Τι σύνδεση internet έχετε;

Οτιδήποτε δεν ανήκει στις υπόλοιπες συζητήσεις
Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από Greek_Army »

GenerX έγραψε:Αν διώξουμε τους αλλοδαπούς, θα έχουμε πολύ πιο γρήγορες συνδέσεις. Ναι, φταίνε ΚΑΙ για αυτό!

"μια χαρα εισαι... Εγω κλεβω απο τον διλπνανο μου! Κλεφτνετ 24mbs.Εικόνα " ---> Κλεφτνετ. Κλεφτνετ, κλεφτφορ (ους), κλεφττονδιπλαν (ομου).

Μέχρι εκεί είναι ο σύγχρονος Ελληνάρας. Η φάση είναι πως ξέρω Αλβανούς που πληρώνουν τις συνδέσεις τους για παροχή στο internet...


δεν φταίει ο άλλος που κλέβει ο καθένας μπορεί να το κάνει. Αν δεν έχει κλειδώσει ο άλλος την συνδεσή του. ΠροκαλείΕικόνα
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από asimike »

GenerX έγραψε:Αν διώξουμε τους αλλοδαπούς, θα έχουμε πολύ πιο γρήγορες συνδέσεις. Ναι, φταίνε ΚΑΙ για αυτό!

"μια χαρα εισαι... Εγω κλεβω απο τον διλπνανο μου! Κλεφτνετ 24mbs.Εικόνα " ---> Κλεφτνετ. Κλεφτνετ, κλεφτφορ (ους), κλεφττονδιπλαν (ομου).

Μέχρι εκεί είναι ο σύγχρονος Ελληνάρας. Η φάση είναι πως ξέρω Αλβανούς που πληρώνουν τις συνδέσεις τους για παροχή στο internet...
κατηγορεις την παρτη μου και λες μεγαλα λογια... Χαλαρωσε λιγο και μην ασχοληθεις με την παρτυ μ ξανα. Κατανοητο; Το τι πληρωνω και το τι οχι ειναι υποθεση δικια μ και το αν ο διπλανος μου τυχαινει να ειναι 1ος ξαδερφος μου, με παιρνει και το κανω...
ΕΛΛΑΣ
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από GenerX »

Ο διπλανός σου έγινε 1ος ξάδερφος; Και γιατί κλέβεις και δεν σου προσφέρει ελεύθερη πρόσβαση; Πολύ γρήγορη αλλαγή αυτών που έλεγες...

Εσύ μιλάς από την αρχή για "κλεφτνετ" έτσι κι αλλιώς.

Το τι πληρώνεις είναι σίγουρα δική σου υπόθεση, αλλά σου ξαναλέω πως εσύ μίλησες για κλεφτνετ. Κλεφτ, έτσι, όχι απλά "πρόσβαση μέσω του 1ου μου ξάδερφου".

Ο προσδιορισμός και της συγγένειας, αχρείαστος είναι.Anyway...

"δεν φταίει ο άλλος που κλέβει ο καθένας μπορεί να το κάνει. Αν δεν έχει κλειδώσει ο άλλος την συνδεσή του. ΠροκαλείΕικόνα"

Βέβαια. Έτσι ήταν και έτσι θα είναι πάντοτε. Ότι μας συμφέρει. Όταν το κάνουν άλλοι, είναι κλέφτες, όταν το κάνουμε εμείς είναι "επειδή μπορούμε και επειδή ο άλλος δεν προστατεύει τον εαυτό του"...
Άβαταρ μέλους
asimike
Αντισυνταγματάρχης
Αντισυνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 836
Εγγραφή: Τετ Σεπ 08, 2010 4:48 am
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από asimike »

GenerX έγραψε:Ο διπλανός σου έγινε 1ος ξάδερφος; Και γιατί κλέβεις και δεν σου προσφέρει ελεύθερη πρόσβαση; Πολύ γρήγορη αλλαγή αυτών που έλεγες...

Εσύ μιλάς από την αρχή για "κλεφτνετ" έτσι κι αλλιώς.

Το τι πληρώνεις είναι σίγουρα δική σου υπόθεση, αλλά σου ξαναλέω πως εσύ μίλησες για κλεφτνετ. Κλεφτ, έτσι, όχι απλά "πρόσβαση μέσω του 1ου μου ξάδερφου".

Ο προσδιορισμός και της συγγένειας, αχρείαστος είναι.Anyway...

.
και ποιος εισαι εσυ ρε να σου πω για ποιο λογο τα λεω εγω ετσι ρε; Αρχηγε των παντων για χαλαρωσε...
ΕΛΛΑΣ
GenerX
Συνταγματάρχης
Συνταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 1497
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 5:29 pm
Τοποθεσία: Guinea-Bissau
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από GenerX »

Φαντάζομαι πως οι υπόλοιποι συνομιλητές σου εδώ μέσα, μύρισαν τα νύχια τους και κατάλαβαν πως ήταν ο 1ος σου ξάδερφος.

Δεν σου είπα να μου απολογηθείς. Σε συζήτηση συμμετέχεις αν το έχεις πάρει χαμπάρι. Ίντερνετ. Κι ας είναι και κλεφτνετ
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από Su-35 »

Rafale έγραψε:
Su-35 έγραψε:
Εγώ έχω Conne-x 2 Mbps και είμαι ευχαριστημένος. Όπου να 'ναι θα πάω στα 24 Μbps.
Αυτή είναι η συνήθης ταχύτητα μου:

Εικόνα

...
αυτή δεν είναι ταχύτητα. Αυτο είναι τιμή αμόλυβδης βενζίνης. Εικόνα χαχαχαχαχαχαχ

Εικόνα

Εικόνα Σύντομα, μέχρι 24. Εικόνα
nandy24
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Ανθυπολοχαγός - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 273
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 09, 2010 8:15 pm
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από nandy24 »

Στο σπίτι με το ζόρι έπιανε 1 mb/s με connex... Και όταν ζήτησα αναβάθμηση απο την Cosmote που γλυκά μου είπαν πως να νιώθω χαρούμενη με την ταχύτητα που έχω λόγο περιοχής με δύσκολο σήμα... Έλεος λίγο πιο έξω απο Θεσσαλονίκη είμαι. Όταν ζήτησα στην forthnet να το αλλάξω αρνηθηκαν κατιγορηματικά για τον ίδιο λόγο... Η ειρωνία είναι πως με WI-FI από γείτονες πιάνω πολυ περρισότερη ταχύτητα... Οποτέ αναγκάστικα και εγώ να ακυρώσω την δική και να γίνω ολίγον κλέφτης. Τουλάχιστον βγάζω γούστα στη δουλειά όταν είμαι (σχεδόν όλη μέρα) εκεί το κοντεύουμε το 24... Αχ ευτηχία στα επαγγελματικά δύκτυα...
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από Su-35 »

greko_27 έγραψε:ΛΟΙΠΟΝ εχουμε και λεμε... Συμφωνα με τον μεσο ορο ταχυτητας ολων των χωρων... Η ελλαδα παγκοσμιος ειναι 45η με μεσο ορο τα 7.44 Mbps και η Βουλγαρια 12η με μεσο ορο 17.26 Mbps...1η οι σχιζοματηδες οι νοτιοκορεατες με 35.47 Mbps με μεγαλη διαφορα απο τα πρωην μπλιετ τους Λεττονους με μεσο ορο 25.02 Mbps ερχονται δευτεροι.

ΠΗΓΗ:http://www.speedtest.net/global.php#0

Να σημειωθεί ότι η Ρωσία έχει καλύτερο internet από τις υποανάπτυκτες ΗΠΑ!Εικόνα
...
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από yandr »

Μήπως θα πρέπει να αναφέρεις τον δείκτη διείσδυσης του Internet στις ΗΠΑ και τη Ρωσία, όπου οι ΗΠΑ βρίσκονται στην 24 θέση κατά το Wikipedia και στην 16η κατά άλλες πηγές, ενώ η Ρωσία στην πρώτη περίπτωση βρίσκεται 2 θέσεις κάτω από την Αλβανία (8 κάτω από Ελλάδα) και στη δεύτερη δεν γνωρίζουμε γιατί ο πίνακας που βρήκα έχει μόνο τις πρώτες 58;Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω την εμμονή σας σε παραποιημένα στατιστικά.

...
Su-35
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 3648
Εγγραφή: Σάβ Απρ 26, 2008 8:32 pm
Τοποθεσία: Alpha Centauri
Ενδιαφέροντα: Τα πάντα όλα!
Επάγγελμα: Κατάσκοπος των εξωγήινων!
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από Su-35 »

Έλα τώρα, άστα αυτά. Γιατί δεν λες ότι οι υποανάπτυκτες ΗΠΑ έριξαν το φόρουμ για μια βδομάδα;Εικόνα
Άβαταρ μέλους
yandr
Στρατάρχης
Στρατάρχης
Δημοσιεύσεις: 11238
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 02, 2003 6:55 am
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από yandr »

Su-35 έγραψε:Έλα τώρα, άστα αυτά. Γιατί δεν λες ότι οι υποανάπτυκτες ΗΠΑ έριξαν το φόρουμ για μια βδομάδα;Εικόνα
Τους υποσχέθηκαν να βγάλω πρώτα τα F-35 στην ψηφοφορία για το μαχητικό και με επανέφεραν Εικόνα

Άβαταρ μέλους
greko_27
Υποστράτηγος
Υποστράτηγος
Δημοσιεύσεις: 2243
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 01, 2009 1:30 am
Τοποθεσία: Schweiz
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από greko_27 »

Παιδια μια ερωτηση: Ποιος εχει CONNX 24Mbps και τι ταχυτητες πιανει στις μεγαλες πολεις; ... (Παρακαλω εαν εχει κανει μετρηση μεσω του http://www.speedtest.net να το ποσταρει)

ΥΓ.Μου εχει χαλασει το router και μου ζητανε απο την forthnet 70 ευρω (το εχω 3 χρονια) και απο την αλλη το ποιο φθηνο που βρηκα ειναι στα 35 με 40 ευρω (ασυρματο WIFI) ΑΛΛΑ δεν γνωριζω τις ρυθμισεις που πρεπει να κανω για να το συνδεσω με το ιδιοκτητο δικτυο της forthnet.
Απο την αλλη ο ΟΤΕ εχει προσφορα για 6 μηνες παγιο στα 15 ευρω και για τους αλλους 6 μηνες παγιο στα 23 ευρω στα 24Mbps με δωρο το ασυρματο router ενω στην forthnet ειναι 20 ο μηνας. Απο οικονομικης αποψης γλιτωνω αρκετα χρηματα εαν αλλαξω εταιρεια και παω στον ΟΤΕ και θελω να δω τι ψαρια πιανει στα 24 Mbps.Στην forthnet βγαζω 12 με 15 Mbps.Ευχαριστω πολυ σε οποιον απαντησει.
Greek_Army
Στρατηγός
Στρατηγός
Δημοσιεύσεις: 14447
Εγγραφή: Δευ Οκτ 12, 2009 9:37 pm
Επικοινωνία:

Τι σύνδεση internet έχετε;

Δημοσίευση από Greek_Army »

greko_27 έγραψε:Παιδια μια ερωτηση: Ποιος εχει CONNX 24Mbps και τι ταχυτητες πιανει στις μεγαλες πολεις; ... (Παρακαλω εαν εχει κανει μετρηση μεσω του http://www.speedtest.net να το ποσταρει)

ΥΓ.Μου εχει χαλασει το router και μου ζητανε απο την forthnet 70 ευρω (το εχω 3 χρονια) και απο την αλλη το ποιο φθηνο που βρηκα ειναι στα 35 με 40 ευρω (ασυρματο WIFI) ΑΛΛΑ δεν γνωριζω τις ρυθμισεις που πρεπει να κανω για να το συνδεσω με το ιδιοκτητο δικτυο της forthnet.
Απο την αλλη ο ΟΤΕ εχει προσφορα για 6 μηνες παγιο στα 15 ευρω και για τους αλλους 6 μηνες παγιο στα 23 ευρω στα 24Mbps με δωρο το ασυρματο router ενω στην forthnet ειναι 20 ο μηνας. Απο οικονομικης αποψης γλιτωνω αρκετα χρηματα εαν αλλαξω εταιρεια και παω στον ΟΤΕ και θελω να δω τι ψαρια πιανει στα 24 Mbps.Στην forthnet βγαζω 12 με 15 Mbps.Ευχαριστω πολυ σε οποιον απαντησει.


φίλος μου πιάνει 16 δεν είναι τώρα online
Στρατός και θητεία
Απάντηση

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες