Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
giannis__!!
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 7:49 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannis__!! »

Εγω ακομα δεν εχω παει... Ηθελα ομως να παω στα ουκ και αυτο δhλωσα στο περιοδευων, μετα ομως εμαθα οτι εκει πανε μονο μονιμοι... Και τωρα θελω να μαθω για τους αλεξιπτοτιστες και αν τελικα υσχιει αυτο για τα ουκ... !
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

giannis__! έγραψε:Εγω ακομα δεν εχω παει... Ηθελα ομως να παω στα ουκ και αυτο δhλωσα στο περιοδευων, μετα ομως εμαθα οτι εκει πανε μονο μονιμοι... Και τωρα θελω να μαθω για τους αλεξιπτοτιστες και αν τελικα υσχιει αυτο για τα ουκ... !


δεν γίνεται λέμε και ΟΥΚ πηγαίνουνε μόνο μόνιμοι εδώ και αρκετά χρόνια
...
ikarus260
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: Πέμ Απρ 30, 2009 4:13 am
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από ikarus260 »

Ρε παιδιά, εγώ όταν είχα πάει στο ναυτικό, είχε περάσει κλιμάκιο των ειδικών δυνάμεων και είχε ρωτήσει ποιοι θέλουνε να πάνε... Πάνε 3 χρόνια βέβαια από τότε, αλλά είχαν έρθει κανονικά
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

ikarus260 έγραψε:Ρε παιδιά, εγώ όταν είχα πάει στο ναυτικό, είχε περάσει κλιμάκιο των ειδικών δυνάμεων και είχε ρωτήσει ποιοι θέλουνε να πάνε... Πάνε 3 χρόνια βέβαια από τότε, αλλά είχαν έρθει κανονικά


δεν ισχύει πλέον
Άβαταρ μέλους
giannis__!!
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δεκανέας - ΟΒΑ
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 7:49 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από giannis__!! »

Παιδια θελω να σας ρωτισω κατι οταν περασα περιοδευων (απο τα κεπ) ειπα οτι θελω να παω στις ειδικες δυναμεις με ρωτισαν αν θελω καπου συγκριμενα και ειπα στο ουκ αλλα δεν ιξερα οτι δεν περνουν εκει πλεον... Και πριν λιγο καιρο μου ηρ8ε ενα χαρτιπου λεει οτι οταν παρουσιαστω θα μπω στο πολεμικο ναυτικο... Ξερει κανεις αν μπορω να παω στα αλεξιπτοτα η γενικα στις ειδικες δυναμεις;
297ΙΜΑΚ
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1255
Εγγραφή: Δευ Ιουν 28, 2010 4:30 am
Τοποθεσία: Front Line Srg
Επάγγελμα: Possessed Killing Machine
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από 297ΙΜΑΚ »

giannis__!! έγραψε:Παιδια θελω να σας ρωτισω κατι οταν περασα περιοδευων (απο τα κεπ) ειπα οτι θελω να παω στις ειδικες δυναμεις με ρωτισαν αν θελω καπου συγκριμενα και ειπα στο ουκ αλλα δεν ιξερα οτι δεν περνουν εκει πλεον... Και πριν λιγο καιρο μου ηρ8ε ενα χαρτιπου λεει οτι οταν παρουσιαστω θα μπω στο πολεμικο ναυτικο... Ξερει κανεις αν μπορω να παω στα αλεξιπτοτα η γενικα στις ειδικες δυναμεις;
Το εχασες φιλος... ουτε καταδορμεας ουτε πεζοναυτης... σκετος ναυτης... (αν εξακολουθουν να μην γινονται μεταταξεις)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Έχουνε κοπεί οι μετατάξεις εδώ και καιρό.
Koridallos7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2011 6:21 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Koridallos7 »

Καλησπέρα σας... Εγώ μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Μ ήρθε πριν 3 βδομάδες το χαρτί να περάσω περιοδεύον και δήλωσα πολεμικό ναυτικό. Στο ποεμικό ναυτικό έχουν κλείσει οι θέσεις και για να μην με βάλουν όπου αυτοι θέλουν, προτιμώ να μπω ειδικές δυννάμεις πεζοναυτών. Τι πρέπει να κάνω. Εικόνα
D.Y.K
Α/ΓΕΝ
Α/ΓΕΝ
Δημοσιεύσεις: 11314
Εγγραφή: Τρί Φεβ 03, 2009 11:02 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από D.Y.K »

Μην τρελένεσαι, μικρός είσαι ακόμα. Στο ΠΝ το πιθανότερο είναι ότι δεν θα σε πάρουν (εκτός και άν είσαι βυσματίας) , αλλά στον Στρατό Ξηράς οπού απο εκεί μπορείς να δηλώσεις ότι επιθυμείς να υπηρετήσεις στις δυνάμεις των πεζοναυτών.Διάβασε και τα παρακάτω θέματα :

- Γενικές πληροφορίες για Ειδικές Δυνάμεις.

- Πεζοναύτες : Γενικές Πληροφορίες.

- Πεζοναύτες : Εκπαίδευση / Ασκήσεις.

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Koridallos7 έγραψε:Καλησπέρα σας... Εγώ μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Μ ήρθε πριν 3 βδομάδες το χαρτί να περάσω περιοδεύον και δήλωσα πολεμικό ναυτικό. Στο πολεμικό ναυτικό έχουν κλείσει οι θέσεις και για να μην με βάλουν όπου αυτοι θέλουν


1. Το ότι δήλωσες ναυτικό δεν σημαίνει ότι θα σε πάρουνε και ναυτικό. Αν τελικά σε πάρουνε δεν μπορείς να κάνεις μετατάξη από ναυτικό σε στρατο ξηράς
2. Πως γνωρίζεις ότι έχουνε κλείσεις οι θέσεις ;Εικόνα

Τα άλλα τα έχει γράψει ο Δ. Υ. Κ
Koridallos7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2011 6:21 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Koridallos7 »

Γενικα στα Κ. Ε. Π. Που πήγαμε να δηλώσουμε και λέγαμε ναυτικό μας είπαν οι κοπέλες κατα 85% δεν θα σας πάρουν εκει γιατι έχουν κλείσει οι θέσεις.

Υ. Γ. ΕΥΧΑΡΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ (d.y.k. greek army)
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Κοπέλες+Κεπ=καταστροφή.Εικόνα για να δεις σε ποιο όπλο ανήκεις θα πας σε 1-2 μήνες στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις και θα κάνεις αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α για προσωπική χρήση. Εκεί θα γράφει αν ανήκεις στον στρατό ξηράς, στο πολεμικό ναυτικό η στην πολεμική αεροπορία
Koridallos7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 17, 2011 6:21 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Koridallos7 »

Με λίγα λόγια υπάρχει περίπτωση να αλλάξω επιλογή όσο είναι νωρίς. Εικόνα
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από Greek_Army »

Koridallos7 έγραψε:Με λίγα λόγια υπάρχει περίπτωση να αλλάξω επιλογή όσο είναι νωρίς.Εικόνα


Όχι πλέον είναι αργά. Αν σε βάλανε στο ναυτικό δεν μπορείς να αλλάξεις σώμα.
κωστας

Μετάταξη στις Ειδικές Δυνάμεις

Δημοσίευση από κωστας »

Παιδια μια ερωτηση. Φεβρουαριο μπαινω ναυτικο. Θελω ομως να παω αλεξιπτωτιστης. Τωρα τι πρεπει να κανω ωστε αν δεν με δεχτουν στους αλεξιπτωτιστες να υπηρετησω κανονικα στο ναυτικο. Γινεται αυτο που λεω; Και αν ναι τι πρεπει να κανω;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες