Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Υπηρεσίες, αρμοδιότητες, μισθοί, μονιμοποίηση και παραίτηση
Κλειδωμένο
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από maria30 »

Παιδια αυτο που γινετε στα μπλογκ δεν υπαρχει τελος. Δεν αξιζει να ασχολουμαστε. Ηρθε επισημο σημα, επισημο χαρτι στις μοναδες το γραφει και στην σελιδα του ΓΕΣ το σημα αυτο οτι θα μονιμοποιηθουν και αυτοι εκει κολλημενοι στα ιδια αρθα... Τι να πεις... Παντως αν ειναι δημοσιογραφοι σιγουρα δεν κανουν καλα την δουλεια τους γιατι αν εκαναν ενα πιο λεπτομερες ρεπορταζ θα ηξεραν για την επισημη διαψευση ολων αυτων

ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Μην το ψαχνεις, αυτοι μονο με το φεκ και την ορκομωσια θα ησυχασουν, αλλα ακομα και για τοτε πολυ αμφιβαλω...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από evi85 »

ελενη έγραψε:Μην το ψαχνεις, αυτοι μονο με το φεκ και την ορκομωσια θα ησυχασουν, αλλα ακομα και για τοτε πολυ αμφιβαλω...

βρε παιδια εδω αγχωναν και τις επομενες σειρες. Μου ειπε ομως μια φιλη μου 8η σειρα πως τους ζητησαν να υπογραψουν (οτι ελαβαν γνωση για το σημα που ηρθε) σχετικα με το οτι θα μονιμοποιηθουν ολες οι σειρες εποπ... Αντε να χαρουμε λιγο γιατι με ολα αυτα που γραφουν οι δημοσιογραφοι μας εχουν κανει κουρελι.Εικόνα
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Παιδιά ένας γνωστός μου εποπ 3ης σειρας πέρασε κανονικά γραπτές και υγειονομικές εξετάσεις, απλά έχει 15 ημέρες φυλακή (απλά επιπληξη, απ ότι μου είπε), υπάρχει περίπτωση να μην τον αφήσουν να ορκιστεί;

Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

Οχι ελενη δεν υπαρχει τετοιο ενδεχομενο απο την στιγμη που καποιος εφτασε μεχρι τις εξετασεις και πετυχε σε αυτες δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα με την μονιμοποιηση 15 ημερες φυλακιση Δεν ειναι τιποτα καλο απογευμα

emth
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 48
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 02, 2011 8:35 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από emth »

Μην εισαι και τοσο σιγουρος γι'αυτο. Το οτι εδωσε εξετασεις δεν σημαινει τιποτα. Ρωτα και κανεναν της δευτερης σειρας που οταν ηρθε το χαρτι μονιμοποιησης καποιοι αποστρατευτηκαν ενω περασαν τις εξετασεις...
ελενη
Λοχίας - Έφεδρος
Λοχίας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Παρ Δεκ 10, 2010 4:17 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από ελενη »

Το δικαίωμα του λόγου κ. Εμθ δεν μπορεί να στο αφαιρέσει κανείς΄είναι κεκτημένο και είναι δικό σου. Μπροστά στην βλακεία όμως ακόμα και ο Θεός ο ίδιος σηκώνει τα χέρια του ψηλά. Μακάρι να ήμουν θεός να ήξερα από που εκπορεύεται όλη αυτή η εμπάθεια. Δεν είμαι όμως. Εύχομαι μόνο να μην βρεθείς στην "δυσσάρεστη" για σένα θέση κάποια μέρα λόγω ανεργίας να οδηγήσεις εσύ ο ίδιος από το χέρι το παιδί σου σε αυτόν το θεσμό. Τότε εγώ απλά θα σε χειροκροτήσω.

Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

emth έγραψε:Μην εισαι και τοσο σιγουρος γι'αυτο. Το οτι εδωσε εξετασεις δεν σημαινει τιποτα. Ρωτα και κανεναν της δευτερης σειρας που οταν ηρθε το χαρτι μονιμοποιησης καποιοι αποστρατευτηκαν ενω περασαν τις εξετασεις...
Λοιπον ακου για να δεις ποσο αδαης και ασχετος εισαι η διαδικασια για τους επ. Οπ απο την πρωτη ημερα καταταξης εινα η εξης: α) το 1ο ετος γιονται δνεις οσοι εχουν υπηρετησει αφου στο εξαμηνο κριθουν με αφμ απο επιτροπη στο γες το ιδιο γινετυαι στα 2 χρονια υπηρεσιας για οσους δεν ειχαν παει φανταροι.

β) το 3ο ετος γινεται παλι αξιολογηση και τα αφμ πηγαινουν στο γες οπου κρινονται ολοι

γ) το 5ο ετος παλι το ιδιο με την διαφορα οτι κρινονται και για προαγωγη

δ) το 6ο ετος στελνονται τα αφμ στο γες και ερχονται οι καταστασεις για αυτους οι οποιοι θα κριθουν για μονιμοποιηση

ε) 6 χρονια και 6 μηνες το στελεχος υποβαλει αναφορα μονιμοποιησης αφου εχει κριθει καταλληλος απο Α. Σ. Υ. Ε και εχει παρει βεβαιωσει οτι ειναι καταλληλος για μονιμοποιηση. Στην Α. Σ. Υ. Ε εκτος απο τις εξετασεις και αφμ.

στ) 6 χρονια και 10 μηνες δινει γραπτες εξετασεις και αφου επιτυχει μονιμοποιηται

Συμφωνα με τα παραπανω σου λεω οτι στις παραπανω κρισεις δηλδη στο 1ο ετος οπου μπορει να σε απολυσει οΔκτης με εκθεση απολυσης στο 3ο Στο 5ο Και στο 6ο ετος οσοι εχουν ποινες (δεν μιλαμε για 15 20 ημερες αλλα πολυ παραπανω και αναλογα της σοβαροτητος των ποινων ) απολυονται, επισης απολυονται και αυτοι που εχουν 12 μηνες και πανω ανναρωτικες σε διαστημα 5 ετων ειτες εξαιτιας της υπηρεσιας ειτε οχι. Αρα απο την στιγμη που καποιος φτανει μεχρι τις εξετασεις σημαινει οτι εχει κριθει καταλληλος για μονιμοποιηση και εαν επιτυχει σε αυτες μονιμοποιηται. Αυτα τα ολιγα εμθ για πες μου αληθεια εσυ πως μονιμοποιηθηκες; Αξιολογηθηκες ποτε; Δεν νομιζω... Οσο για αυτα που γραφεις απλα δεν υπαρχιυν απλα μαλλον παιζεις με το forumκαι με εμας κατ΄επεκταση δεν πειραζει ομως εγω θα σου απανταω και καθε φορα θα καταλαβαινεις ποσο λιγες γνωσεις εχεις για τα χρονια που εισαι στην υπηρεσια Ισως καποτε καταλαβεις (που δεν το νομιζω) Οτι το να παιζεις με το αγχος συναδελφων δεν ειναι καλο ελπιζω στην μοναδα σου να εχουν καταλαβει τι κ... ς εισαι και να σε εχουν στο δουλεμα

ΥΓ1. Αληθεια αναφορα ξερεις να κανεις...

ΥΓ2. Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας καλο απογευμα...

Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

ελενη έγραψε: του Το δικαίωμα λογου Κ. Εμθ δεν μπορεί να στο αφαιρέσει κανείς΄είναι κεκτημένο και είναι δικό σου.Μπροστά στην βλακεία όμως ακόμα και ο Θεός ο ίδιος σηκώνει τα χέρια του ψηλά. Μακάρι να ήμουν θεός να ήξερα από που εκπορεύεται όλη αυτή η εμπάθεια. Δεν είμαι όμως.Εύχομαι μόνο να μην βρεθείς στην "δυσσάρεστη" για σένα θέση κάποια μέρα λόγω ανεργίας να οδηγήσεις εσύ ο ίδιος από το χέρι το παιδί σου σε αυτόν το θεσμό. Τότε εγώ απλά θα σε χειροκροτήσω.

Στο bold Απλα τα λες ολα μπραβο ελενη...
mpaxalo

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από mpaxalo »

Δεν ξέρω τί άλλο εχει ποστάρει ο επονομαζόμενος ΕΜΘ και ούτε με νοιάζει να κάτσω να το ψάξω, αλλά στο τελευταίο είχε δίκιο και όλοι όσοι είμαστε μέσα σε μονάδες με παλαιότερες σειρές, το έχουμε δει με άτομα τις 1ης και 2ης σειράς που ενώ ήταν επιτυχώντες μαζέψαν τα μπογαλάκια τους λόγω φυλακών και 12μηνων αναρρωτικών. Δεν κατάλαβα ειλικρινά τον λόγο της επίθεσης ως προς το τελευταίο του σχόλιο.

Πίσω από το δάκτυλό μας κρυβόμαστε; Και εγώ είμαι 3η σειρά και εγώ έχω οικογένεια και εγώ αγωνιώ και εγώ χαράμισα 7 ολόκληρα χρόνια που δεν θα έρθουν πίσω, μέσα στα πράσινα σκύβοντας το κεφάλι γι αυτήν την περιβόητη μονιμότητα. Αλλά ρε παιδιά, το έχουμε καταντήσει σίριαλ το όλο θέμα. Έχουμε μήπως την εντύπωση πως ότι είναι να γίνει δεν θα γίνει; Έγω μέχρι να δω το χαρτί που δίπλα στο όνομά μου θα λέει ΜΟΝΙΜΟΣ, δεν πιστεύω τίποτα. Ούτε τους νόμους τους που τους αλλάζουν στο λεπτό όπως τους συμφέρει, ούτε το τί έγραφε η προκήρυξη που μπήκαμε (μήπως έλεγε και για την δήθεν αποζημίωσή μας σε περίπτωση απόλυσης και τώρα σου λένε γράψε λάθος είναι η εξαγορά των ενσήμων σου; Ή τα ΣΟΜΥ για ΕΠΟΠ που θα είχαμε; Ή τους λαγούς με πετραχήλια που μας τάζανε;). Ούτε το τί είπε ο κάθε γαλονάς σε κάθε αποστολή με ενδιαφέρει γιατί είτε δεν ξέρει, είτε ξέρει και κάνει τουμπεκί για να μην προκαλέσει αποδιοργάνωση του στρατεύματος (φαντάζεστε τί θα γινόταν αν έλεγαν οτι ισχύουν τα δημοσιεύματα;).

Το μόνο που με κόφτει και με πονάει είναι οτι το δημόσιο και όλος ο κόσμος έγινε άνω κάτω, από 01/01/11 μπήκαμε στους όρους του μνημονίου και ο στρατός με το 1:5 και θέλω να δώ ποιοί θα είναι αυτοι οι 5 που θα πάρουν σύνταξη για να μείνω εγώ.Mε προβληματίζει το γεγονός οτι οι αορίστου ΕΜΘ κάναν εν μια νυκτή αναφορές για μόνιμοι (γιατί άραγε η υπηρεσία προέβει σε αυτήν την ενέργεια εφόσον όλα βαίνουν καλώς; Για ψυχολογική υποστήριξη; Και γιατί οι ΕΜΘ δεχτήκαν την 35ετία με την μονιμότητα αντί της 25ετίας με αορίστου;). Αυτά με αφορούν και όχι τί θα πεί ο ΕΠΟΠ, ο ΕΜΘ, οι φυλλάδες και ο υπουργός ο ίδιος. Γιατί πλέον δυστυχώς την Ελλάδα την κυβερνάν οι Γερμανοί - Άγγλοι- Γάλλοι και ποσός θα με ρωτήσουν αν θα παραμείνω ή όχι. Φτάνει πια με το ξεχείλωμα του θέματος. Σε λίγο καιρό θα μάθουμε, ως τότε καλό μεροκάματο σε όλους. ...
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Lxias »

Μην φοβάσαι τίποτα σειρά μέχρι τέλος φεβρουαρίου θα είσαι μόνιμος.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Lxias
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 254
Εγγραφή: Δευ Φεβ 09, 2009 5:48 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από Lxias »

POLITHS έγραψε:
emth έγραψε:Μην εισαι και τοσο σιγουρος γι'αυτο. Το οτι εδωσε εξετασεις δεν σημαινει τιποτα. Ρωτα και κανεναν της δευτερης σειρας που οταν ηρθε το χαρτι μονιμοποιησης καποιοι αποστρατευτηκαν ενω περασαν τις εξετασεις...
Λοιπον ακου για να δεις ποσο αδαης και ασχετος εισαι η διαδικασια για τους επ. Οπ απο την πρωτη ημερα καταταξης εινα η εξης:α) το 1ο ετος γιονται δνεις οσοι εχουν υπηρετησει αφου στο εξαμηνο κριθουν με αφμ απο επιτροπη στο γες το ιδιο γινετυαι στα 2 χρονια υπηρεσιας για οσους δεν ειχαν παει φανταροι.

β) το 3ο ετος γινεται παλι αξιολογηση και τα αφμ πηγαινουν στο γες οπου κρινονται ολοι

γ) το 5ο ετος παλι το ιδιο με την διαφορα οτι κρινονται και για προαγωγη

δ) το 6ο ετος στελνονται τα αφμ στο γες και ερχονται οι καταστασεις για αυτους οι οποιοι θα κριθουν για μονιμοποιηση

ε) 6 χρονια και 6 μηνες το στελεχος υποβαλει αναφορα μονιμοποιησης αφου εχει κριθει καταλληλος απο Α. Σ. Υ. Ε και εχει παρει βεβαιωσει οτι ειναι καταλληλος για μονιμοποιηση. Στην Α. Σ. Υ. Ε εκτος απο τις εξετασεις και αφμ.

στ) 6 χρονια και 10 μηνες δινει γραπτες εξετασεις και αφου επιτυχει μονιμοποιηται

Συμφωνα με τα παραπανω σου λεω οτι στις παραπανω κρισεις δηλδη στο 1ο ετος οπου μπορει να σε απολυσει οΔκτης με εκθεση απολυσης στο 3ο Στο 5ο Και στο 6ο ετος οσοι εχουν ποινες (δεν μιλαμε για 15 20 ημερες αλλα πολυ παραπανω και αναλογα της σοβαροτητος των ποινων) απολυονται, επισης απολυονται και αυτοι που εχουν 12 μηνες και πανω ανναρωτικες σε διαστημα 5 ετων ειτες εξαιτιας της υπηρεσιας ειτε οχι. Αρα απο την στιγμη που καποιος φτανει μεχρι τις εξετασεις σημαινει οτι εχει κριθει καταλληλος για μονιμοποιηση και εαν επιτυχει σε αυτες μονιμοποιηται. Αυτα τα ολιγα εμθ για πες μου αληθεια εσυ πως μονιμοποιηθηκες; Αξιολογηθηκες ποτε; Δεν νομιζω... Οσο για αυτα που γραφεις απλα δεν υπαρχιυν απλα μαλλον παιζεις με το forumκαι με εμας κατ΄επεκταση δεν πειραζει ομως εγω θα σου απανταω και καθε φορα θα καταλαβαινεις ποσο λιγες γνωσεις εχεις για τα χρονια που εισαι στην υπηρεσια Ισως καποτε καταλαβεις (που δεν το νομιζω) Οτι το να παιζεις με το αγχος συναδελφων δεν ειναι καλο ελπιζω στην μοναδα σου να εχουν καταλαβει τι κ... ς εισαι και να σε εχουν στο δουλεμα

ΥΓ1. Αληθεια αναφορα ξερεις να κανεις...

ΥΓ2. Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας καλο απογευμα...

Μπράβο είσαι πολύ ενημερωμένος σειρά, συνέχισε έτσι.
<<MOΛΩΝ ΛΑΒΕ >>
Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

απαντηση στο α) υπηρετω σε μοναδα με μονο στελεχη 70% επ. Οπ και αυτο που λες δεν εγινε στην 1 και 2 σειρα οσοι απολυθηκαν λογω μεγαλων Ποινων και ανναρωτικων εφυγαν πριν ερθει η εδυεθα με αυτους που θα κριθουν και θα δωσουν εξετασεισ. απαντηση στο β) δεν κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου αντιθετως γνωριζω τι υπεγραψα οταν μπηκα και επισης γνωριζω εκτος απο τις υποχρεωσεις μου και τα δικαιωματα μου τα οποια πανω στο θεμα μας ειναι ξεκαθαρα.

απαντηση στο γ) δεν νοιωθω οτι χαραμισα τιποτα κανω κατι που μου αρεσει και ειμαι περηφανος για την στολη που φοραω επισης δεν εσκυψα ποτε το κεφαλι απλα προσπαθω να κανω την δουλεια μου οσο καλυτερα γινεται χωρις γκρινια και μιζερια.

απαντηση στο δ) μην πιστευεις τιποτα δικαιωμα σου αντιθετως εγω πιστευω στην υπογραφη που εβαλα και την προκυρηξη που μπηκα καθως με καλυπτει νομικα

απαντηση στο ε) δεν νομιζω οτι ο αυριανος γεεθα δεν γνωριζει τι λεει η λεει λογια του αερα ελεος δεν νομιζω να θελει να ηγηθει ενος αποδεκατισμενου στρατου.

απαντηση στο στ) το 1:5 σημαινει μια προσληψη για καθε 5 αποχωρησεις αν δεν κανω λαθος εποπ δεν ξαναπαιρνουν οι παραιτησεις εχουν χτυπησει κοκκινο αρα δεν απολυουν ετσι απλα κοσμο για το τιποτα.

απαντηση στο η) οι εμθ μονιμοποιηθηκαν διοτι διαμαρτυροταν που οι εποπ γινοταν μονιμοι αν Και νεοτεροι και αυτοι ηταν στον αερα ασε που Ηταν Και Προεκλογικη δεσμευση του πασοκ

ελπιζω να σε καλυψα σειρα...

υγ. Αν θελεις διαβασε τον νομο που διεπει τους εποπ και αν δεν σε καλυπτει ρωτα και εναν στρκο δικηγορο να δεις εαν μπορουν να σε απολυσουν εφ΄οσον εχεις επιτυχει σε εξετασεις και κριθηκες καταλληλος (εχω ρωτησει πιστεψε με)

υγ. Ο καθενας εχει την γνωμη του και την σεβομαι μιλαω ομως με επιχειρηματα και οχι με το τι μου ειπε ενα παιδι...

υγ. Α! Μην το ξεχασω αυριο 26 ιαν 2010 τελειωσε η συμβαση μου απολυομαι; Δεν νομιζω φευγω για ασκηση τα λεμε...

Άβαταρ μέλους
POLITHS
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: Δευ Ιαν 03, 2011 10:05 pm
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από POLITHS »

Το παραπανω post ειναι απαντηση στο στο ποστ μπαχαλο παρανω ευχαριστω
maria30
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 18, 2010 2:53 am
Επικοινωνία:

Μονιμοποίηση ΕΠΟΠ 3ης Σειράς

Δημοσίευση από maria30 »

POLITHS έγραψε: απαντηση στο α) υπηρετω σε μοναδα με μονο στελεχη 70% επ. Οπ και αυτο που λες δεν εγινε στην 1 και 2 σειρα οσοι απολυθηκαν λογω μεγαλων Ποινων και ανναρωτικων εφυγαν πριν ερθει η εδυεθα με αυτους που θα κριθουν και θα δωσουν εξετασεισ. απαντηση στο β) δεν κρυβομαι πισω απο το δακτυλο μου αντιθετως γνωριζω τι υπεγραψα οταν μπηκα και επισης γνωριζω εκτος απο τις υποχρεωσεις μου και τα δικαιωματα μου τα οποια πανω στο θεμα μας ειναι ξεκαθαρα.

απαντηση στο γ) δεν νοιωθω οτι χαραμισα τιποτα κανω κατι που μου αρεσει και ειμαι περηφανος για την στολη που φοραω επισης δεν εσκυψα ποτε το κεφαλι απλα προσπαθω να κανω την δουλεια μου οσο καλυτερα γινεται χωρις γκρινια και μιζερια.

απαντηση στο δ) μην πιστευεις τιποτα δικαιωμα σου αντιθετως εγω πιστευω στην υπογραφη που εβαλα και την προκυρηξη που μπηκα καθως με καλυπτει νομικα

απαντηση στο ε) δεν νομιζω οτι ο αυριανος γεεθα δεν γνωριζει τι λεει η λεει λογια του αερα ελεος δεν νομιζω να θελει να ηγηθει ενος αποδεκατισμενου στρατου.

απαντηση στο στ) το 1:5 σημαινει μια προσληψη για καθε 5 αποχωρησεις αν δεν κανω λαθος εποπ δεν ξαναπαιρνουν οι παραιτησεις εχουν χτυπησει κοκκινο αρα δεν απολυουν ετσι απλα κοσμο για το τιποτα.

απαντηση στο η) οι εμθ μονιμοποιηθηκαν διοτι διαμαρτυροταν που οι εποπ γινοταν μονιμοι αν Και νεοτεροι και αυτοι ηταν στον αερα ασε που Ηταν Και Προεκλογικη δεσμευση του πασοκ

ελπιζω να σε καλυψα σειρα...

υγ. Αν θελεις διαβασε τον νομο που διεπει τους εποπ και αν δεν σε καλυπτει ρωτα και εναν στρκο δικηγορο να δεις εαν μπορουν να σε απολυσουν εφ΄οσον εχεις επιτυχει σε εξετασεις και κριθηκες καταλληλος (εχω ρωτησει πιστεψε με)

υγ. Ο καθενας εχει την γνωμη του και την σεβομαι μιλαω ομως με επιχειρηματα και οχι με το τι μου ειπε ενα παιδι...

υγ. Α! Μην το ξεχασω αυριο 26 ιαν 2010 τελειωσε η συμβαση μου απολυομαι; Δεν νομιζω φευγω για ασκηση τα λεμε...



ΕικόναΕικόναΕικόνα

Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες