Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
dimitri
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 12:24 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από dimitri »

Διοικητης στην 2α Μοιρα αλεξιπτωτιστων ειναι ενας πρωην διοικητης του Ε. Τ. Α Εικόνα
10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

dimitri έγραψε:Διοικητης στην 2α Μοιρα αλεξιπτωτιστων ειναι ενας πρωην διοικητης του Ε. Τ. Α Εικόνα
Φιλε δημήτρη δεν ξέρει τι παιζει με τη 2ΜΑΛ γι αυτο μιλάει... Αστον να κανει το κομμάτι του, θα του περάσει.

Εγω του μιλαω με επειχηρηματα και προσωπικες μου εμπειρίες και αυτος μου λεει για λοχαγους πεζοναυτων και αλλα δικά του...

Λοιπον ας παει στο θεμα ορεινοι καταδρομεις και να σταματησει να μιλαει για αλεξιπτωτα.

Δεν υποτιμησα κανεναν αντιθετα με αυτον που δειχνει οτι σπαζεται με την πουλαδα.

Παροπίδες εχει.

Εικόνα

Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
Anonymous

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από Anonymous »

Μαγκες ξεκολατε ολο βλακιες λετε ρε Κωστα σειρα μην ασχολησε... Ειναι λιγες για να σπαζομαστε
dimitri
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 05, 2009 12:24 am
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από dimitri »

Λιγες; Δεν θα το ελεγα... Στην 2α Μαλ μεχρι την μερα που θα φορεσεις πολιτικα θα σπαζεσαι, γιατι ακομα κ 3 μερες πριν απολυθεις θα φυλας σκοπετο κ θα βγαινει εξοδουχος ο νεος, θα φυλας στην κρυφη πυλη κ θα σε χερεταει ο νεος!

κ αν απολυεσαι μεσα φεβρουαριου μη ξεχνας οτι τελη ιανουαριου εχει χειμερινη παρνασσο! Χεχε!

Φιλικα Δημητρης!Εικόνα
ΒΑΓΓΟΣ

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από ΒΑΓΓΟΣ »

Ρε παληκαρια εγω μπαινω κυριακη χανια στην 1η μαλ κ ερχομαι απο το πεζικο. Περασα τα αθληματα κ φευγω για κρητη. Ξερει κανεις ποσο θα κατσω κρητη κ αν θα ερθω ασπροπυργο; Ακουσα οτι το 9μηνο ειναι αμεταθετο. Ισχυει κατι τετοιο;please απαντηστε μου ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΩ!
stm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 6:30 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από stm »

ΒΑΓΓΟΣ έγραψε:Ρε παληκαρια εγω μπαινω κυριακη χανια στην 1η μαλ κ ερχομαι απο το πεζικο. Περασα τα αθληματα κ φευγω για κρητη. Ξερει κανεις ποσο θα κατσω κρητη κ αν θα ερθω ασπροπυργο; Ακουσα οτι το 9μηνο ειναι αμεταθετο. Ισχυει κατι τετοιο;please απαντηστε μου ΑΥΡΙΟ ΦΕΥΓΩ!

Προφανως πας στο μαλεμε οπου εκει ειναι κεντρο για νεους και μετα για ΠΕΝ !

Δεν θυμαμαι καλα αλλα νομιζω σου μενουν αλλες 2 βδομαδες στο κεντρο και μετα θα περασεις ΠΕΝ 3βδομαδες παλι στην Κρητη στο Μαλεμε. Στη συνεχεια 2βδομαδες ειδικοτητα Πάλι Στο μαλεμε εκτος αν εισαι οδηγος ή μαγειρας που θα φυγεις πριν τα ΠΕΝ θα κανεις την ειδικοτητα και μετα θα πας ασπροπυργο στην ΣΧΑΛ και αφου βγαλεις την σχολη μετα πας παλι Μαλεμε για ΠΕΝ. Αν εχεις μια απο αυτες τις ειδικοτητες ειναι λιγο αναποδη η εκπαιδευση... !

Μην καιγεσαι για το ποσο θα λειπεις απο την Αθηνα... Απλα Συνήθισε Το... !

Καλη θητεια... !

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από Greek_Army »

Το παιδί μπορεί να πήγε αλεξίπτωτα επειδή θέλει να είναι αθήνα. Σε παρακαλώΕικόναΕικόναΕικόνα
stm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 6:30 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από stm »

ΓΜΑΚ έγραψε:Το παιδί μπορεί να πήγε αλεξίπτωτα επειδή θέλει να είναι αθήνα. Σε παρακαλώΕικόναΕικόναΕικόνα


Αν πηγε γι΄αυτο τοτε μπορει να "κοπει" μολις φτασει στην Κρητη... ! ΕικόναΕικόναΕικόνα

Προλαβαινει... Εικόνα

ΒΑΓΓΟΣ

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από ΒΑΓΓΟΣ »

Σε ευχαριστω πολυ stm! Δεν καιγομαι σχετικα με το ποσο θα λειπω, απλα θελω να ξερω τι παιζει. Ουτε υπαρχει περιπτωση να κοπω επιτηδες! Παω γιατι το γουσταρω κ μου αρεσει. Απλα θελω να γνωριζω καποια πραγματα πρωτου φυγω.Εικόνα Για οδηγος μου εχει ερθει το χαρτι. Το βραδυ ταξιδευω!
stm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 6:30 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από stm »

ΒΑΓΓΟΣ έγραψε:Σε ευχαριστω πολυ stm! Δεν καιγομαι σχετικα με το ποσο θα λειπω, απλα θελω να ξερω τι παιζει. Ουτε υπαρχει περιπτωση να κοπω επιτηδες! Παω γιατι το γουσταρω κ μου αρεσει. Απλα θελω να γνωριζω καποια πραγματα πρωτου φυγω.Εικόνα Για οδηγος μου εχει ερθει το χαρτι. Το βραδυ ταξιδευω!
Oι οδηγοι το πανε λιγο αναποδα οπως σου ειπα δλδ μετα το κεντρο θα πατε Σπαρτη για να γινετε οδηγοι, στη συνεχεια θα πατε στην ΜΑΛ για να σκουπιζετε 2-3βδομαδες οσπου να ερθουν οι "σειρες" σας απο Κρητη που θα εχουν περασει τα ΠΕΝ για να πατε στην ΣΧΑΛ και απο εκει, οταν Περνάει Η επομενη ''σειρα'' ΠΕΝ θα πατε στην Κρητη για να περασετε και εσεις (οι οδηγοι δλδ) και παλι πισω στην ΜΑΛ και στον Λοχο διοικησεως... Παντως ειναι περιεργο που ξερεις απο τωρα την Ειδικότητα. Νομιζω στο τελος της βασικης εκπαιδευσης μας την ανακοινωσαν...

Υ. Γ

Η ειδικοτητα αυτη ειναι λιγο της λουφας οταν παλιωσεις Και της αγγαριας οσο εισαι νεος και χωρις μπερε, για να ξερεις... Εικόνα

Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stm την Σάβ Φεβ 27, 2010 10:52 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
μπεεε

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από μπεεε »

Γεια,
Ειμαι 09Δ ΕΣΣΟ, ανηκω στην 2η ΜΑΛ Ασπροπυργο, στον ΛΑΕ.

Να ξερεις οτι στην 2η μοιρα ειναι πολυ χαλαστικά. Απ'ολες τις αποψεις, μπορεις χαλαρα μεσα σε λιγα λεπτα απροσεξιας να μαζεψεις τοσες φυλακες που δεν θα το φανταζεσαι και στο λεω ειλικρινα.

Πολυ μάχιμη μοιρα, καμια σχεση με το καφενειο το Μαλεμε.
Να φανταστεις εγω θα προτιμουσα να περναγα την θητεια μου χαλαρα και lite, αλλα απο το να ειμαι κρητη και χωρις διανυκτερευση... Προτιμω ασπροπυργο, ναι μεν εχει πεος, αλλα σε παει καλα και στις εξοδους σου (+ διανυκτερευση)

Ελπιζω να βοηθησα

10κωστας50
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 688
Εγγραφή: Τρί Απρ 08, 2008 5:18 am
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από 10κωστας50 »

μπεεε έγραψε:Γεια,
Ειμαι 09Δ ΕΣΣΟ, ανηκω στην 2η ΜΑΛ Ασπροπυργο, στον ΛΑΕ.

Να ξερεις οτι στην 2η μοιρα ειναι πολυ χαλαστικά. Απ'ολες τις αποψεις, μπορεις χαλαρα μεσα σε λιγα λεπτα απροσεξιας να μαζεψεις τοσες φυλακες που δεν θα το φανταζεσαι και στο λεω ειλικρινα.

Πολυ μάχιμη μοιρα, καμια σχεση με το καφενειο το Μαλεμε.
Να φανταστεις εγω θα προτιμουσα να περναγα την θητεια μου χαλαρα και lite, αλλα απο το να ειμαι κρητη και χωρις διανυκτερευση... Προτιμω ασπροπυργο, ναι μεν εχει πεος, αλλα σε παει καλα και στις εξοδους σου (+ διανυκτερευση)

Ελπιζω να βοηθησα



Kαλα σας παει φιλε.
Δεν ξερετε τι ειναι 2ΜΑΛ σε εμπλοκη
Άντρας λογάται, όποιος μπορεί να σκύβει το κεφάλι, όπου πουλάν παλικαριές κ' εγωισμούς οι άλλοι...
stm
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τρί Φεβ 23, 2010 6:30 pm
Επικοινωνία:

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από stm »

μπεεε έγραψε:Γεια,
Ειμαι 09Δ ΕΣΣΟ, ανηκω στην 2η ΜΑΛ Ασπροπυργο, στον ΛΑΕ.

Να ξερεις οτι στην 2η μοιρα ειναι πολυ χαλαστικά. Απ'ολες τις αποψεις, μπορεις χαλαρα μεσα σε λιγα λεπτα απροσεξιας να μαζεψεις τοσες φυλακες που δεν θα το φανταζεσαι και στο λεω ειλικρινα.

Πολυ μάχιμη μοιρα, καμια σχεση με το καφενειο το Μαλεμε.
Να φανταστεις εγω θα προτιμουσα να περναγα την θητεια μου χαλαρα και lite, αλλα απο το να ειμαι κρητη και χωρις διανυκτερευση... Προτιμω ασπροπυργο, ναι μεν εχει πεος, αλλα σε παει καλα και στις εξοδους σου (+ διανυκτερευση)

Ελπιζω να βοηθησα

ΛΑΕ... ; Κρυβε λογια μικρε... ! Γιατι εκτος των αλλων φοβιζεις τα "παιδια" και θα ψαχνουν απο τωρα μεταθεση... !

Οσο για την lite θητεια... Σκεψου την αφου Απολυθείς...

μπεεε

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από μπεεε »

stm έγραψε:
μπεεε έγραψε:Γεια,
Ειμαι 09Δ ΕΣΣΟ, ανηκω στην 2η ΜΑΛ Ασπροπυργο, στον ΛΑΕ.

Να ξερεις οτι στην 2η μοιρα ειναι πολυ χαλαστικά. Απ'ολες τις αποψεις, μπορεις χαλαρα μεσα σε λιγα λεπτα απροσεξιας να μαζεψεις τοσες φυλακες που δεν θα το φανταζεσαι και στο λεω ειλικρινα.

Πολυ μάχιμη μοιρα, καμια σχεση με το καφενειο το Μαλεμε.
Να φανταστεις εγω θα προτιμουσα να περναγα την θητεια μου χαλαρα και lite, αλλα απο το να ειμαι κρητη και χωρις διανυκτερευση... Προτιμω ασπροπυργο, ναι μεν εχει πεος, αλλα σε παει καλα και στις εξοδους σου (+ διανυκτερευση)

Ελπιζω να βοηθησα

ΛΑΕ... ; Κρυβε λογια μικρε... ! Γιατι εκτος των αλλων φοβιζεις τα "παιδια" και θα ψαχνουν απο τωρα μεταθεση... !

Οσο για την lite θητεια... Σκεψου την αφου Απολυθείς...



Για το lite θητεια, εννοω πως θα ηθελα να ητανε.
Τωρα αν ξαναγυρναγα τον χρονο πισω, και εμπαινα παλι στρατο, με την μια για ΠΕΖΙΚΟ θα πηγαινα. Χωρις 2η σκεψη, και ασε τους αλλους να κουρευωνται!:p
djNio

Αλεξιπτωτιστές: Μοίρες Αλεξιπτωτιστών

Δημοσίευση από djNio »

Απαντάς ξεκάθαρα σε αυτό που ρωτάω, και είσαι και η καταλληλότερη ΕΣΣΟ !

Ξεκάθαρα μου λες. Πως μπροστά στην διανυκτέρευση (- έξοδα,- άγχος εξόδου), ΟΛΑ χαλαλίζονται. Και αυτό ακριβώς ήθελα να ακούσω και από κάποιον της ΕΣΣΟ σου!

Θα το κυνηγήσω για την μετάθεση στην 2η ΜΑΛ αδερφέ, όσο για το πέος που θα φάμε εκεί. Θα την παλέψω. Ευχαριστώ πάρα πολύ για το χρόνο σου.

/djNio
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες