Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
tails

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από tails »

καλησπέρα , ξέρει κανείς πόσες ώρες ημερησιώς γυμναστική - τρέξιμο κ. τ. λ κάνουν οι αμφίβοι καταδρομείς;

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Legion
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 938
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 24, 2008 3:50 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: XARAKIRI
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Legion »

tails έγραψε:καλησπέρα , ξέρει κανείς πόσες ώρες ημερησιώς γυμναστική - τρέξιμο κ. τ. λ κάνουν οι αμφίβοι καταδρομείς;

Ευχαριστώ προκαταβολικά


Μπορει να τρεχουν και απο το πρωι μεχρι το βραδυ μπορει και να μην ανχωνονται και πολυ τα στελεχη αλλα τι το ρωτας αμα ειναι να μπεις δεν θα πρεπει να σε ενδιαφερει και πολυ, η πας και καθεσαι η δεν πας η κοβεσαι... διαλεγεις και παιρνεις;
Όποιος ξεχνάει την ιστορία του είναι υποχρεωμένος να την ξαναζήσει. (Σανταγίανα Ισπανός Φιλόσοφος)₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪ ₪
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από vasilis »

σωστος ο φιλος!!! πρεπει να εχεις και λιγο την τρελα του καταδρομεα μεσα σου αλλιως δεν γινετε δουλεια!! εγω απο μικρος εχω τρελα με το στρατο και κολυμα με τις ειδικες δυναμεις!
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Green Berets »


Μπορει να τρεχουν και απο το πρωι μεχρι το βραδυ μπορει και να μην ανχωνονται και πολυ τα στελεχη αλλα τι το ρωτας αμα ειναι να μπεις δεν θα πρεπει να σε ενδιαφερει και πολυ, η πας και καθεσαι η δεν πας η κοβεσαι... διαλεγεις και παιρνεις;


Legion rulesΕικόνα. Ετσι ειναι φιλε...
Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ »

Συνήθως 1 ώρα περίπου το πρωί κρατάει η γυμναστική. Κάποιοι ΑΥΔΜ κάνουν και γυμναστική το απόγευμα κατά τις 5 αν δεν έχει η μονάδα άλλες δουλειές. Μισάωρο τρέξιμο, διατάσεις, κάμψεις και λίγο στίβο μάχης. Τουλάχιστον έτσι ήταν στην Ι ΜΑΚ και παρόμοια πράγματα φαντάζομαι κάνουν και στις άλλες μοίρες.
Λευτεριά ή Θάνατος - Ι ΜΑΚ
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από vasilis »

φιλαρακι το ΑΥΔΜ τι ειναι; πρωτη φορα το βελπω
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από H4nnibal »

vasilis έγραψε:φιλαρακι το ΑΥΔΜ τι ειναι; πρωτη φορα το βελπω

ΑΥΔΜ---> ΑξιωματικόςΥπηρεσιαςΔιανυκτέρευσηςΜοίρας. Όταν τα μόνιμα στελέχη σχολάν κατα τις 2, και φευγει και ο δοιηκητής (καμμιά φορά και αυτός στις 2), τότε στην θέση του μπαίνει ένας αξιωματικός (Ο βαθμός πάει ανάλογα με το μέγεθος της μοίρας ) που έχει την ευθύνη του στρατοπαίδου για την υπόλοιπη μέρα μέχρι το πρωί. Βεβαίος εξαρτάται απο τον ΑΥΔΜ για το πως θα περάσεις το υπόλοιπο της μέρας σου...
ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ Ι ΜΑΚ, ΘΑ ΞΕΡΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΥΔΜ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΑΓ/ΧΗ ΠΟΥ ΑΡΧΙΖΕΙ ΑΠΟ Χ.. ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ.. ΟΥ Εικόνα Εικόνα Εικόνα
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από H4nnibal »

Hλυσιακός-Ι ΜΑΚ έγραψε:Συνήθως 1 ώρα περίπου το πρωί κρατάει η γυμναστική. Κάποιοι ΑΥΔΜ κάνουν και γυμναστική το απόγευμα κατά τις 5 αν δεν έχει η μονάδα άλλες δουλειές. Μισάωρο τρέξιμο, διατάσεις, κάμψεις και λίγο στίβο μάχης. Τουλάχιστον έτσι ήταν στην Ι ΜΑΚ και παρόμοια πράγματα φαντάζομαι κάνουν και στις άλλες μοίρες.
Λευτεριά ή Θάνατος - Ι ΜΑΚ

ΟΧΙ ρε συ, αφου εγώ θυμάμαι έβαζα σημανση για αναφορά κατα τις 9. Αλλα θα μου πείς ναι, μέχρι να γινουνε τα μπάνια &καθαριότητες... σωστός, καμμιά ώρα κρατάει. Κούκο και πίσω ε; Αρε Αφρομαν! Εικόνα Εικόνα
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από DM90 »

Είναι εντυπωσιακό τη μπορείς να κάνεις με λίγη γυμναστική, εκεί που πριν έλεγες σίγα μην τα κάνω ποτέ εγώ αυτά πχ σε κάμψεις, έλξεις κλπ μετά ανακαλύπτεις πως μπορείς και παρά μπορείς...

Προσωπικά Αύγουστο ή Νοέμβριο θα πάω φαντάρος φέτος τελειώνω με το σχολείο και θα ήθελα να πάω αμφίβιους.. πιο πολύ γιατί μου ακούγετε λιγάκι πιο κόντα απο τις αλλές ειδικότητες των ΕΔ σε αυτά που έκανε ο πατέρας μου ως ΟΥΚας.. (σε καμία περίπτωση δεν λέω ότι είναι το ίδιο ή κάτι τέτοιο) ένας φίλος μου είπε ότι ο αδέρφος του που πήγε αμφίβιος, είχε λέει το δικαίωμα να περάσει την διαβολοβδομάδα.. μου μοιάζει για ψέμα και χοντρό μάλιστα αλλά υπάρχει περίπτωση να έχει καμία δόση αλήθειας;
DM90
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 23, 2008 1:01 am
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από DM90 »

288 ΜΑRINE έγραψε:ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ


το φαντάστηκα.. να σε κάλα που απάντησες
H4nnibal
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 148
Εγγραφή: Τετ Απρ 16, 2008 2:58 pm
Τοποθεσία: Greece
Επάγγελμα: Γραφίστας
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από H4nnibal »

Ρε παιδάκια, μην πωρόνεστε τόσο δεν είναι καλό, αν πάτε εκεί και σας δουν πωρομένους χώρια του οτι θα σας γαμισουνε αγρια, για σπασιμο θα σας βάζουνε να κάνετε τα πιό ηλίθια πράγματα, επειδή ακριβώς είστε πωρομένοι και αυτοί γουστάρουνε να σας σπάνε τον τσαμπουκα.
Εγώ παρακολούθησα την απόβαση του ΝΑΤΟ οταν εγινε το '99 νομιζω, είμουνα καμμιά 12-13 χρονών και έβλεπα απο κοντά οτι βλέπαν τα άλλα παιδιά της ηλικίας μου μόνο απ'την τηλεόραση, βλέπετε τότε έμενα σε εκείνη την περιοχή που έγινε η απόβαση (Παραλία λιτοχώρου). Απο τότε λοιπόν ήθελα να πάω ΕΔ, ένας γνωστός όμως μου είπε "Όταν θα πας εκεί, μην το παίζεις κομανταρας και εξυπνακιας και πρόθυμος", ετσι κ εγινε, όταν πήγα Ρεντίνα έβλεπα πώς γαμούσανε τους πωρομένους και αυτοί ήταν τόσο πωρομένοι που γουσταρανε κιόλας.
Τελως πάντων, παλι πολυλόγησα. Ν α σας πω και κατι τελευταίο:
Όταν θα φτάσετε στη μονάδα σας, προσπαθήστε να μείνετε στην ειδικότητά σας και αν σας ρωτήσουν αν ξέρετε καμμιά δουλειά μην απαντήσετε τπτ, γιατί θα κάνετε τη θητεία σας μέσα στα συνεργεία και τελιώνοντας τα μερεμέτια του στροπαίδου και δε θα πάτε σε καμμία άσκηση.
Αυτοί που έχουν πάει ΙΜΑΚ, ξέρουν τι έπαθαν οι Καλύμνιοι, και εκείνος ο 96αρής που έλιωσε το κορμί του μεσ'τα ΣΤΑΥΕΡ, ξέρετε πιον λέω...
vasilis
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 105
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 22, 2008 6:39 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από vasilis »

φιλε εχεις απολυτο δικιο στο οτι δεν πρεπει να ειμαστε ετσι εκει και σιγουρα αυτο θα κανω τουλαχιστον εγω δεν θελω να δειχνω οτι ειμαι κατι(κομανταρας και ετσι) απλως το αγαπω πολυ! οσο για αυτο που λες οτι γαμουσανε τους πωρομενους μου φαινεται οτι μεσα σε αυτους θα ειμαι και εγω που οτι και αν τους κανουν το γουσταρουν!! απλως οπως ειπα και πριν δεν θελω να το δειξω γιατι ξερω οτι θα ειναι χαλια μετα και απο θεμα σχεσεων με τα αλλα παιδια που θα ειναι εκει!
ΕπΟπ Ε.Δ.
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 17, 2008 7:25 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από ΕπΟπ Ε.Δ. »

Ρε παιδια χωρισ να 8ελω να σασ προσβαλω αλλα ελεος! Οι αμφιβιες μοιρες καταδρομων ειναι στα νησια! δεν ειναι τιποτα το ιδιαιτερο απλα εχεισ επιπλεον ασκησεις (ανακαταληψεισ βραχονισιδας και τετοια)! Βατραχος πλεον σαν φανταρος δεν μπορεις να πας! Μονο σαν μονιμος !
Green Berets
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τετ Απρ 30, 2008 2:17 pm
Επικοινωνία:

Αμφίβιοι Καταδρομείς: Εκπαίδευση / Ασκήσεις

Δημοσίευση από Green Berets »



Δυστυχως ισχυει οτι ακριβως ειπε ο Hannibal... εαν εισαι καλος θα κοιταξουν
να σε γ.. σουν και να σου σπασουν τον τσαμπουκα και θα σε φορτωνουν με δουλειες και ευθυνες... ενω εαν εισαι καραμπουρδελο, μια-δυο-τρεις ε, μετα δεν θα ασχολουνται μαζι σου και
παιζει να μην σε ενοχλουν και καθολου.. εξαρταται παντως, σε καλες μοναδες η λοχους συνηθως δεν παει ετσι, μπορει να εισαι μια χαρα και να παιρνεις οτι αξιζεις(καλο η κακο). Το θεμα περα
απο τα στελεχη ειναι τι κανουμε και εμεις ως στρατιωτες... Δεν λεω να εχουμε την νοοτροπια "εγω θα σωσω τον στρατο" αλλα να σκεφτομαστε ως "παλιοι" και υπαξιωματικοι η με υπευθυνα ποστα οσοι εχουν, πως θα κανουμε καλυτερη την κατασταση απο ΤΩΡΑ και μεχρι να φυγουμε. Μετα ας κοψουν τον
λαιμο τους στα αρχ.. α μας γιατι δεν θα μπορουσαμε και να θελαμε να κανουμε κατι για αυτο.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες