Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

THEO έγραψε:Ακουσα πως αν Καποιος εχει πολιτικο πτυχιο στο Αλεξιπτωτο στατικου και ελευθερας χωρις να εχει υπηρετηση στις ε. Δ. Μπορει με αιτηση στο ΓΕΕΘΑ να ζητηση την πουλαδα. Υπαρχει τετοια περιπτωση. Ευχαριστω

Την πουλάδα δικαιούσε να τη φέρεις μόνο με την αποφοίτηση απο το αντίστοιχο σχολείο...
Ειδικά με τα αλεξίπτωτα τα άλματα της αερολέσχης δεν έχουν καμία απολύτως σχέση με τα στρατιωτικά...
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Όχι εντελώς καμία σχέση. Το άλμα είναι άλμα όπως και να γίνεται (αποψή μου πάντα). Απλά ο σκοπός είναι διαφορετικός. Στα μεν στρατιωτικά γίνεται για επιχειρησιακούς λόγους, στα δε άλματα ακαδημιας καθαρά για την πάρτη σου.
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Προφανώς, απλά ηθελα να πω οτι ο στρατος δεν αναγνωρίζει σε κάποιον που απέκτησε στην πολιτική του ζωή πχ. Το Α licence την ικανότητα να μπει στο C-130 ξεκάρφωτος μαζί με τους άλλους... Η κάθε πουλάδα αντικατοπτρίζει την απόκτηση εξιδεικευμένων γνώσεων επάνω σε ένα αντικείμενο και βέβαια την εκτέλεση του κάτω απο οποιεσδήποτε συνθήκες. Ακριβώς γι'αυτό και δεν αναγνωρίζουν στα στελέχη των Ε. Δ. Που πηγαν σε αεραθλητικές λέσχες και απέκτησαν πτυχία ελευθέρας, την δυνατότητα πραγματοποίησης στρατιωτικών αλμάτων τετοιου είδους-πριν φοιτήσουν στο αντίστοιχο σχολείο της ΣΧΑΛ... !
Καλές προσγειώσεις!Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nicolas_mk2 την Σάβ Απρ 17, 2010 10:33 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Σε ευχαριστώ πολύKαλές βουτιές φίλεΕικόνα. Συμφωνούμε απόλυτα. Άλλωστε σχεδόν όλοι οι εκπαιδευτές μου υπηρέτησαν στους αλεξιπτωτιστές είτε ως δόκιμοι είτε ως απλοί φαντάροι. Άσχετο καταδύσεις που κάνεις και πόσα σκας; Έχει κανα chat room εδώ γιατί πριν λίγες μέρες γράφτηκα. Αν έχεις όρεξη για κουβέντα βέβαια αλλιώς άστο για άλλη μέρα.
Άβαταρ μέλους
Nicolas_mk2
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 623
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 26, 2009 1:27 am
Τοποθεσία: Φραπεδούπολη
Επάγγελμα: Υπάλληλος Μ.Ι.Τ.
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Nicolas_mk2 »

Cpt.Tsakalof έγραψε:Σε ευχαριστώ πολύKαλές βουτιές φίλεΕικόνα. Συμφωνούμε απόλυτα. Άλλωστε σχεδόν όλοι οι εκπαιδευτές μου υπηρέτησαν στους αλεξιπτωτιστές είτε ως δόκιμοι είτε ως απλοί φαντάροι. Άσχετο καταδύσεις που κάνεις και πόσα σκας; Έχει κανα chat room εδώ γιατί πριν λίγες μέρες γράφτηκα. Αν έχεις όρεξη για κουβέντα βέβαια αλλιώς άστο για άλλη μέρα.

Εχεις πμ!

THEO

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από THEO »

Παιδια ευχαριστω για τις απαντησεις. παντως το μετανιωσα που δεν πηγα ε. δ. για ολες αυτες τις εμπειριες που εχασα και τωρα πληρωνω για να τις αποκτησω (και μαλιστα πολυ ακριβα)

Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Όταν λες πληρώνω, ελπίζω να εννοείς σε χρήματα όπως και εγώ και όχι σε τίποτα άλλο.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Cpt.Tsakalof την Κυρ Απρ 18, 2010 2:44 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
panagiots

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από panagiots »

Γεια σου ρε Tsakalof ηλεκτρολογε! -) Γ. Ω το ΤΕΙ Πειραια μ μεσα.
Cpt.Tsakalof
Επιλοχίας
Επιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:38 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Cpt.Tsakalof »

Ε όχι ρε π... Η μου! Είσαι ο γνωστός παναγιώτης με το μπαγλαμαδακί απτο φόρουμ;
panagiots

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από panagiots »

Χαχα! Ναι ρε φιλε. Ειχαμε μιλησει κι ολας γι αυτο το θεμα μια φορα. ΤΥΤ διναμε την επομενη. Οπου κ κοπηκα!Εικόνα
king

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από king »

Ρε παιδια μπαινω αυγουστο αλλα εχω ενα προβληματακι. Εχω πεταχτα αυτια. κσιριζουν πολυ τα μαλλια. Θα με κοροιδευουν;

ττ

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από ττ »

Το κουρεμα Ειναι γουλι στις ειδικες δυναμεις?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες