Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
akyro

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από akyro »

Νίκος έγραψε:Ποιο από τα δύο θα ήταν καλύτερη επιλογή;Αν τυχόν και θέλω να πάω δεα ε. Δ Κ με πάρουν δέΑ πεζικού θα μπορώ να πάω απλά αλεξίπτωτα μετά η θα μείνω δεα πεζικού;



Όχι θα μείνεις δόκιμος.

D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Νίκος έγραψε:Ποιο από τα δύο θα ήταν καλύτερη επιλογή;Αν τυχόν και θέλω να πάω δεα ε. Δ Κ με πάρουν δέΑ πεζικού θα μπορώ να πάω απλά αλεξίπτωτα μετά η θα μείνω δεα πεζικού;



Θα μείνεις ΔΕΑ πεζικού.

Γιαννης

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Γιαννης »

Γεια σας θελω και εγω να κανω μια ερωτηση η οποια με απασχολει ιδιαιτερα. Και δεν υπαρχει στην πραγματικοτητα κανεις να μου την λυσει.Σε περιπτωση που χτυπησει καποιος στο 1ο αλμα. Και οι γιατροι δεν τον αφηνουν να μπει στα επομενα... Σε περιπτωση που μπορει να ξανα κανει. Αλλα θελει 6 μηνες αναρρωση και δεν προλαβαινει με την θητεια του. Τι γινεται.

Εμαθα για περιπτωση εφερδου ο οποιος χτυπησε στον 1ο του απαγορεψαν οι γιατροι να μπει στα επομενα και ετσι πηρε κανονικοτατα την συντηρηση...

θελω να καταληξω... Δινεται η συντηρηση σε περιπτωση τραυματισμου στο αλμα. Και αν ναι μονο οταν υπαρχει μονιμο προβλημα;

3η ΜΑΛ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2015 5:17 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από 3η ΜΑΛ »

Επειδή είμαι στη 2α Μαλ θα σου πω τα εξης. Τα άλματα είναι συγκεκριμενα.. ως οπλίτης θητειας κανεις 5. Ουσιαστικά στα 3 πρωτα παίρνεις την πουλαδα και στα επομενα 2 την συντηρηση.. κάπως έτσι παει.. Εαν χτυπήσεις κατα τη διαρκεια του Σβέα, ανάλογα με το πρόβλημα, ειτε συνεχίζεις με το επόμενο σχολειο.. ειτε σε κόβουν εαν χρειάστει. Η συντηρηση ουσιαστικά μπαίνει όταν ολοκληρώσεις όλα τα άλματα και τελειώσει το σχολείο. Μετα απο δυο μηνες. Για να πάρεις λεφτά πρεπει το βιβλιάριο αλμάτων σου να έχει πεντε άλματα. Με λιγότερα, απλα δεν παίρνεις τίποτα.
Think less..Live more...
Νικος2017εσσο

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Νικος2017εσσο »

Ποσα λεφτα περνεις κομαντο για την συντηρηση ;
3η ΜΑΛ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 127
Εγγραφή: Κυρ Απρ 05, 2015 5:17 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από 3η ΜΑΛ »

1325,58 ?.. Αν είσαι πολυτεκνος γύρω στα 1600 νομιζω..
Think less..Live more...
Αρκουδα Απαϊρίσια

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Αρκουδα Απαϊρίσια »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ παιδια. Μια ερωτησουλα, που ελπιζω καποιος να ξερει να μου απαντησει. Γινετε να κανω σχ. Αλ (σβεα) και μετα το περας της ορκομοσιας ή μετα απο κανα μηνα να παω ΕΛ. ΔΥ. Κ. Πριν αρχισετε το κραξιμο ειμαι ακομη β' λυκειου και ρωτω πληροφοριακα.
Αρκουδα Μπαϊρίσια

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Αρκουδα Μπαϊρίσια »

Εχαριστω πολυ για την πληροφορια και συγνωμη για το Λαθακι πριν στον ονομα μου
Αρκουδα Μπαϊρίσια

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Αρκουδα Μπαϊρίσια »

Επισης εχω διαβασει Πολλες φορες σε αυτα τα φορουμ Για το ''βυσμα''. Θα μπορουσε καποιος να μου εξηγησει δια το τι προκειται;
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Εννοούν ότι για να πας στα Αλεξίπτωτα θέλει και λίγο "σπρώξιμο" το πράγμα απλά λόγω μετάθεσης και λόγω του ότι πληρώνεσαι τα άλματα που θα κάνεις.
Αρκουδα Μπαϊρίσια

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Αρκουδα Μπαϊρίσια »

Θα ηταν σοφο να καταταγω προτοτακτος στους αλεξ. ή γενικα στις ε. δ ; γινομαι 18 νοεμβριο, με δεχονται με την εσσο σεπυεμβριου. Μπορω σε περιπτωση καταταξης να δωσω πανελληνιες ( για ΣΝΔ, και το να διαιετεις πουλαδα ειναι κατι προς οφελος). Παρακαλειται οποιος γνωριζει να απαντησει.
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μπορείς να καταταχθείς όποτε θελήσεις εσύ. Τώρα ως προς το δεύτερο που ρωτάς σχετικά με τις πανελλήνιες / πουλάδα δεν παίζει κανέναν απολύτως ρόλο.

Αρκουδα Μπαϊρίσια

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από Αρκουδα Μπαϊρίσια »

Ενοω να δωσω πανελληνιες ενω υπηρετω. την πουλαδα θα ηταοφελειμα να την εχω ( εαν μπορω ενω υπηρετω να δοσω παν.) αμα εισαχθω στην σχολη
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Γενικές Πληροφορίες

Δημοσίευση από D.Y.K »

Το βλέπω εξαιρετικά δύσκολο να γίνεται αυτό.
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες