Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Απάντηση
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
lcf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 7:11 pm
Επικοινωνία:

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από lcf »

Γεια σας. Εχς ι5 ψυχολογικο απο το 2004 στο προσορινο απολυτιριο λεει απλα οτι αν με καλεσουν πρεπει να παρουσιαστω.6 χρονια ομος τπτ και απο οτι βλεπω δεν θα με καλεσουν. Χρειαζομαι ενα χαρτι ομος για μια δουλεια που λεει οτι δεν εχς στρατιοτικες υποχρεοσεις... Μπορω να το παρω; Και αν ναι απο που;
Sasuke
Ανθυπασπιστής
Ανθυπασπιστής
Δημοσιεύσεις: 207
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 28, 2009 12:10 am
Επικοινωνία:

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από Sasuke »

Φίλε με μια πρόχειρη αναζήτηση στο ιντερνετ βρήκα 3 τηλέφωνα της στρατολογίας
2131501603,2131501602,2131501608
και ένα email sgathinwn1@stratologia.gr

http://www.stratologia.gr/contact.php
ΥΠΕΡΑΝΩ ΟΛΩΝ Η ΕΛΛΑΣ!!
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από Greek_Army »

lcf έγραψε:Γεια σας. Εχς ι5 ψυχολογικο απο το 2004 στο προσορινο απολυτιριο λεει απλα οτι αν με καλεσουν πρεπει να παρουσιαστω.6 χρονια ομος τπτ και απο οτι βλεπω δεν θα με καλεσουν. Χρειαζομαι ενα χαρτι ομος για μια δουλεια που λεει οτι δεν εχς στρατιοτικες υποχρεοσεις... Μπορω να το παρω; Και αν ναι απο που;


θα πας στο στρατολογικό γραφείο που ανήκεις και θα κάνεις αίτηση για πιστοποιητικό τύπου Α εκεί μέσα λέει αναλυτικά τα πάντα
lcf
Στρατιώτης
Στρατιώτης
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 17, 2010 7:11 pm
Επικοινωνία:

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από lcf »

Ευχαριστω παιδια ναστε καλα
Δημητρης χχ

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από Δημητρης χχ »

Παιδια σε περιπτωση που απολυομαι μεσα απριλη κι ακομα δεν μου εχει ερθει το λελεδοχαρτο, τι μπορω να κανω;(Ειμαι 8μηνητης τα λελεδοχαρτα ηρθαν στα γραφεια, αλλα το δικο μου δεν ηρθε. Τι παιζει να εχει συμβει; ") Παιζει να αποολυθω κανονικα με ενα προσωρινο απολυτηριο στρατου;
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από Greek_Army »

Δημητρης χχ έγραψε:Παιδια σε περιπτωση που απολυομαι μεσα απριλη κι ακομα δεν μου εχει ερθει το λελεδοχαρτο, τι μπορω να κανω;(Ειμαι 8μηνητης τα λελεδοχαρτα ηρθαν στα γραφεια, αλλα το δικο μου δεν ηρθε. Τι παιζει να εχει συμβει; ") Παιζει να αποολυθω κανονικα με ενα προσωρινο απολυτηριο στρατου;


Ναι
giannis

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από giannis »

Οταν απολυθηκα πηρα το απολυτηριο στρατου αλλα με ηρθε και ενα αλλο χαρτι οτι εχω εκλεχθει α 3 τι ειναι αυτο;

toutifrutti1
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Οκτ 03, 2014 3:35 pm
Επικοινωνία:

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από toutifrutti1 »

Πριν 2 χρονια ειχα παρει 2ετη αναβολη για ψυχολογικους λογους και πριν λιγο καιρο που παρουσιαστηκα μετα απο 2 χρονια βγηκα Ι5 λογω ιδιοπαθους παχυσαρκιας!1.64 + 135 κιλα! Αλλα στο απολυτηριο λεει ΠΡΟΣΩΡΙΝΗ απολυση και οτι υπαρχει μια πιθανοτητα να με ξανακαλεσουν για επανεξεταση! Καπου διαβασα οτι μετα απο διετη αναβολη αν βγεις Ι5 η απαλλαγη σου ειναι μονιμη! Ξερει καποιος κατι παραπανω; Θελω να σιγουρευτω με καποιο τροπο οτι τελειωσα με το στρατο!

Ευχαριστω εκ των προτερων! Εικόνα

klikos
Πολίτης
Πολίτης
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2015 7:24 am
Επικοινωνία:

Προσωρινό απολυτήριο

Δημοσίευση από klikos »

Εχω παρει προσωρινο απολυτηριο που γραφει. ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΑΠΟΛΥΣΗΣ και από κατω γραφει ΑΠΑΛΑΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ. Δεν γραφει Ι5 ή κατι αλλο Τι γινετε από δω και περα πρεπει να κανω ή να παω καπου; Θα ερθει άλλο χαρτι;
cuervo

Προσωρινό απολυτήριο

Δημοσίευση από cuervo »

klikos έγραψε:Εχω παρει προσωρινο απολυτηριο που γραφει. ΜΕΤΑΒΟΛΗ ΠΡΟΣΩΡΙΝΗΣ ΑΠΟΛΥΣΗΣ και από κατω γραφει ΑΠΑΛΑΧΘΗΚΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΣΤΡΑΤΕΥΣΗΣ. Δεν γραφει Ι5 ή κατι αλλο Τι γινετε από δω και περα πρεπει να κανω ή να παω καπου; Θα ερθει άλλο χαρτι;


Εσένα δηλαδή πρέπει να σου γράψουν πως πήρες Ι5 για να σημαίνει πως ξεμπέρδεψες με τον στρατό;H φράση απαλλάχθηκε από την υποχρέωση στράτευσης δεν σου κάνει; Να στο ζωγραφίσουν κιόλας; ΕικόναΕικόνα

klikos

Προσωρινό απολυτήριο

Δημοσίευση από klikos »

Εγω ρωτησα εαν ερχεται καποιο αλλο χαρτι ή μενει το προσωρινο για παντα.

Γιάννης

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από Γιάννης »

Καλημέρα. Πρόσφατα απολύθηκα από τον στρατό και επειδή δεν είχαν προλάβει να στείλουν μηχανογραφημένο ΕΦΠ και απολυτήριο όλα έγιναν χειρόγραφα. Το θέμα είναι ότι και στα δύο αναφέρεται το Ι με το οποίο απολύθηκα (Ι4) ενώ είχα την εντύπωση ότι είναι προσωπικό δεδομένο και δεν έπρεπε να αναγράφεται. Έχει γίνει κάποιο λάθος ή θα μου στείλουν τα μηχανογραφημένα κάποια στιγμή; Δυστυχώς δεν το είδα εκείνη την στιγμή (η χαρά της απόλυσης βλέπεται... ) και δεν ρώτησα τον ίδιο τον στρατολόγο.
Jhon

Προσωρινό απολυτήριο στρατού

Δημοσίευση από Jhon »

Παιδιά αν έχει κάποιος προσορινο απολυτήριο στρατού γίνετε να μπει σε πρόγραμμα επιδότησης;
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες