Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Αλλαγή παρόχου ηλεκτρικής ενέργειας
Άβαταρ μέλους
giorgio23
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:52 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από giorgio23 »

Στην εγκυκλιο λεει οτι πρεπει να εχουν μαζι τους οι υποψηφιοι για τις ΠΚΕ υποχρεωτικα την αστυν. Ταυτοτητα, το δελτιο ταυτοτητας υποψηφιου του υπ. Παιδειας και Φωτοτυπια (Φ/Α) της αιτησης-υπευθυνης δηλωσης που υπεβαλαν για την συμμετοχη τους στις εισαγωγικες εξετασεις.;; Δεν λεει οτι πρεπει να εναι επκυρωμενη η αιτηση-υπευθυνη δηλωση, διορθωστε με αν κανω λαθος.
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από diplomaths »

Δεν χάνεις κάτι αν την επικυρώσεις
είναι αργά αν έχεις ήδη δώσει τα χαρτιά
αλλά και απλό Φ/Α είναι εντάξει
Άβαταρ μέλους
giorgio23
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:52 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από giorgio23 »

KΑλως η κακως την εστειλα την αιτηση-υπευθυνη δηλωση χωρις επικυρωση (οπως ελεγε η προκηρυξη) κρατησα Μονο αντιγραφο, ελπιζω να μην παθω καμμια πλακα.

Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από diplomaths »

Τι εννοείς την έστειλες χωρίς επικύρωση όπως έλεγε η προκήρυξη;
Η προκήρυξη έλεγε πως ήθελε το γνήσιο υπογραφής του υποψηφίου, και γονέα, αν ήταν ανήλικος. Μόνο αυτό. Δεν γράφει για δεύτερο, επικυρωμένο ή μη, αντίγραφο, επειδή παραπάνω αναφερόμασταν σε ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ και πως χρειάζεται μετά στις ΠΚΕ
Άβαταρ μέλους
giorgio23
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Υποψήφιος Βαθμοφόρος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τρί Φεβ 21, 2012 2:52 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από giorgio23 »

Με καλυψες πιο πανω, εχω κρατησει μονο Φ/Α Χωρις να το εχω επικυρωση. Δεν ενοουσα την γνησιοτητα των υπογραφων. Ολα οκ. Απλα το αντιγραφο της αιτησης-δηλωσης δεν το επικυρωσα. Συγγνωμη αν δημιουργησα αναστατωση.

octagon

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από octagon »

Παιδια εκανα αιτηση για ικαρων Και δηλωσα και αστυνομια στο κουτι 21. Ταχαρτια τα εκανα για ικαρων ομως υπαρχει κανενα προβλημα Μηπως επρεπε να τα στειλω και στη σχολη της αστυνομιας σας παρακαλω απαντηστε μου
Άβαταρ μέλους
diplomaths
Ανθυπολοχαγός
Ανθυπολοχαγός
Δημοσιεύσεις: 319
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 12:57 am
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από diplomaths »

Οχι, θα ακολουθήσεις τις οδηγίες της προκήρυξης της αστυνομίας που βγαίνει γύρω στον ιούνιο, και θα στείλεις και εκεί. Δεν αρκεί μόνο το κουτάκι που έβαλες. Αυτό είναι μόνο για να μην κάνεις διπλές εξετάσεις
octagon

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από octagon »

Χιλια ευχαριστω diplomaths ειχα ενα αγχος γιατι αυτα μου ελεγαν καποιοι στο σχολειο
ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από ziogas191 »

Στην αστυνομία δεν νομίζω να θέλει να κάνεις κάτι παραπάνω!(Μόνο τις ιατρικές εξετάσεις να κάνεις στο νοσοκομείο της πόλης σου)
Πάντως για τις στρατιωτικές σχολές σίγουρα χρειάζεται να στείλεις συστημένη επιστολή
στη πρώτη στρατιωτική σχολή που θα δηλώσεις στο μηχανογραφικό.
Αλέξης
Ταγματάρχης
Ταγματάρχης
Δημοσιεύσεις: 527
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 12:51 am
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από Αλέξης »

Θα βγει αντίστοιχη προκύρηξη για την αστυνομία, το τσεκάρισμα στην στρατιωτική είναι όπως είπε και το παλικάρι προηγουμένως για να μην κάνεις διπλές ΠΚΕ
greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από greekgohan »

Γεια σας παιδια, εχω μια ερωτηση να κανω. Εγω θα δωσω αθληματα για ΣΣΑΣ αλλα επειδη θελω να δηλωσω και αστυνομια μου εχουν πει πως δεν χρειαζεται να κανω αθλητικες δοκιμασιες 2 φορες. Αλλα τα ορια της ΣΣΑΣ ειναι λιγο πιο ευκολα απο της αστυνομιας, περνωντας το οριο του υψους για παραδειγμα, πώς θα ξερει ο κριτης πως εχω περασει και το ελαφρος πιο μεγαλο οριο της αστυνομιας; Αυτο που θελω να πω ειναι μήπως τα παιδια που εχουν δηλωσει και για σχολες οπλων, αν θα ειναι ξεχωριστο group.
ziogas191
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δόκιμος Έφεδρος Αξιωματικός
Δημοσιεύσεις: 183
Εγγραφή: Τετ Αύγ 26, 2009 2:02 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από ziogas191 »

greekgohan έγραψε:Γεια σας παιδια, εχω μια ερωτηση να κανω. Εγω θα δωσω αθληματα για ΣΣΑΣ αλλα επειδη θελω να δηλωσω και αστυνομια μου εχουν πει πως δεν χρειαζεται να κανω αθλητικες δοκιμασιες 2 φορες. Αλλα τα ορια της ΣΣΑΣ ειναι λιγο πιο ευκολα απο της αστυνομιας, περνωντας το οριο του υψους για παραδειγμα, πώς θα ξερει ο κριτης πως εχω περασει και το ελαφρος πιο μεγαλο οριο της αστυνομιας; Αυτο που θελω να πω ειναι μήπως τα παιδια που εχουν δηλωσει και για σχολες οπλων, αν θα ειναι ξεχωριστο group.


Η αστυνομια καλυπτεται εφοσον εχει περασει τους χρονους των οπλων και ετσι δεν θα δωσεις 2 φορες.
Τωρα αν περασεις μονο τα σωματα θα χρειαστει να δωσεις και στην αστυνομια.
greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από greekgohan »

Δηλαδη στις δοκιμασιες στην ΣΣΑΣ θα υπαρχει ενα ξεχωριστο group παιδιων τα οποια θα δινουν με τα ορια των οπλων και οχι των σωματων, που ανηκει η ΣΣΑΣ
Άβαταρ μέλους
Jonas11
Αρχιλοχίας
Αρχιλοχίας
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 20, 2011 11:17 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από Jonas11 »

Οχι ολοι μαζι ειναι αμα πιασεις τα ορια των οπλων εννοειται εισαι οκ και για τα σωματα και για αστυνομια
greekgohan
Δεκανέας - Έφεδρος
Δεκανέας - Έφεδρος
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: Τρί Μάιος 15, 2012 11:37 pm
Επικοινωνία:

Μηχανογραφικό για Αστυνομία και Στρατό

Δημοσίευση από greekgohan »

Ναι ρε παιδια, αλλα για το υψος που στην ΣΣΑΣ ειναι 1 μετρο ενω στα οπλα ειναι 1,05, παιρνωντας τα ορια της ΣΣΑΣ πως θα ξερουν οι κριτες πως περασα και των οπλων;
Στρατός και θητεία
Κλειδωμένο

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης