Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
LaCatascopa
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 28, 2010 6:00 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από LaCatascopa »

Ok, ευχαριστώ πολύ για την άμεση και έγκυρη κατατόπιση.Από αυτά που διάβασα, κατάλαβα πως στην περίπτωσή μου αν μπω ΥΕΑ μετά μάλλον χάνω τις Ειδικές Δυνάμεις γενικότερα επομένως δεν με βλέπω καλά.Εικόνα

Εγώ πάντως όταν παρουσιαστώ θα ρωτήσω και πάλι για να δω τι θα μου πούνε κι εκεί, αν και το βλέπω χαμένο το θέμα.

Κρίμα πάντως γιατί πραγματικά θέλω να μπω Δόκιμος Αλεξιπτωτιστής αλλά πιο πολύ απ΄όλα ΠΡΕΠΕΙ να μπω Αλεξιπτωτιστής.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις! Εικόνα

Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

LaCatascopa έγραψε:Ok, ευχαριστώ πολύ για την άμεση και έγκυρη κατατόπιση.Από αυτά που διάβασα, κατάλαβα πως στην περίπτωσή μου αν μπω ΥΕΑ μετά μάλλον χάνω τις Ειδικές Δυνάμεις γενικότερα επομένως δεν με βλέπω καλά.Εικόνα

Εγώ πάντως όταν παρουσιαστώ θα ρωτήσω και πάλι για να δω τι θα μου πούνε κι εκεί, αν και το βλέπω χαμένο το θέμα.

Κρίμα πάντως γιατί πραγματικά θέλω να μπω Δόκιμος Αλεξιπτωτιστής αλλά πιο πολύ απ΄όλα ΠΡΕΠΕΙ να μπω Αλεξιπτωτιστής.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις! Εικόνα

φιλε μου εχω την εντυπωση οτι θα καταργησουν τουσ δοκιμουσ αλεξιπτωτιστεσ για οικονομικουσ λογουσ.. και γενικα τουσ δοκιμουσ σε λιγο καιρο αν μειωθει και αλλο η θητεια. ψαξε το. ισωσ να σου λεω μ****** αλλα αυτο διαβασα σε ενα αρθρο.
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από Greek_Army »

ILIAS KRITI έγραψε:
LaCatascopa έγραψε:Ok, ευχαριστώ πολύ για την άμεση και έγκυρη κατατόπιση.Από αυτά που διάβασα, κατάλαβα πως στην περίπτωσή μου αν μπω ΥΕΑ μετά μάλλον χάνω τις Ειδικές Δυνάμεις γενικότερα επομένως δεν με βλέπω καλά.Εικόνα

Εγώ πάντως όταν παρουσιαστώ θα ρωτήσω και πάλι για να δω τι θα μου πούνε κι εκεί, αν και το βλέπω χαμένο το θέμα.

Κρίμα πάντως γιατί πραγματικά θέλω να μπω Δόκιμος Αλεξιπτωτιστής αλλά πιο πολύ απ΄όλα ΠΡΕΠΕΙ να μπω Αλεξιπτωτιστής.

Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις! Εικόνα

φιλε μου εχω την εντυπωση οτι θα καταργησουν τουσ δοκιμουσ αλεξιπτωτιστεσ για οικονομικουσ λογουσ.. και γενικα τουσ δοκιμουσ σε λιγο καιρο αν μειωθει και αλλο η θητεια. ψαξε το. ισωσ να σου λεω μ****** αλλα αυτο διαβασα σε ενα αρθρο.


βάλε και το άρθρο φίλε ηλία να το δόυμε και εμείς..Εικόνα
vantheman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 9:03 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από vantheman »

Παιδια εγώ ή8ελα να πάω Δ. Ε. Α. Μ. ΑΛ.(είτε αθήνα είτε κρήτη, δεν έχω πρόβλημα) αλλα μώλις διάβασα το 2ο μήνυμα που λέει πως θέλει τρελό βύσμα για να μπεις έχω ξενερώσει... Θέλω σαν τρελός να πάω... Ηθελα να πάω πριν καν μάθω για λέφτα η μόρια... Πόσο δύσκολο είναι να μπει κανείς;
vantheman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 9:03 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από vantheman »

Πωπωωω... Τόσο χάλια; Ενα πατερα αποστρατο ΠΝ εχω... Τι να μου κανει... ; Ειναι τελειως αδυνατο να μπω κανονικα; Γιατι ηθελα καιρο να μπω, αλλα σημερα εμαθα πως θελει βυσμα... Και για ποιους λογους... :/
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

vantheman έγραψε:Πωπωωω... Τόσο χάλια; Ενα πατερα αποστρατο ΠΝ εχω... Τι να μου κανει... ; Ειναι τελειως αδυνατο να μπω κανονικα; Γιατι ηθελα καιρο να μπω, αλλα σημερα εμαθα πως θελει βυσμα... Και για ποιους λογους... :/
τουλαχιστον εσυ εχεις ενα πατερα αποστρατο ΠΝ... Αλλοι δεν εχουν τιποτα. Αρα εχεις ελπιδεσ.ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
vantheman
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Δεκ 08, 2010 9:03 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από vantheman »

Ναι δεν λεω... Κατι ειναι κ αυτο... Αλλα ειναι ναυτικο κ αποστρατεθτικε το '84! Επισης εχω ενα γνωστο που βγηκε 3ος στην Σ. Ε. Α. Π. Και μπηκε Μ. ΑΛ. Οι πρωτοι ποσοι πανε εκει που δηλωνουν;
Άβαταρ μέλους
ILIAS KRITI
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 487
Εγγραφή: Παρ Οκτ 08, 2010 3:59 am
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ
Ενδιαφέροντα: ΤΑΧΥΤΗΤΑ
Επάγγελμα: ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΕΙΔ.ΦΡΟΥΡΟΣ
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από ILIAS KRITI »

Νομιζω το 10%. Εξαρταται ποσα ατομα εχει η σειρα. Φανταρος αλεξιπτωτιστης θα πας πιο ευκολα αν θελεις οπωσδηποτε να ζησεις την εμπειρια. Αν δηλωσεις για υ. Ε. Α αλεξιπτωτιστης και σου παρουν την ειδικοτητα μετα θα πρεπει να κατσεις να τελειωσεις σαν δοκιμος πεζικου. Αν δεν θελεις να συνεχισεις στη σεαπ γιατι ξενερωσες σε βγαζουνε Ι Και πας σε μοναδα πεζικου φανταροσ.
Η ΘΑ ΜΕ ΣΕΒΕΣΑΙ.. Η ΘΑ ΜΕ ΦΟΒΑΣΑΙ...
enoxlitikos

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από enoxlitikos »

Γεια σας, για να γινει καποιος δοκιμος στις ειδικες δυναμεις και πιο συγκεκριμενα στα αλεξιπτωτα απ οτι καταλαβαινω ειναι αρκετα δυσκολο... Θα ηθελα να ρωτησω ποσα ατομα περιπου περνουν δεα εδ σε καθε εσσο ;
στα αλεξιπτωτα ποσα περιπου ; Για τα αλεξιπτωτα το βυσμα θα πρεπει να ειναι πολυμπριζο σε σχεση με δεα λοκ Ή δεα πεζοναυτων ας πουμε; Οταν εννοουμε χοντρο βυσμα ; Εννοουμε κ πολιτικο προσωπο ;
κ κατι τελευτεο... Δεν παιζει καθολου μα καθολου ρολο αν εχεις ξεχωρισει απο μαχητικοτητα κ πειθαρχεια στη ΣΕΑΠ; Και γενικοτερα στις επιδοσεις σου στα αθληματα ;
ευχαριστω.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από Greek_Army »

30-35 άτομα σε κάθε εσσό,5 με 6 επιλέγονται για αλεξίπτωτα, όταν λέμε δυνατό βύσμα εννοούμε υφυπουργό, υπουργό και εννοείται να είναι δικός σου άνθρωπος και να ασχοληθεί πραγματικά αλλιώς σε κόβω για δόκιμο σε κανα πεζικό

Υ. Γ ούτε η πειθαρχία σου ούτε η μαχητικοτητά σου θα σε κάνουνε δόκιμο στις ειδικές δυνάμεις αυτά τα ρομαντικά στην εποχή μας δεν υπάρχουνε Εικόνα

Για περισσότερες πληροφορίες κοίτα και τις προηγούμενες σελίδες
Άβαταρ μέλους
dimitris mak
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1562
Εγγραφή: Παρ Αύγ 21, 2009 3:39 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από dimitris mak »

Καλημερα! Γνωριζει κανεις να μου πει τι αθληματα δινουν οι δοκιμοι για να μπουν στα αλεξιπτωτα και ποτε γινετε αυτο?
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από Greek_Army »

dimitris mak έγραψε:Καλημερα! Γνωριζει κανεις να μου πει τι αθληματα δινουν οι δοκιμοι για να μπουν στα αλεξιπτωτα και ποτε γινετε αυτο;


Όλοι οι δόκιμοι των ειδικών δυνάμεων δίνουνε τα ίδια αθλήματα δες εδώ αυτά τα δίνεις στην ΣΕΑΠ μετά βάζεις τρελό βύσμα για να πας στην ΜΑΛ, περνάς ΣΒΕΚ στην ρεντίνα και γυρνάς στον ασπρόπυργο για να περάσεις ΣΧΑΛ
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Δόκιμοι Έφεδροι Αξιωματικοί

Δημοσίευση από Greek_Army »

dimitris mak έγραψε:Η σβεκ ποσο δυσκολη ειναι;


Δεν ξέρω
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες