Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
ΝΙΚΟΣ

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Εχω συμπληρωσει 1,5 χρονο αναβολη για χρονια καταθλιψη και κριση πανικου και παιρνω φαρμακα. Τωρα ληγει και θα ξαναπερασω απο επιτροπη. Αν ζητησω απαλαγη θα μου δωσουν; Η πρεπει οπωσδηποτε να μου δωσουν και τους τελευταιους 6 μηνες για να συμπληρωθουν τα 2 χρονια αναβολης;

δε γινετε τωρα να παρω ι5 κατευθειαν;

ευχαριστω

ΓΙΩΡΓΟΣ

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από ΓΙΩΡΓΟΣ »

Καλησπερα εχω παρει δυο αναβολες η μια ηταν για ενα χρονο και η αλλη για 6 μηνες μπορω οταν μου ερθει το χαρτι να παρω αλλη μια αναβολη για 6 μηνες; Η θα με απολαξουνε δινοντας ι5?
Π.

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Π. »

Λογικά θα σου δοθεί 1 εξάμηνο Τελευταίο Και αυτό ήταν. Τέλος...

λελε

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από λελε »

vangelis έγραψε:Γεια σας θελω να ρωτισω οταν παω στον στρατο και τιν ωρα που περναω απο ιατρους πω οτι θελω να παρω ι5 αλλιω θα αυτοκτονισω και παρω ενα μαχαιρι και καρθωσω στο σωμα μου θα μου δωσουν ι5 να ησυχασω; Θελω να ειμαι μονος και να μην με εξουσιαζει κανεις ειναι δυσκολο θελω να μην κανω καθολου στρατο! Απαντηστε μου!


μη παρεις αληθινο μαχαιρι. Παρε πλαστικο... Και κανε οτι τραυατιστικες και οτι τρεχει και αιμα... Καλυψε και το τραυμα με μια γαζα ζητα και αλλη γιατι αυτη γεμισε αιμα... Πιστεψε με τοτε θα ηρεμησεις...

ΝΙΚΟΣ

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από ΝΙΚΟΣ »

Εχω συμπληρωσει αναβολη 2 χρονων και με καλεσαν na παρουσιαστω παλι... μπορειτε να μου πειτε τι θα γινει τωρα; θελω να παρω απαλλαγη για ψυχολογικους λογους θα περασω απο γιατρους παλι ετσι δεν ειναι;
Γιώργος

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Γιώργος »

Χαίρεται! Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις, και όποις γνωρίζει ας μου απαντήσει. Έχω πάρει διετή αναβολή για ψυχολογικούς λόγους, η οποία λήγει 12 Αυγούστου 2012. Μετά τί γίνεται παίρνω απαλλαγή αμέσως, ή περνάω επιτροπή και κρίνεται αν υπηρετήσω ή όχι?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Πρέπει να περάσεις από επιτροπή, ότι έγινε δηλαδή όταν σου δόθηκε η αναβολή
Γιώργος

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Γιώργος »

Οπότε δεν είναι σίγουρο ότι απαλλάσσομαι. Κρίνουν δηλαδή την κατάσταση της υγείας μου και αναλόγως πράττουν?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Greek_Army »

Σου ξανά λέω, ότι έγινε και την πρώτη φορά
Γιώργος

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Γιώργος »

Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
alexandridis125
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Οκτ 19, 2012 1:26 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από alexandridis125 »

Γειά σας. Πήγα σήμερα στο φρουραρχείο και μετα απο κει στο 414 και ο στρατιωτικός γιατρός μου έγραψε την ενδειξη Β eτήσια αναβολη. Το 401 γίνεται να μου γυρίσει την ετήσια αναβολλή σε απαλλαγή; Ειναι η δεύτερη φορά που παίρνω αναβολλή ψυχικής υγειας και πασχω απο ψυχωσική συνδρομή υπο αγωγή και αισθάνομαι αδύναμος για στράτευση.
Stryg
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Παρ Ιαν 06, 2012 5:45 pm
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από Stryg »

Πρέπει να συμπληρωθούν δύο χρόνια αναβολής πρώτα.
Άβαταρ μέλους
xristos99
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 01, 2012 3:56 am
Επικοινωνία:

Απαλλαγή Ι5 για ψυχολογικούς λόγους

Δημοσίευση από xristos99 »

Παιδιά παρουσιάζομαι τον Ιανουάριο. Ήταν για Νοέμβριο άλλα πήρα την 3μηνη αναβολή για κοινωνικούς λόγους... Θα είναι εύκολο να πάρω Απαλλαγή Στρατεύσης για ψυχολογικούς λόγους;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες