Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Τοποθετήσεις, μεταθέσεις, ειδικότητες και συμβουλές για καλύτερη θητεία
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

Μπορείτε να πείτε ποιες ειδικότητες μπορούμε να λάβουμε στο Κ. Ε. Ε. Μ πέρα από τις γνωστές (οδηγοί, αρτοποιοί, μάγειρες); Επίσης πότε και πως διαλέγουμε/μας αναθέτουν ειδικότητα;
SKY DIVER
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 03, 2008 7:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επάγγελμα: RIGGER - AIR DROPS
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από SKY DIVER »

ψαρακας έγραψε:Μπορείτε να πείτε ποιες ειδικότητες μπορούμε να λάβουμε στο Κ. Ε. Ε. Μ πέρα από τις γνωστές (οδηγοί, αρτοποιοί, μάγειρες); Επίσης πότε και πως διαλέγουμε/μας αναθέτουν ειδικότητα;


ΡΙΠΤΗΣ ΚΑΙ ΣΥΣΚΕΥΑΣΤΗΣ ΑΛΕΞΙΠΤΩΤΩΝ ΚΑΙ ΥΛΙΚΩΝ Δήλωσε επιθυμία και θα με θυμηθείς.Εικόνα

illy
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 4011
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2008 1:44 am
Τοποθεσία: Greece
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από illy »

Εχεις μια απο τις πιο ενδιαφερουσες ειδικοτητες του σ. Ε. Μ διοτι συνδυαζει και εδΕικόνα Στην ουσια ειναι εδ ως παρακλαδι του σ. Ε. Μ. ετσι; Εικόνα Συνηθως για τους νεοσυλλεκτους ΕΠ. ΟΠ το κεν ειναι στην Σπάρτη; Ή πρωτα Μεσολογγι και μετα απο την ορκωμοσία Σπάρτη;
SKY DIVER
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 242
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 03, 2008 7:54 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επάγγελμα: RIGGER - AIR DROPS
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από SKY DIVER »

illy έγραψε: Εχεις μια απο τις πιο ενδιαφερουσες ειδικοτητες του σ. Ε. Μ διοτι συνδυαζει και εδΕικόνα Στην ουσια ειναι εδ ως παρακλαδι του σ. Ε. Μ. ετσι; Εικόνα Συνηθως για τους νεοσυλλεκτους ΕΠ. ΟΠ το κεν ειναι στην Σπάρτη; Ή πρωτα Μεσολογγι και μετα απο την ορκωμοσία Σπάρτη;


Η Σπάρτη είναι. Τώρα αν έχει αλλάξει το σύστημα όσο αφορά τους ΕΠ. ΟΠ. δεν το νομίζω. Απ΄ όσο ξέρω όλοι όσοι είναι για ΣΕΜ κατατάσσονται στην Σπάρτη.
Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

Δεν έχω πολύ όρεξη για πολύ γυμναστική αλλά και πέρασαν και δε δήλωσα ενδιαφέρον για ΤΕΝΕΦ οπότε... (αν και η Ελευσίνα είναι δελεαστικότατη)... Εν πάσει περιπτώση ξέρει κανείς τις άλλες ειδικότητες; Λέω για οδηγός, εκτός και αν έχει καμία ειδικότητα σχετική με υπολογιστές.
Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

MΕ τις ειδικότητες τι γίνεται; Κάτι άκουσα για ένα Τάγμα Εναέριου Εφοδιασμού 865 ΤΕΝΕΦ. Μπορώ με κάποιον τρόπο να μεταβώ εκεί; Επίσης εάν θέλετε ενημερώστε με τις ειδικότητες τις οποίες θα μπορούσα να πάρω.

Σας ευχαριστώ όλους
Anonymous

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Anonymous »

Kostas_27 έγραψε:MΕ τις ειδικότητες τι γίνεται; Κάτι άκουσα για ένα Τάγμα Εναέριου Εφοδιασμού 865 ΤΕΝΕΦ. Μπορώ με κάποιον τρόπο να μεταβώ εκεί; Επίσης εάν θέλετε ενημερώστε με τις ειδικότητες τις οποίες θα μπορούσα να πάρω.

Σας ευχαριστώ όλους


αυτό είναι στην Ελευσίνα! Είναι ειδκές δυνάμεις στη ουσία! Κάνεις κάποιες πτώσεις με αλεξιπτωτα για τις οποίες πληρώνεσαι κιολας! Βέβαια είναι δύσκολα τα πράγματα εκεί! Πρεπει να είσαι γυμνασμένος φουλ για να πας! Φίλος μου πήγε που είμαστε ίδια σειρά τον κοψανε στις 3 βδομάδες και πήγε κανονικά παραμεθόριο! Σημαντική σημείωση! Για να πας ΤΕΝΕΦ πρέπει να είσαι αποκλειστικά Ι1!
theo

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από theo »

Ρε παιδια με την ειδικοτητα του ΥΚΟΑ τι παιζει; Παρουσιαζομαι τωρα τον Φεβρουαριο και με ενδιαφερει! Πρεπει να πας ΥΕΑ; Δεν 8ελω να υπηρετησω παραπανω γιαυτο ρωταω! Πως γινεται;
giwrgos 307

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από giwrgos 307 »

Παιδια υπομονη εγω ειμαι 307 (2009 β' εσσο) περασανε... Απολιομαι σε 17 μερες... Σεμιτζιδες ολοι. Μακρυα απο νησια 5 μηνες στο τυπεθ στην χιο ημουν 5 μηνες εμπλοκη τραβατε καπου που να εχει κοσμο γιατι εσεις δεν περνεται μεταθεση. Τωρα στο τεφ στο μενιδι ειναι ζωαρα... Οσο για το σλιπινγκ μπανκ οταν ημουν εγω δν ειχανε αν και εχουν περασει 9 μηνες. Καλη θητια νιουφια :P ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ! ΣΤΡ (ΕΜ) ΕΦΟΦΙΑΣΜΟΥ ΜΕΤΑΦΟΡΩΝ !
m.e.m.

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από m.e.m. »

Ο αδερφος μου, γυμνασμενος κλπ, δηλωσε ΤΕΝΕΦ γιατι γουσταρει αλεξιπτωτα, ηταν στις επιλογες του τυπου που κατεβηκε Σπαρτη για να επιλεξει, και τον κοψανε απο το ΓΕΣ... Βυσματιες του κερατα... Ουστ

kirhs

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από kirhs »

Ρε παιδια χερετε τη μεταθεσεις παιζοθν απο το κεντρο της σπαρτης;
solid_snake11

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από solid_snake11 »

Παρουσιάζομαι μεθαύριο κεεμ, θέλω να μπω ειδικές δυνάμεις, αλεξίπτωτα για τα λεφτά κυρίως, είναι 1270 Χ 2 μιας και το 9μηνο κάνει 2 συντηρήσεις. Δεν είναι σίγουρο ότι θα με πάρουν αλεξίπτωτα λόγω των βυσμάτων και σκέφτομαι να δηλώσω τενεφ.2 ερωτήσεις για όσους γνωρίζουν πόσα χρήματα έχει από τα άλματα το τενεφ και αν δεν με πάρουν τενεφ μετά την ορκωμοσία στο κεεμ μπορώ να δηλώσω να πάω τότε ειδικές δυνάμεις, δεν ξέρω αν έχω δώσει και νωρίτερα τα αθλήματα, γενικά αν μπορώ. Παρακαλώ να μου απαντήσουν όσοι γνωρίζουν και μέχρι αύριο, ευχαριστώ.
johnkaf
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Τετ Οκτ 20, 2010 12:41 am
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από johnkaf »

Ευχαριστώ απλά θα θελα να ρωτησω που παίζουν απο κει οι πιθανές μεταθέσεις;

Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Greek_Army »

johnkaf έγραψε:Ευχαριστώ απλά θα θελα να ρωτησω που παίζουν απο κει οι πιθανές μεταθέσεις;



σε όλη την ελλάδα
Αλεξης

Θητεία στο Σώμα Εφοδιασμού - Μεταφορών

Δημοσίευση από Αλεξης »

Κυριε διοικητα μηπως ξερεις πιθανες μεταθεσεις απο κεεμ σπαρτη?
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 3 επισκέπτες