Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από tzikass »

και τι ειδικοτητες εχουν οι αμφιβιοι ιδιες με τους ορεινους; τ/φ, καταστροφεας κ. τ. λ.
ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Tzikass καταρχας συγνωμη που αργησα τοσο πολυ να σου απαντησωΕικόναοι ειδικοτητες των αμφιβιων ειναι ιδιες με των υπολοιπων καταστροφεας, τ/φ, ασυρματιστης κτλΕικόνα

tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από tzikass »

Ευχαριστω για το ενδιαφερον! !Εικόνα
Manosk
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 23, 2008 12:15 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Manosk »

Ανιχνευτες στους αμφιβιους απλοι φανταροι γινονται;

ΗΛΕΚΤΡΑ
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 7:28 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από ΗΛΕΚΤΡΑ »

Manosk έγραψε: Ανιχνευτες στους αμφιβιους απλοι φανταροι γινονται;

Ναι, οπως ειναι οι αλλες ειδικοτητες ειναι κι αυτη...
tzikass
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 30, 2008 8:01 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από tzikass »

Για τους ανιχνευτες αμφιβιους ειναι αυτο σαν ειδικοτητα. Αυτονομη Καταδυση ειναι με απλα λογια ο εξοπλισμος που εχουν δηλ. μπουκαλες οξυγονου ωστε να μην χρειαζεται ο δυτης να βγαινει στην επιφανεια για να παρει οξυγονο. Μαλιστα εχουν και κλειστο κυκλωμα ωστε να μην φαινονται οι φυσαλιδες που δημιουργουνται. Απο οτι γνωριζω γινονται και κληρωτοι ανιχνευτες!
Λουκάς

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Λουκάς »

Ξέρει κάποιος τις ειδικότητες των αμφιβίων?
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από johny.xmarks »

θα μου άρεσε να ήμουν ελεύθερος σκοπευτής, δύσκολο;

...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δυσκολάκι γιατί τέτοια ειδικότητα δεν δίνουνε σε φαντάρους
johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από johny.xmarks »

Θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις ρε παιδιά, μιας και θα με φάει η περιέργεια... Κατ'αρχήν... Πόσες εδικότητες μπορεί να πάρει κάποιος;2; Εγώ ενδιαφέρομαι για ΧΕΛιστής/καταστροφέας/ανιχνευτής.

Το πολιτικό δίπλωμα δεν μετράει στο στρατό για τα σκάφη, όμως το στρατιωτικό ισχύει έξω από το στρατόπεδο;

Σαν καταστροφέας σκοτώθηκε κανείς από ατύχημα με εκρηκτικά;

Σαν ανιχνευτής (αν υπάρχει σαν ειδικότητα για 9μηνη θητεία) τι ακριβώς κάνεις;

Και εφόσον η εκπαίδευση για ΧΕΛ γίνεται μόνο στο Πεύκο, πόσο παραπάνω θα μείνω ΚΕΕΔ;1,5 μήνα βασική εκπαίδευση + 2μήνες ειδικότητα ΧΕΛ;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

2 ειδικοτητες θα παρεις και η μια θα ειναι ΚΔ.

Αν εχεις διπλωμα απο Λιμεναρχειο και το καταθεσεις εχεις μεγαλες πιθανοτητες να σε στηλουν ΧΕΛ. Το μεσα δεν ισχυει εξω και το εξω δεν ισχυει μεσα. Μονο οσοι ειχαν ειδικοτητα ΚΤΣ μεχρι το 2000 κατεθεταν αντιγραφο του πτυχιου και χωρις εξετασεις σε 5 μερες ειχαν το πολιτικο.

Ατυχημα με Κ/Φ δεν εχω ακουσει αλλα μην φανταζεσαι οτι θα τιναξεις και πολλα πραγματα μονος. Βασικα τιποτα δεν θα τιναξεις μονος, παντα θα ειναι ενας ΕΠΟΠ που θα τα κανει κ εσυ θα κοιτας, αν κανετε παρεα και σε εμπιστευεται θα σε αφησει να τα κανεις εσυ αλλα θα ειναι πανω απο το κεφαλι σου για να μην κανεις καμια...

Ανιχνευτης θαλασσης υπαρχει 3ειδικοτητα σε ΕΠΟΠ που εχουν βγαλει το Αυτοδυτων ΠΝ. Πρωτο κυμα σε αμφιβια αποβαση, ελεγχει την ακτη πριν σκασουν τα ζοντιακ

Οπα ρε φιλε 2 μηνες ειδικοτητα ΧΕΛ!2,5 μηνες ειναι το ΧΕΛ+ΧΡΕ+ΚΤΣ,3βδομαδες για ΧΕΛ ηταν το 07

johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από johny.xmarks »

297ΙΜΑΚ έγραψε:2 ειδικοτητες θα παρεις και η μια θα ειναι ΚΔ.

Αν εχεις διπλωμα απο Λιμεναρχειο και το καταθεσεις εχεις μεγαλες πιθανοτητες να σε στηλουν ΧΕΛ. Το μεσα δεν ισχυει εξω και το εξω δεν ισχυει μεσα. Μονο οσοι ειχαν ειδικοτητα ΚΤΣ μεχρι το 2000 κατεθεταν αντιγραφο του πτυχιου και χωρις εξετασεις σε 5 μερες ειχαν το πολιτικο.

Ατυχημα με Κ/Φ δεν εχω ακουσει αλλα μην φανταζεσαι οτι θα τιναξεις και πολλα πραγματα μονος. Βασικα τιποτα δεν θα τιναξεις μονος, παντα θα ειναι ενας ΕΠΟΠ που θα τα κανει κ εσυ θα κοιτας, αν κανετε παρεα και σε εμπιστευεται θα σε αφησει να τα κανεις εσυ αλλα θα ειναι πανω απο το κεφαλι σου για να μην κανεις καμια...

Ανιχνευτης θαλασσης υπαρχει 3ειδικοτητα σε ΕΠΟΠ που εχουν βγαλει το Αυτοδυτων ΠΝ. Πρωτο κυμα σε αμφιβια αποβαση, ελεγχει την ακτη πριν σκασουν τα ζοντιακ

Οπα ρε φιλε 2 μηνες ειδικοτητα ΧΕΛ!2,5 μηνες ειναι το ΧΕΛ+ΧΡΕ+ΚΤΣ,3βδομαδες για ΧΕΛ ηταν το 07



Kαλά καλά, χαλαρά μωρέ. Που να το ξέρω και γω...

Άρα από αυτά που μου λες:

1) Δεν έχω μεγάλες πιθανότητες για ΧΕΛ εφόσον δεν έχω δίπλωμα, εκτός αν βάλω μέσο.

2) Εφόσον η μία ειδικότητα είναι καταδρομέας (σωστά;), μπορώ να διαλέξω μόνο μια άλλη (από ποιες όμως μπορώ να διαλέξω;).

3) Ανιχνευτής δηλαδή, δεν μπορω να πάω, γιατί πάνε μόνο οι ΕΠΟΠ; Η μπορώ να βγάλω το αυτοδυτών του ΠΝ ωστε να πάω και γω;

4) Ποιες ειδικότητες με κάνουν να μείνω περισσότερο στο Πεύκο (όπως π. Χ. ΧΕΛ);

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις φίλε!
...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος johny.xmarks την Τετ Σεπ 01, 2010 2:34 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

1) συ ειπας για το μεσο, ζητησε το παντως απο τον Λοχαγο σου, δεν χανεις κατι. Προσεξε ομως τι θα ζητησεις, μπορει και να το παρεις... Μετα μην παραπονεθεις για κατι.

2) Παρομοιως με το 1 για το αν θα διαλεξεις... Εχω απαντησει και σε αυτο βρες ενα θεμα για ειδικοτητες ειδικων δυναμεων η καπως ετσι

3) ουτε με βισμα, εκτος εαν μεινεις ΟΒΑ, Οποτε Μονο με Βισμα

4) παροποιως με το 2

johny.xmarks
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Δευ Ιουν 14, 2010 5:37 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από johny.xmarks »

297ΙΜΑΚ έγραψε:1) συ ειπας για το μεσο, ζητησε το παντως απο τον Λοχαγο σου, δεν χανεις κατι. Προσεξε ομως τι θα ζητησεις, μπορει και να το παρεις... Μετα μην παραπονεθεις για κατι.

2) Παρομοιως με το 1 για το αν θα διαλεξεις... Εχω απαντησει και σε αυτο βρες ενα θεμα για ειδικοτητες ειδικων δυναμεων η καπως ετσι

3) ουτε με βισμα, εκτος εαν μεινεις ΟΒΑ, Οποτε Μονο με Βισμα

4) παροποιως με το 2



1) ΟΚ, το'πιασα. Το να χρησιμοποιείς μέσο είναι κακό :). Άρα ξεχνάω τους ΧΕΛ.

2) Τα βρήκα, εξηγείς ποιες υπάρχουν, όχι όμως ποιες σε κρατούν παραπάνω στο ΚΕΕΔ.

Κατα τα άλλα ήσουν αρκετά διαφωτιστικός.

297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Ειδικότητες

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

johny.xmarks έγραψε:
297ΙΜΑΚ έγραψε:1) συ ειπας για το μεσο, ζητησε το παντως απο τον Λοχαγο σου, δεν χανεις κατι. Προσεξε ομως τι θα ζητησεις, μπορει και να το παρεις... Μετα μην παραπονεθεις για κατι.

2) Παρομοιως με το 1 για το αν θα διαλεξεις... Εχω απαντησει και σε αυτο βρες ενα θεμα για ειδικοτητες ειδικων δυναμεων η καπως ετσι

3) ουτε με βισμα, εκτος εαν μεινεις ΟΒΑ, Οποτε Μονο με Βισμα

4) παροποιως με το 2

1) ΟΚ, το'πιασα. Το να χρησιμοποιείς μέσο είναι κακό :). Άρα ξεχνάω τους ΧΕΛ.
2) Τα βρήκα, εξηγείς ποιες υπάρχουν, όχι όμως ποιες σε κρατούν παραπάνω στο ΚΕΕΔ.
Κατα τα άλλα ήσουν αρκετά διαφωτιστικός.


1) Δεν ειναι παντα κακο να χρησιμοποιεις βισμα, ειδικα αν δεν ενοχλεις τους αλλους, αλλα ο καθενας το βλεπει οπως νομιζει.

Εγω δεν νομιζω οτι ειναι κακο να ζητησεις ΧΕΛ. Προσωπικα θα εβαζα βισμα για να αποφυγω το ΧΕΛ... Εσυ γιατι την θες;

2) Οταν ημουν μεσα ολες οι ειδικοτητες εκτος διαβιβαστη / ασυρματηστη ηταν Πευκο...

Υποθετω οτι θα μεινουν Πευκο οσοι εκαναν 3 βδομαδες δηλαδη Κ/Φ, Ν/Κ και ΧΕΛ

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες