Αναβολή για λόγους υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Terminator »

Οχι δύσκολο αυτό που λες θες χαρτί γιατρού
Αποστολης

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Αποστολης »

Με ενα χαρτι λες απο δημοσιο νοσοκομειο θα ειναι ποιο ευκολα τα πραγματα
Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Terminator »

Φυσικά και θα πρέπει να έχει σφραγίδα και υπογραφή του γιατρού. Απο εκεί και πέρα τράβα το στο φρουραρχείο να σου ετοιμάσουν την αναβολή για ψυχολογικούς λόγους
eleos

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από eleos »

Terminator έγραψε:Φυσικά και θα πρέπει να έχει σφραγίδα και υπογραφή του γιατρού. Απο εκεί και πέρα τράβα το στο φρουραρχείο να σου ετοιμάσουν την αναβολή για ψυχολογικούς λόγους


Τerminator χωρίς παρεξήγηση, έχεις υπηρετήσει και τα λες όλα αυτά; Ξέρεις πόσοι παρουσιάζονται σε κέντρα και παίρνουν αναβολές χωρίς χαρτιά;

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Terminator »

Μεγάλε οταν πας και ζητάς αναβολή για ψυχολογικούς λόγους ο γιατρός στο φρουραρχείο δεν θα σε εξετάσει αλλά θα σου δώσει παραπεμπτικό για ψυχίατρο σε στρατιωτικό νοσοκομείο να περάσεις και μετά αν διαπιστωθεί οτι έχεις πρόβλημα θα σου δώσουν. Εαν εσύ έχεις καποιον άλλο τρόπο να πάρει ο φίλος απο πάνω Αναβολή φτιάξε λογαριασμό στο φόρουμ και γράψε το εδώ πέρα στο φόρουμ να βοηθήσεις τα άλλα μέλη που ίσως βρεθούν στην ίδια κατάσταση. Το ποστ σου το εκανα δεκτό μόνο και μόνο για να σου απαντήσω γιατί απευθύνεται σε μένα οταν όμως η παρατήρηση σου αφορά άλλο άτομο και το άτομο αυτό ενοχλείται η προσβάλλεται το μήνυμα σου θα διαγράφεται. Τουλάχιστον στα φόρουμ που έχω δικαιοδοσία ως στρατοπεδάρχης συγκρούσεις και σχόλια που δεν είναι χρήσιμα για την υπόλοιπη κοινότητα δεν μπορώ να τα δεχτώ. Εαν έχει ο yandr και ο dyk με τον Nasso κάποια διαφωνία με την πολιτική μου οσον αφορά την εφαρμοφή των κανονισμών στο φόρουμαπο εμένα Την αποδέχομαι και την τηρώ κατά γράμμα.
eleos

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από eleos »



Το φόρουμ είναι για συμβουλές συμφωνώ, απλά αναβολές κάποιος παίρνει και χωρίς χαρτιά, στο λέω εκ πείρας! Όσο για τον φίλο αν διαβάσει το θέμα για τις αναβολές για ψυχολογικούς λόγους θα καταλάβει.

Μέλος δεν θέλω να γίνω, γενικά δεν γίνομαι μέλος σε φόρουμ στα οποία έχω τη δυνατότητα να είμαι ενεργός και χωρίς αυτή την διαδικασία :)

Terminator
Α/ΓΕΑ
Α/ΓΕΑ
Δημοσιεύσεις: 1857
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 11, 2011 3:04 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Terminator »

Ωραία αν γίνεται αυτό καλώς με την συμβουλή σου να βοηθήσεις τα μέλη

Καλό σου βράδυ

Στρατοπεδάρχης

Χρήστος

βαγγ

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από βαγγ »

Παντα την περνεις τν αναβολη για λογους υγειας; Αν εχεις χχαρτι απο γιατρο με προβλημα ιπαρχει περιπτωση να στην απορριψουν?
νεος

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από νεος »

Γεια σας. Σε περιπτωση ποθ το σημειωμα καταταξης λεει οτι πρεπει να παρουσιαστουμε απο 20 εως 30 του μηνα ποτε πρεπει να παμε στο φρουραρχειο για να κανουμε αιτηση αναβολης ηγειας?5 μερες πριν η απο 20 εως 30;
Νικολας

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Νικολας »

Καλημερα. αν ο γιατρος δεν βρισκετε στο φρουραρχιο τις ημερομηνιες που πρεπει να παμε για αναβολη τι κανουμε?
Νικος7
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2014 7:30 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Νικος7 »

Εχω αναβολη για λογους υγειας μεχρι 8-9-2016 θα ερθει χαρτι καταταξης να καταταγω τον σεπτεμβριο η νοεμβριο.
ΧΡΗΣΤΟΣ

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από ΧΡΗΣΤΟΣ »

Καλησπερα εχω παρει αναβολη τον μαιο που παρουσιαστηκα 6 μηνη η οποια ληγει 16 νοεμβριου... θελω να μαθω θα καταταγω κανονικα με την α ΕΣΣΟ τον γεναρη η θα παω μαρτιο ευχαριστω πολυ
ps_chalkidiki
Υποδεκανέας
Υποδεκανέας
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Παρ Οκτ 09, 2015 2:56 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από ps_chalkidiki »

Καλημέρα. Θα ηθελα να μου λύσει κάποιος την απορία μου. Είχα πάρει αναβολή υγείας που έληξε σήμερα. Θα παρουσιαστώ στο κέντρο που με καλεσαν την πρώτη φορά ή σε νέο κέντρο;
Νικόλαος

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Νικόλαος »

Γεια σας. Έχω εξαντλήσει την αναβολή για λόγους σπουδών και μου έχει χορηγηθεί αναβολή λόγω υπηρετούντος αδερφού. Κανονικά κατατάσσομαι τον Ιανουάριο. Ωστόσο εξαιτίας ενός σοβαρού ατυχήματος που είχα πριν 1,5 χρόνο το χέρι μου δεν έχει επανέλθει πλήρως (έχει κάποιες δυσκολίες στην ευλυγισία και υποθέτω ας πούμε ότι δε μπορεί να κρατήσει όπλο- επίσης δυσκολεύομαι ενδεικτικά να το κρατήσω στη θέση του στρατιωτικού χαιρετισμού). Θα χρειαστώ κάποιες φυσιοθεραπείες για να επανέλθει. Θα ήθελα να σας ρωτήσω:α) αν υπάρχει ενδεχόμενο για αναβολή για λόγους υγείας σε μια τέτοια περίπτωση εφόσον το πρόβλημα θεωρητικά δεν είναι πολύ σοβαρό αλλά πρακτικά θέτει περιορισμούς

και β) αν ισχύει ενδεχομένως η αναβολή για κοινωνικους λόγους από τη στιγμή που έχω ήδη εξαντλήσει εκείνη του υπηρετούντος αδερφού.

Σας ευχαριστώ.

Gr_Ar

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Gr_Ar »

Νικόλαος έγραψε:Γεια σας. Έχω εξαντλήσει την αναβολή για λόγους σπουδών και μου έχει χορηγηθεί αναβολή λόγω υπηρετούντος αδερφού. Κανονικά κατατάσσομαι τον Ιανουάριο. Ωστόσο εξαιτίας ενός σοβαρού ατυχήματος που είχα πριν 1,5 χρόνο το χέρι μου δεν έχει επανέλθει πλήρως (έχει κάποιες δυσκολίες στην ευλυγισία και υποθέτω ας πούμε ότι δε μπορεί να κρατήσει όπλο- επίσης δυσκολεύομαι ενδεικτικά να το κρατήσω στη θέση του στρατιωτικού χαιρετισμού). Θα χρειαστώ κάποιες φυσιοθεραπείες για να επανέλθει. Θα ήθελα να σας ρωτήσω:α) αν υπάρχει ενδεχόμενο για αναβολή για λόγους υγείας σε μια τέτοια περίπτωση εφόσον το πρόβλημα θεωρητικά δεν είναι πολύ σοβαρό αλλά πρακτικά θέτει περιορισμούς

και β) αν ισχύει ενδεχομένως η αναβολή για κοινωνικους λόγους από τη στιγμή που έχω ήδη εξαντλήσει εκείνη του υπηρετούντος αδερφού.

Σας ευχαριστώ.



1.Yπάρχει ναι.

2. Η αναβολή για κοινωνικούς λόγους είναι για μια ΕΣΣΟ, αν την πάρεις θα μπεις τον Μάρτιο.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες