Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Υπάρχει διαφάνεια στην προκύρηξη ΕΦ (2010) ;

Το δημοψήφισμα λήγει την Τετ Δεκ 15, 2010 8:11 pm

ΝΑΙ
43
41%
ΟΧΙ
55
52%
ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ
8
8%
 
Σύνολο ψήφων: 106

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από bonito »

Ενταξει ναι ξαφνικα ολοι το θυμηθηκαν και ολοι ειχαν βυσμα να μπουν... Ξαφνικα φετος...
Άβαταρ μέλους
evi85
Λοχαγός
Λοχαγός
Δημοσιεύσεις: 464
Εγγραφή: Δευ Αύγ 30, 2010 5:33 pm
Τοποθεσία: νηπιαγωγός
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από evi85 »

Παιδιά θα σας πω τη γνώμη μου, θεωρώ πως υπάρχει διαφάνεια απο την αποψη πως "βγαίνουν"τα μόρια που απαιτο'υνται για κάθε κατηγορία και όποιος τα έχει συνεχίζει. Τώρα αν υπάρχουν πλαστογραφήσεις είναι κάτι το δυσάρεστο και όσοι παραπέσανε ς αυτό το ποινικό αδίκημα θα βρεθούν (έτσι πιστεύω τουλάχιστον)
30ΦΥΛΛΟΣ
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 145
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 02, 2010 8:28 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από 30ΦΥΛΛΟΣ »

evi85 έγραψε:Παιδιά θα σας πω τη γνώμη μου, θεωρώ πως υπάρχει διαφάνεια απο την αποψη πως "βγαίνουν"τα μόρια που απαιτο'υνται για κάθε κατηγορία και όποιος τα έχει συνεχίζει. Τώρα αν υπάρχουν πλαστογραφήσεις είναι κάτι το δυσάρεστο και όσοι παραπέσανε ς αυτό το ποινικό αδίκημα θα βρεθούν (έτσι πιστεύω τουλάχιστον)


κανονικα θα πρεπε η ιδια η αστυνομια να κανει τον ελεγχο για πλαστογραφησεις. Ο ασεπ πιστευω εχει περισσοτερο ρολο ταξιθετη. Μακαρι να με διαψευσει ο ασεπ με σημαντικες αλλαγες στον τελικο πινακα επιτυγχοντων Εικόνα
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

30ΦΥΛΛΟΣ έγραψε:
evi85 έγραψε:Παιδιά θα σας πω τη γνώμη μου, θεωρώ πως υπάρχει διαφάνεια απο την αποψη πως "βγαίνουν"τα μόρια που απαιτο'υνται για κάθε κατηγορία και όποιος τα έχει συνεχίζει. Τώρα αν υπάρχουν πλαστογραφήσεις είναι κάτι το δυσάρεστο και όσοι παραπέσανε ς αυτό το ποινικό αδίκημα θα βρεθούν (έτσι πιστεύω τουλάχιστον)


κανονικα θα πρεπε η ιδια η αστυνομια να κανει τον ελεγχο για πλαστογραφησεις. Ο ασεπ πιστευω εχει περισσοτερο ρολο ταξιθετη. Μακαρι να με διαψευσει ο ασεπ με σημαντικες αλλαγες στον τελικο πινακα επιτυγχοντων Εικόνα
Εικόνα


Ο ΑΣΕΠ εχει ενα κακο ειναι μια απροσωπη ανεξαρτητη αρχη... Τι θελω να πω: Ξερετε ποσα παιδια εχουν κοπει σε προκυρηξεις του ΑΣΕΠ επειδη αμελησαν ή ξεχασαν να βαλουν το περιβοητο κωδικο 99 για προκυρηξεις που αφορουν προσληψεις σε υπουργεια κα; Απο την αλλην σαν ανεξαρτητη αρχη ισχυει και το αμεταθετο για τους υπαλληλους του... Με λιγα λογια την ενστανση θα την κανουν φυλλο και φτερο και δεν ενδιαφερονται ποιος εκανε την ενστανση. Το θεμα ειναι να γινουν ενστανσεις η οποιες να ειναι και σωστα γραμμενες... Εαν εκανε η ιδια η αστυνομια την εξακρυβωση των πραγματικων στοιχειων στα πτυχια των υποψηφιων θα υπηρχε μεγαλο προβλημα να μεσολαβησουν πολιτικα ρουσφετια και να θαφτουν οι ενστανσειςΕικόναοτι δηλαδη γινοταν και γινεται στο λιμενικο και μαλιστα σε μεγαλο βαθμο που πλεον εχει καταντησει ξεφτιλα
...
lemon_26
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 04, 2010 8:04 pm
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από lemon_26 »

Λυπαμαι πολυ αυτα που βλεπω εδω μεσα! Βισματα και πλαστογραφησεις γινονταν, γινονται και θα γινονται παντα. Ειτε με ασεπ ειτε οχι. Μιλαω εκ πειρας διοτι ειμαι και εγω ενας απο εκεινους! Θελω να επισημανω οτι εδω μεσα καποια ατομα ειναι βαλτοι να σας λενε οτι δεν παιζει βισμα ενω ξερουν πολυ καλα οτι υπαρχει... Μη σας πω οτι το εχουν χρεισιμοποιησει και οι ιδιοι... Εγω τουλαχιστον δεν σας παπαντζες... Αυτη ειναι η αληθεια!
Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από greko_27 »

lemon_26 έγραψε:Λυπαμαι πολυ αυτα που βλεπω εδω μεσα! Βισματα και πλαστογραφησεις γινονταν, γινονται και θα γινονται παντα. Ειτε με ασεπ ειτε οχι. Μιλαω εκ πειρας διοτι ειμαι και εγω ενας απο εκεινους! Θελω να επισημανω οτι εδω μεσα καποια ατομα ειναι βαλτοι να σας λενε οτι δεν παιζει βισμα ενω ξερουν πολυ καλα οτι υπαρχει... Μη σας πω οτι το εχουν χρεισιμοποιησει και οι ιδιοι... Εγω τουλαχιστον δεν σας παπαντζες... Αυτη ειναι η αληθεια!


Ποιος ειπε οτι δεν γινονται πλαστογραφιες... Σαφως και γινοτανε στο παρελθον και συνεχιζουν να γινονται και σημερα αλλα τωρα εχουν σφιξει τα πραγματα... Και σε ρωτω εσυ το ρισκαρεις να κανεις πλαστογραφια με τις πλατες πολιτικου βυσματος για να περασεις ειδικος φρουρος με την εποπτεια του ΑΣΕΠ; ... ασε μας ρε λεμονι26 Εικόναπου θα πας πει οτι ειμαστε και βαλτοι... Για λεμοναδα καλος εισαι αλλα για πορτοκαλαδα δεν κανειςΕικόναΕικόναΕικόνα
lemon_26
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 04, 2010 8:04 pm
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από lemon_26 »

Ναι φιλαρακο το εχω ρισκαρει και ειμαι ηδη ειδικος φρουρος... Οπως και φετος το ρισκαραν πολλοι και θα γινουν και αυτοι. Ολοι νομιζεται οτι το ασεπ ειναι κατι αξιοκρατικο... Και ομως δεν ειναι... Δεν γελασε κανενας με αυτο που ειπες...
nikoslok
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 10:28 pm
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από nikoslok »

lemon_26 έγραψε:Ναι φιλαρακο το εχω ρισκαρει και ειμαι ηδη ειδικος φρουρος... Οπως και φετος το ρισκαραν πολλοι και θα γινουν και αυτοι. Ολοι νομιζεται οτι το ασεπ ειναι κατι αξιοκρατικο... Και ομως δεν ειναι... Δεν γελασε κανενας με αυτο που ειπες...
ρε φιλαρακο και εισαι περιφανως ; Που εφαγες καποιον αλλον που αξηζε την θεση; Εισαι μεγαλος@@@@ φιλε μου Μονο και μονο που το λες εχεις μεγαλο θρασος! Τι @@@@ υπαρχουν στην ελλαδα ρε Κοιτα να δεις και εχουν και το θρασος και το λενε ε ρε που καταντησαμε!

lemon_26
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 04, 2010 8:04 pm
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από lemon_26 »

Χαχαχαχαχαχα ξεκαρδιστικο! Ναι αγορι μου ειμαι περηφανος γιατι οταν και εγω εκανα τα χαρτια μου και αξιζα να μπω γιατι το ειχα πολεμησει τοτε καποιο βισμα πατησε πανω μου και μου εφαγε την θεση... Οποτε τωρα και εμενα δε με νοιαζει να πατησω πανω σε καποιον αλλον! Οσο @@@@@@@@@@@@ και να ειμαι τουλαχιστον ειμαι ειδικος φρουρος! Πολυ ευχαριστως να με συναντησεις αλλα πρωτα πρεπει να γινεις συναδελφος! Πληροφοριακα δεν ειμαι για σκοπιες αλλα καπου πολυ καλυτερα. Και ουτε ψυχακιας απλα τολμηρος που θελω να ξυπνησω μερικα παιδια που τα βισματα τους ταιζουν κουτοχορτο και μετα τους περνουν την θεση! Οπως και μενα τοτε! Μη νομιζεις και εγω κοιμομουν και με ξυπνησε καποιος @@@@@@@@@ σαν εμενα! Γιατι αν εξακολουθεις να κοιμασαι δυσκολα θα μπεις!
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από Rafale »

Προσωπικα πιστευω οτι οπου υπαρχουν τα μορια ερχονται και τα "ατομα". Ολα ειναι στον αερα και ολα παιζονται. Μαλλον αναξιοκρατια κυριαρχει παντου και παντα.
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Την λεξη αναξιοκρατια την ακουμε εδω κ καιρο, δεν αλλαζει μια κατασταση απο την μια στιγμη στην αλλη. Τα κονε- βυσματα υπαρχουν εδω κ αρκετα χρονια κ μαλλον θα συνεχισουν υπαρχουν για ακομη περισσοτερα αλλα σε μικροτερη κλιμακα!
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από Rafale »

Ο ελληνας δεν θα αλλαξει ποτε τροπο σκεψης. Διαφωνω. Η αναξιοκρατια θα γινεται ολο και περισσοτερη και στο μεγιστο βαθμο σε ολα. Ενα ποσοστο των επιτυχων περναει με την αξια του το αλλο μισο στη τυχη και οοοολοι οι αλλοι με "μορια και ατομα".lol
δημητρης25
Ταξίαρχος
Ταξίαρχος
Δημοσιεύσεις: 1655
Εγγραφή: Τετ Αύγ 25, 2010 5:12 pm
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από δημητρης25 »

Το παλικαρι πιο πανω παραδεχτηκε καποια πραγματακια, δεν αρεσει σε καποιους ουτε κ σε εμενα προσωπικα αλλα δυστυχως αυτη ειναι η αληθεια! Να κανω μια ερωτηση; Σε ποσα παιδια που μειναμε απ'εξω στην φετινη προκηρυξη για Ε. Φ (παραδειγμα εφερα, μπορει να ειναι το ιδιο κ λιμενικο κ πυροσβεστικη αλλα κ εποπ) δεν θα ηθελαν να ειναι φετος μεσα εστω κ με αυτον τον τροπο; Με το βυσμα, με τον γνωστο, με τον θειο κ παει λεγοντας. Χωρις ανχος, χωρις τιποτα! Δεν θελω απαντηση αλλα να το σκεφτουμε καλα.
Ζησε για το τιποτα η πεθανε για κατι.
bonito
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Δευ Σεπ 20, 2010 6:51 pm
Τοποθεσία: Δεξί Εχτρέμ
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από bonito »

Να το σκεφτουμε ρε μητσο αλλα αλλο να το σκεφτεσαι και αλλο να το κανεις. Συγχαρητηρια στον μελλοντα συναδελφο που με περισσο θρασος ειπε οτι εβαλε βυσμα ρισκαρωντας με πλαστογραφια και με ακομα περισσοτερη θρασυδειλια μας ειπε οτι ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΟΙΞΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ! Για το θεο ρε φιλε δεν ξερω ποσο το ηθελες αλλα η αξιοπρεπεια ειναι κατι που αποκτιεται με δυσκολια και χανεται σε μια στιγμη... Το ιδιο θα σου απαντουσα και αν ημουν αποτυχων γιατι δυστυχως σε καποιους ανθρωπους δεν χωραει η λεξη τιμιος. Ξερω θα μου πεις και ποιος ειναι τιμιος, και τι εχουν κανει αυτοι για μενα, και οταν ημουν τιμιος ετρωγα σκατα και αλλα τετοια... Εγω δλδ που μπηκα χωρις να πλαστογραφισω χαρτια τι ειμαι; Βλακας; Ηλιθιος; Εξυπνος; Σε ποια κατηγορια ανοικω; ... Τελως παντων να εισαι παντα υγειης σου ευχομαι γιατι το επαγγελμα ειναι δυσκολο σε οσο καβατζωμενη θεση και αν εισαι.
Rafale
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 5776
Εγγραφή: Τρί Οκτ 06, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Αξιοκρατία στους Ειδικούς Φρουρούς (2010)

Δημοσίευση από Rafale »

Αφου σαν κοινωνια καταντησαμε να λεμε συγχαρητηρια στη παρανομια και στο αδικο λογικο να λεμε βλακεια την τιμιοτητα. Δεν ειναι στραβος ο γιαλος. Μαλλον στραβα αρμενιζουμε. Εχει περασει το καλο κακο και το κακο καλο. Αντιστρεψαμε τις πραξεις και τις εννοιες των λεξεων. Τι περιμενουμε λοιπον; Ας επιβραβευουμε την παρανομια και το αδικο. Εμ αφου ετσι μας μαθανε να κανουμε; Ας το κανουμε τουλαχιστο σωστα. Μασκαρα γκρεκο μασκαραΕικόνα

...
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες