν υπάρχει θέμα ας βγάλω εκεί γιατί θα αλλάξω 4-5 μεσα για να φτάσω στο κεεμ μην τσαλακωθεί ή πάθει τπτ κ μου πούμε να ξαναβγαζω. Τα εμβόλια τα χω κάνει όλα σίγουρα αλλά δεν ξέρω που έχω το βιβλιάριο καπου χαμένο θα ναι κοντεύω τα 30 χεχε μετά από τόσα χρόνια που θα το βρω
Πολίτης !!!336 !!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Θέμα δεν υπάρχει, αλλά όπως καταλαβαίνεις με τη "λογική" τους πάλι κράξιμο θα φάς και ας έχεις σοβαρή δικαιολογία.
Dimitris-Zour

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Dimitris-Zour »

Φιλε μην ανυσηχεις και εγω κεεμ παρουσιαστηκα την περασμενη ΕΣΣΟ. Και ακτινογραφια να μην τους πας θα σε πανε αυτοι να βγαλεις εμας οσοι δεν ειχαν ουτε τους εκραξαν ουτε τπτ.

Ασε που αν τους αναφερεις το παραμικρο ακομα και μηδαμινο προβλημα υγειας θα σε στειλουν ουτως η αλλως για εξεταση στον αντιστοιχο γιατρο στο νοσοκομειο.

Για το παιδικο βιβλιαρειο μια απο τα ιδια. Δεν θα σε κραξουν αν πεις οτι το εχασες, εκτος και αν πεσεις σε κανα καβλω... Ενο/ενη αλλα και παλι κλαϊν.
Παντως καλο ειναι να ξερεις ουτως η αλλως τι εμβολια εχεις κανει και επισης να ψαξεις μπας και βρεις το βιβλιαριο για να εισαι σωστος οπως πρεπει, το ιδιο και για την ακτινογραφια,2 λεπτα υποθεση ειναι να πας να βγαλεις, εχεις μερες μπροστα σου μεχρι να παρουσιαστεις.

Σε ολους στο κεεμ απο οσο θυμαμαι μας κανανε δυο εμβολια... Ενα για μυνιγγιτιδα και ενα κοκτειλ την ιδια μερα ενα στο καθε χερι. Αυτα θα στα κανουν σιγουρα εκτος και αν τα εκανες με δικη σου πρωτοβουλια το τελευταιο διαστημα, οποτε μην εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κανει ολα γιατι αυτοι θα σε ρωτησουν ποια εκανες αν δεν εχεις βιβλιαριο...

mhtsos_Ed
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 08, 2014 5:49 am
Τοποθεσία: Athens, Ελλάδα
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από mhtsos_Ed »

Καλημέρα. Εγώ που έβγαλα την ακτινογραφία στην Βιοιατρική δεν πιάνεται σαν κρατικό; Πήγα εκεί με την προυπόθεση ότι είναι συμβεβλημένο με το ΙΚΑ [ΕΟΠΥΥ] το διαγνωστικό κέντρο όπως και οι γιατροί.
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ziaba »

Dimitris-Zour έγραψε:Φιλε μην ανυσηχεις και εγω κεεμ παρουσιαστηκα την περασμενη ΕΣΣΟ. Και ακτινογραφια να μην τους πας θα σε πανε αυτοι να βγαλεις εμας οσοι δεν ειχαν ουτε τους εκραξαν ουτε τπτ.

Ασε που αν τους αναφερεις το παραμικρο ακομα και μηδαμινο προβλημα υγειας θα σε στειλουν ουτως η αλλως για εξεταση στον αντιστοιχο γιατρο στο νοσοκομειο.

Για το παιδικο βιβλιαρειο μια απο τα ιδια. Δεν θα σε κραξουν αν πεις οτι το εχασες, εκτος και αν πεσεις σε κανα καβλω... Ενο/ενη αλλα και παλι κλαϊν.
Παντως καλο ειναι να ξερεις ουτως η αλλως τι εμβολια εχεις κανει και επισης να ψαξεις μπας και βρεις το βιβλιαριο για να εισαι σωστος οπως πρεπει, το ιδιο και για την ακτινογραφια,2 λεπτα υποθεση ειναι να πας να βγαλεις, εχεις μερες μπροστα σου μεχρι να παρουσιαστεις.

Σε ολους στο κεεμ απο οσο θυμαμαι μας κανανε δυο εμβολια... Ενα για μυνιγγιτιδα και ενα κοκτειλ την ιδια μερα ενα στο καθε χερι. Αυτα θα στα κανουν σιγουρα εκτος και αν τα εκανες με δικη σου πρωτοβουλια το τελευταιο διαστημα, οποτε μην εισαι σιγουρος οτι τα εχεις κανει ολα γιατι αυτοι θα σε ρωτησουν ποια εκανες αν δεν εχεις βιβλιαριο...



Οκ σ ευχαριστώ για την βοηθεια. Την ακτινογραφία θα την βγάλω να τελειώνει ε και απο τα εμβόλια ότι θέλουν ασ με κάνουν.

Πολίτης !!!336 !!!
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από ziaba »

mhtsos_Ed έγραψε:Καλημέρα. Εγώ που έβγαλα την ακτινογραφία στην Βιοιατρική δεν πιάνεται σαν κρατικό; Πήγα εκεί με την προυπόθεση ότι είναι συμβεβλημένο με το ΙΚΑ [ΕΟΠΥΥ] το διαγνωστικό κέντρο όπως και οι γιατροί.


Η γνώμη μου πήγαινε την και αν σ την δεχθούν καλως αλλιώς θα σ την κάνουν εκεί. Ειναι πολύ βλαβερές η ακτινογραφίες καλά είναι να τις αποφεύγουμε.

Πολίτης !!!336 !!!
Άβαταρ μέλους
greenalexyo
Υπολοχαγός
Υπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 384
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 11, 2015 2:14 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από greenalexyo »

Παιδια να ξερετε οτι ασχετα απο οτι κανονικα δειχνοντας το χαρτι σε οποιοδηποτε νοσοκομειο επρεπε να σας παρουν και να σας βγαλουν ακτινογραφια... Εμενα μου λενε να κλεισω ραντεβου μερες πριν.: Σ τεσπα. Αλλα απ οτι λενε και να μην βγαλετε θα σας βγαλουν εκει περα.
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Ακτινογραφία θώρακα για την κατάταξη

Δημοσίευση από Avatar »

greenalexyo έγραψε:Παιδια να ξερετε οτι ασχετα απο οτι κανονικα δειχνοντας το χαρτι σε οποιοδηποτε νοσοκομειο επρεπε να σας παρουν και να σας βγαλουν ακτινογραφια... Εμενα μου λενε να κλεισω ραντεβου μερες πριν.: Σ τεσπα. Αλλα απ οτι λενε και να μην βγαλετε θα σας βγαλουν εκει περα.


Σε ποιο πήγες ; Εγώ στο ασκληπιειο βούλας είχα πάει χωρίς τηλέφωνο, μόνο με το χαρτί κατάταξης κι σχετικά γρήγορα ξεμπέρδεψα
Νεοσύλλεκτος στρατιώτης 2013 Ε'ΕΣΣΟ--> ΥΕΑ/Α--> Λοχίας ΥΕΑ/Β--> ΔΕΑ(ΠΖ)--> Ανθυπολοχαγός(ΠΖ)
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες