ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
BIO
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Αύγ 20, 2010 3:45 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από BIO »

Ο φιλος μου δηλωσε ΕΛΔΥΚ αλλα τον εβγαλαν Ι4 επειδη ειχε μυωπια πανω απο το οριο. Μπορει να παει κυπρο; Εχω ακουσει οτι περνουν μονο Ι1 εκει. Ισχυει?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

BIO έγραψε:Ο φιλος μου δηλωσε ΕΛΔΥΚ αλλα τον εβγαλαν Ι4 επειδη ειχε μυωπια πανω απο το οριο. Μπορει να παει κυπρο; Εχω ακουσει οτι περνουν μονο Ι1 εκει. Ισχυει;


Στην ΕΛΔΥΚ μονο ενοπλους παίρνουν.

Vasilis

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Vasilis »

Καλημερα. Τον Νοεμβρη παρουσιαζομαι ξερει κανεις αν επρεπε να ειχα ειδη δηλωση για ΕΛΔΥΚ ή μπορω να δηλωσω και πιο μετα?
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Vasilis έγραψε:Καλημερα. Τον Νοεμβρη παρουσιαζομαι ξερει κανεις αν επρεπε να ειχα ειδη δηλωση για ΕΛΔΥΚ ή μπορω να δηλωσω και πιο μετα;


Το δηλώνεις όταν καταταχθείς.
TIGRIS

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από TIGRIS »

Ρε παιδια ξερει να μου πει κανεις αν το 8 που πανε οι πολυτεκνοι ισχυει και στην κυπρο. Η στην κυπρο πας μονο 9 μηνο...
Μάκης

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Μάκης »

Μάγκες καλησπέρα,

παρουσιάζομαι Φλεβάρη μετά από αναβολή λόγω σπουδών. Θέλω να δηλώσω ΕΛΔΥΚ. Πόσο πιθανό είναι να με πάρουν; Από το στρατολογικό γραφείο μου είπαν ότι θα με πάρουν αμέσως για Κύπρο και μάλιστα ως Υγειονομικάριο (λόγω σχολής που έχω τελείωσει). Τι λέτε; Θα με πάρουν ΕΛΔΥΚ ή θα χω πρόβλημα;
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Μάκης έγραψε:Μάγκες καλησπέρα,

παρουσιάζομαι Φλεβάρη μετά από αναβολή λόγω σπουδών. Θέλω να δηλώσω ΕΛΔΥΚ. Πόσο πιθανό είναι να με πάρουν; Από το στρατολογικό γραφείο μου είπαν ότι θα με πάρουν αμέσως για Κύπρο και μάλιστα ως Υγειονομικάριο (λόγω σχολής που έχω τελείωσει). Τι λέτε; Θα με πάρουν ΕΛΔΥΚ ή θα χω πρόβλημα;


Όσοι δηλώνουν ΕΛΔΥΚ πηγαίνουν 100%.
Stelios
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Παρ Οκτ 22, 2010 4:30 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Stelios »

Χαιρετε.17 παρουσιαζομαι πυροβολικο. Στανταρ θα δηλωσω κυπρο. Θα πρεπει ν περασω πρωτα απο αυλωνα?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Greek_Army »

Stelios έγραψε:Χαιρετε.17 παρουσιαζομαι πυροβολικο. Στανταρ θα δηλωσω κυπρο. Θα πρεπει ν περασω πρωτα απο αυλωνα;


Ναι
Μαικ

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Μαικ »

Καλησπερα Κυριοι, θα Παρουσιαστω στην Αυλωνα ΤΘ, ειμαι Νοσιλευτης και θα εχω μειωμενη θητεια λογω πολυτεκνιας και θελω παρα πολυ να Υπηρετησω στην ΕλΔυΚ... Εχω διαβασει παραπανω το φορουμ για τους ΤΘ στην ΕλΔυΚ αλλα δεν μασαω. Στρατο πας οχι κατασκηνωση. Εχω λοιπον μερικες ερωτησεις

1) τι αιτηση πρεπει να κανω και ποτε 2) αν υπαρχει περιπτωση λογω νοσιλευτικης να μην με στειλουν ΕλΔυΚ (αν ειναι να μην το δηλωσω) 3) και τελος εχοντας μειωμενη θητεια (6μηνες νομιζω) πια μπορει να ειναι μεγιστη-ελαχιστη παραμονη μου στην ΕλΔυΚ...

Η Κυπρος ειναι Ελλαδα

lok

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από lok »

Γειας σας μαγκες μια ερωτηση να κανω, οι 8μινιτες μπορουν να πανε κυπρο στην 35 μοιρα;
LOYKAS

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από LOYKAS »

Για να παω ελδυκ τι πρεπει να κανω; Θελει βισμα;

Και κατι αλλο παρουσιαζομαι σπαρτη το φεβρουαριο διαβιβαστης και θελω να παω στα λοκ, αν με παρουν στα λοκ μετα μπορω να παω ελδυκ? ...
Nassos
Α/ΓΕΣ
Α/ΓΕΣ
Δημοσιεύσεις: 11203
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 12, 2005 1:20 am
Επικοινωνία:

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από Nassos »

Απλά το δηλώνεις.

Ναι μπορείς να πάς αλλά όπως προείπα πρέπει να το δηλώσεις.
LOYKAS

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από LOYKAS »

Ευχαριστω πολυ! Και κατι αλλο... Ποια ειναι τα κρητηρια για να σε παρουν?
LOYKAS

ΕΛΔΥΚ: Προϋποθέσεις για κατάταξη

Δημοσίευση από LOYKAS »

Σορι αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω να ρωτησω κατι ακομα, αν εισαι λοκ και δηλωσεις ελδυκ και δε σε παρουν συνεχιζεις λοκ; Και κατι ακομα, αν απο λοκ πας ελδυκ, οταν θα πας στη κυπρο θα εισαι καταδρομεας?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης