Απαλλαγή από τη θητεία

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
rexlex1100
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 6:02 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από rexlex1100 »

Μαλλον δεν το ειπα σωστα εχω παρει οριστικη απαλαγη ειδη ρωταω τωρα μετα από την απαλαγη αμα με καλεσουν ξανα αμα παω να δουλεπσω με ενσημα θα εχω πρόβλημα να με καλεσουν τιποτα η όχι;

Δηλαδή αμα μπορω να πιασω δουλεια μετα την απαλαγη που πηρα χωρις να εχω κανενα πρόβλημα να με καλεσουν ξανα στο στρατο.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Nassos »

Όχι, απολύτως κανένα πρόβλημα. Δεν τον ενδιαφέρει το Στρατό τι κάνεις στη μετέπειτα πορεία σου.
Nick Ksms
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 17, 2015 12:58 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Nick Ksms »

Αν βγω Ι5, θα έχω κάποιο πρόβλημα αργότερα που θα βγω στην αγορά εργασίας;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Nassos »

Στον Ιδιωτικό Τομέα δεν τους ενδιαφέρει, αρκεί να έχεις οριστικά απαλλαγεί από στρατιωτικές υποχρεώσεις. Μόη εξαίρεση είναι για security όπου ξεκαθαρίζεται ότι πρέπει να είσαι Ι1, τουλάχιστονς στις περισσότερες αγγελίες αυτό γράφουν ως μια από τις απαιτήσεις.

ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από ziaba »

savvas1997 έγραψε:Παιδια εγω ειμε 17 ετων και δουλεβω ως μαγηρας σε εστιατοριο το οποιο κανει sushi. Μπορο λογω αυτου να μην παω στρατο ή κατι ; Επιδι αλιθια ο στρατος δεν ειναι για μενα ! Εχω κανει τοσα πραγματα στην ζωη μου που απλα πλεων δεν ανεχομε να μου φοναζουν ή να μου λενε τί να κανω. Ειμαι επισης στιν τεχνικι σχολη στο κλαδο management Και τορα αναλαμβανο δουλιες management Σε club &parties. Μπορω να αποφιγω το στρατο ;



Ναι γινεται... ! Αφου εργαζεσαι και εχεις φραγκα κανε εγχειρηση αλλαγης φυλου και θα σε απαλλαξουν οριστικα Εικόνα

Πολίτης !!!336 !!!
kaneis

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από kaneis »

Καλησπέρα σας.Έχω περάσει απο επιτροπή απαλλαγών τον Οκτώβρη και πήρα την απαλλαγή.

Αν θυμάμαι καλά τότε μου είχαν πει μέχρι τα Χριστούγεννα (που πέρασαν) ότι θα μου έστελναν το επίσημο χαρτί της απαλλαγής στο σπίτι.

Δεν έχω λάβει κανένα τέτοιο χαρτί παρα μόνο ένα sms στο κινητό απο τη στρατολογία γύρω στις αρχές Δεκεμβρίου που λέει ότι εγκρίθηκε η απαλλαγή απο το στρατό.

Μήπως τελικά πρέπει να περάσω να το πάρω το χαρτί μόνος μου απο εκεί; Γνωρίζει κάποιος;

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από D.Y.K »

Ναι, κάνε ένα τηλέφωνο ή ακόμη καλύτερα πέρνα από την Στρατολογία σου για να σε ενημερώσουν σχετικώς.
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Nassos »

Μπορείς να δουλέψεις, εκτός από Ένοπλες Δυνάμεις και Σώματα Ασφαλείας.
yon01
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Μαρ 03, 2015 12:49 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από yon01 »

Καλησπέρα.

Η κατάσταση έχει ως εξής: Οι γονείς μου είναι μεγάλοι άνθρωποι και αποφάσισαν να επιστρέψουν στη Γεωργία μόνιμα. Εγώ ευτυχώς εργάζομαι και τα βγάζω πέρα μόνος μου. Το πρόβλημα είναι πως όταν έρθει η ώρα μου να υπηρετήσω και αναγκαστώ να αφήσω τη δουλειά μου, δεν θα έχω κανέναν απολύτως τρόπο να συντηρήσω τον εαυτό μου.

Η ερώτησή μου είναι: Μπορώ να αποφύγω τη στράτευση ή έστω, υπάρχει ελπίδα για μειωμένη θητεία;

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει, να μου λύσει την απορία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Nassos »

Μοναχοπαίδι είσαι; Ή έχεις και άλλα αδέλφια;
ziaba
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 4:30 pm
Τοποθεσία: Παντού
Επάγγελμα: Βοηθός χειριστή πριονοκορδέλας
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από ziaba »

yon01 έγραψε:Καλησπέρα.

Η κατάσταση έχει ως εξής: Οι γονείς μου είναι μεγάλοι άνθρωποι και αποφάσισαν να επιστρέψουν στη Γεωργία μόνιμα. Εγώ ευτυχώς εργάζομαι και τα βγάζω πέρα μόνος μου. Το πρόβλημα είναι πως όταν έρθει η ώρα μου να υπηρετήσω και αναγκαστώ να αφήσω τη δουλειά μου, δεν θα έχω κανέναν απολύτως τρόπο να συντηρήσω τον εαυτό μου.

Η ερώτησή μου είναι: Μπορώ να αποφύγω τη στράτευση ή έστω, υπάρχει ελπίδα για μειωμένη θητεία;

Παρακαλώ αν μπορεί κάποιος που γνωρίζει, να μου λύσει την απορία. Ευχαριστώ εκ των προτέρων



Θα σε αναλάβει ο στρατος δεν θα χρειαστεί να δουλέψεις μετά μόλις τελειώσεις την θητεία σου είναι υποχρεωμένος ο εργοδότης σου να σε ξαναπροσλάβει για έναν χρονο. Τι ηλικία έχεις κ τι ηλικία και αν έχουν προβλήματα υγειας οι γονείς σου;

Πολίτης !!!336 !!!
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή από τη θητεία

Δημοσίευση από Nassos »

Επικονώνησε με τη Στρατολογία που υπάγεσαι (επέλεξε από το μενού). Απαντάνε σε e-mail.

https://www.stratologia.gr/epikoinvnia
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες