Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Greek_Army »

Guest έγραψε:Να ρωτησω, οι πεζοναυτες κανουν ολη τη θητεια τους στον Βολο ή στον Αυλωνα, ή πηγαινουν και σε αλλα στρατοπεδα;


Σε άλλο στρατόπεδο θα πας μόνο για εκπαίδευση ειδικότητας (μάγειρας-οδηγός πχ)

Άβαταρ μέλους
Maniatis
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δεκανέας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 18, 2011 5:49 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Maniatis »

stathis123 έγραψε:Παιδια καλη θητεια σε ολους οσους μπαινουν αυτες τις μερες! Ειμαι μεσα αυτην την στιγμη! Ενα εχω να σας πω ! Μην νομιζετε οτι θα ειναι ζωαρα επειδι ακουτε οτι ειναι το ποιο χαλαρο σωμα ειδικων δυναμεων! Ειναι δισκολα... Ειναι ΕΙΔΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ! Οσο αναφορα το 575 και τα υπολοιπα σωματα που βρισκοντε στον βολο ενα εχω να σας πω γιατι πηγα και στα δυο! Στον βολο ειναι λιγο ποιο σκληρα τα πραγματα λογο ταξιαρχιας αλλα και στο 575 μην νομιζετε οτι ειναι καλα! Πολυ τρεξιμο ειδικα στον πρωτο λοχο που ειμαι εγω και γενικα ειναι μια κατασταση πολυ ΤΕΝΤΑ! Ενα πραγμα να θυμαστε πεζοναυτης = παντα νεος! Ειναι νομος αυτο!


1ο λοχο εισαι; Αναφερσου στρατιωτη!
Διμοιρια;

ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΕΩΣ ΑΝΟΡΘΟΔΟΞΟΥ ΠΟΛΕΜΟΥ!(ΚΕΑΠ 2010 Γ'ΕΣΣΟ!)
Τσιλιγιωργης

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Τσιλιγιωργης »

Παιδια σκέφτομαι να μπω πεζοναυτης. Ειμαι απο Αθήνα και ακούω οτι όσοι ειναι απο Αθήνα πανε αυλωνα. Ισχυει κάτι τέτοιο;
typos

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από typos »

Δεν ειναι απαραιτητο, μπορει να βρεθεις Βολο ανετα. Πολλες σειρες μου Αθηναιοι ειναι Βολο.
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από george7388 »

Kαι βολο να πας μια χαρα θα περασεις... Σου μιλαω εκ'πειρας. Ζωαααρα ο βολος. Αλλα η πλειοψηφια των αθηναιων και χαλκιδεων πανε αυλωνα
Νικος

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Νικος »

Διαβασα σε ενα αλλο φορουμ πως

αυλώνα= μηδέν εκπαίδευση, ατελείωτα σκοπέτα = λίγες εξόδους, αν βολεύεσαι με υπηρεσιακά καλώς
βόλος= σωστή εκπαίδευση, λίγες υπηρεσίες = θα έχεις πολλές εξόδους

Ισχύει κάτι τέτοιο;

Και αν ναι μπορώ με κάποιο τρόπο να μείνω Βόλο σε περιπτωση που με στειλουν Αυλωνα;

τωρα αν ειναι να πας ειδικες δυναμεις και να παρεις πρασινο μπερε με καθισιο, ειναι ξεφτιλα.

και επισης διαβασα πως τους πρωτους 2 μηνες ειναι δυσκολα και τους υπολοιπους 7 βαρας μυγες.

μηπως το ιδιο ισχυει για Αυλωνα και μόνο; Ή και για βολο;

Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από george7388 »

Και στον αυλωνα εχει εκπαιδευση μην ακους παπατζες αλλα οχι στον ιδιο βαθμο οπως στο βολο λογω ταξιαρχιας και στελεχων. Στο βολο εχει λιγοτερες υπηρεσιες αρα και περισσοτερες εξοδους, αυλωνα λογω του οτι ''φιλοξενουμασταν'' στο στρατοπεδο απο τους τεθωρες ειχαμε παρει και τις υπηρεσιες τους...

Συνοψιζω αν εχεις γκομενα και για οποιοδηποτε αλλο λογω δν θελεις να φυγεις απο αθηνα-χαλκιδα και θελεις να εχεις μια εκπαιδευση πηγαινε αυλωνα

αλλιως βολο θα εχεις μια πολυ καλυτερη θητεια με περισσοτερη εκπαιδευση

Την περισσοτερη εκπαιδευση θα την κανεις στην αρχη αλλα και στην συνεχεια μη νομιζεις οτι θα καθεσαι καθε μερα εχει και κατι

Άβαταρ μέλους
bn23
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 11, 2012 8:48 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από bn23 »

Ναι αυτό που ρωτάω είναι αν μπορώ να το επιδιώξω να μείνω Βόλο σε περίπτωση που με στείλουν Αυλώνα
Άβαταρ μέλους
george7388
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 01, 2011 3:39 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από george7388 »

Ρε φιλε τι με ρωτας; Δν ξερεις το ρητο ''Αν έχεις βύσμα διάβαινε Αν έχεις κώλο στήσε Κι άμα δεν έχεις Τίποτα μια τελαμώνα σκίσε'' ΕικόναΑν εχεις βυσμα οτι γουσταρεις μπορεις να κανεις...

Πολυβολιτής

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Πολυβολιτής »

Παιδιά, υπάρχουν πολλά θέματα στο forum που έχουν ασχοληθεί αλλά ο καθένας λέει ό, τι θέλει. Οι μισές σελίδες γράφουν το 575 είναι το πιο γαμάτο σε όλες τις ειδικές δυνάμεις, και στις άλλες μισές έρχονται κάποιοι και σου λένε να παρακαλάς να μην είσαι 575 γιατί είναι χάλια.Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Avatar
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 410
Εγγραφή: Τετ Οκτ 19, 2011 4:59 pm
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Avatar »

Το χάλια για μένα μπορεί να σημαίνει ότι τα ξίνουν και για σένα ότι τους λιώνουν σε σκοπιές αγγαρίες και ασκήσεις. Το ίδιο και το πιο γαμάτο
Πολλές απόψεις υπάρχουν αν πήγαινες 2 φορές στρατό στην ίδια ακριβώς μονάδα ίσως να έλεγες άλλα πράματα την πρώτη φορά και άλλα τη δεύτερη. Παίζουν πολλά ρόλο για το πόσο σωστά λειτουργεί ένα τάγμα.
Για αυτό και λέμε δεν μπορούμε να είμαστε απόλυτοι !
Πολυβολιτής

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Πολυβολιτής »

Εγώ γαμάτο θεωρώ τις πολλές ασκήσεις, την πολλή εκπαίδευση και πολλές βολές. Ποιο τάγμα είναι πιο σίγουρο ότι θα έχει τέτοια εκπαίδευση;
Άβαταρ μέλους
Vasss
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 04, 2011 4:47 am
Επικοινωνία:

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από Vasss »

Καλησπέρα.
Σήμερα ορκίστηκα στο ΚΕΥΠ Λαμίας κι έφυγα. Πέρασα τα αθλήματα των ειδικών δυνάμεων και δήλωσα ΠΕΖΟΝΑΥΤΕΣ ΑΥΛΩΝΑ. Αν τελικά με στείλουν Αυλώνα θα περάσω όλη τη θητεία μου εκεί (πράγμα που θέλω), ή παίζει να με στείλουν αλλού μετά;
Ευχαριστω.
ΑΠΟΛΕΛΕ

Πεζοναύτες: Τάγματα Πεζοναυτών (Τ/ΠΝ)

Δημοσίευση από ΑΠΟΛΕΛΕ »

Κατά βάση εκεί μένεις εκτός εαν σε στειλούν μετά από κάποιο καιρό μετάθεση στο Μ. Πεύκο.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες