Αναβολή για λόγους υγείας

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Διάβασε το πρώτο θέμα που σου έδωσα και θα καταλάβεις, για αυτό κρατάμε αρχείο για να μην γράφουμε συνέχεια τα ίδια πράγματα
dimitris

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από dimitris »

Πριν απο 6 μηνες μου δωσανε λογω προβλιματος αναβολη. Μου ειπαν οτι θα μου στειλουν την ταυτοτιτα αλλα δεν μου την στειλανε τωρα παλι θα παρουσιαστω χρειαζετε η αστυνομικη ταυτοτητα?
maik

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από maik »

Καλησπέρα!

εγώ πριν 9 μήνες πήρα την τελευταία μου αναβολή (2 χρόνια) για λόγους υγείας (είχα πάρει άλλη μία για σπουδές).

κόβεται αυτή η αναβολή στους 9 μήνες;

dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από dn24 »

maik έγραψε:Καλησπέρα!

εγώ πριν 9 μήνες πήρα την τελευταία μου αναβολή (2 χρόνια) για λόγους υγείας (είχα πάρει άλλη μία για σπουδές).

κόβεται αυτή η αναβολή στους 9 μήνες;



Καλησπέρα και σε εσένα φίλε μου, έχουμε ξεχωριστό θέμα με 16 σελίδες, κάνε τον κόπο αν θές να τις διαβάσεις και σίγουρα θα βρείς την απάντηση που θές.

Διακοπή αναβολής

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

maik έγραψε:Καλησπέρα!

εγώ πριν 9 μήνες πήρα την τελευταία μου αναβολή (2 χρόνια) για λόγους υγείας (είχα πάρει άλλη μία για σπουδές).

κόβεται αυτή η αναβολή στους 9 μήνες;



Διάβασε το άρθρο 35

Το από πάνω θέμα που έδωσε ο φίλος dn24 αφορά τις αναβολές σπουδών, ίσως κάποια στιγμή να δημιουργηθεί και αντίστοιχο για τις αναβολές για λόγους υγείας.
Άβαταρ μέλους
oxto
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 30, 2012 9:10 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από oxto »

Καλησπέρα. Πρωτη φορα γραφω στο φορουμ και θελω να κανω μια ερωτηση,
Παρουσιαστικα περυσι στον στρατο και υπηρετησα 3 μηνες και μετα πηρα αναβολη για ενα χρονο αφου νοσηλευτηκα στην στρατιωτικη ψυχιατρικη κλινικη. Τωρα ποτε θα μου ερθει και παλι χαρτι να παρουσιαστω; Οταν ερθει το χαρτι πρεπει να παω οποσδηποτε εκει που θα πρεπει να παουσιαστω η μπορω να ξαναπαρω αναβολη απο το στρατολογικο γραφειο της περιοχης μου; Δεν ειμαι καλα...
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

1. Αν δεν μας πεις την ημερομηνία και τον μήνα που πήρες αναβολής δεν μπορούμε να σου πούμε πότε θα μπεις
2. Μπορείς να κάνεις την διαδικασία μέσω Φρουραρχείου
c.p.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2012 4:37 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από c.p. »

Καλησπερα! Ειχα αναβολη για λογους υγειας και την Δευτερα 14/01 μπαινω Αυλωνα. Ηθελα να ρωτησω αν η ορκομωσια οσων μπουν την Δευτερα θα γινει την ιδια μερα με αυτους που μπαινουν 21-24 Ιανουαριου?
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από dn24 »

c.p. έγραψε:Καλησπερα! Ειχα αναβολη για λογους υγειας και την Δευτερα 14/01 μπαινω Αυλωνα. Ηθελα να ρωτησω αν η ορκομωσια οσων μπουν την Δευτερα θα γινει την ιδια μερα με αυτους που μπαινουν 21-24 Ιανουαριου;


Καλησπέρα και σε εσένα, για την άμμεση εξυπηρέτηση σου, υπάρχει ξεχωριστό θέμα για το θέμα που σε ενδιαφέρει οπότε εκεί μπορείς να ρωτήσεις, η να βρείς αυτό που αναζητάς. Οι περ/ρες ερωτήσεις έχουν απαντηθεί αρκετές φορές παλαιότερα, καλή θητεία.

Εξ' αναβολής κατάταξη

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
c.p.
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Τρί Δεκ 11, 2012 4:37 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από c.p. »

Σε ευχαριστω για την παραπομπη.
Ζ-man

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Ζ-man »

Καλησπέρα σας.
Πέρυσι τον Μάρτη πήρα πρώτη φορά αναβολή για έναν χρόνο για λόγους υγείας. Ισχύει ακόμα οτι τα έτη είναι δύο έτσι; Μπορώ να πάρω και φέτος να υποθέσω; Αλλάζει κάτι στην περυσινή διαδικασία που πέρασα για να πάρω την αναβολή;

Ευχαριστώ πολύ.
dn24
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3013
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 15, 2010 7:01 pm
Τοποθεσία: Εμπ. Ναυτικό
Ενδιαφέροντα: Μηχανολογία, Alfa Romeo, Παναθηναϊκός
Επάγγελμα: Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από dn24 »

Ζ-man έγραψε:Καλησπέρα σας.
Πέρυσι τον Μάρτη πήρα πρώτη φορά αναβολή για έναν χρόνο για λόγους υγείας. Ισχύει ακόμα οτι τα έτη είναι δύο έτσι; Μπορώ να πάρω και φέτος να υποθέσω; Αλλάζει κάτι στην περυσινή διαδικασία που πέρασα για να πάρω την αναβολή;

Ευχαριστώ πολύ.


Kαλησπέρα και σε εσένα φίλε μου. Τα έτη είναι έως δύο για λόγους υγείας ναι, αλλά από την στιγμή που σου δόθηκε 1 έτος, θα επανεξεταστείς και αν δεν έχει αποκατασταθεί το πρόβλημα σου/έχει υποτροπιάσει, Τότε θα πάρεις κι άλλη, αλλιώς όχι και θα υπηρετήσεις με το ανάλογο "Ι". Σε σχέση με την περυσινή διαδικασία που ρωτάς δεν αλλάζει κάτι. Ευχαριστώ.

Μηχανικός Εμπορικού Ναυτικού
gdim91
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 05, 2013 1:57 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από gdim91 »

Πήγα σήμερα κ το αποτέλεσμα ήταν 6μηνη. αναβολή. Ο ορθοπαιδικός μου είπε να διακόψω την αναβολή όταν περάσει το πόδι δηλαδή αρχές Οκτωβρίου κ να μπω Νοέμβριο. Η υπεύθυνη στρατονομίας όμως μου είπε ότι η 6μηνη δεν κόβεται. Κανείς απ όσους ρώτησα στο στρατόπεδο δεν ήξερε στανταρ να μ πει τι απ τα δυο ισχύει.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από Greek_Army »

Η 6μηνη αναβολή για λόγους υγείας δεν κόβεται Ν.3421/2005, άρθρο 35.
Άβαταρ μέλους
kostaskostas
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: Τρί Μαρ 12, 2013 12:16 am
Επικοινωνία:

Αναβολή για λόγους υγείας

Δημοσίευση από kostaskostas »

Καλησπέρα,

Μέσω μίας σύντομης περιήγησης στο φόρουμ καθώς και με χρήση της αναζήτησης δεν μπόρεσα να βρω αυτό που έψαχνα οπότε θα ρωτήσω ευθέως (αν υπάρχει κάπου η απάντηση και την παρέβλεψα, παρακαλώ πείτε μου που να δω).

Τέλη μαρτίου πήρα ετήσια αναβολή για λόγους υγείας.

Πριν λίγες μέρες (μετά το πέρας του εξαμήνου) έκανα αίτηση επανεξέτασης.

Σήμερα παρέλαβα το παραπεμπτικό για την επιτροπή απαλλαγών. Δεν έχει συγκεκριμένη ημερομηνία που πρέπει να πάω αλλά αναγράφει ότι πριν πάω καλό θα ήταν να επικοινωνήσω μαζί τους. Τηλεφώνησα 5-6 φορές και το πρωί και το μεσημέρι αλλά δεν απάντησαν.

Οι ερωτήσεις μου:

1. Γνωρίζεται τις ώρες μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους.

2. Γνωρίζεται ποιες μέρες και ποιες ώρες εξυπηρετούν το κοινό;

3. Το κτίριο καλά βρήκα ότι είναι δίπλα στο 401; Έχει κάποια διακριτικά;

4. Αν περάσω χωρίς να έχω επικοινωνήσει μαζί τους υπάρχει περίπτωση να μη με δεχτούν;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες