Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
asteris85
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Οκτ 06, 2008 11:17 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από asteris85 »

καλησπερα παιδια μολις εκανα εγγραφη και φευγω το νοεμβρη! επειδη εχω μπερδευτει λιγο τι γινεται με την σχολη αλ. μονο οι μονιμοι μπορουν να πανε η οχι; Εγω εχω δηλωσει ειδικες δυναμεις. Ας απαντησει καποιος που να ξερει! ευχαριστω εκ των προτερων και... καλως σας βρηκα:)
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Ακόμη πάνε έφεδροι. Μην ανησυχείς , θα σας ενημερώσουν στο κέντρο για τις τελευταίες εξελίξεις
Αγήνωρ
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 16, 2008 6:04 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Αγήνωρ »

Μόλις γύρισα απο το ΑΤ και παρουσιάζομαι και εγώ Βόλο Πεζοναύτης. Νόμιζα πως ήταν ΕΔ αλλα αποτι είδα δεν ειναι πλέον. Είχα δηλώσει Αλεξίπτωτα οταν διέκοψα την αναβολή, θα περάσουν απο τον Βόλο να με πάρουν για αλεξίπτωτα; χ(
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Λοχίας - ΕΠΟΠ
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 27, 2008 7:27 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Ναι. Για ειδικές δυνάμεις γενικά. Μετά στο κέντρο ε. δ που θα πας δηλώνεις για αλεξίπτωτα κλπ...
decadance
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Οκτ 29, 2008 10:40 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από decadance »

Γεια σας
Καινουργιος στο φορουμ και μπραβο σας γιατι γινεται πολυ καλη δουλεια
Παρουσιαζομαι 11 νοεμβριου μεγαλο πευκο κατι που ηθελα χρονια τωρα
Εχο να κανω μια ερωτηση και παρακαλω πολυ να εχω οσο το δυνατον ποιο αξιοπιστες απαντησεις γινεται
Για να πας αλεξιπτοτιστης ποια ειναι ι ακριβη διαδικασια που περνας;
Απο οσο ξερω μετα την ορκομωσια διαλεγεις και εκτος απο αυτο χρειαζεσαι μεσον γιατι μεσον δεν... περνουν ακομα εφεδρους;
Παρακαλω αν γινετε να εχω οσο το δυνατον ποιο αξιοπιστες απαντισεις
Κ καποιες πληροφοριες σχετικα με το μεγαλο πευκο θα ειταν ευπροσδεκτες
Ευχαριστο προκαταβολικα

g21ath
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ΣΤΡΑΤΟΣ
Επάγγελμα: ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από g21ath »

Παρουσιαζεσαι λοιπον στο μ. Πευκο καποια στιγμη δηλωνεις αλεξιπτωτα και οταν ερθει η ωρα θα ερθουν απ την σχαλ με σταγιερακια και ψαρωτικα θα σας παρουν για τα τεστ , τα τεστ ειναι αλμα απ τον πυργο 1 mile τρεξιμο ,10 καμψεις και 10 ελξεις στο μονοζυγο αν θυμαμαι καλα , το βασικοτερο για μενα ειναι ο πυργος μην κολλησεις βουτα με την μια. μετα γυρνας πευκο και σε ενημερωνουν μετα την ορκομοσια αν περασες.

γενικοτερα θα εχει αρκετο ψαρωμα αλλα μην μασησεις, δεν ειναι ΤΠτ.

σου ευχομαι καλη θητεια , και να σου πανε ολα καλα, να εχεις υπομονη και επιμονη.

PANOS900
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Παρ Μάιος 02, 2008 6:06 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από PANOS900 »

Φιλε g21ath τιποτα απο τα παραπανω δεν ισχυει...
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Το αγορι μου μπαινει στις 12/11 στο μεγαλο πευκο και θελει οπωσδηποτε να ενταχθει στο σωμα των αλεξιπτωτιστων! Ομως με προβληματιζει κατι... πριν δυομιση χρονια ειχε ενα ατυχημα το οποιο χρεωνει στο ιατρικο του ιστορικο 17 ημερες σε κωμα! Πριν ενα χρονο περιπου οι εξετασεις που ειχε κανει δεν ηταν εντελως καθαρες καθως υπηρχαν καποια εματτωματα... εχει 1,70 περιπου υψος, περιπου 70 κιλα και παρα πολυ γυμνασμενος! Θελει σαν τρελος να καταταγει στους αλεξιπτωτιστεσ... ποσο μπορει να ειναι αυτο εφικτο συμφωνα με τα παραπανω;
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν ξερω κατα ποσο σοβαρο ειναι τα εματωματα παντος ξερω οτι περνας 17 γιατρους. αν τον ιδιο δεν τον ενοχλει δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα.12/11 μπαινω και εγω αν ειναι να γνωριστουμε να κανουμε παρεα μεσα
g21ath
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Δευ Οκτ 20, 2008 6:56 pm
Τοποθεσία: Greece
Ενδιαφέροντα: ΣΤΡΑΤΟΣ
Επάγγελμα: ΙΔ.ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από g21ath »

Φιλε panos900 , συγνωμη αν εκανα λαθος , αλλα το 94 που πηγα εγω αυτα ισχυαν βεβαια καταλαβαινω οτι μετα απο 14 χρονια θα χουν αλλαξει πολλα πραγματα , ζητω συγνωμη και παλι απ τους φιλους αν τους μπερδεψα. Εικόνα

drakoulakos
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 16, 2008 5:57 pm
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από drakoulakos »

Καλησπερα σε ολους. Εγω θα μπω τον αυγουστο φανταρος και κατα προτημιση θελω παω στου Αλεξιπτωτιστες. Αυτο που δεν ξερω ειναι με της ιατρικες εξετασεις. Εχω ελαφρου τυπου σχολιωση, μηπως ξερει κανεις αν θα με παρουν; Επισης εχω και δεξια βουβονοκηλη, δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα γι αυτο. Δεν με εχει πονεσει ποτε, την εχω απο μικρος. Ευχαριστω
Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Legion »

Με σκολιωση δεν σε παιρνουν στα αλεξ/τα και παντως ειδους προβληματα στην μεση, δηλ. δηλωσε ορεινος καλυτερα αλλα και παλι μηπως σου δημιουργησει προβληματα γιατι ο φορτος μαχης των ε. Δυναμεων ειναι αρκετος και καποιες φορες φτανει τα 40 κιλα ισως και παραπανω με το αναλογο εξοπλισμο της επιχειρησης η της ειδικοτητας πχ διαβιβαστης, πολυβολητης, καταστροφεας... ισως να το σκεφτεις καλυτερα για ναμην το μετανιωσεις καποια στιγμη!
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Δύο ερωτήσεις:

1. Προλαβαίνει κανείς να βελτιωθεί για τις δοκιμασίες στα αλεξίπτωτα μέσα στο ΚΕΕΔ;

2. Αν κάποιος περάσει εκπαίδευση στο Πεύκο και μετά πάει Σχάλ και αποτύχει συνεχίζει τα τπεν για να πάρει τον μπερέ;

Αν ξέρετε πείτε μου.
Ευχαριστώ Πολύ!
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

Criss έγραψε:Δύο ερωτήσεις:

1. Προλαβαίνει κανείς να βελτιωθεί για τις δοκιμασίες στα αλεξίπτωτα μέσα στο ΚΕΕΔ;

2. Αν κάποιος περάσει εκπαίδευση στο Πεύκο και μετά πάει Σχάλ και αποτύχει συνεχίζει τα τπεν για να πάρει τον μπερέ;

Αν ξέρετε πείτε μου.
Ευχαριστώ Πολύ!


1. Ρε φίλε αν περιμένεις να μπεις στο ΚΕΕΔ και μέσα σε 12 μέρες απο 20 κάμψεις να κάνεις 60(που πρεπει απαραίτητα να κανεις για αλεξίπτωτα) την πάτησες! (οχι μόνο κάμψεις αλλα και ελξεις, κοιλιακους και μίλι)

2. Εγω προσωπικά δεν μπορω να σου απαντήσω σε αυτό...
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Κατάταξη και αθλήματα

Δημοσίευση από Anonymous »

Ειναι καλα αλεξιπτοτιστες παιδια; τι να κανω περναω στρατολογια σε λιγες μερεςΕικόνα

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες